Skocz do zawartości

Corsa E 1.4 LPG 90KM - bardzo wysokie spalanie


Azbest

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent Opel Corsa E z fabrycznym LPG - 1.4 90KM z 2015

Oznaczenie silnika to chyba B 14 XEL 

 

Samochód mam od niedawna - służbówka odkupiona z firmy żony. 60kkm prawdziwego przebiegu - historia serwisowa jeśli chodzi o silnik to w zasadzie tylko wymieniona cewka - reszta to czysta eksploatacja. Po zakupie wymieniłem akumulator zimą (trochę profilaktycznie). Samochód jest mi znany i nic innego nie było nigdy robione.

 

Samochód chodzi bardzo dobrze, żeby nei powiedzieć perfekcyjnie - silnik pracuje aksamitnie cicho, bez wibracji, ma moc, dobrze przyspiesza, nie ma problemu z odpalaniem na zimnym i na ciepłym. No absolutnie NIC, do czego można by się było przyczepić. Samochód po kilku - kilkunastu sekundach przełącza się na LPG (parkuje w ciepłym garażu podziemnym)

 

... i teraz dochodzimy do problemu - na baku LPG, czyli tych zatankowanych 28-29L przejeżdżam jedynie ok 210km. Samochód jeździ głównie w mieście na odcinkach ok 7km, więc na początku mnie to tak nie szokowało jednak wynik jest powtarzalny nawet latem, nawet kiedy samochód robi dłuższe trasy. Jeżdzę tylko na LPG, więc nie robiłem jeszcze testu jakie spalanie jest na noPB

 

w skrócie -  Corsa wciąga ok 13-14L/100km praktycznie cały czas. Liczyłem że to będą raczej wyniki 7-10L/100km w zależności od warunków.

 

Od czego zacząć? Może ten samochód ma jakieś "pewniaki" do sprawdzenia? Czujnik temperatury? Sonda Lambda? Wymiana akumulatora coś mogła popsuć? Jakieś adaptacje? 

Jakim programem mogę to zdiagnozować w domowych warunkach? Od czego zacząć zanim podjadę do mechanika?

 

Edytowane przez Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odczyt błędów(jak są) i parametrów-praca sondy i korekty.

Potem przejechać kilkaset km na benzynie i porównać spalanie. Wtedy będzie wiadomo gdzie szukać.

Przy oryginalnej instalacji LPG sam nic nie zdziałasz, a ASO nic nie umie. Jeśli to problem LPG, to często najtaniej jest zmienić to na coś normalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.