Skocz do zawartości

Myszy w garażu


jakubek

Rekomendowane odpowiedzi

W garażu na działce pojawiły mi się myszy.Są okresy że nie ma mnie w sezonie letnim 2-3 tygodnie a zimą to od listopada do kwietnia w ogóle mnie nie ma.

Czym w miarę skutecznie ograniczyć ich obecność .Co z praktyki polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KYRTAP napisał(a):

Przede wszystkim zacznij od uszczelnienia garażu. Potem wyłapiesz myszy i masz spokój. 

To racja.

Miałem dwie sprawy z myszami.

W domu i w aucie.

W domu gdy nie było jeszcze kominka wchodziły dolotem powietrza. W aucie wchodziły dziurą od blokady dźwigni zmiany biegów.

Stosowałem różne metody, ale najskuteczniejszą była niehumanitarna, tradycyjna łapka na myszy z kawałkiem chleba.:pifpaf:

Z ciekawostek, to po eksterminacji tych franc z samochodu wróciłem do blokowania lewarka biegów. Zdarzyło mi się pojechać do sąsiedniej miejscowości, przez godzinkę auto stało bez blokady i nowa wlazła :tuk:

 

W obu przypadkach nie chciałem stosować trutek, które mumifikują truchło. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady skutecznie uszczelnić garażu żeby nie wchodziły do niego.

Nie nastawiam łapek bo pół roku mnie nie ma i nie mam jak opróżniać ich.

Tylko chemiczne trutki.Uzywalem bross ale to zupełnie nie skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gondoljerzy napisał(a):

Kolega ostatnio używał płytek z klejem, z dobrym skutkiem. Tylko trzeba potem przyklejonego gryzonia ukatrupić, żeby się za długo nie męczył.

A'propos kleju.
Teść położył kiedyś tak słoik z MIODEM, że po 2 dniach w jednej plamie (z wyciekającego słoika) utopiły się 4 sztuki.
Żadne trutki czy pułapki nie miały takiej skuteczności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jakubek napisał(a):

Nie da rady skutecznie uszczelnić garażu żeby nie wchodziły do niego.

Nie nastawiam łapek bo pół roku mnie nie ma i nie mam jak opróżniać ich.

Tylko chemiczne trutki.Uzywalem bross ale to zupełnie nie skuteczne.

To jak nie masz tam jedzenia to zabezpiecz co by mogły pogryźć i zostaw. Na wiosnę się wyniosą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy stosowaniu chemii w granulacie będziesz znajdował co rusz jakiegoś trupka, wiec efekt podobny do stosowania łapek klejowych z tą różnicą, że w klejowej uschnięte trupki będziesz miał w jednym miejscu. 

 

No i podobno po chemii zasychają i nie śmierdzą. 

 

Może sprowadzić na rewir kota i pozwolić mu włazić do środka, a karmić "sąsiadami" ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.