Skocz do zawartości

Zasilanie gniazda zapalniczki


K3

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba podkreślam chyba nie. 

Na pewno nie da się w drugą stronę. Z forum passata wiem, że nie da się zakodować stałego +12 (które bardzo bym chciał)

W związku z tym, że mam drugi aku w bagażniku, pociągnąłem sobie dodatkowe gniazdo zapalniczki do niego. 

 

Można wiedzieć, dlaczego chcesz u Siebie je wykodować? 

 

Edit. Nie doczytałem, ale normalnie powinno chyba być po zapłonie? 

Edytowane przez Guzon87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapłonie jest zawsze, a uruchomienie silnika nie ma nic wspólnego z zasilaniem. Przełożenie bezpiecznika pół piętra w górę, lub w dół zmienia zasilanie gniazda na stałe bez kluczyka i w zamkniętym aucie. Zawsze to robię, jak jadę na wakacje, bo mam lodówkę w bagażniku i chcę, by chodziła non stop, nawet jak zostawiam auto gdzieś na parkingu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, K3 napisał(a):

Poradziłem sobie, okazuje się że wystarczy przełożyć bezpiecznik... ;]

Na szczęście była taka opcja...

 

PS. Chodziło mi o stałe +12V i tak jest...

 

Jak potrzebujesz zasilać coś z USB, to te porty USB są aktywne zawsze.

Nie wiem jak to działa w VW z kluczykiem, ale u mnie z dostępem bezkluczykowym, telefon ładuje się zaraz po podłączeniu do kabla. Nie muszę naciskać przycisku "Start".

 

Tylko tam zdaje się jest 5V, a nie 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Jak potrzebujesz zasilać coś z USB, to te porty USB są aktywne zawsze.

Nie wiem jak to działa w VW z kluczykiem, ale u mnie z dostępem bezkluczykowym, telefon ładuje się zaraz po podłączeniu do kabla. Nie muszę naciskać przycisku "Start".

 

Tylko tam zdaje się jest 5V, a nie 12.

 

USB zdycha po zamknięciu auta lub po 20 minutach od wyłączenia zapłonu, podobnie jak radio.

Przełożenie bezpiecznika daje 12V bezpośrednio z akumulatora, i tak mi się podoba...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kaczorek79 napisał(a):

 Przełożenie bezpiecznika pół piętra w górę, lub w dół zmienia zasilanie gniazda na stałe bez kluczyka i w zamkniętym aucie. 

A to działa tylko w VW czy w Skodzie też.

Patrzyłem u siebie w bezpieczniki i nie wiem jak  zrobić "pół piętra".

Dla jasności chce zrobić odwrotny układ - że stałego 12v na po kluczyku.

Pacjent to Scala z grudnia 2022 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jakubek napisał(a):

A to działa tylko w VW czy w Skodzie też.

Patrzyłem u siebie w bezpieczniki i nie wiem jak  zrobić "pół piętra".

Dla jasności chce zrobić odwrotny układ - że stałego 12v na po kluczyku.

Pacjent to Scala z grudnia 2022 r.

W Scala masz dwa gniazda bezpieczników od zapalniczki, nr 52 i nr 54. Podejrzewam, że jedno może być puste i tam trzeba przełożyć bezpiecznik. Ewentualnie mogą siedzieć bezpieczniki w obu gniazdach i wtedy trzeba jeden z nich wyjąć, żeby +12 było tylko po zapłonie. Bezpieczników 52 i 54 szukaj w skrzynce pod kierownicą, w prawym skrajnym pionowym rzędzie szósty i ósmy od góry licząc. One są niebieskie 15A, ale tak, jak mówię, jednego może nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie nie działa .2 bezpieczniki przód + tył.oba gniazda stałe zasilanie wyjęcie bezpiecznika z linii wyłącza zasilanie.żadne kombinacje nie zmieniają sposobu zasilania gniazd. 

Albo stałe napięcie albo brak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jakubek napisał(a):

Niestety u mnie nie działa .2 bezpieczniki przód + tył.oba gniazda stałe zasilanie wyjęcie bezpiecznika z linii wyłącza zasilanie.żadne kombinacje nie zmieniają sposobu zasilania gniazd. 

Albo stałe napięcie albo brak .

Szkoda. W G7 i O3 na pewno to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Zrobiłem to u siebie, mam tak jak w Skodzie, stałe zasilanie na wszystkich gniazdach zapalniczek czyli kabina 2x i bagażnik po prawej. Nie pamiętam który bezpiecznik, ale przekładamy "o pół piętra" jak już wspomniano i działa. W każdym VAG.

 

Dobra, znalazłem:

 

 

Edytowane przez twinsen
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, irishpiter napisał(a):

Swietna sprawa że można to tak sobie przestawić. Generalnie wolę po zapłonie bo kamerka it'd, ale na lato do lodówki ekstra patent. Zrobili tak pewnie aby pasowało na różne kraje. Chociaż w skodzie dają na stałe.

W Golfie do kamery idealnie nadaje się zasilanie z modułu oświetlenia wnętrza. U mnie jest tam wpięty przewód w +12 i masę i doczepiony do ładowarki takiej, co wkłada się w gniazdo zapalniczki. Wszystko razem z długą wiązką mieści się między podsufitką, a dachem, a kabel zasilania wychodzi przy mocowaniu lusterka z podsufitki. Napięcie pojawia się po otwarciu centralnego zamka i znika kilka sekund po zamknięciu centrala. Jak nie zamknę z pilota, to usypia się kilka minut po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2023 o 01:49, twinsen napisał(a):

Zrobiłem to u siebie, mam tak jak w Skodzie, stałe zasilanie na wszystkich gniazdach zapalniczek czyli kabina 2x i bagażnik po prawej. Nie pamiętam który bezpiecznik, ale przekładamy "o pół piętra" jak już wspomniano i działa. W każdym VAG.

 

Dobra, znalazłem:

 

 

Ja mam passata B7, powinno także zadziałać? 

Kolor biały jeśli ma to znaczenie 🤣

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2023 o 13:07, twinsen napisał(a):

 

Nie wiem, jak jest taka sama skrzynka bezpieczników jak w B8 to pewnie tak ;] 

I lipa. U mnie w B7 się nie da. Za schowkiem mam tylko przekaźniki, a za zaślepką z lewej strony deski prawie cała skrzynka zapełniona bezpiecznikami i kilka całkowicie pustych miejsc (bez pinów) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.