Skocz do zawartości

Klimatyzacja do domu na 3 pokoje?


grzes25

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.12.2023 o 14:37, szpyrek napisał(a):

Rok więcej czyli trzy lata 🤭

A to teraz wszystko jasne 👍

To ja jednak wolę standardową 5-letnią w Gree czy 5,5 roczną w MDV.

Nie ma to tamto - wygrałeś życie 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2023 o 20:38, wujek napisał(a):

Takie szybkie pytanie o klime. Salon plus 3 sypialnie w bloku. 

 

1. Mozna te rury ukryc w scianach?

2. Ile jednostek? Z zalozenia w dzien bedzie chodzil salon plus jeden max dwa pokoje w nocy 3 sypialnie. 2 jednostki zewnetrzne na salon plus na sypialnie czy jedna opedzlowac?

3. To co w srodku ma byc ladne, chetnie kolorowe ze sterowaniem po wifi. Wybrac co mi sie podoba czy brac konkretne firmy?

 

 

Ad.1. zależy od grubości ścian. Ja np. odpuściłem i wrzuciłem jednostki na ścianę kolankową. Przez to cena zrobiła się masakryczna. 

Ad.2. Czyli masz 3 sypialnie, salon i 2 pokoje? 6 jednostek i nie dziaduj ;) A tak na serio to się zastanów bo mocowo to słabo wygląda. 200 m2 mieszkanie kupujesz czy segment/dom? Wypadałoby sprytną firmę ogarnąć do montażu klimy kanałowej. Przy 3 jednostek przekroczysz próg mocy i będziesz się musiał rejestrować z urządzeniem w rejestrze klimatyzacji. A jak UE wprowadzi extra podatek za chłodzenie to będzie słabo. Przy 5 pokojach i niezależnym chłodzeniu to jakiś Panasonic CU-5Z90TBE plus jednostki wewnętrzne. Pomyśl o tym żeby to nie hałasowało na zewnątrz bo mało kto o tym myśli. Praktycznie większość jednostek zewnętrznych przekracza dozwolony próg hałasu i sąsiad może się :pifpaf:. Z drugiej strony chyba prawnie nie ma możliwości zmusić do skutecznego demontażu. 

Ad.3. Nie dziaduj tylko bierz wyższą półkę. Panasonic/Daikin/Fujitsu/Hitachi. Pogadaj z serwisantami. Jak będzie upał i się sprzęt popsuje to wierz mi że nikt na czas na naprawę nie dojedzie bo takich tanich klim będzie do naprawy sporo ;)

No ale ja specjalistą nie jestem :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.07.2023 o 09:17, grzes25 napisał(a):

Przymierzam się do zakupu klimatyzacji na poddasze do 3 pokoi na co zwrócić uwagę przy wyborze, jaki producent godny polecenia?!

 

U mnie Toshiba od 10 lat bez żadnego serwisu i nic się nie dzieje. Jednostka zewnętrzna pod oknem sypialni i przy zamkniętym oknie nie słychać jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, OPAL napisał(a):

 

U mnie Toshiba od 10 lat bez żadnego serwisu i nic się nie dzieje. Jednostka zewnętrzna pod oknem sypialni i przy zamkniętym oknie nie słychać jej.

To może nie działa, może poproś forumowego kolegę o serwis 😉

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, OPAL napisał(a):

 

U mnie Toshiba od 10 lat bez żadnego serwisu i nic się nie dzieje. Jednostka zewnętrzna pod oknem sypialni i przy zamkniętym oknie nie słychać jej.

ale tam MUSI [kurza twarz] z niej 🤮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2024 o 23:49, technix napisał(a):

ale tam MUSI [kurza twarz] z niej 🤮

 

Kurz z filtra odkurzam raz w roku i nic nie wali.

Ma jakiś ficzur, że po wyłączeniu jej jeszcze jakiś czas osusza sobie bebechy, więc może to coś jednak daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.