Skocz do zawartości

Czy nowa pompa może tak rzezić?


HARDTECHNO

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam na ogólnym koledzy bo kącik Punto zamarł. 

Czy nowa pompa może tak rzezić ? Dodam tylko że założone w P2 1.2 8v zgodnie ze sztuką ,odpala bez problemów itp. po chwili ciszy pompa rzezi niemiłosiernie. Naciąg paska uważam za ok . Nie da się obrócić o 90st wg instrukcji zts fiat Punto. Na moje oko koło zębate bije tak jakby było owalne. Ale mogę się mylić. 

Pasek CONTI rolka Ina Pompa Dolz. To już druga założona i efekt troszkę lepszy od poprzedniej która wysłałem na reklamacje. W stilo mam pompę Dolza i zero problemów.

 

Dziękuję za sugestie i pomoc. 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie pompa do wymiany. Kup tym razem innej firmy, bo może jakaś partia wadliwa. Ja pompy Dolz kupuję pod nazwą Metelli od nastu lat i tylko jedna reklamacja się trafiła na setki szt. 

A jeszcze zapytam, czy aby na pewno jest prawidłowa założona, bo w tych silnikach były 3 rodzaje pomp i dwie z nich różniły się wielkością wirnika i długością ośki na wirniku. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

Ewidentnie pompa do wymiany. Kup tym razem innej firmy, bo może jakaś partia wadliwa. Ja pompy Dolz kupuję pod nazwą Metelli od nastu lat i tylko jedna reklamacja się trafiła na setki szt. 

A jeszcze zapytam, czy aby na pewno jest prawidłowa założona, bo w tych silnikach były 3 rodzaje pomp i dwie z nich różniły się wielkością wirnika i długością ośki na wirniku. 

Po numerze win i starej do wglądu dobrali mi Dolz bo taka mieli na stanie. 1 która założyłem jeszcze głośniej rzeziła, świergotala. Ponowny demontaż kierunek sklep reklamacja i dali 2 bo akurat taka mieli tylko na stanie. Ta 2 chodziła.na początku trochę ciszej jak się rozgrzewa płyn to chodzi głośno. 

 

Czyli czeka mnie kolejny raz reklamacja i zakup innej Ina lub conti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz trochę napięcie paska. To często pomaga.
Na ciepło chodzi głośniej bo wtedy naciąg się zwiększa.
Z mojego doświadczenia z tymi silnikami to lepsze nieco słabsze napięcie paska.
Ale faktycznie widać że pompa ma "bicie" lub luz.
3 sprawa to taka że unikam doltza jak tylko mogę.
Choć czasem to trudne, bo można go spotkać w zestawach rozrządu z firmy "INA".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.