Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Pomozecie?

Featured Replies

Napisano

205/55 lub 205/60

R16

Jazda spokojna. Północ kraju, choc moze sie zdarzyc i wycieczka w góry.

Isc w tanie polskie czy raczej w premium.

Czyli. Debica HP2? Barum polaris 5? Kormoran snow. A moze cos innego? Wartego uwagi.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Napisano
  • Autor
Polecam nokiany ,kilka kompletów na różnych autach w tym 4x4[emoji106]
https://allegro.pl/oferta/4x-nokian-205-60r16-92h-wr-d4-zimowe-9399798020
Mysle dosc intensywnie o nich bo sa swietne na mokrym. Tylko jak widac bywaja z nimi problemy, choc chyba dotyczy to nowszego modelu z rosyjskiej produkcji.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Napisano
3 minuty temu, WaWeR napisał:

Mysle dosc intensywnie o nich bo sa swietne na mokrym. Tylko jak widac bywaja z nimi problemy, choc chyba dotyczy to nowszego modelu z rosyjskiej produkcji.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Te z Rosji to teraz mają chyba nazwę Laponia ale tez niezłe 👍

Napisano

Mam teraz Dębice Frigo HP2 225/55/17 XL 101V i nie polecam.

Na mokrym i pokrytym szronem asfalcie jest słabo. Poza tym OK, w "śniegu idą", tylko ile go teraz bywa.

Nie wiem co jest przyczyną, to że są XL czy ciężkie auto (Insignia A)?

Poprzednio miałem dobrą opinię o Frigo (inne rozmiary i auta), a użytkuję je na północnym wschodzie kraju, często na drogach gruntowych.

 

Jeżeli chodzi o budżetowe zimówki to bardzo chwalilem sobie Sava Eskimo s3 i s3+.

 

Zawsze wydawało mi się, że to bliźniaki Frigo i ostatnio jak były niedostępne to wziąłem te śliskie Dębice.

Napisano
  • Autor

@ZUBERTO
Savy nie wezme. Mam takie z hondy jazz, z 2016
Rok temu w ich miejsce wpadly apollo. Niebo a ziemia
A to byly 3 letnie opony.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Napisano

uniroyal ms77 - mam na takich przejechane już ok 50kkm, rocznik 2014 i jeszcze jest kilka mm. Na głębokim śniegu w górach już były słabe w tym roku, ale poza tym ciężko się do czegoś przyczepić. Dobre na mokrym i suchym asfalcie, trochę głośne -  słychać jak samochód się toczy z niskim prędkościami, ale to dotyczy też innych zimówek.

 

Napisano

Kleber Krisalp HP3 - komfortowe, ciche, bardzo dobre na mokrym asfalcie. 

Falken Eurowinter HS01- bardzo przyzwoite 

Edytowane przez aviator

Napisano
W dniu 28.10.2020 o 06:29, aviator napisał:

Kleber Krisalp HP3 - komfortowe, ciche, bardzo dobre na mokrym asfalcie. 

 

HP2 znam doskonale, na temat HP3 dużo nie powiem - jeździłem, ale za mało by ocenić. 

 

W dniu 28.10.2020 o 06:29, aviator napisał:

Falken Eurowinter HS01- bardzo przyzwoite 

 

Tak, byłem zaskoczony jak dobrze się sprawują :ok:

  • 2 tygodnie później...
Napisano
W dniu 27.10.2020 o 13:38, WaWeR napisał:

Mysle dosc intensywnie o nich bo sa swietne na mokrym. Tylko jak widac bywaja z nimi problemy, choc chyba dotyczy to nowszego modelu z rosyjskiej produkcji.

 

WR D4 wylądowały w zeszłym sezonie na kołach Fiesty małżonki. Bez zastrzeżeń, ale typowej zimy to nie widziały. W Grande mam Fuldy od dwóch sezonów, śnieg widziały, tylko raz w górach był problem - stromy podjazd z pensjonatu zasypany świeżym śniegiem ;)

Obydwa modele ciche i niezłe na mokrym, a to przy naszych raczej ciepłych zimach ważne.

Napisano
W dniu 27.10.2020 o 13:17, WaWeR napisał:

 

Debica HP2? Barum polaris 5? Kormoran snow.

 

 

 

Wszystkie te opony to porażka. OK, Dębica jest dobra na śnieg, tylko gdzie go szukać...

Napisano
W dniu 7.11.2020 o 19:12, aviator napisał:

Wszystkie te opony to porażka. OK, Dębica jest dobra na śnieg, tylko gdzie go szukać...

 

Nie zgodzę się z Tobą, używałem Barum Polaris 5 i zła nie była.

Edytowane przez czachabrava

Napisano

205//55/16 w Tipo mam Dębice HP2 z 2019r, na pewno nie jest to opona starego pokroju Frigo Directional/Frigo 2. Przejeździłem zeszły sezon, byłem dość zaskoczony. Po sezonie zimowym [~10kkm] niewielkie zużycie jak na jazdę praktycznie po suchym lub mokrym, opona miękka własności trakcyjne ok na mokrym też nie zauważyłem jakiejś tragedii. Ktoś jak jeździł wcześniej na starszych generacjach Frigo na pewno będzie zaskoczony. Zresztą opinie opona ma dobre.

Napisano
  • Autor

Kwalifikacje wygraly klebery. Ciekawe czy beda made in poland

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  • 3 miesiące później...
Napisano
  • Autor

No to w koncu zalozylem te klebery. No powiem ze lekko w szoku jestesm po pierwszych sniegach, oblodzeniach. Oczywiscie bardzo pozytywnie. Do tego sa bardzo ciche, praktycznie nie slysze szumu toczenia i to w sumie niezaleznie od predkosci.
Przesiadlem sie z dosc starych choc w dobrym stanie michelin alpin 4(?), mimo nawet dosc glebokiego bieżnika wspomnianych, jest przepasc. Tam gdzie asr migal jak szalony, tu normalnie sie rozpedzam.
Starajac sie byc wzorem AKowicza, stare poszly do utylizacji, czyli pewnie za rok ktos je bedzie kupowal jako uzywki to ~80pln sztuka.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.