Skocz do zawartości

Przeglad rejestracyjny


Miromat

Rekomendowane odpowiedzi

Czy obowiązuje już ten przepis, zgodnie z którym przy wcześniejszym wykonaniu  przeglądu rejestracyjnego diagnosta przedłuży pozwolenie na rok od daty widniejącej w dowodzie rejestracyjnym, a nie od daty wcześniejszej wizyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Miromat napisał(a):

Czy obowiązuje już ten przepis, zgodnie z którym przy wcześniejszym wykonaniu  przeglądu rejestracyjnego diagnosta przedłuży pozwolenie na rok od daty widniejącej w dowodzie rejestracyjnym, a nie od daty wcześniejszej wizyty?

2mc temu nie obowiązywał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Miromat napisał(a):

Czy obowiązuje już ten przepis, zgodnie z którym przy wcześniejszym wykonaniu  przeglądu rejestracyjnego diagnosta przedłuży pozwolenie na rok od daty widniejącej w dowodzie rejestracyjnym, a nie od daty wcześniejszej wizyty?

Nie i raczej na dniach nie wejdzie:old: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ArekMiz napisał(a):

I dlatego zawsze jeżdżę dokładne w dniu wpisanym w dowód lub dzień później. Nie mam zamiaru płacić za "podwójne dni ważności przeglądu". :)

Jak byś co rok jeździł miesiąc wcześniej, masz 12 lat zanim się "zroluje". Trzymasz tak długo jeden samochód? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś co rok jeździł miesiąc wcześniej, masz 12 lat zanim się "zroluje". Trzymasz tak długo jeden samochód? ;]
12 lat to nic nadzwyczajnego, sam miałem jeden przez 13 lat bo w miarę dobrze śmigał. Od groma jest ludzi co pokupowali kiedyś fabie1 i dalej ją upalaja ;)

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bielaPL napisał(a):

12 lat to nic nadzwyczajnego, sam miałem jeden przez 13 lat bo w miarę dobrze śmigał.

No to dwa tygodnie wcześniej :phi:, albo tydzień nawet co daje 48 lat ;]. Miałem teraz przegląd do 7 grudnia, pod koniec listopada podjechałem na SKP i diagnosta zaskoczony że mam jeszcze dwa tygodnie pyta czy robimy przegląd :hehe:. Powiedział mi że 90% kierowców czeka do ostatniego dnia, góra dwa dni wcześniej :facepalm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dwa tygodnie wcześniej :phi:, albo tydzień nawet co daje 48 lat ;]. Miałem teraz przegląd do 7 grudnia, pod koniec listopada podjechałem na SKP i diagnosta zaskoczony że mam jeszcze dwa tygodnie pyta czy robimy przegląd :hehe:. Powiedział mi że 90% kierowców czeka do ostatniego dnia, góra dwa dni wcześniej :facepalm:.
Najgorzej jak się motocykl kupi w grudniu ;)

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał(a):

Najgorzej jak się motocykl kupi w grudniu ;)

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie ma złej pogody na motocykl, jest tylko złe ubranie ;].

Pamiętam z 5 czy 6 lat temu pojechałem 23 grudnia na zakupy motocyklem bo było 18 stopni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2022 o 07:15, amazaque napisał(a):

Jak byś co rok jeździł miesiąc wcześniej, masz 12 lat zanim się "zroluje". Trzymasz tak długo jeden samochód? ;]

 

Nie, ale nie lubię okradania mnie. :) Skoro płacę za coś co jest ważne 365/366 dni, to ma być tyle ważne, a nie 340, czy 320 dni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2022 o 12:15, volf6 napisał(a):

Lub wcale nie jeździć:old:

Mój rekord to jakieś 20 miesięcy-oczywiście mowa o aucie eksploatowanym na co dzień, że tak powiem:)

Ja tyż, założyłem LPG, poszedłem do urzędu, wbili mi LPG do dowodu i książki pojazdu. Wróciłem do domu, wrzuciłem dowód i książkę do szuflady i zapomiałem. Używam aplikacji mPojazd i tam sprawdzam takie rzeczy - co się okazało, urzędnik zapomiał zmienić datę badania tech.  w systemie i tak jeździłem do 36 miesiąca po zakupie nowego pojazdu - szok 🤣

Pewnie przy jednym aucie na „koncie” bym się obciął co nie tak, ale przy kilku nie zwróciłem na to uwagi 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ArekMiz napisał(a):

 Skoro płacę za coś co jest ważne 365/366 dni, to ma być tyle ważne, a nie 340, czy 320 dni.

chyba żle rozumujesz bo przegląd masz od daty wykonania na rok, nie krócej. jak wejdzie wspomniany we wcześniejszym wątku przepis +/-30 dni to robiąc przegląd wcześniej nic nie stracisz a nawet zyskasz

 

W dniu 24.12.2022 o 07:04, ArekMiz napisał(a):

lub dzień później

to może kosztować ekstra 1500 zł jeśli zostaniesz skontrolowany jadąc bez ważnego badania

W dniu 24.12.2022 o 11:54, Danielpoz. napisał(a):

Lepiej robić po terminie. Wtedy jest się zarobionym

czytaj jak wyżej

 

W dniu 24.12.2022 o 09:22, bielaPL napisał(a):

Najgorzej jak się motocykl kupi w grudniu

z ważnym badaniem do czerwca albo lipca 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2022 o 12:39, Miromat napisał(a):

Czy obowiązuje już ten przepis, zgodnie z którym przy wcześniejszym wykonaniu  przeglądu rejestracyjnego diagnosta przedłuży pozwolenie na rok od daty widniejącej w dowodzie rejestracyjnym, a nie od daty wcześniejszej wizyty?

Wczoraj jeszcze nie obowiązywał - dostałem pieczątkę na rok od daty przeglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piter19731 napisał(a):

to może kosztować ekstra 1500 zł jeśli zostaniesz skontrolowany jadąc bez ważnego badania

 

Do SKP od domu mam 300 m. Więc mało prawdopodobne aby milicja mnie skontrolowała. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Tilok napisał(a):

A to tak można kupując nowy motocykl?

o nowym nie było mowy , ogólnie zakup moto

 

24 minuty temu, ArekMiz napisał(a):

mało prawdopodobne aby milicja

milicja owszem , mało 😃

 

W dniu 24.12.2022 o 08:00, amazaque napisał(a):

90% kierowców czeka do ostatniego dnia,

spotkałem takiego, który chciał być ostatnim klientem, na fajrant, bo wg niego dłużej będzie ważne badanie. nie ma znaczenia godzina wykonania badania, czy to będzie 0.30 czy 23.30 i tak badanie ważne będzie do północy za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.