Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Wkrętaki/śrubokręty do domu

Featured Replies

Napisano

Po ostatnim małym remoncie pokoju, wymianie karnisza i kontaktów dostałem szału. Mam stare narzędzia, które kupiłem 4 mieszkania temu, czyli jakieś 25 lat wstecz i nie nadają się do użytkowania.

 

Polećcie jakąś firmę, bo niby można pojechać do Castoramy/Auchan i kupić pierwsze lepsze, ale chyba lepiej coś sprawdzonego. Z firm to znam Stanleya, ale podobno obecnie to takie sobie.

Co szanowni koledzy polecą?

Prace typowo mieszkaniowe, montaż żyrandola, wymiana gniazdek/włączników, skręcenie mebli raz na ruski rok.

Któreś z tych poniższych będą ok, zarówno pod względem firmy jak i wielkości w zestawie? Tak aby te podstawowe rozmiary były? Firmy nic mi nie mówią....

 

https://allegro.pl/oferta/wera-031551-wkretaki-srubokrety-plaskie-ph-6szt-7725843739

 

https://allegro.pl/oferta/srubokrety-wkretaki-zestaw-9-szt-04-208-neo-profi-7300773700

 

https://allegro.pl/oferta/proxxon-22606-zestaw-wkretakow-flex-dot-fd-pz-9806430526

 

I do tego jakieś elektryczne

 

https://allegro.pl/oferta/wera-wkretaki-izolowane-srubokrety-1kv-vde-ph-7szt-8244858729

 

 

obraz.png.14d78e0041a29c35b3dd7eb42f35d73d.png

 

obraz.png.c9792a5b2f4964cd0b00ad2ae7465506.png

 

obraz.png.75b515e3eca92cf4754e024b1d3dacc4.png

 

obraz.png.9d7bd9ded86e8f47d1a39d5d7606f4f6.png

Edytowane przez Elephant

Napisano

Panie, ale my tu mówimy o zakupie za kilkadziesiąt złotych.

Kup takie, gdzie ci się kolor podoba, bo do prac domowych to nad czym tu deliberować.

 

Ja mam wkrętarkę z Netto za 119 PLN i jakiś olbrzymi komplet bitów z Lidla za jakieś 20 PLN.

Do tego jakiś marketowy zestaw wkrętaków za kilkanaście złotych.

Wkrętak z próbnikiem do prac elektrycznych za 5 PLN

 

Od lat taki zestaw wystarcza.

Napisano
  • Autor
26 minut temu, Tomo napisał:

Panie, ale my tu mówimy o zakupie za kilkadziesiąt złotych.

Kup takie, gdzie ci się kolor podoba, bo do prac domowych to nad czym tu deliberować.

 

Ja mam wkrętarkę z Netto za 119 PLN i jakiś olbrzymi komplet bitów z Lidla za jakieś 20 PLN.

Do tego jakiś marketowy zestaw wkrętaków za kilkanaście złotych.

Wkrętak z próbnikiem do prac elektrycznych za 5 PLN

 

Od lat taki zestaw wystarcza.

Wiesz, ostatnio dokręcałem karnisz 25 letnim krzyżakiem, w strasznym stanie ale i tak był lepszy niż ten kupiony chyba ze 4 lata temu w Castoramie. Kupiłem kiedyś na szybko bo mi zginął stary w trakcie przeprowadzki. Badziewie totalne z plasteliny, Po 3 lekkich pracach wyślizgany na amen. Dlatego nie chce kupić pierwszego lepszego o ładnym kolorze, tylko taki który zapewni mi choć minimum komfortu. A że mamy tu trochę ludzi, to może ktoś doradzi chociaż jakąś firme. Bo na razie posegregowałem przez popularność na allegro i tak wytypowałem powyższe.

Napisano

W Lidlu jest czasem zestaw śrubokrętów ze stojakiem/wieszakiem, do domu jak znalazł, parę lat temu 39,99, teraz pewnie z dychę-dwie będą droższe

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

Napisano
8 godzin temu, technix napisał:

Tanie i dobre to YATO

 

Mam zestaw, bardzo w porządku. Kupiłem po podobnych przygodach jak autor wątku - jak już nie miałem czym wkręcić śrub, wszystkie śrubokręty obrobione. Te Yato się trzymają, dobrze leżą w ręce.

Napisano
10 godzin temu, technix napisał:

Tanie i dobre to YATO

 

 

Piękny wybór na allegro. Do tego YATO ma świetne okulary ochronne, takie z zabudowanymi bokami. Lub gogle. POLECAM 

Napisano

Wera, Wiha, Proxxon, Felo - znane firmy, jakoś powinna być OK i do zastosowań domowych posłużą parę ładnych lat.

Napisano

NEO, Bahco, Sata, Beta, Proxxon, Jonnesway, King Tony. Co z tego nie kupisz, będzie dobre, choć ja do mieszkania wziąłem jakieś no-name ostatnio, nie wiem jak to się będzie sprawować, ale mam sporo bitów NEO i Makity i tego używam częściej. Śrubokręty tanie wziąłem jak coś na szybko potrzeba odkręcić lub dokręcić.

 

Gdybym mieszkał w domu to wziąłbym coś markowego, bo jednak w domu częściej się używa narzędzi.

Edytowane przez analyzer64

Napisano
Panie, ale my tu mówimy o zakupie za kilkadziesiąt złotych.
Kup takie, gdzie ci się kolor podoba, bo do prac domowych to nad czym tu deliberować.
 
Ja mam wkrętarkę z Netto za 119 PLN i jakiś olbrzymi komplet bitów z Lidla za jakieś 20 PLN.
Do tego jakiś marketowy zestaw wkrętaków za kilkanaście złotych.
Wkrętak z próbnikiem do prac elektrycznych za 5 PLN
 
Od lat taki zestaw wystarcza.
Ja polecam śrubokęty, klucze płaskie, bity czy co tam innego w UCHWYTACH.
Chodzi o to aby odkładać je na wcześniej przewidziane na nie miejsce i od razu widzieć że po robocie jakieś miejsce jest puste.
KANBAN [emoji4]

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Napisano

Kupując wkrętaki a później wkręcając cokolwiek warto pamiętać że tzw "krzyżaków" są zasadniczo dwa rodzaje: PH i PZ. One NIE są zamienne, co prawda może i da się wkręcić tym nieprawidłowym ale szkoda nerwów, poza tym można zniszczyć wkręt i wkrętak.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Phillips_(wkręt)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pozidriv

 

Napisano
9 godzin temu, PawelW napisał:

Kupując wkrętaki a później wkręcając cokolwiek warto pamiętać że tzw "krzyżaków" są zasadniczo dwa rodzaje: PH i PZ. One NIE są zamienne, co prawda może i da się wkręcić tym nieprawidłowym ale szkoda nerwów, poza tym można zniszczyć wkręt i wkrętak.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Phillips_(wkręt)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pozidriv

 

A to nie wiedzialem.

Jak to rozroznic bo z tych linkow na wikipedii za wiele nie wynika...albo ja nie rozumiem,

Napisano
7 godzin temu, Kiwal napisał:

A to nie wiedzialem.

Jak to rozroznic bo z tych linkow na wikipedii za wiele nie wynika...albo ja nie rozumiem,

Jeden ma dodatkowe wcięcia, drugi nie :)

Napisano

@Elephant

Z tego co podałeś, to Wera to bdb wybór, to już Profi sprzęt. 

Jak ma by taniej, to Yato też spoko.

Napisano

W takich cenach to Wera. Wera, Wiha, Millwaukee, Proxxon, Hazet, Bahco ze wszystkich będziesz bardzo zadowolony. Z tańszych Yato, a prosto od myfriend to polecam bity Broppe - mam torx z otworem i są super wykonane, ładnie pasują do śrub i póki co spisują się perfekcyjnie, ale cena jest w zasadzie europejska. Neo bym odrzucił bo cena bliższa markowym, a jakość losowa. Mam precyzyjne Neo i niestety dziadostwo zdecydowanie nie polecam, a kosztowały sporo swego czasu, aczkolwiek to model sprzed ok. 8 lat, może teraz jest lepiej.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Napisano
A to nie wiedzialem.
Jak to rozroznic bo z tych linkow na wikipedii za wiele nie wynika...albo ja nie rozumiem,
Philips (PH) to zwykly krzyzak. Pozidriv(PZ) ma dodatkowe wypusty, cos jakby krzyzak w krzyzaku.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Napisano
W dniu 24.10.2020 o 23:41, Kiwal napisał:

Jak to rozroznic bo z tych linkow na wikipedii za wiele nie wynika...albo ja nie rozumiem,


Tak jest najłatwiej zapamiętać :)
PH- wkręty czarne 
PZ- wkręty żółte 

Napisano
W dniu 26.10.2020 o 16:19, bob96 napisał:


Tak jest najłatwiej zapamiętać :)
PH- wkręty czarne 
PZ- wkręty żółte 

Z prac domowych obserwuje, że najczęstszym jest właśnie pz2. Nawet kupiłem swego czasu w jakimś markecie 10 szt końcówek pz2 i.... zużyłem przez parę lat może 2 szt. Właśnie większość wyrobionych bitów była z powodu używania niewłaściwych typów do wkrętów, a chwilę przed zakupem odkryłem co jest do czego. Jak dobrze dobierze się bit, to można manewrować wkretem pod każdym kątem, tak się trzyma na bicie i prostopadle wkręca.

Napisano
W dniu 28.10.2020 o 23:31, Pito napisał:

Z prac domowych obserwuje, że najczęstszym jest właśnie pz2. Nawet kupiłem swego czasu w jakimś markecie 10 szt końcówek pz2 i.... zużyłem przez parę lat może 2 szt. Właśnie większość wyrobionych bitów była z powodu używania niewłaściwych typów do wkrętów, a chwilę przed zakupem odkryłem co jest do czego. Jak dobrze dobierze się bit, to można manewrować wkretem pod każdym kątem, tak się trzyma na bicie i prostopadle wkręca.

 

A ja wolę wkręty z nacięciem TORX.

Napisano
11 godzin temu, Andi napisał:

 

A ja wolę wkręty z nacięciem TORX.

Ja trochę bawię się w stolarza i cieślę, i kupuję tylko torxy. Koniec z obrobionymi łbami. 

Ale kupne sprzęty mają, w sumie nie wiedzieć czemu, krzyżaki. Cenowo te wkręty wypadają podobnie.

Napisano
W dniu 3.11.2020 o 12:17, Andi napisał:

 

A ja wolę wkręty z nacięciem TORX.

Jasna sprawa, torx rządzi, zwłaszcza jak śruba ma ze 150mm i sama musi wiercić otwór. Do reszty wkrętów ważne, żeby użyć odpowiedni bit, bo można łatwo obrobić gniazdo. W takich przypadkach PZ jest lepszy od PH, lepiej 'siedzi'.

Napisano
14 godzin temu, Pito napisał:

Jasna sprawa, torx rządzi, zwłaszcza jak śruba ma ze 150mm i sama musi wiercić otwór. Do reszty wkrętów ważne, żeby użyć odpowiedni bit, bo można łatwo obrobić gniazdo. W takich przypadkach PZ jest lepszy od PH, lepiej 'siedzi'.

Wszystkie żółte wkręty do drewna z nacięciem krzyżowym to PZ?

Napisano
3 godziny temu, Andi napisał:

Wszystkie żółte wkręty do drewna z nacięciem krzyżowym to PZ?

Nie wiem czy wszystkie, ale te na wagę w castoramach to chyba zawsze PZ. Zresztą inne wkręty, np z łbem soczewkowym, to też przeważnie PZ. To chyba taki obecny standard. Żeby sprawdzic wystarczy nałożyć wkręt na bita - w przypadku PZ można nawet nieznacznie dać wkręt w dół i i tak się ładnie trzyma końcówki.

Napisano
6 godzin temu, Andi napisał:

Wszystkie żółte wkręty do drewna z nacięciem krzyżowym to PZ?

W Leroy na wagę jest również praktycznie pełna wymiarówka torxów żółtych.

Ale to widać, torxa z PZ nie da się pomylić. PZ z PH jak już pierwszy raz przyjrzysz się z bliska, też ciężko pomylić

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.