Skocz do zawartości

taka rowerownia


exor

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, misiu napisał(a):

Wygląda super, myślę, że ten gotowiec z 2 kPLN to trochę odbiegałby jakością/precyzją wykonania.

Też tak sądzę :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2023 o 07:42, exor napisał(a):

...

Wymiary:
160 x 240 wewnatrz. Jeden z rowerów to tandem, więc dlatego takie dłuższe to musiało być.
140 wysokie

 

Nogi i poziome belki szkieletu to kantówka 65x62 (miałem belki 7x7 cm ale po zimie się skrzywiły i musiałem podrównać nieco).

 

Ściany bez drzwi stanowią listwy o szer. prawie 6cm. Montaż na zakładkę. Wszystkie listwy robione w domu z kupionych surowych desek. Część kantówek także robiona w domu poprzez sklejenie 2 listew ze sobą na grubości.
Ściana od płotu jest zrobiona z gorszej jakości listew (sęki, nie wszystkie równe na szerokość, itp).

 

Dach nachylony pod katem 15 st.
Połać dachu ma jakieś 110 x 270 cm
Krokwie to prawie 5 x prawie 4 cm.
Na dachu deski i na to obróbki blacharskie + gont.
Wiele razy słyszałem, że dach to najdroższy element domu/budynku - w tym przypadku także się to sprawdziło.

...

 

 

Panie, pełna profeska :)

W porównaniu do mojego stojaka na drewno, to jak oko do d...y....

 

Z ciekawości, jakiej grubości są listwy na ścianach?

Ta wiata mocno jest przytwierdzona do gruntu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2023 o 07:42, exor napisał(a):

Pytając na allegro o cenę takiego gotowca dostałem odpowiedź, że jakieś 2 koła. Trochę dużo się wydało, więc wziąłem się za to sam... wydając 2,5 klocka

Brawo za wykonaną pracę - bardzo ładnie wygląda.

 

Co do ceny z Allegro, gdybyś podrążył temat to by wyszło że... dopłata za gont, za rynny, za obróbki, za kotwienie, montaż, stopy.... itp itd Nikt by tego nie zrobił w taki sposób za 2kzł.
Przerabiałem temat przy wiacie na 2 samochody - w końcu zabrałem się za wykonanie samemu też wydając więcej niż cena bazowa na allegro...
Ale taka ciekawostka - różnica w moim przypadku pomiędzy wersją z ogłoszenia podstawową, a taką jaka mi odpowiadała "na gotowo" to było 8kzł -> 28kzł :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, 00Tom00 napisał(a):

Co do ceny z Allegro, gdybyś podrążył temat to by wyszło że... dopłata za gont, za rynny, za obróbki, za kotwienie, montaż, stopy.... itp itd Nikt by tego nie zrobił w taki sposób za 2kzł.

 

Tak, jest to bardzo możliwe.

 

22 godziny temu, Majkiel napisał(a):

Z ciekawości, jakiej grubości są listwy na ścianach?

Ta wiata mocno jest przytwierdzona do gruntu?

 

Listwy grube na 23-24 mm. Te deski co kupiłem, niby calówki, ale jakoś tak na bogato krojone, bo ze 27 mm miały grubości. Nawet po półrocznym suszeniu bardzo nie straciły na grubości.

Szopka siedzi w ziemi gdzieś na 30-40 cm. Wszystkie 6 nóg ma jest zabetonowane. Konkretny kątownik (chyba 70x50) został użyty (taki był pod ręką po prostu).

 

W dniu 1.08.2023 o 21:39, Fili_P napisał(a):

"badg-#(. " co?

 

babington czyli badminton 😄

 

 

W dniu 1.08.2023 o 13:52, tomkowski napisał(a):

Choruję na kilka elementów "architektury drewnianej" tylko ceny surowca mnie powalają

 

yhm, materiał kupowałem we wrześniu 2021. Jeszcze mokre deski. Zacząłem go przerabiać dopiero w marcu.

 

 

W dniu 1.08.2023 o 08:52, Wojtas_BB napisał(a):

reszta ok 200-300?

 

nom, 212 godzin przepalone.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, to niskie jest. Ja jestem wyższy od tej 'budowli'.

Tam wejść do środka - no można, ale niewygodnie jest. Dlatego coś potrzebnego raz na jakiś czas (np. wertykulator) wpakowałem na koniec, za lewy krótki rower. W środku tandem (przez całą długość) a po prawej inny krótki rower (za nim zmieścił się 'podschowek').

Idea też była taka, że można wyjąć którykolwiek rower bez ruszania innego.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.