Skocz do zawartości

Włącznik on-off do lampy


bojler41

Rekomendowane odpowiedzi

Zona kupiła lampę z Ikei https://www.ikea.com/pl/pl/p/nymane-reflektor-sufitowy-bialy-00424787/

Za nic nie da się przekonać do czegoś innego wiec musze kombinować, bo punkt, do którego mam zamontować lampe nie ma osobnego włącznika i jest stale pod napięciem a sama lampa swojego włącznika tez nie ma.

 

Musze jakoś dorobić włącznik on-off.

Chcę go dorobić gdzieś na obwodzie jej podstawy.

 

Rzuciłem hasło na wujka gugla ale pokazują mi się głównie włączniki, które nijak nie pasują do tego pomysłu.

 

Gdzie polecacie szukac czegoś takiego co by tu pasowało, co można zamontować do takiej wygiętej powierzchni, najlepiej w kolorze lampy (biały/ecru???;))

A może podrzucicie jakieś alternatywne pomysłu na włącznik do tej lampki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bojler41 napisał:

 

Zona kupiła lampę z Ikei https://www.ikea.com/pl/pl/p/nymane-reflektor-sufitowy-bialy-00424787/

Za nic nie da się przekonać do czegoś innego wiec musze kombinować, bo punkt, do którego mam zamontować lampe nie ma osobnego włącznika i jest stale pod napięciem a sama lampa swojego włącznika tez nie ma.

 

Musze jakoś dorobić włącznik on-off.

Chcę go dorobić gdzieś na obwodzie jej podstawy.

 

Rzuciłem hasło na wujka gugla ale pokazują mi się głównie włączniki, które nijak nie pasują do tego pomysłu.

 

Gdzie polecacie szukac czegoś takiego co by tu pasowało, co można zamontować do takiej wygiętej powierzchni, najlepiej w kolorze lampy (biały/ecru???;))

A może podrzucicie jakieś alternatywne pomysłu na włącznik do tej lampki?

 

Jak nie żarówka z pilotem to albo wyłącznik sznurkowy/łańcuszkowy albo srebrny hebelkowy. Zależy jeszcze w której części chcesz go zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, bojler41 napisał:

Musze jakoś dorobić włącznik on-off.

Chcę go dorobić gdzieś na obwodzie jej podstawy.

 

U siebie montowałem w podstawie lampy (ale nie na obwodzie) wyłącznik kołyskowy:

image.png.a20a6acfddbad0e8d40b8d93f39d4340.png

 

Efekt jest taki jak w przypadku gotowych rozwiązań:

 

image.png.9b517defa50ba1847c88be1d3d06c946.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
U siebie montowałem w podstawie lampy (ale nie na obwodzie) wyłącznik kołyskowy:
image.png.a20a6acfddbad0e8d40b8d93f39d4340.png
 
Efekt jest taki jak w przypadku gotowych rozwiązań:
 
image.png.9b517defa50ba1847c88be1d3d06c946.png

Ładnie ale u mnie w tej lampie brak powierzchni płaskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bojler41 napisał:

Ładnie ale u mnie w tej lampie brak powierzchni płaskich.

 

Miałem świadomość, że mogę nie pomóc ;). Pod jakim kątem masz odchyloną lampkę? Może jednak uda się wcisnąć tam wyłącznik? A może przy przepuście na kabel da się jakoś zamontować (powinien być płaski? Z drugiej strony nie wiem jaki jest rozmiar tej lampki (zaraz się okaże, że zdjęcie jest większe niż sama lampka).

 

image.png.14193cc08fa6a63f8413f40dd6e4fe1a.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, GoldFinger napisał:

 

Miałem świadomość, że mogę nie pomóc ;). Pod jakim kątem masz odchyloną lampkę? Może jednak uda się wcisnąć tam wyłącznik? A może przy przepuście na kabel da się jakoś zamontować (powinien być płaski? Z drugiej strony nie wiem jaki jest rozmiar tej lampki (zaraz się okaże, że zdjęcie jest większe niż sama lampka).

 

image.png.14193cc08fa6a63f8413f40dd6e4fe1a.png

 

No, z pomysłem na wykorzystanie tego otworu przelotowego na boku właśnie rozpocząłem moje rozważania.

Zależnie od rozmiaru włącznika, mogę rozwiercić ten otwór do odpowiedniej średnicy.

 

Na tej płaskiej powierzchni, pod odchylaną częścią, to raczej nie bardzo się uda. Dostęp do niej nie jest otwarty. Tam też jest mechanizm obrotowy lampy. No i przestrzeni jest tam mniej niż w tej głównej podstawie.

 

 

Dzisiaj w końcu znalazłem mniejszy model włącznika - na 13 mm otwór https://allegro.pl/oferta/wylacznik-meblowy-kolyskowy-bialy-230v-ip20-5743365611

Może będzie pasował bez "prostowania" krzywizny podstawy.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonoff mini i sterowanie smartfonem albo jeszcze lepiej głosowe VIA Smart Home rozwiązania itp

Z pośrednich włączniki zbliżeniowe jak w meblach- potrzebujesz tylko dziurki 6mm zdaje sie i wystarczy że machniesz ręką nawet bez dotyku

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, nikt-znany napisał:

Przełącznik sonoff i po temacie.

Dzięki. W moim przypadku to jednak totalny przerost formy nad treścią.

 

Na pewno zacny bajer, ale:

- chcę uniknąć montowania włącznika, który jest prawie tego samego rozmiaru jak lampa, i kosztuje pewnie tyle samo jak nie więcej

- chcę uniknąć szukania telefonu, żeby to włączyć/wyłączyć

- poza tym lampa będzie w zasięgu ręki

- więc, gdy będzie potrzeba, to po prostu chcę użyć przycisku za ~2-3 zł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz lampkę przez to

https://allegro.pl/oferta/wlacznik-tasm-led-zblizeniowy-bialy-v-tac-vt-8072-11375639969

Fi 14mm w obudowie a zdaje się można to wytargac z obudowy i wtedy otwór i widoczność jeszcze mniejsza

https://allegro.pl/oferta/przelacznik-wlacznik-profili-led-zblizeniowy-12v-5-11788479441

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.