Skocz do zawartości

przetwornica 12v na 230v


Jerzyk_

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.12.2022 o 21:16, Jerzyk_ napisał(a):

muszę kupić na Ukraine

 

bedzie do tego podlączana lampa, telefon i takie tam

jaka minimalna moc ma sens

 

tam większą część dnia nie ma prądu i trzeba się ratować

a to lodówka, czasem tv itp

z 12V to rewelacji nie bedzie chyba ze masz do tego baterie akumulatorow, 

lodowka tv moze mikrofala czy cos.... 14v x 100A alternator to masz jakies 1400W podtrzymania.... 

minimum co musi miec przetwornica do tego co piszesz to moim zdaniem 2000W ciaglej , to bedzie jakies 4000W w piku.

np https://allegro.pl/oferta/przetwornica-napiecia-sinus-eco-12v-230v-4000w-12273170370


ja korzystam w pojazdach z tych https://voltpolska.pl/zasilanie-awaryjne/sinus-pro-2500-w-24-230v-1800-2500w-zasilacz-awaryjny.html
ale to na 24V

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12V może słabo wypada mocowo, ale awaryjnie można się do samochodu podłączyć. Sobie kupiłem Azo IPS-2000S z eco-mode i pełnym sinusem i działa znakomicie. Spora lodówka startuje mięciutko (jest soft-start), a po jej wyłączeniu przetwornica przechodzi w stand-by (mniejszy pobór z aku).

 

EDIT: Widzę, że ceny poszalały, a dostępność jest taka sobie. Rok temu płaciłem 750zł 8]

Edytowane przez Krisker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem podobne zadanie od rodziny z Kijowa. Podobno czas oczekiwania oraz ceny na te urządzenia tam są chore.

Ja ich namawiałem na inwerter Volta + aku 12V kupiony u nich lub u nas. Oni się upierają na takim czymś:

https://www.bluettipower.eu/pl/products/bluetti-eb55-power-station

 

Sam używam inwertera od wielu lat i działa. Aku łatwo wymienić. Natomiast ta zabudowana stacja mocno pachnie mi chińszczyzną i niewymienialnymi bateriami. Ma tez małą pojemność, nie rozumiem jak chcą tym zasilić mieszkanie przez 8h.

Jak znajdziesz coś ciekawego to daj znać.

 

BTW. Jak z transportem inwertera pl-uk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sherif napisał(a):

Dostałem podobne zadanie od rodziny z Kijowa. Podobno czas oczekiwania oraz ceny na te urządzenia tam są chore.

Ja ich namawiałem na inwerter Volta + aku 12V kupiony u nich lub u nas. Oni się upierają na takim czymś:

https://www.bluettipower.eu/pl/products/bluetti-eb55-power-station

 

Sam używam inwertera od wielu lat i działa. Aku łatwo wymienić. Natomiast ta zabudowana stacja mocno pachnie mi chińszczyzną i niewymienialnymi bateriami. Ma tez małą pojemność, nie rozumiem jak chcą tym zasilić mieszkanie przez 8h.

Jak znajdziesz coś ciekawego to daj znać.

 

BTW. Jak z transportem inwertera pl-uk ?

537 Wh srozumiem, ze po obciazeniu 500W po godzinie i paru minutach brak prądu?


ja sklaniem sie jesli ma byc w tej wersji do 24V sinuspro 2500 i 2 aku 220AH kwasowe lub zelowe

obawiam sie ze skonczy sie tym ze bede musial to zawiezc osobiscie, wtedy bede jechal przez Kijow, ale jeszcze clo od tego jest 20%....

Edytowane przez Antoine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2022 o 19:59, Antoine napisał(a):

537 Wh srozumiem, ze po obciazeniu 500W po godzinie i paru minutach brak prądu?


ja sklaniem sie jesli ma byc w tej wersji do 24V sinuspro 2500 i 2 aku 220AH kwasowe lub zelowe

obawiam sie ze skonczy sie tym ze bede musial to zawiezc osobiscie, wtedy bede jechal przez Kijow, ale jeszcze clo od tego jest 20%....

Też tak to rozumiem. Tyle teorii ciekawe jak z praktyką przy tych chińczykach. IMO znacznie drożej niż inwerter +aku i pewnie zawodnie, no ale są porty usb ;).

 

Te większe inwertery jak Volta mają 24V, ja rozumiem że grubośc kabli, itd ale dla mnie to minus, bo nie da się tego pogonić autem. No chyba, że dwoma, ale to zabawa.

Ja mam 500W i w zupełności wystarcza, nawet na długą przerwę. Problem robi się jedynie z wodą, bo mam pompę 1.1kW, pewnie, żeby ruszyła to musi być inwerter min 2kW i mocne aku. Jak testowałem przez 20h zasilanie awaryjne to właśnie duże peaki zabijają takie rozwiązanie. W krytycznym momencie nawet duża brama garażowa potrafi go zabić (jak rusza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sherif napisał(a):

Też tak to rozumiem. Tyle teorii ciekawe jak z praktyką przy tych chińczykach. IMO znacznie drożej niż inwerter +aku i pewnie zawodnie, no ale są porty usb ;).

 

Te większe inwertery jak Volta mają 24V, ja rozumiem że grubośc kabli, itd ale dla mnie to minus, bo nie da się tego pogonić autem. No chyba, że dwoma, ale to zabawa.

Ja mam 500W i w zupełności wystarcza, nawet na długą przerwę. Problem robi się jedynie z wodą, bo mam pompę 1.1kW, pewnie, żeby ruszyła to musi być inwerter min 2kW i mocne aku. Jak testowałem przez 20h zasilanie awaryjne to właśnie duże peaki zabijają takie rozwiązanie. W krytycznym momencie nawet duża brama garażowa potrafi go zabić (jak rusza).

VOLT sinus pro 2500 mam w autobusach, ale potrafi go 1000w Karcher WD3 przeciazyc przy rozruchu a jest 800w ciągłej zapasu no i tez kosztuje min 1200zl teraz i nie podepniesz do niego bezpośrednio paneli ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Antoine napisał(a):

VOLT sinus pro 2500 mam w autobusach, ale potrafi go 1000w Karcher WD3 przeciazyc przy rozruchu a jest 800w ciągłej zapasu no i tez kosztuje min 1200zl teraz i nie podepniesz do niego bezpośrednio paneli ..

Właśnie o tym pisałem. Ciekawe jaki wtedy peak idzie. W Voltach też jest minus, że ograniczenie prądowe jest takie same przy zasilaniu z sieci jak i bateryjnym. Musiałem się sporo nagłówkować w domu, aby ominać ten problem.

Panele to chyba tylko w inwerterach hybrid, widziałem jakieś czas temu opis, można podpiąć AC, DC i panele. Fajne, tylko trochę musiałbym przerobić instalację PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał(a):

Właśnie o tym pisałem. Ciekawe jaki wtedy peak idzie. W Voltach też jest minus, że ograniczenie prądowe jest takie same przy zasilaniu z sieci jak i bateryjnym. Musiałem się sporo nagłówkować w domu, aby ominać ten problem.

Panele to chyba tylko w inwerterach hybrid, widziałem jakieś czas temu opis, można podpiąć AC, DC i panele. Fajne, tylko trochę musiałbym przerobić instalację PV.

Podpiety do sieci nie pokazuje obciazenia ten VOLT, musialbym sprawdzić czy go mozns podpietego pod siec przeciazyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antoine napisał(a):

Podpiety do sieci nie pokazuje obciazenia ten VOLT, musialbym sprawdzić czy go mozns podpietego pod siec przeciazyc

Można, w tym problem. Podpięte obwody musiałem tak odseparować, żeby podczas normalnej pracy miały max 500W. Inaczej piszczy i wywala bezpiecznik w inwerterze. Serwis producenta powiedział, że tak jest skonstruowany. Nie wiem może te wieksze/nowsze mają inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał(a):

Można, w tym problem. Podpięte obwody musiałem tak odseparować, żeby podczas normalnej pracy miały max 500W. Inaczej piszczy i wywala bezpiecznik w inwerterze. Serwis producenta powiedział, że tak jest skonstruowany. Nie wiem może te wieksze/nowsze mają inaczej.

Ciekawe jakvte chonskieScreenshot_20221210-202850.png.b78f5642ca256454439528f894944e09.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AZO sinus i złego słowa nie powiem. Dźwiga tyle ile ma wg specyfikacji, jak przechodzi w tryb czuwania to pobiera bardzo mało. Ma dodatkowego pilota WŁ/WYŁ. 

TAKĄ chyba mam, tylko płaciłem jakiś czas temu 450zł w jakiejś promce. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Ja mam AZO sinus i złego słowa nie powiem. Dźwiga tyle ile ma wg specyfikacji, jak przechodzi w tryb czuwania to pobiera bardzo mało. Ma dodatkowego pilota WŁ/WYŁ. 
TAKĄ chyba mam, tylko płaciłem jakiś czas temu 450zł w jakiejś promce. 
Też mam AZO 1000W w campervanie. Głównie do kompa, lodówki 230v i ładowarki do ebike. Spokojnie wyrabia.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ja takie coś kupiłem. 

469,12 zł  54%OFF | Inwerter 12V 220V 2000W 3000W 4000W 5000W 24V DC do 110V AC czysta fala sinusoidalna konwerter napięcia 12 220 moc mikrofalownik samochodowy
https://a.aliexpress.com/_mNcaeca

 

 

Wzielem wariant 5000w. Realnie to ma te 2500w. Duża szlifierka 2400w idzie nią ciąć rurę okrągła 60mm ścianka 5mm. Jak się mocno dociśnie to wyłącza się ale jak z rozsądkiem do rzeczy się podchodzi to idzie robić. Nie jest źle 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.