Skocz do zawartości

Od kiedy znowu w cenniku?


akisel

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystniej dla producenta jak zapakuje baterie warte 20k w karoserię za 200k, niz za 40k. A skoro jedno i drugie sztucznie pędzone dopłatami schodzi na pniu to po co się rozdrabniać i zarabiać jakieś grosze na takim citigo jak można przytulić niezłą sumkę ze sprzedaży id.4 czy innego 'crossołwera'. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, akisel napisał:

Może i macie racje

ale chyba z UP było podobnie

Pojawil się - wycofali - a teraz znowu jest

...

 

Lepiej sprzedać up! niż CITIGOe iV - różnica w cenie.

Ponoć do 2022 "na pewno" CITIGOe miał nie wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, iwik said:

Korzystniej dla producenta jak zapakuje baterie warte 20k w karoserię za 200k, niz za 40k. A skoro jedno i drugie sztucznie pędzone dopłatami schodzi na pniu to po co się rozdrabniać i zarabiać jakieś grosze na takim citigo jak można przytulić niezłą sumkę ze sprzedaży id.4 czy innego 'crossołwera'. 

 

 

Fiat rozwiazal ten problem, wypuszczajac nowa 500ke tylko w wersji EV za 120-150k PLN ;]

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał:

Korzystniej dla producenta jak zapakuje baterie warte 20k w karoserię za 200k, niz za 40k

 

Ja tylko dodam, że bateria trakcyjna 36kWh jaka jest w eUp/Citigo używana, jest warta 35-40k na rynku wtórnym. Nowa, z marżami ASO, 3 razy więcej. 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wyrozumialy1 napisał:

Lepiej sprzedać up! niż CITIGOe iV - różnica w cenie.

Ponoć do 2022 "na pewno" CITIGOe miał nie wrócić.

 

To tylko kwestia lepszego wyposażenia którego w Skodzie nie ma (front assist, przez którego vw ma lepszy scoring w NCAP, oświetlenie LED, obsługa komputera pokładowego z kierownicy, guzik wyłączenia ESP itd). Oczywiście na takich addonach producent zarabia, więc poniekąd masz rację, ale nie jest też tak że kura i VW to te same auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, format napisał:

 

Ja tylko dodam, że bateria trakcyjna 36kWh jaka jest w eUp/Citigo używana, jest warta 35-40k na rynku wtórnym. Nowa, z marżami ASO, 3 razy więcej. 

To jak mi sie za 3 lata leasing skonczy, to warto wykupic dla samej baterii 😄 Reszte na czesci i powinno sie na nowa uzbiearc :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, zinger napisał:

To jak mi sie za 3 lata leasing skonczy, to warto wykupic dla samej baterii 😄 Reszte na czesci i powinno sie na nowa uzbiearc :hehe:

 

Pytanie jaki będzie popyt, bo trudno na tę chwilę o spieprzoną baterię w tych samochodach. A to nie Renault gdzie baterie były w dzierżawie i na rynku leży mnóstwo aut bez akumulatorów trakcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, zinger said:

To jak mi sie za 3 lata leasing skonczy, to warto wykupic dla samej baterii 😄 Reszte na czesci i powinno sie na nowa uzbiearc :hehe:

 

Oczywiście, ze warto wykupić takiego białego kruka.

Potem tylko zmieniać reularnie olej, filtr powietrza, paliwa no i rozrząd przy 100kkm (przy okazji też pompę, bo już rozgrzebane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, HelixSv napisał:

Oczywiście, ze warto wykupić takiego białego kruka.

 

Zdecydowanie się nie zgadzam z postawioną tezą. Nie pomyślałeś w ogóle o braku możliwości utylizacji akumulatorów, nie pomyślałeś o tym że przejazd 100km EV kosztuje 160zł, o dzieciach z Bełchatowa litościwie nie wspominając :no:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, format said:

 

Zdecydowanie się nie zgadzam z postawioną tezą. Nie pomyślałeś w ogóle o braku możliwości utylizacji akumulatorów, nie pomyślałeś o tym że przejazd 100km EV kosztuje 160zł, o dzieciach z Bełchatowa litościwie nie wspominając :no:

 

 

#dziecibełchatow #ginąprzezdopłaty #pandawgazielepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, format napisał:

 

To tylko kwestia lepszego wyposażenia którego w Skodzie nie ma (front assist, przez którego vw ma lepszy scoring w NCAP, oświetlenie LED, (...)

 

oświetlenie LED - możesz powiedzieć o które chodzi, nie znam oferty VW.

 

2 godziny temu, format napisał:

(...) Oczywiście na takich addonach producent zarabia, więc poniekąd masz rację, ale nie jest też tak że kura i VW to te same auta.

 

Kura, kogut czy Ów Indiańska STRZAŁA CITIGOe w czym różni się jako auto od VW e-up! , pomijając temat bogatszych opcji niedostępnych w Škodzinie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wyrozumialy1 napisał:

Kura, kogut czy Ów Indiańska STRZAŁA CITIGOe w czym różni się jako auto od VW e-up! , pomijając temat bogatszych opcji niedostępnych w Škodzinie.

 

No właśnie tymi opcjami. Z tyłu lampy można było wziąć z ledem, front assist, inna kiera. Jeszcze jakieś beats audio w VW było do wzięcia, kamera cofania... Nie pamiętam wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, format napisał:

tylko dodam, że bateria trakcyjna 36kWh jaka jest w eUp/Citigo używana, jest warta 35-40k na rynku wtórnym.

Chwalili się, że zeszli z kosztem baterii w produkcji do ~100$ za kWh, wiec o tej wartości pisałem. 

Tak czy inaczej z ich punktu widzenia lepiej to opakować w puszkę i puścić do klienta za 200k niż za 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iwik napisał:

Chwalili się, że zeszli z kosztem baterii w produkcji do ~100$ za kWh, wiec o tej wartości pisałem. 

Tak czy inaczej z ich punktu widzenia lepiej to opakować w puszkę i puścić do klienta za 200k niż za 80.

 

EV za 200k ma zwykle dużo większą baterię niż taka skoda, więc wydumana est twoja teoria ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tom111 napisał:

 

EV za 200k ma zwykle dużo większą baterię niż taka skoda, więc wydumana est twoja teoria ;]

 

https://napradzie.pl/2019/04/07/volkswagen-e-golf-zasieg-czas-ladowania-bateria-cena-dane-techniczne-specyfikacja-test-recenzja/

 

:smirk: ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sherif napisał:

W cenniku jest jeszcze:

https://www.skoda-auto.pl/oferta/cenniki

 

ŠKODA CITIGOe iV

Hmm

czyżby już się pojawiła?

no jest prawie przekonany, ze około 2 gg temu nie było ...

i nawet w salonie byłem w innej sprawie i handlowiec potwierdził ze na ten moment nie można zamówić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, akisel napisał:

Hmm

czyżby już się pojawiła?

no jest prawie przekonany, ze około 2 gg temu nie było ...

i nawet w salonie byłem w innej sprawie i handlowiec potwierdził ze na ten moment nie można zamówić...

 

Sprawdzałem pod koniec grudnia to się pojawiła, po kikumiesięcznej przerwie. IMHO cennik był cały czas, może sprawdzałeś konfigurator / opis modelu - bo tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sherif napisał:

Sprawdzałem pod koniec grudnia to się pojawiła, po kikumiesięcznej przerwie. IMHO cennik był cały czas, może sprawdzałeś konfigurator / opis modelu - bo tego nie ma.

 

Z mojego doświadczenia, jak nie ma w konfiguratorze to zamówić nie można.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, format napisał:

 

Z mojego doświadczenia, jak nie ma w konfiguratorze to zamówić nie można.

Tylko w zeszłym roku (w ok lutego) jak zapowiedzieli, że wstrzymują  zamówienie to cennik znikł ze strony. Pytanie czy od tej pory pojawił się w konfiguratorze czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.