Skocz do zawartości

Czyszczenie tarasu


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już dyskutujemy o tarasach, to co myślicie o takim urządzeniu do czyszczenia desek tarasowych: https://myjki.com/422-patio-cleaner/10005-pcl-4-10-bar-180-l-h-urzadzenie-do-czyszczenia-tarasu-od-karcher-4054278505510.html

 

pcl_technologia.jpg

 

mam ryflowane deski i ręcznie dość dużo czasu zajmuje mi czyszczenie. Myślicie, że się sprawdzi.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz jesc z podlogi?;)

 

Serio nie widze wiekszego sensu w wydawanie 700 na to. Zwykly karcher czy nawet waz plus twardsza zmiotka w zupelnosci wystarczaja.

 

Chyba, ze masz golebnik nad tarasem i non stop deski obesrane, to moze wtedy...

 

Edytowane przez Orochimaru
Usunąłem nieregulaminowy cytat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał:

Zamierzasz jesc z podlogi?;)

 

Serio nie widze wiekszego sensu w wydawanie 700 na to. Zwykly karcher czy nawet waz plus twardsza zmiotka w zupelnosci wystarczaja.

 

Chyba, ze masz golebnik nad tarasem i non stop deski obesrane, to moze wtedy...

 

dobra, kupiłem, zobaczymy co to warte ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką zwykłą okrągłą przystawkę do myjki ciśnieniowej Nilfiska. Była w zestawie, ale pewnie warta ze dwie lub max trzy stówy. Czyściłem nią kostkę brukową - po 15 latach nicnierobienia nagle przypomniałem sobie, jaki był oryginalny kolor kostki. Wkrótce czyszczenie drewnianego tarasu tym samym urządzeniem - czekam tylko na dobra pogodę, żeby od razu wyschło i dało się zaolejować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bartłomiej napisał:

Ja mam taką zwykłą okrągłą przystawkę do myjki ciśnieniowej Nilfiska. Była w zestawie, ale pewnie warta ze dwie lub max trzy stówy. Czyściłem nią kostkę brukową - po 15 latach nicnierobienia nagle przypomniałem sobie, jaki był oryginalny kolor kostki. Wkrótce czyszczenie drewnianego tarasu tym samym urządzeniem - czekam tylko na dobra pogodę, żeby od razu wyschło i dało się zaolejować.

Ja też mam myjkę, ale efekt był znacznie gorszy niż po użyciu tej maszyny, pewnie z uwagi na ryflowaną deskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bartłomiej napisał:

Ja mam taką zwykłą okrągłą przystawkę do myjki ciśnieniowej Nilfiska. Była w zestawie, ale pewnie warta ze dwie lub max trzy stówy. Czyściłem nią kostkę brukową - po 15 latach nicnierobienia nagle przypomniałem sobie, jaki był oryginalny kolor kostki. Wkrótce czyszczenie drewnianego tarasu tym samym urządzeniem - czekam tylko na dobra pogodę, żeby od razu wyschło i dało się zaolejować.

Myjka tarasu tak nie domyje, przrabialem karcherem. Za to kostke wyczyscil.

Jak pisalem, skuteczny i rozsadny cenowo sposob to preparat do odszarzania/czyszczenia tarasow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
Dnia 13.04.2020 o 22:52, bergerac napisał:

dobra, kupiłem, zobaczymy co to warte ;]

Ha też wczoraj kupiłem... 

I jeszcze jedną deskę popsułem. Jakimś cudem wzięła i zbutwiała na końcu... 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, spad napisał:

Dwa dni temu widziałem takie myjki w Lidlu firmy Parkside. Ale cena tak bliżej 250 zł.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Hmm nie widze na ich stronie ani w gazetkach. Jestes pewien ze to bylo do tarasow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, zinger napisał:

Hmm nie widze na ich stronie ani w gazetkach. Jestes pewien ze to bylo do tarasow?

 

Nie przyglądałem się temu zbyt długo, kojarzę, że pisało do kostki brukowej, ale to tak na szybko, dosłownie kilka sekund na to patrzyłem. Wyglądało podobnie jak do tego karchera na fotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie przyglądałem się temu zbyt długo, kojarzę, że pisało do kostki brukowej, ale to tak na szybko, dosłownie kilka sekund na to patrzyłem. Wyglądało podobnie jak do tego karchera na fotce.

No dobra, na dzisiaj robota zakonczona. Jak wyschnie to musze przeniesc graty i druga polowe pomalowac. Troche czasu to zajmuje.

30efe3ea00da8b9b66b8cc779d79d2f0.jpg

5074cf83350885cf71de431531b90291.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2020 o 09:24, zinger napisał:

Myjka tarasu tak nie domyje, przrabialem karcherem. Za to kostke wyczyscil.

Jak pisalem, skuteczny i rozsadny cenowo sposob to preparat do odszarzania/czyszczenia tarasow.

 

Bo myjka to ma po prostu dyszę rotacyjną, co kreci się dookoła.

Tak samo jakbys normalnie lancą leciał, jedynie więcej wygody i w miarę równo leci.

 

A tu masz normalne szczotki, co wchodzą w rowki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, K3 napisał:

 

Bo myjka to ma po prostu dyszę rotacyjną, co kreci się dookoła.

Tak samo jakbys normalnie lancą leciał, jedynie więcej wygody i w miarę równo leci.

 

A tu masz normalne szczotki, co wchodzą w rowki...

U mnie deski ryflowane myje dyszą turbo, wymywa dobrze bród i osady. Myjką myje jedynie przy oknach, żeby nie chlapać, ale nie lubię nią myć bo myje bardzo się bardzo wolno i trzeba jeździć w każdą stronę inaczej zostawia kółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, K3 napisał:

 

Bo myjka to ma po prostu dyszę rotacyjną, co kreci się dookoła.

Tak samo jakbys normalnie lancą leciał, jedynie więcej wygody i w miarę równo leci.

 

A tu masz normalne szczotki, co wchodzą w rowki...

Normalnie ameryke odkryles ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Joki napisał:

Tak, dwa druciaki do szczelin i walcowa z tworzywa do powierzchni. Z tym, że to zwykła obrotowa szczotka na sucho. 

nie wiem jaką to będzie miało skuteczność, ale ja jestem w szoku jak doczyściłem deski u siebie tym cudem Karchera. W życiu bym tak szczotą nie wyszorował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joki napisał:

Tak, dwa druciaki do szczelin i walcowa z tworzywa do powierzchni. Z tym, że to zwykła obrotowa szczotka na sucho. 

Wlasnie widac, ze na sucho, czyli trzeba wczesniej albo w trakcie polac taras. Fajnie by bylo, jakby ktos porownal obie myjki. @bergerac moze wezmiesz ta z lidla na testy? :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 20.04.2020 o 11:01, bergerac napisał:

za późno, kupiłem i wyszorowałem :) 

Pytanko mam, czy to usunelo tylko brud czy wyczyscilo deske do zera ze starego oleju takze?

 

Pytam, bo w sumie moze bym sobie takie albo podobne zapodal ale pod warunkiem, ze czysci do golej deski i jeszcze bede tym mogl kostke tez wyczyscic. Wiem ze do tego karchera mozna dokupic szczotki do kostki tylko to sie 900robi wiec chyba jednak poszukam jakiejs tanszej alternatywy.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zinger napisał:

Pytanko mam, czy to usunelo tylko brud czy wyczyscilo deske do zera ze starego oleju takze?

stary olej też wyszorowało w moim przypadku. Ja jestem mega zadowolony z zakupu, nie spodziewałem się aż tak dobrego efektu.

 

Edit - może weź tą z Lidla, będziesz po prostu polewał wodą ?

Edytowane przez bergerac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bergerac napisał:

stary olej też wyszorowało w moim przypadku. Ja jestem mega zadowolony z zakupu, nie spodziewałem się aż tak dobrego efektu.

 

Edit - może weź tą z Lidla, będziesz po prostu polewał wodą ?

Wzialbym ale nie ma. Nic, bede polowal bo co jakis czas sie chyba pojawia w ofercie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec

 

5 godzin temu, bergerac napisał:

stary olej też wyszorowało w moim przypadku. Ja jestem mega zadowolony z zakupu, nie spodziewałem się aż tak dobrego efektu.

 

Edit - może weź tą z Lidla, będziesz po prostu polewał wodą ?

No z tym starym olejem to nie jest tak do końca. Ściąga trochę ale nie cały. I uwaga nowy olej zupełnie inaczej wybarwia deskę wyszorowaną a zupełnie inaczej nową.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, krawiec napisał:

 

No z tym starym olejem to nie jest tak do końca. Ściąga trochę ale nie cały. I uwaga nowy olej zupełnie inaczej wybarwia deskę wyszorowaną a zupełnie inaczej nową.

 

Krawiec

no przecież nie jest to szlifierka, wiadomo, że nie wyciągnie oleju, który wniknął w materiał. Tak czy siak byłem mega zadowolony z efektu czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bergerac napisał:

no przecież nie jest to szlifierka, wiadomo, że nie wyciągnie oleju, który wniknął w materiał. Tak czy siak byłem mega zadowolony z efektu czyszczenia.

Ale chyba samą wodą nie czyściłeś, nie? Jakąś chemię stosowałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luccass napisał:

Ale chyba samą wodą nie czyściłeś, nie? Jakąś chemię stosowałeś? 

Wlasnie o to pytam. Bo jesli potrzebna chemia to bez sensu bo sama chemia i miotla tez do zera deske wyczyszcze.

Zakladam ze tu wystarczy woda nawilzyc i jedziesz maszyna, bez chemi.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
Godzinę temu, zinger napisał:

Wlasnie o to pytam. Bo jesli potrzebna chemia to bez sensu bo sama chemia i miotla tez do zera deske wyczyszcze.

Zakladam ze tu wystarczy woda nawilzyc i jedziesz maszyna, bez chemi.

Samą wodą.

 

U mnie wyglada to tak

 

 


FB018463-3CA7-4170-817B-E19A847EE8AB.jpeg.3b3b4f01b6a1b6015917a8ae6a482e9d.jpeg

Jasna cześć po czyszczeniu, ciemna po położeniu nowego oleju.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.