Skocz do zawartości

Wymiana jednostki zewnętrznej klimatyzacji LG


Dembu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.

 

Posiadam klimatyzację LG A12LL i specjalista twierdzi, że padła sprężarka.

Czy jest możliwość wymiany samej jednostki zewnętrznej, która teraz chodzi na czynniku R410a na taką o takich samych parametrach, tyle że używającą czynnika R32? Czy nowa jednostka będzie pracowała z jednostką wewnętrzną, która wcześniej pracowała na czynniku R410a?

Mamy tu jakiegoś specjalistę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dembu napisał(a):

Mam pytanie, bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.

 

Posiadam klimatyzację LG A12LL i specjalista twierdzi, że padła sprężarka.

Czy jest możliwość wymiany samej jednostki zewnętrznej, która teraz chodzi na czynniku R410a na taką o takich samych parametrach, tyle że używającą czynnika R32? Czy nowa jednostka będzie pracowała z jednostką wewnętrzną, która wcześniej pracowała na czynniku R410a?

Mamy tu jakiegoś specjalistę?

 

A nie możesz wymienić sprężarki? To ani nie jest trudne, a sprężarki pewnie są dostępne nowe lub używki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maras77 napisał(a):

A nie możesz wymienić sprężarki? To ani nie jest trudne, a sprężarki pewnie są dostępne nowe lub używki.

ten rzekomy specjalista stwierdził że wymiana sprężarki jest nieopłacalna i trzeba wymienić jednostkę zewnętrzna i wewnętrzna🤮

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dembu napisał(a):

ten rzekomy specjalista stwierdził że wymiana sprężarki jest nieopłacalna i trzeba wymienić jednostkę zewnętrzna i wewnętrzna🤮

Dla niego pewnie nieopłacalna.

Jak jest taki mądry, to niech poda koszt wymiany oraz koszt nowej jednostki zewnętrznej.

 

Opłacalnośc zależy od oceny kosztów.

Przykładowo - ma ktoś dobry, ale nastoletni  samochód, ale trzeba wymienić sprzęgło za 50% wartości pojazdu, czyli za 4000 zł.

I można stwierdzić - nie opłacalna naprawa, bo nigdy się nie zwróci.

I w ramach walki z nieopłacalnością sprzedać uszkodzony za 4000 zł i kupić nowy za 120 tyś.

 

Opłacalne?

 

Pewnie znajdą się tacy, którzy powiedzą, że tak i tacy, którzy powiedzą, że nie.

Edytowane przez maras77
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dembu napisał(a):

ten rzekomy specjalista stwierdził że wymiana sprężarki jest nieopłacalna i trzeba wymienić jednostkę zewnętrzna i wewnętrzna🤮

Chyba bym zaczął od wymiany specjalisty, na takiego który przedstawi koszty do porównania. 

Dodatkowo zmiana jednostki wewnętrznej może generować jakieś koszty w stylu odnowienie ściany bo aktualnie ma inne wymiary.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chwili tentegowania w głowie i po połączeniu kropek, ja uważam, że podłaczenie sprężarki z innym gazem nie stanowi problemu .

1. To jednostka zewnętrzna jest zawsze napełniona czynnikiem, więc musi być gotowa na pracę z nim.

2. Jednostka wewnętrzna to tylko zwykły wymiennik ciepła. Jeśli wytrzyma ciśnienie i jest szczelny, to dla gazu roboczego wsio rybka gdzie się rozpręży.

 

Te wnioski także mają sens  przy pompach ciepła. Gdy 3 lata temu szukałem dla siebie Panasonic miał w ofercie 4 warianty, które mnie interesowały. Do wyboru były jednostki wewnętrzne standard(z bojlerem oddzielnym) i all in one ( gotowa kotłownia w jednej obudowie).

No i jednostki zewnętrzne. Typowe małe na czynnik R32 , oraz t-cap jeszcze z czynnikiem 410. I to odemnie zależało co mi zamontują. Dla nich bez różnicy czy do jednostki AiO podłaczą zewnętrzną jednostkę 410, czy 32.

 

Teść kolegi jest monterem klimatyzacji, a i kolega przy okazji czasami pomaga teściowi przy montażach. I przy przerzuceniu kilkunastu sztuk przez swoje ręce stwierdził, że niezależnie od producenta pod fikuśnymi obudowami wszystko to dokładnie to samo.  

Teraz snuję przypuszczenia, ale myślę, że założenie jednostki zewnętrznej przypadkowego producenta i podłączenie kabelków dało by efekt taki, że i tak wszystko by działalo poprawnie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2023 o 12:34, Dembu napisał(a):

Mam pytanie, bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.

 

Posiadam klimatyzację LG A12LL i specjalista twierdzi, że padła sprężarka.

Czy jest możliwość wymiany samej jednostki zewnętrznej, która teraz chodzi na czynniku R410a na taką o takich samych parametrach, tyle że używającą czynnika R32? Czy nowa jednostka będzie pracowała z jednostką wewnętrzną, która wcześniej pracowała na czynniku R410a?

Mamy tu jakiegoś specjalistę?

 

Nie, poza tym to jest teraz tak tanie, że po co ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, technix napisał(a):

Nie, poza tym to jest teraz tak tanie, że po co ???

No właśnie po to, że sama jednostka zewnętrzna kosztuje 2700 zł, a komplet 4800. Różnica raczej dość spora, plus koszt montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2023 o 09:52, Dembu napisał(a):

ten rzekomy specjalista stwierdził że wymiana sprężarki jest nieopłacalna i trzeba wymienić jednostkę zewnętrzna i wewnętrzna🤮

Nie ma żadnej naklejki na kompresorze z jego typem? 

Moze dałoby się coś dobrać np. z tej strony https://klimathurt.pl/lg-electronics-m-8.html

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artur_W_wa napisał(a):

To ile taka sama sprężarka z wymianą może drożej kosztować od jednostki zewnętrznej  :hmm:

W samochodach wymianiają spsute elementy to w mieszkaniu się nie da :nie_wiem:

Da się.

Sprężarka jakieś 600, gazy plus luty 200, olej 200, czynnik 250.

Do tego robocizna lekko 4h po 180 zł.

Razem ok. 1970zl.

Wszystko kwoty netto.

Gwarancja TYLKO na sprężarkę na 12 m-cy.

 

Normalnie biznes życia 👍

 

Ostatnio u Klienta padła płyta główna jedn. zewnętrznej, koszt, po zniżkach dla serwisu (Ja) jedyne 270E netto.

Do tego wymiana (2h po 180) - Klient zdecydował się na nową klimę z 5-letnią gwarancją.

U mnie w pracy, chcieli naprawę, dziś odebrałem części ( 6 tygodni i 3 kzl netto).

Po wymianie płyty głównej i silnika wentylatora skraplacza, ten nie pracuje, urządzenie wyświetla nowy błąd, tel. do serwisu, do wymiany płyta główna jedn. wewnętrznej, koszt 2700 netto.

Będzie za 6 tygodni...

Nowa klima cała z 5- letnią gwarancją na całość, 5kzl netto i na drugi dzień jest.

 

Więc jak CHCECIE, naprawiajcie.

 

P.S. sprężarka jak padła, tzn. że nie miała oleju. A to znaczy, że jest dziura gdzieś.

Wymiana sprężarki, to NIE naprawa nieszczelności, nowa bez poszukiwania i naprawy rurociągu, też padnie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mayster_tcz napisał(a):

@technix jest też druga strona medalu. Ja naprawiałem płyty główne od Viessmannów, gdzie głównie psuły się przekaźniki. Koszt części ok. 100 PLN, koszt nowej płyty 2k+, więc czasem się opłaca ;)

I robiłeś to charytatywnie?

Dawałeś Klientom pisemną gwarancję na 5 lat? No właśnie.

Mi chodzi o to, że Klient i tak musi zapłacić za robociznę, więc nie ma sensu starego G. reanimować.

Jak ktoś umie, MA CZAS, to niech sobie dłubie 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, technix napisał(a):

A tą jednostkę zewnątrzną, to za darmo Ci zainstalują?

Ale ja mówię o wymianie samej jednostki zewnętrznej i porównanie do wymiany zewnętrznej i wewnętrznej.

2700 za jednostkę zewnętrzną + cena wymiany = ?

4800 za komplet + cena wymiany = ?

 

Ja nie rozumiem, po co mam wymieniać komplet za w cholerę kasy, zamiast wymienić tylko agregat zewnętrzny.

Faktycznie naprawa może jest mało opłacalna, jeżeli samemu się tego nie zrobi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, technix napisał(a):

Da się.

Sprężarka jakieś 600, gazy plus luty 200, olej 200, czynnik 250.

Do tego robocizna lekko 4h po 180 zł.

Razem ok. 1970zl.

Wszystko kwoty netto.

Gwarancja TYLKO na sprężarkę na 12 m-cy.

 

Normalnie biznes życia 👍

 

Ostatnio u Klienta padła płyta główna jedn. zewnętrznej, koszt, po zniżkach dla serwisu (Ja) jedyne 270E netto.

Do tego wymiana (2h po 180) - Klient zdecydował się na nową klimę z 5-letnią gwarancją.

U mnie w pracy, chcieli naprawę, dziś odebrałem części ( 6 tygodni i 3 kzl netto).

Po wymianie płyty głównej i silnika wentylatora skraplacza, ten nie pracuje, urządzenie wyświetla nowy błąd, tel. do serwisu, do wymiany płyta główna jedn. wewnętrznej, koszt 2700 netto.

Będzie za 6 tygodni...

Nowa klima cała z 5- letnią gwarancją na całość, 5kzl netto i na drugi dzień jest.

 

Więc jak CHCECIE, naprawiajcie.

 

P.S. sprężarka jak padła, tzn. że nie miała oleju. A to znaczy, że jest dziura gdzieś.

Wymiana sprężarki, to NIE naprawa nieszczelności, nowa bez poszukiwania i naprawy rurociągu, też padnie 😉

No widzisz, taka odpowiedź coś wnosi do tematu bo ta to niewiele

 

W dniu 17.07.2023 o 06:43, technix napisał(a):

Nie, poza tym to jest teraz tak tanie, że po co ???

A wracając do tematu to zawsze wymieniając jeden element niszczy się drugi? Chyba jesto to zaprojektowane jak w Viessmann z ich płytami  jak pisał  @mayster_tcz, można naprawić ale raczej opłacalne poza producentem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, technix napisał(a):

I robiłeś to charytatywnie?

Dawałeś Klientom pisemną gwarancję na 5 lat? No właśnie.

Mi chodzi o to, że Klient i tak musi zapłacić za robociznę, więc nie ma sensu starego G. reanimować.

Jak ktoś umie, MA CZAS, to niech sobie dłubie 👍

Robiłem to wolnej chwili dla kolegi, brałem 200 od płytki, wymiana trwała jakąś godzinę więc dla mnie luz.

Gwarancji nikt nie wymagał, a po prostu styki się wypalały, płytka była dalej w pełni sprawna. Reklamacji nie było żadnej, klienci zadowoleni ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 20 letni kocioł CO, który naprawiałem już kilka razy, zwykle szybkie naprawy w godzinkę.

A czemu sam - bo żaden serwisant nie chciał go tknąć, tylko wymianę proponowali za 10 kpln.

 

A to jakaś uszczelka się zkurczyła ze starości i trzeba było wymienić, a to odlutowała się cewka zapłonowa na płycie głównej.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, technix napisał(a):

P.S. sprężarka jak padła, tzn. że nie miała oleju. A to znaczy, że jest dziura gdzieś.

 

A skąd ta pewność? A jak jest ciśnienie w układzie a padła sprężarka, to też olej zszedł?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maras77 napisał(a):

 

A skąd ta pewność? A jak jest ciśnienie w układzie a padła sprężarka, to też olej zszedł?
 

W praktyce sprężarka nie pada, jak jest szczelny układ.

Nawet w najtańszych urządzeniach jest markowa sprężarka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, technix napisał(a):

W praktyce sprężarka nie pada, jak jest szczelny układ.

Nawet w najtańszych urządzeniach jest markowa sprężarka

Powyższe oczywiście dotyczy tylko klimatyzacji i to PRAWIDŁOWO serwisowanej.

W PC pada nagminnie, z innych powodów 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dembu napisał(a):

Ale ja mówię o wymianie samej jednostki zewnętrznej i porównanie do wymiany zewnętrznej i wewnętrznej.

2700 za jednostkę zewnętrzną + cena wymiany = ?

4800 za komplet + cena wymiany = ?

 

Ja nie rozumiem, po co mam wymieniać komplet za w cholerę kasy, zamiast wymienić tylko agregat zewnętrzny.

Faktycznie naprawa może jest mało opłacalna, jeżeli samemu się tego nie zrobi.

Słuchaj, w zestawie split, jednostka wewnętrzna to max. 40% ceny całości.

A ogólnie strasznie drogo Ci ktoś to liczy...

2700 za sam agregat 🤔

@Camel jak uważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, technix napisał(a):

W praktyce sprężarka nie pada, jak jest szczelny układ.

Nawet w najtańszych urządzeniach jest markowa sprężarka

Czyli należy sprawdzić, czy jest ciśnienie prawidłowe, a jak nie ma, to od razu śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, technix napisał(a):

Słuchaj, w zestawie split, jednostka wewnętrzna to max. 40% ceny całości.

A ogólnie strasznie drogo Ci ktoś to liczy...

2700 za sam agregat 🤔

@Camel jak uważasz?

Mam LG A12LL i tyle kosztuje sam agregat, który sam znalazłem, gdyż "specjalista" twierdził, że takich agregatów nie da się kupić i trzeba wymienić komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dembu napisał(a):

Mam LG A12LL i tyle kosztuje sam agregat, który sam znalazłem, gdyż "specjalista" twierdził, że takich agregatów nie da się kupić i trzeba wymienić komplet

Ten co Ty znalazłeś napewo jest z R410A?

Pytam, bo widziałem w Onninien ten sam niby LG (agregat) i tam jest R32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, technix napisał(a):

Ten co Ty znalazłeś napewo jest z R410A?

Pytam, bo widziałem w Onninien ten sam niby LG (agregat) i tam jest R32

to prawda że teraz w Onninien jest masakra ze zwrotami/korektami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Camel napisał(a):

to prawda że teraz w Onninien jest masakra ze zwrotami/korektami ?

tak, najpierw muszą zaakceptować, korektę robią na pomniejszoną wartość

 

3 godziny temu, technix napisał(a):

Zawsze było 

nie, do niedawna nie było żadnych problemów, zgłaszałeś zwrot i korekta była na 100% wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę obok tematu: mam pytanie, bo pierwszy raz mam klimatyzację w domu. Maszyna LG, działa bezawaryjnie od 4 lat, ale nurtuje mnie czy to się serwisuje jak w aucie, że czynnik może uciec i co kilka lat trzeba sprawdzić/dobić czy jak lodówka-chodzi do końca swoich dni i póki chłodzi, to się nie rusza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ghost2255 napisał(a):

Troszkę obok tematu: mam pytanie, bo pierwszy raz mam klimatyzację w domu. Maszyna LG, działa bezawaryjnie od 4 lat, ale nurtuje mnie czy to się serwisuje jak w aucie, że czynnik może uciec i co kilka lat trzeba sprawdzić/dobić czy jak lodówka-chodzi do końca swoich dni i póki chłodzi, to się nie rusza?

u mnie w pracy 2x w roku czyszczenie filtrów i sprawdzanie temperatury na wyjściu - jak OK nic nie ruszali. Padały tylko tace i pompki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur_W_wa napisał(a):

tak, najpierw muszą zaakceptować, korektę robią na pomniejszoną wartość

 

nie, do niedawna nie było żadnych problemów, zgłaszałeś zwrot i korekta była na 100% wartości

Czy 2 lata to jest to Twoje " do niedawna"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ghost2255 napisał(a):

Troszkę obok tematu: mam pytanie, bo pierwszy raz mam klimatyzację w domu. Maszyna LG, działa bezawaryjnie od 4 lat, ale nurtuje mnie czy to się serwisuje jak w aucie, że czynnik może uciec i co kilka lat trzeba sprawdzić/dobić czy jak lodówka-chodzi do końca swoich dni i póki chłodzi, to się nie rusza?

Bramka nr 2 😉

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, technix napisał(a):

Ten co Ty znalazłeś napewo jest z R410A?

Pytam, bo widziałem w Onninien ten sam niby LG (agregat) i tam jest R32

Tak 410a, tak jest napisane na tabliczce. Ten za 2700, który znalazłem jest na R32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, technix napisał(a):

Mogę się zorientować, ile czasu możesz poczekać?

Mam raczej trochę czasu, gdyż historia z moją "padniętą" sprężarką jest rozwojowa.

 

W skrócie "specjalista" dobił za dużo czynnika, który sam musiałem upuścić i klimatyzacja zaczęła działać. Na wyjściu z jednostki wewnętrznej jest 9 st.C i chłodzi prawidłowo.

 

Teraz nie wiem co dalej robić, bo serwisował mi dwa klimatyzatory, więc podejrzewam, że w drugim też podał za dużo czynnika :( O ile nie dodał R32 zamiast R410a, bo nie jestem w stanie tego sprawdzić :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.