Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

astra J warto?

Featured Replies

Napisano

nowa astra J    1.4T    140km  na wyprzedazy jest juz od 50tys zł.

Jak sie ma sprawa ze skrzyniami M32?  Daslej padają czy coś w tym kierunku zrobiono? Dealer trwierdził iż  na przełomie 2016/2017 poprawiono skrzynie biegów.

Warto iść w taką astrę?

Napisano
Godzinę temu, nielubiekotow napisał:

nowa astra J    1.4T    140km  na wyprzedazy jest juz od 50tys zł.

Jak sie ma sprawa ze skrzyniami M32?  Daslej padają czy coś w tym kierunku zrobiono? Dealer trwierdził iż  na przełomie 2016/2017 poprawiono skrzynie biegów.

Warto iść w taką astrę?

 

Ja jezdze od 2.5 roku i jestem zadowolony :ok: Przedluzyc gwarancje na 5 lat i przestac sie przejmowac skrzynia...

Jak padnie to sie najwyzej naprawi, ale z tego co wiem to nie ma juz takich problemow jak kiedys.

Napisano

Ja mam ten silnik w Zafirze C. Nalatane 90 kkm w 6 lat. Jedyny problem jaki miałem to nieszczelna obudowa termostatu. Poza tym, odpukać ,  nic.

Napisano

Też się zastanawiam nad jtką, ale 55kpln widzę, że minimum, może wcześniej były po 50?

Napisano
14 minut temu, rafciojuve napisał:

Też się zastanawiam nad jtką, ale 55kpln widzę, że minimum, może wcześniej były po 50?

 

Za 52-53kPLN mozna bylo znalezc w kolorze bialym...

Ale te wersje mialy paskunda plastikowa kierownice, brak bluetooth, itp

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-astra-sedan-1-4-turbo-140-km-klimatyzacja-ID6C53OS.html#748ca476d6

Za 55kPLN mozna juz cos faktycznie znalezc...

Astra J wyleci z oferty chyba w tym roku, wiec jak chcesz kupowac to nie czekalbym na wyprzedaze, bo moze ich nie byc ;]

Napisano
2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Za 52-53kPLN mozna bylo znalezc w kolorze bialym...

Ale te wersje mialy paskunda plastikowa kierownice, brak bluetooth, itp

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-astra-sedan-1-4-turbo-140-km-klimatyzacja-ID6C53OS.html#748ca476d6

Za 55kPLN mozna juz cos faktycznie znalezc...

Astra J wyleci z oferty chyba w tym roku, wiec jak chcesz kupowac to nie czekalbym na wyprzedaze, bo moze ich nie byc ;]

Wiadomo, że za cenę fabii to nie wiadomo czego nie będzie :_D Skórzana kierownica raczej żeby była, klima to wiadomo manualna, 4xszyby elektryczne są chyba we wszystkich, czujników parkowania widzę, że nie da rady; radio pewnie podstawowe...chyba z tych cen już nikt nie zejdzie przy gotówce, widziałem wręcz, że te ceny często dotyczą kredytu/leasingu...

Napisano
Teraz, rafciojuve napisał:

Wiadomo, że za cenę fabii to nie wiadomo czego nie będzie :_D Skórzana kierownica raczej żeby była, klima to wiadomo manualna, 4xszyby elektryczne są chyba we wszystkich, czujników parkowania widzę, że nie da rady; radio pewnie podstawowe...chyba z tych cen już nikt nie zejdzie przy gotówce, widziałem wręcz, że te ceny często dotyczą kredytu/leasingu...

 

Tak, czesto jest jakis dodatkowy rabat za kredyt/leasing.

Ja za swoja placilem 59kPLN 2.5 roku temu i gdybym mial obecnie kupowac auto, to pewnie tez bym skonczyl z Astra J.

Zwyczajnie spelnia wszytskie moje oczekiwania wzgledem auta a nie widze sensu doplacac 15-20kPLN do innych modeli.

Napisano
1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Tak, czesto jest jakis dodatkowy rabat za kredyt/leasing.

Ja za swoja placilem 59kPLN 2.5 roku temu i gdybym mial obecnie kupowac auto, to pewnie tez bym skonczyl z Astra J.

Zwyczajnie spelnia wszytskie moje oczekiwania wzgledem auta a nie widze sensu doplacac 15-20kPLN do innych modeli.

Dochodzę do wniosku, że taka astra ma większy sens niż używki, bo 25-30kpln za 10 letnią mazde 3, lub 45-50 za 5letniego golfa to średnio 😁

Napisano
1 minutę temu, rafciojuve napisał:

Dochodzę do wniosku, że taka astra ma większy sens niż używki, bo 25-30kpln za 10 letnią mazde 3, lub 45-50 za 5letniego golfa to średnio 😁

 

Ja tez do takiego wniosku doszedlem ;)

Ceny uzywek zrobily sie chore...

Napisano
17 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ja tez do takiego wniosku doszedlem ;)

Ceny uzywek zrobily sie chore...

Brałeś to flexcare? Jak ceny przegłądów? Jeździsz ze swoimi gadżetami, czy bierzesz w serwisie?

Napisano
1 minutę temu, rafciojuve napisał:

Brałeś to flexcare? Jak ceny przegłądów? Jeździsz ze swoimi gadżetami, czy bierzesz w serwisie?

 

Bralem flexcare na 5 lat i 150kkm. Przeglady robie w ASO i nie kupuje swoich gratow...

Po pierwszym roku placilem chyba ponizej 600PLN a po drugim 780 bo doszla wymiana plynu hamulcowego.

Poza planowanymi przegladami poki co nie bylo potrzeby odwiedzac serwisu.

Napisano
 
Bralem flexcare na 5 lat i 150kkm. Przeglady robie w ASO i nie kupuje swoich gratow...
Po pierwszym roku placilem chyba ponizej 600PLN a po drugim 780 bo doszla wymiana plynu hamulcowego.
Poza planowanymi przegladami poki co nie bylo potrzeby odwiedzac serwisu.
To bardzo znośnie =)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Napisano
1 godzinę temu, rafciojuve napisał:

Dochodzę do wniosku, że taka astra ma większy sens niż używki, bo 25-30kpln za 10 letnią mazde 3, lub 45-50 za 5letniego golfa to średnio 😁

Chciałem kupić używkę za 35-40 tys.

Okazało się że za to mogę kupić co najwyżej 6-letniego kompakta, czyli dokładnie w wieku kiedy zaczynają się rozrządy, tarcze, sprzęgła, opony, cewki itd itp.

Czyli do wydania 40-45k na 6latka.

To jest absurd.

Miałem zamiar kupić nową astra J 1.4T za 61k z pakietem upgrade 2 ale mi szmaciarze w auto wola w Warszawie sprzedali w weekend zarezerwowane przeze mnie w piatek auto :D

I kupiłem rapida za 57k w salonie pod domem który jak się okazało świetnie się wywiązuje z obowiązków przy bardziej miejskim i zgrabnym gabarycie. 

Aczkolwiek zdarza mi się z sentymentem patrzeć na klasyczną linię astry J sedan upgrade 2 ;) 

Jest znacznie lepiej zrobiona i dojrzalsza niż rapid ale niepraktyczna niestety zupełnie. 

Napisano

Dla mnie rapid odpada, nie czuję się w skodzie, czy to fabia/rapid/octa3...sedanem jeżdżę 8lat i się przyzwyczaiłem, astra jest dla mnie akceptowalna =)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Napisano

Jest tylko jeden minus tej astry. Jak zwlanialem reczny to sobie kciuka czesto przycinalem :hehe: 

Napisano
26 minut temu, wujekcybul napisał:

Jest tylko jeden minus tej astry. Jak zwlanialem reczny to sobie kciuka czesto przycinalem :hehe: 

 

W MY19 jest elektryczny ręczny z przyciskiem. 

Napisano
1 minutę temu, Jaruga napisał:

 

W MY19 jest elektryczny ręczny z przyciskiem. 

To ja mialem wajche :phi:

Napisano
 

W MY19 jest elektryczny ręczny z przyciskiem. 

Nie w standardzie, a za gotowizne najtaniej standard 55700 w metalic zarejestrowane na dealera, z kierą skórzaną 56300...

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Napisano
2 godziny temu, Jaruga napisał:

 

W MY19 jest elektryczny ręczny z przyciskiem. 

 

Ale to raczej nie w standardzie ;]

 

Napisano
2 godziny temu, wujekcybul napisał:

Jest tylko jeden minus tej astry. Jak zwlanialem reczny to sobie kciuka czesto przycinalem :hehe: 

 

A to nie wiem, ja nie zauwazylem...

Moze masz jakis grube paluchy? ;]

Napisano
 
Ale to raczej nie w standardzie ;]
 
Ten elektryczny ręczny to mnie nie przekonuje, ale z wajchą nie ma podłokietnika...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Napisano
4 minuty temu, rafciojuve napisał:

Ten elektryczny ręczny to mnie nie przekonuje, ale z wajchą nie ma podłokietnika...

 

Ja mam wajche i podlokietnik :ok:

 

Napisano
4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Ja mam wajche i podlokietnik :ok:

 

Nie widzę takiej opcji, wszystkie z 2019 w serii bez podłokietnika, w uprade 1/2 z ręcznym elektrycznym tylko widzę...

Napisano
14 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ale to raczej nie w standardzie ;]

 

faktycznie nie ma ale tylko w najtańszej wersji z dziurą zamiast radia. 

Wygląda że MY19 elektryczny ręczny jest razem z dużym radiem i podłokietnikiem.

Napisano
34 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

A to nie wiem, ja nie zauwazylem...

Moze masz jakis grube paluchy? ;]

Mi wchodzil przy obudowie skrzyni :phi: 

Napisano
31 minut temu, rafciojuve napisał:

Nie widzę takiej opcji, wszystkie z 2019 w serii bez podłokietnika, w uprade 1/2 z ręcznym elektrycznym tylko widzę...

 

Widocznie cos pozmieniali w wyposazeniu...

Napisano
25 minut temu, Jaruga napisał:

faktycznie nie ma ale tylko w najtańszej wersji z dziurą zamiast radia. 

Wygląda że MY19 elektryczny ręczny jest razem z dużym radiem i podłokietnikiem.

 

Ja to mam w ogole jakas dziwna wersje ;]

Bo mam radio z dziura, ale tez podgrzewane fotele, kierownice i podlokietnik ;]

Paradoksalnie ta dziura jets bardzo wygodna bo idealnie miesci sie tam telefon :ok:

Edytowane przez Maciej__

Napisano
Teraz, Maciej__ napisał:

 

Ja to mam w ogole jakas dziwna wersje ;]

Bo tez mam radio z dziura, ale tez podgrzewane fotele, kierownice i podlokietnik ;]

zmieniły się pakiety i opcje przez tę parę lat

Napisano
8 minut temu, nielubiekotow napisał:

@Jaruga 

We wrocłąwsiu nie mogłeś kupić ? tam mieli dobre oferty na poczatku lipca

To było w zeszłym roku w październiku. 

Generalnie moją winą jest to że zbyt długo się zastanawiałem czy kupić czy nie kupić i astry J z 2018 się skończyły tanio wyprzedane w związku z nową normą a te z GPFem MY2019 zaczęli klepać w listopadzie albo grudniu. Te sztuki w warszawie to były ostatnie w interesującej mnie specyfikacji. 

Napisano
1 minutę temu, Jaruga napisał:

To było w zeszłym roku w październiku. 

Generalnie moją winą jest to że zbyt długo się zastanawiałem czy kupić czy nie kupić i astry J z 2018 się skończyły tanio wyprzedane w związku z nową normą a te z GPFem MY2019 zaczęli klepać w listopadzie albo grudniu. Te sztuki w warszawie to były ostatnie w interesującej mnie specyfikacji. 

 

Serio te MY 2019 maja GPF? 8]

Napisano

Astra... mam ją ponad 2 lata. Wybierałem między Tipo, C-Elysee, Rapid. Jechałem rapidem na jeździe próbnej. Cichszy w środku, lepiej reaguje na gaz. Astra ładniejsza i do tego w promo 1.4T LPG. Nie jest to auto bezawaryjne, mam wrażenie że jakość końcowych roczników mocno spadła. Dbam jak tylko mogę bo nowe, olej zmieniam średnio co 10kkm. Przebieg obecny to niecałe 36kkm.

W serwisie wymienione:

-sonda lambda - przy ok 7kkm

-uszczelka pokrywy zaworów przy ok 13kkm

- pompa wody - przy ok 28kkm

i teraz na deser... po wakacyjnym checku po podstawowej gwarancji  przy 33kkm turbina do wymiany. Słynne pęknięcie o którym wiedziałem że się zdarza zanim kupiłem auto no ale nie przy takim przebiegu. Dodam że o turbinę dbam. We wtorek jadę na wymianę. Całe szczęście że mam wykupioną dodatkową gwarancję.

 

Poza tym auto fajne, podoba mi się. 

Napisano
Dnia 3.08.2019 o 07:21, Novy81 napisał:

Astra... mam ją ponad 2 lata. Wybierałem między Tipo, C-Elysee, Rapid. Jechałem rapidem na jeździe próbnej. Cichszy w środku, lepiej reaguje na gaz. Astra ładniejsza i do tego w promo 1.4T LPG. Nie jest to auto bezawaryjne, mam wrażenie że jakość końcowych roczników mocno spadła. Dbam jak tylko mogę bo nowe, olej zmieniam średnio co 10kkm. Przebieg obecny to niecałe 36kkm.

W serwisie wymienione:

-sonda lambda - przy ok 7kkm

-uszczelka pokrywy zaworów przy ok 13kkm

- pompa wody - przy ok 28kkm

i teraz na deser... po wakacyjnym checku po podstawowej gwarancji  przy 33kkm turbina do wymiany. Słynne pęknięcie o którym wiedziałem że się zdarza zanim kupiłem auto no ale nie przy takim przebiegu. Dodam że o turbinę dbam. We wtorek jadę na wymianę. Całe szczęście że mam wykupioną dodatkową gwarancję.

 

Poza tym auto fajne, podoba mi się. 

No to powiem ci że jest słabo jak na 2 lata eksploatacji i 33kkm przebiegu  8] 

Napisano
Dnia 1.08.2019 o 20:38, Maciej__ napisał:

 

Serio te MY 2019 maja GPF? 8]

A i owszem. Razem wycięciem wersji LPG i zmianami pakietów wyposażenia dołożyli GPF żeby się zmieścić w nowej normie. 

Napisano
Dnia 3.08.2019 o 07:21, Novy81 napisał:

W serwisie wymienione:

-sonda lambda - przy ok 7kkm

-uszczelka pokrywy zaworów przy ok 13kkm

- pompa wody - przy ok 28kkm

i teraz na deser... po wakacyjnym checku po podstawowej gwarancji  przy 33kkm turbina do wymiany

 

Grubo...

Napisano
Dnia ‎03‎.‎08‎.‎2019 o 07:21, Novy81 napisał:

Astra... mam ją ponad 2 lata. Wybierałem między Tipo, C-Elysee, Rapid. Jechałem rapidem na jeździe próbnej. Cichszy w środku, lepiej reaguje na gaz. Astra ładniejsza i do tego w promo 1.4T LPG. Nie jest to auto bezawaryjne, mam wrażenie że jakość końcowych roczników mocno spadła. Dbam jak tylko mogę bo nowe, olej zmieniam średnio co 10kkm. Przebieg obecny to niecałe 36kkm.

W serwisie wymienione:

-sonda lambda - przy ok 7kkm

-uszczelka pokrywy zaworów przy ok 13kkm

- pompa wody - przy ok 28kkm

i teraz na deser... po wakacyjnym checku po podstawowej gwarancji  przy 33kkm turbina do wymiany. Słynne pęknięcie o którym wiedziałem że się zdarza zanim kupiłem auto no ale nie przy takim przebiegu. Dodam że o turbinę dbam. We wtorek jadę na wymianę. Całe szczęście że mam wykupioną dodatkową gwarancję.

 

Poza tym auto fajne, podoba mi się. 

 

Chyba Ci się trafil jakiś egzemplarz składany w poniedziałek na kacu ;]

 

Napisano
Dnia 3.08.2019 o 07:21, Novy81 napisał:

 

Poza tym auto fajne, podoba mi się. 

Moze masz tak jak ja z ceedem psulo sie wszystko przy malym przebiegu. Choc ja bym sprawdzil instalacje gazowa.

  • 2 tygodnie później...
Napisano
 
Chyba Ci się trafil jakiś egzemplarz składany w poniedziałek na kacu ;]
 
Dokładnie. Dostałem nową turbinę i okazała się popsuta bo auto kiepsko jechało... Za słabe doładowanie. Dziś dostałem druga nową. Jest ok [emoji23]

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Napisano
Moze masz tak jak ja z ceedem psulo sie wszystko przy malym przebiegu. Choc ja bym sprawdzil instalacje gazowa.
Instalacja LPG odpukać sprawuje się ok [emoji106]

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • 2 tygodnie później...
Napisano
Dnia 16.08.2019 o 19:10, Novy81 napisał:

Dokładnie. Dostałem nową turbinę i okazała się popsuta bo auto kiepsko jechało... Za słabe doładowanie. Dziś dostałem druga nową. Jest ok emoji23.png

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

A z jakim przebiegiem kupiłeś to auto? Bo jeśli dobrze pamiętam to było demo?

Jakie to było ASO?

  • 3 tygodnie później...
Napisano
Dnia 3.08.2019 o 07:21, Novy81 napisał:

Astra... mam ją ponad 2 lata. Wybierałem między Tipo, C-Elysee, Rapid. Jechałem rapidem na jeździe próbnej. Cichszy w środku, lepiej reaguje na gaz. Astra ładniejsza i do tego w promo 1.4T LPG. Nie jest to auto bezawaryjne, mam wrażenie że jakość końcowych roczników mocno spadła. Dbam jak tylko mogę bo nowe, olej zmieniam średnio co 10kkm. Przebieg obecny to niecałe 36kkm.

W serwisie wymienione:

-sonda lambda - przy ok 7kkm

-uszczelka pokrywy zaworów przy ok 13kkm

- pompa wody - przy ok 28kkm

i teraz na deser... po wakacyjnym checku po podstawowej gwarancji  przy 33kkm turbina do wymiany. Słynne pęknięcie o którym wiedziałem że się zdarza zanim kupiłem auto no ale nie przy takim przebiegu. Dodam że o turbinę dbam. We wtorek jadę na wymianę. Całe szczęście że mam wykupioną dodatkową gwarancję.

 

Poza tym auto fajne, podoba mi się. 

 

to jest tragedia, co napisałeś

u mnie były dwie wtopy, reduktor po 10 kkm :facepalm:, listwa zapłonowa (niech będzie "cewka") po 70 kkm. :facepalm:

Wqvia mnie cykanie fotela przy przyspieszaniu., ciągle zapominam kupić silikon w spreyu. 

Jest mój wątek astr po roku, pewnie ze dwie strony dalej noi i forum astry w necie. 

Napisano

Mój fotel też cyka [emoji2957] przestawienie go pomaga na jakiś czas...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Napisano
2 godziny temu, Novy81 napisał:

Mój fotel też cyka emoji2957.png przestawienie go pomaga na jakiś czas...

 

To nie cyka fotel tylko wg mnie mocowanie pasa do podłogi ;] U mnie tez jest ten dźwięk :hehe:

Musze tam znowu psiknąć jakims smarem w spraju to przestanie..

Napisano
Dnia ‎18‎.‎09‎.‎2019 o 08:23, Maciej__ napisał:

 

To nie cyka fotel tylko wg mnie mocowanie pasa do podłogi ;] U mnie tez jest ten dźwięk :hehe:

Musze tam znowu psiknąć jakims smarem w spraju to przestanie..

 

ryzykując życie sprawdziłem to, to nie mocowanie pasa albo nie przede wszystkim. Sprawdz sobie. 

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.