Skocz do zawartości

Cupra Ateca


Cinos

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, zinger napisał:

Bo ich stac i maja taki kaprys i ich stac? ;)

Jak komuś się spodoba, tak że nic ładniejszego nei widzi, to kupi i ja nic do tego nie mam.

Ja na to patrzę tak... dużo osób stać na samochód za 220k... ale nie przychodzi mi do głowy racjonalny powód bym ja przy takim budżecie wybrał ten model.

Kierując się rozsądkim prędzej poszedłbym po BMW X3 xdrive 30i. Do setki "zaledwie" 6.8, 50 KM mniej, ale samochodu więcej, jakość wykonania inna, znaczek BMW pakiet serwisowy na 5 lat... no ale to ja.

Kierując się emocjami - Mustang 5.0 V8.

 

De gustibus non disputandum est ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcindzieg napisał:

No jest. I gdzie to wykorzystasz? Na światłach czy na torze? Na jedno i drugie są lepsze auta - choćby wydumki konika.

Przeciez zwykly suv ani dobrze nie jedzie ani sie dobrze w zakretach nie trzyma. Tu mam nadzieje zrobili inaczej wiec jak ktos kupi to bedzie chcial wykorzystac. Osobiscie wolalbym golfa R w tej cenie ale sa rozne potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Manx napisał:

No nie - osiagów takich nic za te pieniądze mieć nie będzie. Zastanawia mnie tylko po co komu aż takie osiągi w SUVie :hmm:. Może z 10% nabywców będzie te super osiągi częściej wykorzystywać.

 

Mnie zastanawia jak to będzie jeździło. Zwykły Haldex, zwykłe zawieszenie, ciekawe jaki prześwit.

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał:

 

Mnie zastanawia jak to będzie jeździło. Zwykły Haldex, zwykłe zawieszenie, ciekawe jaki prześwit.

 

Dzisiejsze Haldexy to już stałe napędy 4*4 (F95-R5). W Arteonie w warunkach drogowych (nie terenowych) działa to bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał:

 

Mnie zastanawia jak to będzie jeździło. Zwykły Haldex, zwykłe zawieszenie, ciekawe jaki prześwit.

:hmm:

Z tego co widzialem to jezdzi ponoc calkiem przyzwoicie jak na klocka. Zawieszenie ma adaptacyjne, obnizone 10mm do zwyklej Ateci, wiec przeswit nie powala, ale kto tym do lasu wjedzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bnow napisał:

Dzisiejsze Haldexy to już stałe napędy 4*4 (F95-R5). W Arteonie w warunkach drogowych (nie terenowych) działa to bardzo dobrze. 

 

Tak, ale przy tej mocy przydałby się start z tylnych kół, a przynajmniej z zapiętym z tyłu więcej niż 5%. Auta przyspieszające w 5s do setki już zwykle mają na tyle dużo więcej, jeśli nie większość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zinger napisał:

Z tego co widzialem to jezdzi ponoc calkiem przyzwoicie jak na klocka. Zawieszenie ma adaptacyjne, obnizone 10mm do zwyklej Ateci, wiec przeswit nie powala, ale kto tym do lasu wjedzie;)

 

O, z tym zawieszeniem to dobra rzecz. Gdyby jeszcze dali regulowany prześwit to i do lasu by wjechał (na tych oponach oczywiście niezbyt daleko).

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Ryb napisał:

 

O, z tym zawieszeniem to dobra rzecz. Gdyby jeszcze dali regulowany prześwit to i do lasu by wjechał (na tych oponach oczywiście niezbyt daleko).

:ok:

Do lasu, to w Polsce nie można wjeżdżać, wiec po co?🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Ryb napisał:

 

Tak, ale przy tej mocy przydałby się start z tylnych kół, a przynajmniej z zapiętym z tyłu więcej niż 5%. Auta przyspieszające w 5s do setki już zwykle mają na tyle dużo więcej, jeśli nie większość.

W Arteonie na suchym jak i mokrym ruszasz ostro bez utraty trakcji.

Z dołączanych jeździłem trochę Kugą i tam to działało dziwnie, z wyczuwalną zwłoką.

U mnie jest naprawdę nieźle. W Ateca gorzej nie będzie.

No i moment nie jest powalający - ja mam 350 NM, Ateca chyba 380. To nie są momenty dieslowskich 3litrowych V6 (600+ Nm).

 

Co do Ateca - Pertyn ogólnie był zadowolony :-). Ja wolałbym w tej kasie Stelvio, albo ewentualnie Q5 z nieco słabszym silnikiem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rado_ napisał:

Do lasu, to w Polsce nie można wjeżdżać, wiec po co?🙈

 

Stać Cię na małego SUVa za 200k to i stać Cię na to, żeby wyjechać nim z Polski.

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.