Skocz do zawartości

Honda Civic e:HEV


Rekomendowane odpowiedzi

no i stało się - Civic 11 generacji jest w standardzie hybrydą. Ale w sumie nawet ciekawą bo z dużym, nowym silnikiem 2.0 L i o mocy ponad 180 KM. Ma mieć o 3,5 cm jeszcze wydłużony rozstaw osi i dużo lepsze materiały plus wyciszenie. Fajnie wygląda moim zdaniem i czekamy teraz na ceny.

 

https://dailydriver.pl/nowosci/premiery/honda-civic-xi-to-hybryda-z-nowym-2-litrowym-silnikiem/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, DamianMig said:

no i stało się - Civic 11 generacji jest w standardzie hybrydą. Ale w sumie nawet ciekawą bo z dużym, nowym silnikiem 2.0 L i o mocy ponad 180 KM. Ma mieć o 3,5 cm jeszcze wydłużony rozstaw osi i dużo lepsze materiały plus wyciszenie. Fajnie wygląda moim zdaniem i czekamy teraz na ceny.

 

https://dailydriver.pl/nowosci/premiery/honda-civic-xi-to-hybryda-z-nowym-2-litrowym-silnikiem/

 

 

To jest chyba ten sam naped co w CRV.

Patrzac na ceny Jazz czy HRV to obstawiam, ze ponizej 120-130kPLN nie bedzie czego szukac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na moc 184KM i pojemnosć 2.0 + cykl Atkinsona to mam wrażenie że jest to 4 generacja napędu hybrydowego zakupiona od Toyoty i dostępna np. w Corolli i CHR.

Toyota wchodzi w 5 generację już w tym roku więc może odsprzedała 4 gen Hondzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, robertinio said:

Patrząc na moc 184KM i pojemnosć 2.0 + cykl Atkinsona to mam wrażenie że jest to 4 generacja napędu hybrydowego zakupiona od Toyoty i dostępna np. w Corolli i CHR.

Toyota wchodzi w 5 generację już w tym roku więc może odsprzedała 4 gen Hondzie

 

Raczej chyba nie, ten naped Honda ma juz od jakiegos czasu: https://menadzerfloty.pl/eko-flota/28531-2/

Nigdzie nie znalazlem info, zeby to bylo przeszczepione z Toyoty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wujek napisał:

W USA 200KM z 1.5 u nas pewnie nie bedzie.

 

200KM jest tylko w Si, czyli ogniwie między zwyklakiem a CTR. Zwykłe wersje mają wolnossaka 2.0 158KM i 1.5t 180KM

 

W europie tylko hybryda - za wyjątkiem CTR

 

Edytowane przez Filipfm
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, robertinio napisał:

Patrząc na moc 184KM i pojemnosć 2.0 + cykl Atkinsona to mam wrażenie że jest to 4 generacja napędu hybrydowego zakupiona od Toyoty i dostępna np. w Corolli i CHR.

Toyota wchodzi w 5 generację już w tym roku więc może odsprzedała 4 gen Hondzie

 

To własna konstrukcja Hondy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Ten silnik spalinowy normalnie napedza auto jak potrzeba, czy podobnie jak w HRV robi przede wszystkim za generator?

 

Glownie generator. 

Sa fimiki i diagramy jakie sa tryby w CRV. Jedyne na co mozna miec nadzieje, to ze zrobili taka symulacje zmiany biegow jak w Jazzie, dzieki czemu wrazenie gastrokuriera jest nieco zlagodzone

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2022 o 08:39, robertinio napisał:

Patrząc na moc 184KM i pojemnosć 2.0 + cykl Atkinsona to mam wrażenie że jest to 4 generacja napędu hybrydowego zakupiona od Toyoty i dostępna np. w Corolli i CHR.

Toyota wchodzi w 5 generację już w tym roku więc może odsprzedała 4 gen Hondzie

No co Ty :) Honda od 30 lat robi hybrydy i konkuruje z Toyotą by nagle odkupić od niej naped? To tak jakby BMW kupiło 3.0 TDI od Audi i stwierdziło, że ich rzędowy 3-litrowy diesel M57/N57 był do bani ;)

Edytowane przez DamianMig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2022 o 19:26, Maciej__ napisał:

 

To  moze poszukaj ile Honda sprzedala tych hybryd a ile Toyota ;]

 

 

Troche tez inna skala sprzedazy 😄 

ale fakt, Toyota mocno wypromowala tę koncpecję i wiekszosc hybryde kojarzy z Priusem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj była oficjalna prezentacja dla dealerów w PL. 

Opinie pozytywne jezeli chodzi o jakosc wykonania i materiałów. 

 

Robiona w Japonii więc to na spory plus jakościowy. 

Niestety info o cenie brak - nawet nieoficjalnie. 

 

Na ten moment slyszalem, ze poziomy wyposazenia maja byc podobne jak w HRV tj Elegance i Advance - nie wiem czy bedzie cos wiecej. Ale to upraszcza wybór - jedno nadwozie, jeden napęd, dwie (moze 3) wersje wyposazenia. Wiec w zasadzie wybór jest zalezny od portfela i upodobania do kolorów 😄 

W top wersji m.in. naglosnienie Bose i grzana kierownica

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
5 hours ago, Filipfm said:

Są już ceny i wyposazenie na honda.pl

 

Obawiam sie, ze bedzie tego jeszcze mniej na ulicach niz obecnej generacji.

Przy braku rabatow, dolozonym lakierze to jednak trzeba dac 150kPLN za zwyklego kompakta. Corolla chyba jest dobre 20kPLN tansza.

W Kia czy Hyundai za +/- tyle mozna miec hybrydowego Tucsona czy Sportage o mocy 230KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Obawiam sie, ze bedzie tego jeszcze mniej na ulicach niz obecnej generacji.

Przy braku rabatow, dolozonym lakierze to jednak trzeba dac 150kPLN za zwyklego kompakta. Corolla chyba jest dobre 20kPLN tansza.

W Kia czy Hyundai za +/- tyle mozna miec hybrydowego Tucsona czy Sportage o mocy 230KM.

 

Niestety, Honda zawsze byla droga, a do tego unikala flot przez co malo tego jedzilo, ale dzieki temu rezyduła dobrze wyglądała. 

Toyota ma 60KM mniej i 11 sek do setki. Civic ma ~8 sek. 

Chyba, ze jest jakas hybryda Toyoty, ktorej nie widze w konfiguratorze (nie ma juz kombi? widze tylko sedana :nie_wiem:)

Podejrzewam, ze jak skonfigurujesz pod takie wyposazenie auta konkurencji to wyjdzie podobnie, problemem jest to, ze nie ma opcji tanszych, a winnych markach jest i mozna kupic mniejszy silnik i golasa. Niby brak wyboru czegos tanszego i słabszego, ale w Xgen był wybór - 1.5 182KM i 1.0 129KM, który naprawde przyzwoicie jezdził, to jednak kompakt z 3 cyl sie nie sprzedawał dobrze.

 

Nowy HRV mimo wysokiej ceny w porównaniu z poprzednim modelem sprzedawaje się o dziwo bardzo dobrze (jak na Honde oczywiscie)

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Filipfm said:

 

Niestety, Honda zawsze byla droga, a do tego unikala flot przez co malo tego jedzilo, ale dzieki temu rezyduła dobrze wyglądała. 

Toyota ma 60KM mniej i 11 sek do setki. Civic ma ~8 sek. 

Chyba, ze jest jakas hybryda Toyoty, ktorej nie widze w konfiguratorze (nie ma juz kombi? widze tylko sedana :nie_wiem:)

Podejrzewam, ze jak skonfigurujesz pod takie wyposazenie auta konkurencji to wyjdzie podobnie, problemem jest to, ze nie ma opcji tanszych, a winnych markach jest i mozna kupic mniejszy silnik i golasa. Niby brak wyboru czegos tanszego i słabszego, ale w Xgen był wybór - 1.5 182KM i 1.0 129KM, który naprawde przyzwoicie jezdził, to jednak kompakt z 3 cyl sie nie sprzedawał dobrze.

 

Nowy HRV mimo wysokiej ceny w porównaniu z poprzednim modelem sprzedawaje się o dziwo bardzo dobrze (jak na Honde oczywiscie)

 

Ja mialem na mysli Corolle TS (kombi) z hybryda 2.0 196KM, ale ona faktycznie kosztuje niewiele mniej niz Civic :) 

Podobnie jest z Mazda 3 czy CX-30, gdzie juz podstawa ma naprawde dobre wyposazenie i przez to cennik zaczyna sie wyzej niz konkurencja z EU.

 

 

image.png.039a8a2afd89ef085af582017eb9557f.png

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ja mialem na mysli Corolle TS (kombi) z hybryda 2.0 196KM, ale ona faktycznie kosztuje niewiele mniej niz Civic :) 

 

 

 

strona toyoty chyba jest jakas dziwna, bo ja widze ten model, ale nie moge w niego kliknac. A jak klikne w nowe samochody to widze tylko sedana 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Filipfm said:

 

 

strona toyoty chyba jest jakas dziwna, bo ja widze ten model, ale nie moge w niego kliknac. A jak klikne w nowe samochody to widze tylko sedana 😄 

 

U mnie dziala normalnie: https://www.toyota.pl/nowe-samochody/corolla-touring-sports

Ale ten silnik jest tez dostepny w Corolli hatchback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Filipfm said:

 

Hatchbacka tez nie widze 😄 LoL

 

Faktycznie na podstronie "nowe samochody" jest tylko sedan, ale juz w cennikach sa wszystkie;]

https://www.toyota.pl/nowe-samochody

https://www.toyota.pl/nowe-samochody/cenniki

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Faktycznie na podstronie "nowe samochody" jest tylko sedan, ale juz w cennikach sa wszystkie;]

https://www.toyota.pl/nowe-samochody

https://www.toyota.pl/nowe-samochody/cenniki

 

A po co oglądać inne jak jest ich pełno na ulicach Wszyscy wiedzą jak Corolla wygląda w każdej wersji więc wystarczy strona tekstowa bez zdjęć ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, lucash napisał:

A po co oglądać inne jak jest ich pełno na ulicach Wszyscy wiedzą jak Corolla wygląda w każdej wersji więc wystarczy strona tekstowa bez zdjęć ;)

 

Zdaje sie w zeszlym roku sprzedal ponad 20 tysiecy Corolli 😄 jak ktos nie wie jak kupic to jego wina ;) inni sobie radzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Filipfm napisał:

 

Zdaje sie w zeszlym roku sprzedal ponad 20 tysiecy Corolli 😄 jak ktos nie wie jak kupic to jego wina ;) inni sobie radzą

Ja już się tak na nią napatrzyłem że teraz to chyba by, ją w ciemno kupował bez jazdy próbnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Filipfm sa juz pierwsze testy na YT, podoba mi sie :ok:

Wnetrze wyszlo bardzo fajnie, szczegolnie ten motyw z kratkami nawiewu. Tablet tez nie sterczy jak w Corolli ;]

Niedlugo ma tez chyba byc premiera nowego CRV.

 

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

@Filipfm sa juz pierwsze testy na YT, podoba mi sie :ok:

Wnetrze wyszlo bardzo fajnie, szczegolnie ten motyw z kratkami nawiewu. Tablet tez nie sterczy jak w Corolli ;]

Niedlugo ma tez chyba byc premiera nowego CRV.

 

 

 

Ja czekam na CTRa. 3go Lipca maja pokazac wersje produkcyjna w US.

Ciekaw jestem co sie zmieni i czy potwierdza sie plotki o ewentualnej opcji automatu (w co watpie). A bez tego nie mam cisnienia na zmiane. Choc na pewno jakosciowo bedzie duzo lepiej niz w moim, uwagi na produkcje w JP. No ale tez cenowo raczej bedzie 2 z przodu wiec trzeba by uciec z leasingu na dobrych warunkach i jeszcze dorzucic. Wiec zapewne zostane przy tym co mam na dluzej, nawet po koncu leasingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie czytałem tego wątku, mogę tylko napisać tyle: jeździłem i się zakochałem. Kiedyś kupię to auto. Dla mnie jest idealne. Bałem się niskiego siedzenia, się bez problemu wsiadałem i wysiadałem. Lepiej na pewno niż w Mazda 3, który według mnie jest beznadziejny. Lubię chodzić na jazdy próbne aut, które mi się podobają i mam niejakie pojęcie o segmencie kompakt.
Wracając do Hondy, muszę napisać i silniku jak marzenie, reaguje na najmniejszy ruch nogi w trybie normalnym, zatem po mieście można jeździć w trybie eko. Siedzenia mega wygodne, mega! Czułem się jak król, patrząc z dołu na wszystkich. Nie rozumiem mody na suwy.
Panie i Panowie, ten samochód to król wśród kompaktów. Nie ma nic lepszego, cena wcale nie wygórowana, jeśli porównamy z wyposażeniem innych marek. No i Honda to styl życia, nie jest tak popularna jak Toyota, którą jeżdżę szczęśliwie. Jest o czym marzyć.
Jedyny minus to nagłośnienie w wersji najdroższej. Jestem audiofilem i jakość dźwięku za te pieniądze jest beznadziejna, już lepiej kupić tańszą i samemu wymienić system audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.