Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Kołki szybkiego montażu do Porotherm

Featured Replies

Napisano
59 minut temu, luccass napisał:

Wszystko zależy w którym miejscu się przewiercisz i jak bardzo kruchy jest porotherm

 

Napisano

W praktyce to różnie. Tak jak napisał przedmówca...zależy w którym miejscu się przewiercisz. Zalezy co chcesz przykrecac ale proponuję kołki w tym stylu :

kolek-uniwersalny-ux-6x50mm-fischer,larg

Napisano

Wieszałem setki rzeczy w domu z Porothermu i nigdy nie miałem większego problemu. Oczywiście podstawa to wybór średnicy kołka (często np do kilku kg rzeczy dodawane są"6"). Z tych większych jak 10 i 12, używałem Fischera, chyba takiej jak kolega wkleił wyżej, są ok.

Ważne też jest samo wiercenie, ja wiercę delikatnie, tak by nie rozrajbować dziury, potem odkurzacz / sprężone powietrze, trochę wody na kołek i w ścianę :)

 

Napisano

Bez problemu,w miarę możliwości wierć bez udaru.

Kołki np. Fischer Duopower, Koelner Rawplug, Wkrętmet SFX

Napisano

Ale to nie są kołki szybkiego montażu.:phi:

Napisano
  • Autor
11 minut temu, ccLot napisał:

Ale to nie są kołki szybkiego montażu.:phi:

I to właśnie jest clue! 

 

3 godziny temu, 4thelement napisał:

Wszystko zależy w którym miejscu się przewiercisz i jak bardzo kruchy jest porotherm

 

3 godziny temu, tezetek napisał:

Zalezy co chcesz przykrecac

Będzie to drewniany 'ruszt' pod elewację drewnianą, więc punktów montażu będzie całkiem sporo. 

 

2 godziny temu, sherif napisał:

Wieszałem setki rzeczy w domu z Porothermu i nigdy nie miałem większego problemu.

Ja też wieszałem sporo, ale nigdy 'szybkim montażem'. W tym przypadku oszczędność czasu byłaby zauważalna.

Napisano
59 minut temu, luccass napisał:

 

Będzie to drewniany 'ruszt' pod elewację drewnianą, więc punktów montażu będzie całkiem sporo. 

W tym wypadku pokusiłbym się jednak o "normalne" kołki a nie szybkiego montażu. Jeśli posiadasz wkrętarkę akumulatorową to duża ilość wkrętów nie powinna stanowić większego problemu.

Napisano
  • Autor
12 godzin temu, tezetek napisał:

W tym wypadku pokusiłbym się jednak o "normalne" kołki a nie szybkiego montażu. Jeśli posiadasz wkrętarkę akumulatorową to duża ilość wkrętów nie powinna stanowić większego problemu.

Tragedii nie ma, ale czasu jednak trochę się traci. Zerknę czy mają gdzieś dostępne w okolicy i przetestuję :) 

Napisano

Jako użytkownik domu z porothermu dodam, że wg mnie kołki 10x80 trzymają znacznie lepiej niż te większe.

Testowałem przy różnych gabarytach.

 

Ogólnie duopower robią robotę. Ale wiercimy bez udaru!

Napisano
  • Autor
Jako użytkownik domu z porothermu dodam, że wg mnie kołki 10x80 trzymają znacznie lepiej niż te większe.
Testowałem przy różnych gabarytach.
 
Ogólnie duopower robią robotę. Ale wiercimy bez udaru!
Zamówiłem 8x65 duopower. Zobaczymy jaka będzie różnica porównując do 'zwyklych'

tapatalked

Napisano

Te UX 65 też są spoko, a z średnicy 8 i 10 bardzo dobrze ramowe FUR trzymają - do cięższych rzeczy. Duopower też dobre, ale koniecznie zakup przez neta, bo cena w marketach jest nieakceptowalna, jeśli potrzebujesz więcej niż 4 sztuki...
Tylko że żaden z nich to nie szybki montaż ;)

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

Napisano

U siebie też wszystko wieszam na duopower'y fischer'a. Nic jeszcze nie odpadło, a w niektórych miejscach maja naprawdę spore obciążenie. Jak pisali przedmówcy wierć bez udaru, dobre wiertło wchodzi jak w masło. Ja używam Bosch Multi Construction lub Metabo WS i wystarczają.

Napisano

+1 dla Bosch multi, łatwiej na początku wchodzi w wyznaczony punkt w porothermie niż normalna widia

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

Napisano
22 godziny temu, komor napisał:

Jako użytkownik domu z porothermu

 

 

A co proponujesz od zewnątrz ? będę potrzebował 10x200 bo 100 jest styropianu, i się zastanawiam co wybrać.

Napisano
  • Autor
3 godziny temu, DamianB napisał:

Tylko że żaden z nich to nie szybki montaż ;)

Teoretycznie duopower można stosować do montażu przelotowego, ale chyba dam sobie spokój i będę wiercił 'tradycyjnie'. 

Napisano
1 godzinę temu, aras napisał:

A co proponujesz od zewnątrz ? będę potrzebował 10x200 bo 100 jest styropianu, i się zastanawiam co wybrać.

Zależy co wieszasz. Ja mam 20cm styro, więc kupowałem kołki 30cm. To na jakieś cięższe rzeczy. Na lżejsze typu lampka spokojnie wystarczą kołki do styro, co klinują się w nim.

Napisano
2 godziny temu, DamianB napisał:

Sąsiad montował oświetlenie za pomocą ślimaków do GK i też trzyma :ok:

bo to niemal to samo ;), te do styro bywają większe/ dłuższe. Ja je zamiennie używam, w zależności od ciężaru. 6 lampek tak wisi o różnej wielkości. Znacznie szybciej to idzie niż wiercenie pod 30cm kołki (w szczególności jak mamy żelbet za styro).

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.