Skocz do zawartości

SmartMieszkanie - wzywanie windy z mieszkania


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie po pół roku.

Z chińskimi mocniejszymi bateriami działa idealnie. Ladowanie baterii  tak co 2-3 tyg z USB.

Byla już duża awaria windy, przegląd udt i nikt się tego nie czepia. Nawet nikt nie ukradł. Także spoko :)

 

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 31.05.2023 o 23:19, PawelWaw napisał(a):

Podsumowanie po pół roku.

Z chińskimi mocniejszymi bateriami działa idealnie. Ladowanie baterii  tak co 2-3 tyg z USB.

Byla już duża awaria windy, przegląd udt i nikt się tego nie czepia. Nawet nikt nie ukradł. Także spoko :)

 

 

No to masz albo spoko serwisantów albo dużo szczęścia. Bo to nie jest twoja prywatna winda. Z poprzedniej pracy znajomy też zainstalował sobie taki pstyczek na bt go miał mieszkał naprzeciw windy na 11 piętrze (blok 10 piętrowy ale wina wjeżdżała na 11 określane to jako S). Mieszkanie kupił w dużo tańszej cenie ze względu na fakt że wysokość pomieszczeń do 2.1m. ale wracając do tematu kazali mu to zdemontować i zagrozili że jeśli zobaczą to raz jeszcze wezmą policję podciągając to pod niszczenie mienia publicznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wojteq85 napisał(a):

No to masz albo spoko serwisantów albo dużo szczęścia. Bo to nie jest twoja prywatna winda. Z poprzedniej pracy znajomy też zainstalował sobie taki pstyczek na bt go miał mieszkał naprzeciw windy na 11 piętrze (blok 10 piętrowy ale wina wjeżdżała na 11 określane to jako S). Mieszkanie kupił w dużo tańszej cenie ze względu na fakt że wysokość pomieszczeń do 2.1m. ale wracając do tematu kazali mu to zdemontować i zagrozili że jeśli zobaczą to raz jeszcze wezmą policję podciągając to pod niszczenie mienia publicznego. 

 

spoko, ja po prostu nie daje soba pomiatac jak ten Twoj znajomy ;]

juz widze w sadzie sprawe jak policjant wystepuje o tym niszczeniu mienia :lol:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

 

spoko, ja po prostu nie daje soba pomiatac jak ten Twoj znajomy ;]

juz widze w sadzie sprawe jak policjant wystepuje o tym niszczeniu mienia :lol:

Nie wiem z czego ten śmiech🤦‍♀️ chciałbyś by ktoś na twoich drzwiach kleił jakieś cuda ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojteq85 napisał(a):

Nie wiem z czego ten śmiech🤦‍♀️ chciałbyś by ktoś na twoich drzwiach kleił jakieś cuda ? 

Wchodząc w szczegóły to drzwi windy są po części jego własnością.

Co do niszczenia mienia czymś takim, to śmiech na sali jak udowadnialiby w sądzie co zniszczył i na jaką kwotę.

Ciekawe ile odsiadki dostałby za przycisk na taśmie dwustronnej?

Nawet złodziej ma prawo legalnie zawinąć coś ze sklepu o ile jakiejś kwoty nie przekroczy.

 

I żeby było jasno, nie piszę o malowaniu wind i takich tam, bo to łobuzerka i naganna sprawa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2023 o 18:32, PawelWaw napisał(a):

 

Winda oczywiście jest dla wszystkich mieszkańców, ale tylko ja mam przycisk do jej wzywania z domu :jem:

A jak sąsiad też będzie chciał, to jak to rozwiążecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ZUBERTO napisał(a):

Oczywiście, że nie, ale na pewno wiesz o co mi chodziło.

no właśnie nie wiem, nie zgadzam się z Tobą, że o tym, że kradzież jest zgodna z prawem decyduje wartość ukradzionego przedmiotu. Być może chodzi Ci o kwalifikację czynu, bo wartość decyduje czy kradzież jest przestępstwem czy wykroczeniem*

 

* chociaż tu też są wyjątki, bo nie każda kradzież poniżej określonej wartości może być zakwalifikowana jako wykroczenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bergerac napisał(a):

no właśnie nie wiem, nie zgadzam się z Tobą, że o tym, że kradzież jest zgodna z prawem decyduje wartość ukradzionego przedmiotu. Być może chodzi Ci o kwalifikację czynu, bo wartość decyduje czy kradzież jest przestępstwem czy wykroczeniem*

 

* chociaż tu też są wyjątki, bo nie każda kradzież poniżej określonej wartości może być zakwalifikowana jako wykroczenie.

W Toruniu cukrzyk z Biedronki ukradł cukierek wart 20gr. Oczywiście nie odbyło się bez policji,sądów.  Został ukarany. A sędzia który ukradł 50zl został uniewinniony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2023 o 08:42, wojteq85 napisał(a):

No to masz albo spoko serwisantów albo dużo szczęścia. Bo to nie jest twoja prywatna winda. Z poprzedniej pracy znajomy też zainstalował sobie taki pstyczek na bt go miał mieszkał naprzeciw windy na 11 piętrze (blok 10 piętrowy ale wina wjeżdżała na 11 określane to jako S). Mieszkanie kupił w dużo tańszej cenie ze względu na fakt że wysokość pomieszczeń do 2.1m. ale wracając do tematu kazali mu to zdemontować i zagrozili że jeśli zobaczą to raz jeszcze wezmą policję podciągając to pod niszczenie mienia publicznego. 

Poprosiłbym, żeby wezwali no od razu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wojteq85 napisał(a):

To może sprawdź. Już Pan @bergerac wspominał o legalności takich praktyk i nie będę się powtarzał w tej kwestii. 

Tak się składa, że jestem konserwatorem suwnic, a szwagier wind właśnie ;)

Jeśli nie ma ingerencji w układ sterowania, to nie ma żadnych podstaw, by taki guzik był nielegalny.

Inną sprawą jest estetyka, jakiś regulamin spółdzielni czy też zwykła ludzka zawiść, że ktoś ma a ja nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mayster_tcz napisał(a):

 

Inną sprawą jest estetyka, jakiś regulamin spółdzielni czy też zwykła ludzka zawiść, że ktoś ma a ja nie.

Na takie rzeczy trzeba uważać 🤷‍♀️

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.