Skocz do zawartości

Pękają wężyki, pękają i kraniki


Krisker

Rekomendowane odpowiedzi

Ech, to już któryś z kolei. Do tej pory pękały głównie wężyki, teraz pękają także kraniki. Nikt tego nie tykał od 10 lat. Sam pękło. Zrobione chyba z gównolitu najgorszej jakości. Wymieniłem na solidny kranik kulowy z motylkiem. Nie wygląda (i tak go nie widać, bo siedzi za pralką), ale powinien być trwalszy. Jak żyć...

kranik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec

Ale samo z siebie pierdyknęło i potop?

Ja po ostatnich przygodach kminie jakiś pomysł jak automatycznie zamykać wodę na wejściu do domu w przypadku nieobecności..lub lepiej, w przypadku braku poboru.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo. Potop na szczęście nie był duży, bo domownicy usłyszeli tryskającą wodę. Jeśli masz alarm w domu, to łatwo podpiąć zawór elektromagnetyczny. Po załączeniu alarmu woda będzie zakręcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja p...

Jak tak strzeli, to nawet jak są domownicy, niekoniecznie od razu się to zauważy.

W mieszkaniu w kamienicy, mieliśmy pod wanną "kratkę" (do której wprowadzone były odpływy z wanny i pralki). Patrząc na takie rzeczy - nie było to głupie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krisker napisał:

Ech, to już któryś z kolei. Do tej pory pękały głównie wężyki, teraz pękają także kraniki. Nikt tego nie tykał od 10 lat. Sam pękło. Zrobione chyba z gównolitu najgorszej jakości. Wymieniłem na solidny kranik kulowy z motylkiem. Nie wygląda (i tak go nie widać, bo siedzi za pralką), ale powinien być trwalszy. Jak żyć...

 

 

Zastanów się nad jakością wody, że przeżera ten metal.

 

Jakie masz ciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krisker napisał:

Samo. Potop na szczęście nie był duży, bo domownicy usłyszeli tryskającą wodę. Jeśli masz alarm w domu, to łatwo podpiąć zawór elektromagnetyczny. Po załączeniu alarmu woda będzie zakręcona.

Jak to jest w domu zawsze włącza się alarm jak wychodzi ostatnią osoba ?

Czy tylko przy wyjazdach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał:

Jak to jest w domu zawsze włącza się alarm jak wychodzi ostatnią osoba ?

Czy tylko przy wyjazdach ?

a po co ?

Masz czujnik zalania w mokrych pomieszczeniach + elektrozawór na wejściu wody. W razie zalania, niezależnie od stanu uzbrojenie zamyka się woda i dostajesz sms ;). Ja tak kładąc się kiedyś spać dostałem że mi kotłownia tonie, nic się nie stało była tylko niewielka kałuża, bo w dzień hydraulik regulował hydrofor 8-).

 

10 godzin temu, Krisker napisał:

Ech, to już któryś z kolei. Do tej pory pękały głównie wężyki, teraz pękają także kraniki. Nikt tego nie tykał od 10 lat. Sam pękło. Zrobione chyba z gównolitu najgorszej jakości. Wymieniłem na solidny kranik kulowy z motylkiem. Nie wygląda (i tak go nie widać, bo siedzi za pralką), ale powinien być trwalszy. Jak żyć...

 

Dlatego warto w lepsze inwestować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Majkiel napisał:

Ja p...

Jak tak strzeli, to nawet jak są domownicy, niekoniecznie od razu się to zauważy.

W mieszkaniu w kamienicy, mieliśmy pod wanną "kratkę" (do której wprowadzone były odpływy z wanny i pralki). Patrząc na takie rzeczy - nie było to głupie rozwiązanie.

Mnie taka kratka uratowała prawdopodobnie chałupę. Teściowa miała przyjechać zakręcić nam wodę (byłem za granicą z rodziną) ale była mądrzejsza, bo to dopiero październik, więc prognoza musiała kłamać ;]  i w kibelku na piętrze strzeliła rura przy zaworze od spłuczki - wylało się ok. 24 m sześcienne wody i sąsiad zauważył, że nam okna parują dziwnie... ;] Większość zlewała się właśnie do kratek w łazienkach. (tak czy siak tynk z sufitów i niektórych ścian był do zbicia i wymiany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.