Skocz do zawartości

Brama wjazdowa z napędem przesuwna czy dwuskrzydłowa ?


Fryzuryn

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed wyborem bramy wjazdowej no i jest dylemat. Tak na szybko co się orientowałem w temacie to brama przesuwna droższa, montaż bardziej skomplikowany ale zabiera mniej miejsca z podjazdu i wygląda na stabilniejszą. Brama dwuskrzydłowa tańsza ale kradnie miejsce z działki no i stabilność stoi pod znakiem zapytania - niby konieczne jakieś odbojniki, ograniczniki a także skrzydła są wrażliwe na podmuchy wiatru bo ramiona mechanizmu nie gwarantują sztywności i stabilności zamkniętej bramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na osiedlu od 20 lat działają dwuskrzydłowe.

Ale z tego co widzę, to bardzo solidnie zrobione i zamontowane na też solidnych słupach.

Mechanizmy do otwierania ze dwa wymienione przez ten czas.

Na wsi na działce mam też dwuskrzydłową. Podstawa, to solidnie postawione słupy i porządna belka zbrojona pod całym wjazdem, by słupy stały stabilnie.

Więc dwuskrzydłowa IMO wcale tańszym i prostszym rozwiązaniem nie jest, jeśli ma być trwale na lata,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dwie bramy - obie dwuskrzydłowe. Nie ma żadnych problemów ze stabilnością czy sztywnością - tej kupionej 12 lat temu. Bo jest z grubych profili - w w przeciwieństwie do tej zamontowanej rok temu. Ta jest marketowym badziewiem które można odgiąć rękami.... 

Obie zamontowałem na żelbetowym fundamencie, na obydwu pracują (teraz) te same napędy.

Z kolei u wielu osób widziałem że bramy przesuwne były źle zamontowane - hałasowały przy ruchu, a na listwach widać było ślady złej współpracy zębatki - więc uważam że montaż bramy przesuwnej jest trudniejszy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, punktak napisał(a):

Zrobiłem dwie bramy - obie dwuskrzydłowe. Nie ma żadnych problemów ze stabilnością czy sztywnością - tej kupionej 12 lat temu. Bo jest z grubych profili - w w przeciwieństwie do tej zamontowanej rok temu. Ta jest marketowym badziewiem które można odgiąć rękami.... 

Obie zamontowałem na żelbetowym fundamencie, na obydwu pracują (teraz) te same napędy.

Z kolei u wielu osób widziałem że bramy przesuwne były źle zamontowane - hałasowały przy ruchu, a na listwach widać było ślady złej współpracy zębatki - więc uważam że montaż bramy przesuwnej jest trudniejszy.

Zrobiłeś czy kupiłeś gotowe i tylko zamontowałeś, bo z tego co napisałeś to raczej to drugie;]

A w temacie-jeśli jest miejsce to przesuwna:ok:

Edytowane przez volf6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwuskrzydłową, wolałbym przesuwnaą, ale jest kłopot z poziomami terenu.

Nie mam żadnych ograniczników ani odbojników, za ograniczenie otwarcia i zamknięcia odpowiada sterownik siłowników bramy.

Skrzydła są dość ciężkie, wiatr nie robi na nich wrażenia, może dlatego że mam jakieś duże siłowniki (jak kupowalem, to sprzedawca twierdził, że stary ale sprawdzony napęd, przeznaczony do dużego obciążenia na dużych parkingach).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwuskrzydłową, wolałbym przesuwnaą, ale jest kłopot z poziomami terenu.
Nie mam żadnych ograniczników ani odbojników, za ograniczenie otwarcia i zamknięcia odpowiada sterownik siłowników bramy.
Skrzydła są dość ciężkie, wiatr nie robi na nich wrażenia, może dlatego że mam jakieś duże siłowniki (jak kupowalem, to sprzedawca twierdził, że stary ale sprawdzony napęd, przeznaczony do dużego obciążenia na dużych parkingach).
Mam.podobnie. Przewymiarowane siłowniki do bramy dwuskrzydłowej. Zero odbojów. Brak problemow od ponad 10lat.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cumel napisał(a):

Zrobiłem ich sporo ;] jak tylko masz miejsce to przesuwna. Tu nie ma co oszczędzać. ;] 

Masz może doświadczenie z bramami dwuskrzydłowymi ale harmonijkowymi?

Takie coś o.:

idealnie by mi pasowało to to. W sumie sam mechanizm prosty a siłownik jest standardowy co nie? 😁

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.