Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Dokument legalizacji butli

Featured Replies

Napisano

Taka sytuacja, wcięło mi gdzieś ten papier. Wiem, że nie zrobię bez tego przeglądu ale czy np zarejestruję bez tego auto już zarejestrowane w PL i druga sprawa za ile i gdzie wyrabia się wtórnik tego???

Napisano

Zarejestrujesz. Po wtórnik musisz zgłosić się do producenta.

Napisano

producenta zbiornika a nie pojazdu .

Napisano

jeśli pojedziesz na stacje diagnostyczną gdzie już robiłeś przegląd tego auta z zamontowanym już lpg to nie musisz już okazywać kwitka o ważności butli, tak mi odpowiedział diagnosta

Napisano
14 godzin temu, Waldek40 napisał:

jeśli pojedziesz na stacje diagnostyczną gdzie już robiłeś przegląd tego auta z zamontowanym już lpg to nie musisz już okazywać kwitka o ważności butli, tak mi odpowiedział diagnosta

pod warunkiem, że sobie odnotowali datę gdzieś trwale, spotkałem się niestety z sytuacją gdy tego diagnosta nie zrobił i musiałem podrzucić kwitek - a jeżdżę na tą samą stację zawsze.

No i jak przerejestruje auto to już kolejnego badania bez kwitka od butli nie zrobi.

 

Ja sobie zawsze robię xero tego kwitka, org ląduje w teczce z papierami auta, a xero jest w książce serwisowej podpięte razem z fv, rachunkami itp.

Napisano

ale teraz diagnosta łączy się z tym całym systemem cepik i tam chyba powinna być informacja że posiada aktualna butle gazową?

Napisano
  • Autor
19 godzin temu, Waldek40 napisał:

jeśli pojedziesz na stacje diagnostyczną gdzie już robiłeś przegląd tego auta z zamontowanym już lpg to nie musisz już okazywać kwitka o ważności butli, tak mi odpowiedział diagnosta

o spróbuje:oki:

Napisano

Przez 5 ostatnich lat, raz pokazalem ten kwit. Przy pierwszym przegladzie z lpg.

Napisano
Dnia ‎2019‎-‎04‎-‎09 o 16:35, Waldek40 napisał:

jeśli pojedziesz na stacje diagnostyczną gdzie już robiłeś przegląd tego auta z zamontowanym już lpg to nie musisz już okazywać kwitka o ważności butli, tak mi odpowiedział diagnosta

 

7 godzin temu, WaWeR napisał:

Przez 5 ostatnich lat, raz pokazalem ten kwit. Przy pierwszym przegladzie z lpg.

podajcie jeszcze publicznie adresy tych stacji kontroli . diagnosta ma OBOWIĄZEK sprawdzić protokół zbiornika przy każdym badaniu . to ,że tego nie robi to jego sprawa i najlepiej nie rozpowszechniać tego publicznie .

Napisano

ale po co robić masło maślane? diagnosta ma w systemie że np. w danym aucie jest butla ważna jeszcze 2lata,przecież nikt ot tak sobie butli nie wymienia  dla przyjemności np.na 15 letnią i bez homologacji, a druga sprawa czy kiedyś diagnosta dostając kwit od butli sprawdził czy on jest faktycznie od tej butli? bo mi się to nie zdarzyło

Napisano
Dnia 10.04.2019 o 21:31, piter19731 napisał:

podajcie jeszcze publicznie adresy tych stacji kontroli . diagnosta ma OBOWIĄZEK sprawdzić protokół zbiornika przy każdym badaniu . to ,że tego nie robi to jego sprawa i najlepiej nie rozpowszechniać tego publicznie .

jak ma w systemie nr butli, numer papierka i datę końca legalizacji to w czym problem?

Dnia 11.04.2019 o 05:26, Waldek40 napisał:

a druga sprawa czy kiedyś diagnosta dostając kwit od butli sprawdził czy on jest faktycznie od tej butli? bo mi się to nie zdarzyło

naturalnie, za każdym razem jak przyjeżdżałem z nowym autem, nową instalacją, albo ostatnio po wymianie zbiornika to sprawdzał wszystko. Potem już kwitka nie potrzebowałem.

Napisano
5 godzin temu, Ozarek napisał:
Dnia ‎2019‎-‎04‎-‎10 o 21:31, piter19731 napisał:

 

jak ma w systemie nr butli, numer papierka i datę końca legalizacji to w czym problem?

w tym ,że ustawa nakazuje aby przy każdym badaniu ( każdym , nawet dodatkowym ) okazać dokument na urządzenie dozorowe ( a zbiornik LPG ) jest takim urządzeniem . Brak dokumentu = brak badania pojazdu .

Płacicie kasę to wymagajcie ;] , przed wjazdem na stanowisko diagnosta jest zobowiązany sprawdzić szczelność instalacji gazowej .

Rozdział 3

Badania techniczne pojazdów

Art. 81. 1. Właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego

wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest obowiązany przedstawiać

go do badania technicznego.

...

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym

dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez

właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

 

Napisano

Mi co roku sprawdzają papiery i w butlę zaglądają. Wg mnie to dobrze a z drugiej strony jak ktoś chce coś ukryć to załatwia przegląd u "kolegi" i to się nigdy nie zmieni..

Napisano
22 minuty temu, piter19731 napisał:

w tym ,że ustawa nakazuje aby przy każdym badaniu ( każdym , nawet dodatkowym ) okazać dokument na urządzenie dozorowe ( a zbiornik LPG ) jest takim urządzeniem .

pełna zgoda

22 minuty temu, piter19731 napisał:

Brak dokumentu = brak badania pojazdu .

ja wiem jak to literalnie brzmi w przepisie, ale ten dokument z roku na rok (w okresie obowiązywania) się nie różni, mają jego dane w swoim systemie wewnętrznym więc de facto wiedzą co badają. Mam na myśli TYLKO sytuację kiedy jeżdżę na tą samą stację i oni zwyczajnie to wiedzą. Przed przeglądem wbija sobie gość nr rej i widzi co wyszło poprzednio, czy jest lpg, do kiedy jest papier na butlę ect - jak przyjechałem po terminie butli to chciał nowy kwit, sprawdził wszystko, wbił w system.

27 minut temu, piter19731 napisał:

Płacicie kasę to wymagajcie ;] , przed wjazdem na stanowisko diagnosta jest zobowiązany sprawdzić szczelność instalacji gazowej .

i zawsze to robią, ba nawet jak po wymianie filtrów podjadę to kontrolę szczelności zrobią bez problemu.

Napisano
Dnia 11.04.2019 o 05:26, Waldek40 napisał:

ale po co robić masło maślane? diagnosta ma w systemie że np. w danym aucie jest butla ważna jeszcze 2lata,przecież nikt ot tak sobie butli nie wymienia  dla przyjemności np.na 15 letnią i bez homologacji, a druga sprawa czy kiedyś diagnosta dostając kwit od butli sprawdził czy on jest faktycznie od tej butli? bo mi się to nie zdarzyło

Sprawdzał, sprawdzał i to przy 1,5 rocznym aucie z butla założona rok wczesniej. Stwierdził, że nie raz widział papiery od innej butli niż faktycznie zamontowana i głowy podkładał nie będzie.

Napisano
  • Autor

Finalnie udało mi się odnaleźć dokumenty;]

Byłem na tej samej stacji co rok temu i nawet nikt nie pytał się o jakieś dokumenty od LPG:drive:

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.