Skocz do zawartości

Fotele pełna skóra z wentylacją czy skóra plus materiał?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie preferujecie fotele - pełna skóra, czy połączenie skóry z materiałem, tak jak ma to miejsce na zdjęciu?

 

Czy faktyczna pełna skóra jest tak nieprzyjemna w użytkowaniu podczas upałów?

 

edit. Cena pełnej skóry i tej opcji ze zdjęcia jest taka sama. Jest to niby całkowicie naturalna skóra...

 

Ps.  Zdjęcie wykonane pionowo i nie wiem jak zmienić ustawienia, gdyż po przesłaniu ustawia je poziomo 😕20220707_141611.jpg.cd35a0205973431e4f060b96795aef75.jpg

Edytowane przez prawoimotoryzacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze pierwsze dotyki jak jest super zimno lub super gorąco...

potem skóra łapie temperaturę dosyć szybko z auta i jest ok

bierz to co Ci się bardziej podoba i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Łukasz___F napisał:

Idealne rozwiązanie to alcantara z wentylacja. Ja bym wybrał skórę z wentylacją, że względu na łatwość utrzymania. Jeśli patrząc tylko na użytkowanie to bym wziął to co bardziej się podoba.

Dla mnie również, lecz nie dla Porsche - tzn. jest, ale tylko w modelu GTS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna skóra jest ok, jeżeli jest naturalną dobrą skórą. Używam taką od kilku lat i nie widzę minusów. Wcześniej miałem pseuso skórę i było słabo (zimą zimno, latem gorąco + była śliska), wtedy wolałem materiał. Od tego czasu preferuję skóre, szczególnie przy dzieciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wujek napisał:

Jak to naturalna skora to brac ale najlpiej jakby byla wentylowana.

wentylowana i podgrzewana, inaczej to wolę materiał ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sherif napisał:

Pełna skóra jest ok, jeżeli jest naturalną dobrą skórą. Używam taką od kilku lat i nie widzę minusów. Wcześniej miałem pseuso skórę i było słabo (zimą zimno, latem gorąco + była śliska), wtedy wolałem materiał. Od tego czasu preferuję skóre, szczególnie przy dzieciach.

 

Tak naturalna. "Panie, nasza skóra to najwyższej jakości produkt, o którym inni producenci mogą tylko marzyć". 

 

 

14 minut temu, wujek napisał:

Jak to naturalna skora to brac ale najlpiej jakby byla wentylowana.

 

Tak, naturalna, perforowana, skóra. Ogrzewane stołki i kierownica jest. Wentylacja płatna ekstra coś ok. 4500 zł.

 

5 minut temu, bielaPL napisał:

wentylowana i podgrzewana, inaczej to wolę materiał ;) 

 

Do tego jest perforowana, więc chyba nie powinno być tak źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Czy faktyczna pełna skóra jest tak nieprzyjemna w użytkowaniu podczas upałów?

TAK! 

Zimą marznie d... jak siadasz (dopóki nie zadziała podgrzewanie), a latem jak siadam to jajka są na twardo, a plecy najpierw poparzone, a zaraz potem mokre. 

No może trochę przesadzam :hehe:, ale nigdy w zyciu nie dopłacilbym za tę opcję (chyba, że auto wyjeżdża z klimatyzowanego garażu) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Jakie preferujecie fotele - pełna skóra, czy połączenie skóry z materiałem, tak jak ma to miejsce na zdjęciu?

 

Czy faktyczna pełna skóra jest tak nieprzyjemna w użytkowaniu podczas upałów?

Eko skóra jest słaba, może i ładnie wygląda, ale w praktyce nic poza szybkim czyszczeniem szmatą nie daje. Zimą zimno, latem mokre spodnie i koszulki.

Naturalna jest lepsza, ale dalej się ma swoje minusy.

 

Najlepsza jest szmata, dobra, porządna szmata ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Tak naturalna. "Panie, nasza skóra to najwyższej jakości produkt, o którym inni producenci mogą tylko marzyć". 

Każdy tak powie.

IMHO po jakości przekonasz się po jakimś czasie czy nadal pachnie jak auto będzie zamknięte przez jakiś czas. W poprzednim Volvo jeszcze po dwóch latach, jak wsiadałem rano to czuć było zapach skóry ;).

Nawet nie musi być perforowana, aby była miła do użytku latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, komor napisał:

Eko skóra jest słaba, może i ładnie wygląda, ale w praktyce nic poza szybkim czyszczeniem szmatą nie daje. Zimą zimno, latem mokre spodnie i koszulki.

Naturalna jest lepsza, ale dalej się ma swoje minusy.

 

Najlepsza jest szmata, dobra, porządna szmata ;]

To jest chyba gorsze od zwykłej szmaty na siedzeniach 8-). Poza tym jak się nagrzeje to brzydko pachnie. Kiedyś w firmowym Terracanie mieliśmy coś takiego, mimo iż auto było nowe to nie można było mocniej hamować, bo siedzenia był tak śliskie że przy gwałtownym hamowaniu kierowca pod kierownicę wjeźdzał :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

 

Tak naturalna. "Panie, nasza skóra to najwyższej jakości produkt, o którym inni producenci mogą tylko marzyć". 

 

 

 

Tak, naturalna, perforowana, skóra. Ogrzewane stołki i kierownica jest. Wentylacja płatna ekstra coś ok. 4500 zł.

 

 

Do tego jest perforowana, więc chyba nie powinno być tak źle?

IMO warto doplacic zwlaszcze, ze u nas jest raczej cieplej niz zimniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie preferujecie fotele - pełna skóra, czy połączenie skóry z materiałem, tak jak ma to miejsce na zdjęciu?
 
Czy faktyczna pełna skóra jest tak nieprzyjemna w użytkowaniu podczas upałów?
 
edit. Cena pełnej skóry i tej opcji ze zdjęcia jest taka sama. Jest to niby całkowicie naturalna skóra...
 
Ps.  Zdjęcie wykonane pionowo i nie wiem jak zmienić ustawienia, gdyż po przesłaniu ustawia je poziomo 20220707_141611.jpg.cd35a0205973431e4f060b96795aef75.jpg
Przy dzieciach i psie tylko pełna skóra z wentylacja jak można

W pozostałych przypadkach skóra to zło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Jakie preferujecie fotele - pełna skóra, czy połączenie skóry z materiałem, tak jak ma to miejsce na zdjęciu?

 

Czy faktyczna pełna skóra jest tak nieprzyjemna w użytkowaniu podczas upałów?

 

edit. Cena pełnej skóry i tej opcji ze zdjęcia jest taka sama. Jest to niby całkowicie naturalna skóra...

 

Ps.  Zdjęcie wykonane pionowo i nie wiem jak zmienić ustawienia, gdyż po przesłaniu ustawia je poziomo 😕20220707_141611.jpg.cd35a0205973431e4f060b96795aef75.jpg

Skóra wymaga więcej uwagi, co by była w dobrej kondycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Pikowana Skóra jest w takiej samej cenie jak fotele że zdjęcia.

Aby dołożyć wentylację trzeba dobrać dodatkowa opcję- łączny koszt przy fotelach sportowych to 10 tys zł.

Faktycznie warto?

jeśli jest opcja wentylowanych foteli to ja bym wziął. W obecnym aucie musiałem z tego zrezygnować, bo nie było takiej opcji i mi brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bergerac napisał:

jeśli jest opcja wentylowanych foteli to ja bym wziął. W obecnym aucie musiałem z tego zrezygnować, bo nie było takiej opcji i mi brakuje.

Nie miałem okazji, aby skorzystać z takich udogodnień, więc napisz jakie jest odczucie na takim fotelu? Jest chłodny, czuć water w tyłku, faktycznie chłodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rado_ napisał:

Nie miałem okazji, aby skorzystać z takich udogodnień, więc napisz jakie jest odczucie na takim fotelu? Jest chłodny, czuć water w tyłku, faktycznie chłodzi?

tak, jest takie fajne uczucie chłodu i przewiewu. Bardzo pomaga, zwłaszcza w sytuacji jak jesteś np. w gajerze. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Pytanie co rozumiesz przez słowo "kupic" :)

 

Do końca września mogę robić zmiany konf.

czyli mamy 2,5mc czasu do klepania w tym wątku ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w przypadku wentylacji powietrze jest wydmuchiwane przez otwory w tapicerce czy zasysane, ponoć jest spora różnica w użytkowaniu (sam nie mam, więc piszę "ponoć"). Zwróć też uwagę na dźwięk towarzyszący wentylacji - mnie w Toyocie Camry ciągły szum za głową na tyle irytował, że to wyłączałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2022 o 16:20, Danielpoz. napisał:

To co każdy. Jak kupię chleb to o tym nie rozprawiam miesiącami.

 

Dla mnie  "kupić" i "zamówić" to dwa różne słowa, o różnym zakresie znaczeniowym ;) Skoro dla Ciebie zakup chleba jest porównywalny za zakupem samochodu, to naprawdę szczerze zazdroszczę! 😄

 

 

W dniu 12.07.2022 o 18:30, Chalek napisał:

Miałem skórę zwykle, teraz mam pikowana z wentylacja.

 

Niebo a ziemia. W gorące dni niepikowana skórą parzyła. 

Pikowana mniej się nagrzewa i po 30s jest chłodna.

 

Czy pikowana, bez używania wentylacji, również jest upierdliwie ciepła? Czy byłbyś w stanie funkcjonować bez wentylacji?

 

11 godzin temu, Zbynek napisał:

Sprawdź czy w przypadku wentylacji powietrze jest wydmuchiwane przez otwory w tapicerce czy zasysane, ponoć jest spora różnica w użytkowaniu (sam nie mam, więc piszę "ponoć"). Zwróć też uwagę na dźwięk towarzyszący wentylacji - mnie w Toyocie Camry ciągły szum za głową na tyle irytował, że to wyłączałem.

 

Dziękuję serdecznie za uwagi! Muszę podjechać któregoś dnia i to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał:

 

Dla mnie  "kupić" i "zamówić" to dwa różne słowa, o różnym zakresie znaczeniowym ;) Skoro dla Ciebie zakup chleba jest porównywalny za zakupem samochodu, to naprawdę szczerze zazdroszczę! 😄

 

 

 

Czy pikowana, bez używania wentylacji, również jest upierdliwie ciepła? Czy byłbyś w stanie funkcjonować bez wentylacji?

 

 

Dziękuję serdecznie za uwagi! Muszę podjechać któregoś dnia i to sprawdzić.

Aż jutro sprawdzę bo z automatu jak cieplo to wciskam wietrzenie dupy 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2022 o 11:58, prawoimotoryzacja napisał:

Jakie preferujecie fotele - pełna skóra, czy połączenie skóry z materiałem, tak jak ma to miejsce na zdjęciu?

 

Czy faktyczna pełna skóra jest tak nieprzyjemna w użytkowaniu podczas upałów?

 

edit. Cena pełnej skóry i tej opcji ze zdjęcia jest taka sama. Jest to niby całkowicie naturalna skóra...

 

Ps.  Zdjęcie wykonane pionowo i nie wiem jak zmienić ustawienia, gdyż po przesłaniu ustawia je poziomo 😕20220707_141611.jpg.cd35a0205973431e4f060b96795aef75.jpg

 

Skóra z wentylacją była bardzo fajna, ale alcantara z wentylacją jest genialna.

Zrezygnuj z tego Porsie póki czas ;) :P 

To nie tamto nie, a za to milion monet. Trzeba mieć silna psychikę 😄 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2022 o 20:29, mrBEAN napisał:

 

Skóra z wentylacją była bardzo fajna, ale alcantara z wentylacją jest genialna.

Zrezygnuj z tego Porsie póki czas ;) :P 

To nie tamto nie, a za to milion monet. Trzeba mieć silna psychikę 😄 

 

Takie połączenie-skóra z alkantara - jest najlepsze,  lecz dziady dają taka opcje dopiero w wersji GTS 🤯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Takie połączenie-skóra z alkantara - jest najlepsze,  lecz dziady dają taka opcje dopiero w wersji GTS 🤯

Ogólnie wnerwiające jest, że w podstawowych wersjach jest sztuczna skóra, czesto nie ma wyboru alcantary, jest za to prawdziwa skóra i jak nie chcesz skóry to się bujaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Rado_ napisał:

Ogólnie wnerwiające jest, że w podstawowych wersjach jest sztuczna skóra, czesto nie ma wyboru alcantary, jest za to prawdziwa skóra i jak nie chcesz skóry to się bujaj.

Jakieś pare lat temu popularne było obszycie skóra w niezależnym warsztacie. Kolega audi w 2010 obszył i jakość była świetna skóra miękka w fabryce dostał plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rado_ napisał:

Ogólnie wnerwiające jest, że w podstawowych wersjach jest sztuczna skóra, czesto nie ma wyboru alcantary, jest za to prawdziwa skóra i jak nie chcesz skóry to się bujaj.

Ale to jest specyfika, jak się okazuje prosiaków, gdyż w Audi nie ma takiego problemu. W prosiaku jest niby tylko naturalna skóra. Bazowa tapicerka jest straszna. Chcesz lepsze fotele musisz wziąć skórę.

 

3 godziny temu, Chalek napisał:

@prawoimotoryzacja próbowałem jechac bez włączonej wentylacji i pierwsze 10 mi  było trudne póki klimą wszystkiego nie schłodziła. 

Jednak skóra=wentylacja

Dzięki na info! O jakim samochodzie mówisz?

 

3 godziny temu, wujek napisał:

Jakieś pare lat temu popularne było obszycie skóra w niezależnym warsztacie. Kolega audi w 2010 obszył i jakość była świetna skóra miękka w fabryce dostał plastiki.

 

Co się dziwić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Ale to jest specyfika, jak się okazuje prosiaków, gdyż w Audi nie ma takiego problemu. W prosiaku jest niby tylko naturalna skóra. Bazowa tapicerka jest straszna. Chcesz lepsze fotele musisz wziąć skórę.

W Mercu tez widzę ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.