Skocz do zawartości

SmartMieszkanie - wzywanie windy z mieszkania


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

tylko ze moj dynks przestal dzialac znowu jakby za "krotki" jest ;l

Weź dociśnij go panela windy i wtedy uruchom. Jak zadziała, to nie zostaje nic innego jak czymś mocniejszym go przykleić. To wygląda tak, jakby sprężyna przycisku była mocniejsza niż taśma montażowa switchbota. Wtedy ramię będzie go odrywało od ściany. Chyba, że jest tam jakieś sprzęgło (wątpię), albo siła (prąd) potrzebny do wciśnięcia przycisku jest na tyle duży, że bateria starcza na krótki czas. Może postaw pod spodem jakiś aku i z niego wyciągnij zasilanie 😛

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomkowski napisał(a):

Weź dociśnij go panela windy i wtedy uruchom. Jak zadziała, to nie zostaje nic innego jak czymś mocniejszym go przykleić. To wygląda tak, jakby sprężyna przycisku była mocniejsza niż taśma montażowa switchbota. Wtedy ramię będzie go odrywało od ściany. Chyba, że jest tam jakieś sprzęgło (wątpię), albo siła (prąd) potrzebny do wciśnięcia przycisku jest na tyle duży, że bateria starcza na krótki czas. Może postaw pod spodem jakiś aku i z niego wyciągnij zasilanie 😛

 

Za dwa dni udt robi przeglądy wind to akurat z kablami to w przyszłym tyg lepiej zrobię ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

Za dwa dni udt robi przeglądy wind to akurat z kablami to w przyszłym tyg lepiej zrobię ;]

Z tymi "włącznikami" na baterie zawsze będą problemy. Nie możesz jakiegoś spalinowego założyć🤔😁

  • Haha 2
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem jest to że ten przycisk najlepiej łapie na środku.

A do tego miejsca nie mam dostępu. Więc na dole trzeba to mega mocno przycisnąć.

Zdziwieniem jest ze każdy kolejny pomysł po jakimś czasie pada. Myślałem że ten ostatni z czyms wystającym już będzie na zawsze a tu znowu klops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2023 o 18:34, PawelWaw napisał(a):

Przyszly baterie. Ciekawe czy to rozwiąże problem ???

 

Mija już kilka dni i nikt tego nie ukradł, może jeszcze trochę będzie:)

 

 

20230131_183237.jpg

Z testów baterii AA i AAA to duracell są dobre tylko w reklamach. Są gorsze niż Lidlowe i Auchan nie tylko w stosunku energii do ceny, ale też energii netto. Ciekawe, czy tak samo jest w CR2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, Artur_W_wa napisał(a):

Szanujmy się......

kolega z AK jest w potrzebie, król się bawi, złotem placi rotfl

 

No już i tak miało być tanio i szybko a tu końca nie widać. Mam nadzieję że chińczyk mnie nie oszuka i ta bateria będzie miała te 3,7V i to zadziała 😃 no i że to zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

No już i tak miało być tanio i szybko a tu końca nie widać. Mam nadzieję że chińczyk mnie nie oszuka i ta bateria będzie miała te 3,7V i to zadziała 😃 no i że to zadziała.

Przy jakim napięciu przestaje dobrze działać? Mam nadzieję, że zamówiłeś więcej niż jeden akumulator, żebyś miał na podmianę. Prawdopodobnie będziesz musiał dużo częściej wymieniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janusz napisał(a):

Przy jakim napięciu przestaje dobrze działać? Mam nadzieję, że zamówiłeś więcej niż jeden akumulator, żebyś miał na podmianę. Prawdopodobnie będziesz musiał dużo częściej wymieniać. 

 

Nie testowałem tego. Będą testy jak przyjdzie.

Pomyślałem że jak wstawiam nowa baterie to przez dwa dni działa oo więc napięcie pewnie ważne.

 

Zamówiłem jeden ale jak zadziała to zamówie kilka.

Edytowane przez PawelWaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał(a):

 

Nie testowałem tego. Będą testy jak przyjdzie.

Pomyślałem że jak wstawiam nowa baterie to przez dwa dni działa oo więc napięcie pewnie ważne.

 

Zamówiłem jeden ale jak zadziała to zamówie kilka.

Napięcie ważne, ale bateria ma chyba znacznie większą pojemność od aku, więc jak co dwa dni musisz zmieniać baterię, to może się okazać, że aku na jeden nie wystarcza. A to już się robi zbyt upierdliwe. Jak to ma faktycznie jakoś działać, to nie wiem czy żart z powerbankiem nie był dobrym kierunkiem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, janusz napisał(a):

Napięcie ważne, ale bateria ma chyba znacznie większą pojemność od aku, więc jak co dwa dni musisz zmieniać baterię, to może się okazać, że aku na jeden nie wystarcza. A to już się robi zbyt upierdliwe. Jak to ma faktycznie jakoś działać, to nie wiem czy żart z powerbankiem nie był dobrym kierunkiem. 

 

Wyjdzie po testach. Dam znać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, hefi napisał(a):

Ze złej strony się za to zabierasz.
Zaprogramuj, zrób główny sterownik windy na wifi, każdy będzie miał dostęp z apk.
No i ta bateria to chyba nie ma znacznia napięcie a prąd jaki poda

 

to jest "shitttindler" wsio po analogu (tak u nas jest w windach z 2018), a ty chcesz apk - buehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał(a):

wystarczyło się podpiąć pod przycisk. Tam pewnie żadnej filozofii nie ma :) 

Jak tak to TAK, zwykły przekaźnik na "zwarcie" sterowany radiowo, ale też na bateryjkę - w tym przypadku wytrzyma kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Camel napisał(a):

Jak tak to TAK, zwykły przekaźnik na "zwarcie" sterowany radiowo, ale też na bateryjkę - w tym przypadku wytrzyma kilka lat.

 

No za to faktycznie mógłbym mieć problemy. Przecież awarie tej windy by zrzucili na mnie i pewnie w ratach do końca życia naprawę bym spłacał ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał(a):

u nas dołożenie "modułu" aby jednym przyciskiem przywołać jedną z 3 wind kosztowało 30 koła - nie mówiąc, że ciągle coś się rozpieracza w tym systemie.

Podejrzewam, że "takie GSM" tańsze nie będzie buehehhhe

 

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i mam pomysł

 

Diwajs ma problem z mocą wciskania więc:

Kup pułapkę na myszy i tak przyklej żeby ramię wciskało przycisk przy zwolnieniu pułapki, a diwajs wyzwalał pułapkę tam dużej siły nie trzeba.

 

Jak będziesz wsiadał do windy do będziesz uzbrajal pułapkę na następny raz ot i problem mocy rozwiazany

  • Haha 4
  • Skonfundowany 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Radson napisał(a):

Tak czytam i mam pomysł

 

Diwajs ma problem z mocą wciskania więc:

Kup pułapkę na myszy i tak przyklej żeby ramię wciskało przycisk przy zwolnieniu pułapki, a diwajs wyzwalał pułapkę tam dużej siły nie trzeba.

 

Jak będziesz wsiadał do windy do będziesz uzbrajal pułapkę na następny raz ot i problem mocy rozwiazany

Super pomysł, i do tego nikt się nie przypierdzieli że nieupoważniony majstruje przy windzie, bo przecież nastawia łapkę na myszy ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2023 o 23:33, PawelWaw napisał(a):

 

kiedy to przyjdzie ???

ile mozna otwierac drzwi zeby winde "zawolac" !

 

Skoro jest tylko jedno mieszkanie na piętrze, to po prostu zrób przedpokój na klatce schodowej - będziesz mógł wcisnąć przycisk przed ubraniem butów i palta, zyskasz kolejne pomieszczenie w domu, nie będziesz musiał wymieniać baterii. Same plusy widzę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bizz napisał(a):

 

Skoro jest tylko jedno mieszkanie na piętrze, to po prostu zrób przedpokój na klatce schodowej - będziesz mógł wcisnąć przycisk przed ubraniem butów i palta, zyskasz kolejne pomieszczenie w domu, nie będziesz musiał wymieniać baterii. Same plusy widzę.

 

jest jeden minus, co jakis czas wpada tu ekipa sprzatajaca 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 22:41, PawelWaw napisał(a):

Obecnie, ubieramy sie, ktos musi te wszystkie zamki pootwierac, wyjsc na korytarz i kliknac winde.

Teraz bedzie wzywanie windy ze smartfona, przyciskiem fizycznym w domu, przez polecenie glosowe google home.


Od samego początku złe podejście, kupujesz jakieś zawodnei szpetne diwajsy nie wiadomo po co, zamiast jak cywilizowany człowiek, wysłać konsjerża, żeby wcisnął

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.