Skocz do zawartości

Indukcja 1ph


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

Macie może jakiś sprawdzony model indukcji na jedną fazę? Mieszkanie w bloku, obecnie dostępne 4kW, ale jest szansa na zwiększenie do 6kW. Chciałbym się pozbyć kuchenki gazowej i zastanawiam się, czy są modele sprawdzające się lepiej lub gorzej od innych.

 

tapatalked

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luccass napisał(a):

 

Macie może jakiś sprawdzony model indukcji na jedną fazę? Mieszkanie w bloku, obecnie dostępne 4kW, ale jest szansa na zwiększenie do 6kW. Chciałbym się pozbyć kuchenki gazowej i zastanawiam się, czy są modele sprawdzające się lepiej lub gorzej od innych.

 

tapatalked

 

 

 

Większość modeli 2f ma w standardzie zworkę do spięcia zacisków co pozwala podłączyć je pod 1f lub jest to opisane w instrukcji.

Na pewno Electrolux/Ikea.

Niektóre modele pozwalają również ograniczyć w ustawieniach moc max.

Nie musisz ograniczać się w wyborze do płyt stricte 1f.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2022 o 17:29, tomkowski napisał(a):

Większość modeli 2f ma w standardzie zworkę do spięcia zacisków co pozwala podłączyć je pod 1f lub jest to opisane w instrukcji.

Na pewno Electrolux/Ikea.

Niektóre modele pozwalają również ograniczyć w ustawieniach moc max.

Nie musisz ograniczać się w wyborze do płyt stricte 1f.

 

 

 

Jak szukałem płyty, to owszem w wielu instrukcjach dało się zrobić 1~ ale za to zabezpieczenie musiało być 30A.

 

Standard w mieszkaniu to 16A - stara płyta nie wiem jak teraz.

Najczęściej przed licznikiem jest 20A - j.w.

 

Ja po przejrzeniu kilku modeli gdzie zawsze temat wracał w to samo miejsce - wartość zabezpieczenia - kupiłem po raz kolejny płytę amica.

Taką co ma normalnie wtyczkę do gniazdka.

Nie narzekamy, gotujemy - działa.

Maks 3,6 kW czy jakoś tak.

 

EDYCJA: Żaden sprzedawca w sklepie nie był w stanie wskazać płyty którą da się spiąć na jedną fazę i zastosować w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KotLarry napisał(a):

 

 

Jak szukałem płyty, to owszem w wielu instrukcjach dało się zrobić 1~ ale za to zabezpieczenie musiało być 30A.

 

Standard w mieszkaniu to 16A - stara płyta nie wiem jak teraz.

Najczęściej przed licznikiem jest 20A - j.w.

 

Ja po przejrzeniu kilku modeli gdzie zawsze temat wracał w to samo miejsce - wartość zabezpieczenia - kupiłem po raz kolejny płytę amica.

Taką co ma normalnie wtyczkę do gniazdka.

Nie narzekamy, gotujemy - działa.

Maks 3,6 kW czy jakoś tak.

 

EDYCJA: Żaden sprzedawca w sklepie nie był w stanie wskazać płyty którą da się spiąć na jedną fazę i zastosować w mieszkaniu.

Ikea - strona 8 i strona 13. Tak na szybko.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, tomkowski napisał(a):

Ikea - strona 8 i strona 13. Tak na szybko.

 

Przepraszam, nie traktuje IKEA jako pełnoprawnego dostawcy sprzętu AGD :)

 

Poza tym nie twierdzę, że nie istnieją takie płyty. Po prostu nie dane było mi łatwo wpaść na takie.

Te które mi się podobały nie miały takich zapisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, KotLarry napisał(a):

Przepraszam, nie traktuje IKEA jako pełnoprawnego dostawcy sprzętu AGD :)

Poza tym nie twierdzę, że nie istnieją takie płyty. Po prostu nie dane było mi łatwo wpaść na takie.

Te które mi się podobały nie miały takich zapisków.

 

Z  tego co słyszałem to Ikea bierze sprzęt od Electroluxa. Z ciekawości wylosowałem sobie tańszy model indukcji Electroluxa w losowym sklepie ;):

 

https://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/electrolux-lir60433b.bhtml

 

W instrukcji do tego modelu można znaleźć następujące informacje:

 

 

image.png.208df11e93bd0a2a368f5f22129f9f9b.png

 

 

image.png.6f4dfb68b7ec642cb64d14b6e186875b.png

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KotLarry napisał(a):

 

Przepraszam, nie traktuje IKEA jako pełnoprawnego dostawcy sprzętu AGD :)

 

Poza tym nie twierdzę, że nie istnieją takie płyty. Po prostu nie dane było mi łatwo wpaść na takie.

Te które mi się podobały nie miały takich zapisków.

Czemu, dla niej swoje produkty produkują światowcy typu Electrolux czy Whirpool. Dodatkowo lepsza gwarancja w standardzie. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur_W_wa napisał(a):

Czemu, dla niej swoje produkty produkują światowcy typu Electrolux czy Whirpool. Dodatkowo lepsza gwarancja w standardzie. 

 

A to jakoś tak. Prywatna preferencja.

Powiedzmy, że jak idę do Lidla to szybko sprawdzam kto się w danym produkcie przebrał za "pilos" a tam jakoś nie chciało mi się sprawdzać.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2022 o 15:39, luccass napisał(a):

Macie może jakiś sprawdzony model indukcji na jedną fazę? Mieszkanie w bloku, obecnie dostępne 4kW, ale jest szansa na zwiększenie do 6kW. Chciałbym się pozbyć kuchenki gazowej i zastanawiam się, czy są modele sprawdzające się lepiej lub gorzej od innych.

 

Nawet metrowe Miele można według instrukcji podłączyć do 1f. W standardzie dają mostki. Oczywiście wypadałoby moc przykręcić, bo jak płyta będzie chciała wziąć swoje 11kW z jednej fazy to może być kiepsko z zabezpieczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2022 o 15:39, luccass napisał(a):

 

Macie może jakiś sprawdzony model indukcji na jedną fazę? Mieszkanie w bloku, obecnie dostępne 4kW, ale jest szansa na zwiększenie do 6kW. Chciałbym się pozbyć kuchenki gazowej i zastanawiam się, czy są modele sprawdzające się lepiej lub gorzej od innych.

 

tapatalked

 

 

 

 

Nie patrz na 1F i 2F, tylko moc maksymalną. Każdą dwufazową podłączysz do instalacji jednofazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie patrz na 1F i 2F, tylko moc maksymalną. Każdą dwufazową podłączysz do instalacji jednofazowej.
To, że fizycznie się da podłączyć, to oczywiste. Ale nie wiem w jaki sposób realizuje się ograniczenie mocy płyt co nominalnie mają 7kW+ i jak w praktyce wygląda używanie płyty o max mocy 4kW.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, luccass napisał(a):

To, że fizycznie się da podłączyć, to oczywiste. Ale nie wiem w jaki sposób realizuje się ograniczenie mocy płyt co nominalnie mają 7kW+ i jak w praktyce wygląda używanie płyty o max mocy 4kW.

tapatalked
 

Jak nie będziesz korzystać ze wszytkich pól na raz, to normalnie. Dopiero w momencie jak byś chciał wszytko na max odpalić, to wtedy będzie ograniczać moc.  Ale jak dokładnie bedzie to się  działo - ptoporcjonalnie, czy wybrane pole -  to wypadało by zadzwonić na infolinie techniczną producenta.

 

Mi na kilkanaście lat tylko raz chyba Boostera nie pozwoliło odpalić, jak chciałem wszystko na max uruchomić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu jest electrolux jakiś podstawowy model 6kW podłączony pod siłę. 
Nie da się 2 pól pod sobą dać z pełną mocą. Jak jest jedno pole Power i drugie Power to za kilka sekund jedno przycina  do 8 (regulacja jest 1-9 i

Power) 

2 pola obok siebie może ciągnąć z pełną mocą. 
 

nawet nie wyobrażam sobie jakby miała ona chodzić na 2 kW
 

image.jpeg

Edytowane przez snoopi_lubin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz korzystać ze wszytkich pól na raz, to normalnie. Dopiero w momencie jak byś chciał wszytko na max odpalić, to wtedy będzie ograniczać moc.  Ale jak dokładnie bedzie to się  działo - ptoporcjonalnie, czy wybrane pole -  to wypadało by zadzwonić na infolinie techniczną producenta.
 
Mi na kilkanaście lat tylko raz chyba Boostera nie pozwoliło odpalić, jak chciałem wszystko na max uruchomić. 
Jaką moc ma Twoja płyta?

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyyy eeeee :nie_wiem: ma 11 lat, podstawowa z Ikea z 2 polami booster, produkcja Whirpool. 
Mam podłączoną pod 3f z zabezpieczeniem 16A. 
Ja na co dzień wygląda używanie indukcji o 'standardowej ' mocy, to ja doskonale wiem ciekaw jestem opinii osób, które mają max 4kW do dyspozycji...

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, luccass napisał(a):

Ja na co dzień wygląda używanie indukcji o 'standardowej ' mocy, to ja doskonale wiem emoji6.pngciekaw jestem opinii osób, które mają max 4kW do dyspozycji...

tapatalked
 

 

No....normalnie.

Mam jakieś chyba 3.6 kW.

 

Nie wiem co mam Ci napisać.

Aha jedyna rzecz to nie byliśmy w stanie robić na tej indukcji popcornu.

 

Oczywiście może gdybym skorzystał z mocniejszej płyty dowiedziałbym się czegoś o mojej ale na dzień dzisiejszy jestem najszczęśliwszym człowiekiem w bloku pod kątem takim że nie mam tego tłustego nalotu wokół płyty - tak jak to jest w przypadku gotowania na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, luccass napisał(a):

Ja na co dzień wygląda używanie indukcji o 'standardowej ' mocy, to ja doskonale wiem emoji6.pngciekaw jestem opinii osób, które mają max 4kW do dyspozycji...

tapatalked
 

Przecież jak będziesz korzystał z jednego/dwóch pól jednocześnie, to ograniczenie nie będzie miało znaczenia w użytkowaniu. A jak często korzystasz ze wszystkich pól  jednocześnie na pełnej mocy :nie_wiem:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No....normalnie.
Mam jakieś chyba 3.6 kW.
 
Nie wiem co mam Ci napisać.
Aha jedyna rzecz to nie byliśmy w stanie robić na tej indukcji popcornu.
 
Oczywiście może gdybym skorzystał z mocniejszej płyty dowiedziałbym się czegoś o mojej ale na dzień dzisiejszy jestem najszczęśliwszym człowiekiem w bloku pod kątem takim że nie mam tego tłustego nalotu wokół płyty - tak jak to jest w przypadku gotowania na gazie.
Dziękuję. Miałem nadzieję, że ktoś używający takiej płyty na co dzień potwierdzi, że spokojnie da się z nią żyć

Widzę, że dostępne są płyty jednofazowe z mocą maksymalną do 4kW więc taka zanabędę. Szkoda sensu na bawienie się w ograniczenia mocniejszych płyt.

tapatalked

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur_W_wa napisał(a):

Przecież jak będziesz korzystał z jednego/dwóch pól jednocześnie, to ograniczenie nie będzie miało znaczenia w użytkowaniu. A jak często korzystasz ze wszystkich pól  jednocześnie na pełnej mocy :nie_wiem:

 

Z drugiej Ile razy gotuje się wszystko na maksa. Najczęściej raz coś bujniesz na booster a jak większy obiad to pyrkocze na 3 - 4 maks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, luccass napisał(a):

ciekaw jestem opinii osób, które mają max 4kW do dyspozycji...

 

U mnie regulacja jest od 1 do 9

Przy użytkowaniu dwóch pól na raz, można ustawić 9. Przy odpaleniu trzeciego wszystkie przełączają się na 7. Gdy działają wszystkie pola zaczyna się dzielenie mocy i takie jakby taktowanie. Chyba że wszędzie ustawi się 4, to chodzą sobie równo. 

Ogólnie gotuje się trochę dłużej, niż jakby były 3 fazy, ale da się żyć bez problemu. A my ogólnie gotujemy praktycznie co dzień, najrzadziej co dwa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.