Skocz do zawartości

Ile powinna kosztować brama wjazdową...


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

No.

Brama 5,3m szeroką w świetle.

Czyli dwa skrzydła po ok 2,6m.

Wysokość tego ma być 180cm.

No czyli taka dosyć spora.

Do tego automatyka, wiadomo.

Sam wzór to gęste poprzeczki poziome.

 

Jeden fachowiec już był i hmm. Podobno stal potaniała ale nie zauważyłem tego w wycenię.

 

@cumel robocizna taka droga czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić samemu lub kupić gotową w markecie a jak na zamówienie to i cena raczej spora choć nie wiemy jaka, bo nie podałeś:phi:

Co do stali to obniżki widać głównie w drucie zbrojeniowym, w profilach to już tak średnio... 

A tak w ogóle to rób przesuwną:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chalek napisał(a):

 

 

Jeden fachowiec już był i hmm. Podobno stal potaniała ale nie zauważyłem tego w wycenię.

 

@cumel robocizna taka droga czy co?

Ja w stali nie siedzę ;] 

Aluminiowa brama pewnie koło 6k do tego z 3k automatyka tak na szybko licząc.

I to wycena jest z założeniem że słupy już stoją ;] 

Edytowane przez cumel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama przesuwna ze słupami i akcesoriami do
montażu oraz listwą zębatą do automatyki. Wzór
PP002(P64) firmy Konsport z elementów
ocynkowanych, lakierowana proszkowo, wysokość
165cm, szerokość w świetle między słupami
430cm.
Brama P82 kosztuje 5 887zł netto.

Tyle moja była kilka lat temu bez montażu.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bielaPL napisał(a):

Brama przesuwna ze słupami i akcesoriami do
montażu oraz listwą zębatą do automatyki. Wzór
PP002(P64) firmy Konsport z elementów
ocynkowanych, lakierowana proszkowo, wysokość
165cm, szerokość w świetle między słupami
430cm.
Brama P82 kosztuje 5 887zł netto.

Tyle moja była kilka lat temu bez montażu.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Tak kilka lat temu ;] teraz to pewnie koszt koło 10kzł ;]z montażem i napędem to już się z 15 zrobi ;]  I daję sobie głowę uciąć że spawają to z cynkowanych profili ze ścianką 1.2mm ;]  Jak to się kończy to niech kolega @Olleo napisze ;]  Korozja pojawia się wewnątrz elementu już przy montażu u klienta ale gwarancję wytrzymuje. 

Te wszystkie systemowe, robione hurtowo bramy tak wyglądają znaczy oczko lepiej niż castorama. Za te pieniądze można zrobić u lokalnego kowala bramę cynkowaną po spawaniu, wykonaną zgodnie ze sztuką. Malowanie świeżego ocynku to też proszenie się o kłopoty widziałem już kilka z których wiatr zabrał farbę ;] 

Ja unikam robienia ogrodzeń jak mogę ;] robię jak mi nie wypada odmówić i tylko aluminium.

Jaka jest cena robocizny ile się zarabia na bramach?  ;] to proszę....całość kosztów 5m aluminiowej bramy z montażem, bez słupków bo zostały stare.  Materiał i malowanie 2,5k i 12 godzin pracy.  Brama poszła za 7kzł , klient twierdzi że tanio ;]

 

 

371546451_1238360346852430_8495807106900368069_n.jpg.126f95b198977b9548a8b84ce1ddd458.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robię bram, ale pewnie policzyli tak:

1mb - 1000zł 

dopłata za 180cm - mnożnik x1,3

automatyka =3000zł 

słupki z betonami = 1000zł

 

suma= 5300zł x1,3 = 6890zł + 3000zł + 1000zł = 10890zł

 

trafiłem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kilka lat temu ;] teraz to pewnie koszt koło 10kzł ;]z montażem i napędem to już się z 15 zrobi ;]  I daję sobie głowę uciąć że spawają to z cynkowanych profili ze ścianką 1.2mm ;]  Jak to się kończy to niech kolega @Olleo napisze ;]  Korozja pojawia się wewnątrz elementu już przy montażu u klienta ale gwarancję wytrzymuje. 
Te wszystkie systemowe, robione hurtowo bramy tak wyglądają znaczy oczko lepiej niż castorama. Za te pieniądze można zrobić u lokalnego kowala bramę cynkowaną po spawaniu, wykonaną zgodnie ze sztuką. Malowanie świeżego ocynku to też proszenie się o kłopoty widziałem już kilka z których wiatr zabrał farbę ;] 
Ja unikam robienia ogrodzeń jak mogę ;] robię jak mi nie wypada odmówić i tylko aluminium.
Jaka jest cena robocizny ile się zarabia na bramach?  ;] to proszę....całość kosztów 5m aluminiowej bramy z montażem, bez słupków bo zostały stare.  Materiał i malowanie 2,5k i 12 godzin pracy.  Brama poszła za 7kzł , klient twierdzi że tanio ;]
 
 
371546451_1238360346852430_8495807106900368069_n.jpg.126f95b198977b9548a8b84ce1ddd458.jpg
Pozostaje mi potwierdzić, z tym że tę spawaną z wcześniej ocynkowanych elementów robiła mi firma, która twierdziła, że cynkuje po spawaniu. Kazałem im to wszystko zabierać w pizdu i zamówiłem w innym miejscu, w tej samej cenie, cynkowaną zgodnie ze sztuką. Do tej pory nic się z ogrodzeniem (prócz podkładek w zawiasach furtki) nie dzieje. Drugi wykonawca to Palisada z Radwanic.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Olleo napisał(a):

Pozostaje mi potwierdzić, z tym że tę spawaną z wcześniej ocynkowanych elementów robiła mi firma, która twierdziła, że cynkuje po spawaniu. Kazałem im to wszystko zabierać w pizdu i zamówiłem w innym miejscu, w tej samej cenie, cynkowaną zgodnie ze sztuką. Do tej pory nic się z ogrodzeniem (prócz podkładek w zawiasach furtki) nie dzieje. Drugi wykonawca to Palisada z Radwanic.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
 

Własnie dlatego unikam ogrodzeń. Kiedyś wystawiłem ogłoszenie na olx po 5 telefonie zdjąłem ;] Klient kosmita panie w castoramie to za 1/4 ceny mam :phi: Nie lubię odstawiać chałtury. Albo dobrze albo wcale i weź bądź konkurencyjny jak spawasz wszystko dosłownie każde łączenie w koło żeby przypadkiem farba się od tego miejsca nie łuszczyła. Dajesz profile grube żeby to miało jakąś wytrzymałość. Aluminium jak na ramy rowerowe 6061 T6 czyli hartowany stop.  Trafi się niszowy klient który zapłaci za jakość ale jak mam 20 tłumaczyć dlaczego tyle to wolę robić co innego;] Przywiozą materiał, pospawam, zabiorą i nie muszę się z klientem detalicznym użerać.  Bez pomiarów, montaży i stresu ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, cumel napisał(a):

Te wszystkie systemowe, robione hurtowo bramy tak wyglądają znaczy oczko lepiej niż castorama. Za te pieniądze można zrobić u lokalnego kowala bramę cynkowaną po spawaniu, wykonaną zgodnie ze sztuką.

tak jak pisałem, mam tego konsporta, szwagier też ma to samo, u niego z 8 lat to jest i korozji nie widać na razie, a co będzie to nie wiem, sąsiad też ma 6 lat i jest ok, niestety lokalni kowale w Warszawie to jak na lekarstwo, a doświadczenie z lokalnymi wytwórcami (np meble na zamówienie) mam takie że gwarancja do bramy a potem się nie znamy... jakbym mógł to wszystko bym kupił w Ikea ;] nawet ogrodzenie, bo obsługa posprzedażowa jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bielaPL napisał(a):

tak jak pisałem, mam tego konsporta, szwagier też ma to samo, u niego z 8 lat to jest i korozji nie widać na razie, a co będzie to nie wiem, sąsiad też ma 6 lat i jest ok, niestety lokalni kowale w Warszawie to jak na lekarstwo, a doświadczenie z lokalnymi wytwórcami (np meble na zamówienie) mam takie że gwarancja do bramy a potem się nie znamy... jakbym mógł to wszystko bym kupił w Ikea ;] nawet ogrodzenie, bo obsługa posprzedażowa jest super

Jak po 8 latach nie widać korozji to jest dobrze ;] 

Wiem jak ciężko znaleźć dobrego fachowca, większość produkuje byle szybko i tanio ;] bo kto zapłaci...

Kiedyś wziąłem zlecenie na bramę 5m światła gdzie miejsca było 6,5 czyli zostawało 1,5m na przeciwwagę ;] Nikt w okolicy nie chciał tego zrobić bo się nie da ;]Brama działa 7 lat, nawet nie byłem poprawić ustawienia ;] ale cena była adekwatna do trudności :phi: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zet napisał(a):

Ja nie robię bram, ale pewnie policzyli tak:

1mb - 1000zł 

dopłata za 180cm - mnożnik x1,3

automatyka =3000zł 

słupki z betonami = 1000zł

 

suma= 5300zł x1,3 = 6890zł + 3000zł + 1000zł = 10890zł

 

trafiłem ?

 

No właśnie x2.

Ale nie jeden wykonawcą na świecie jest. 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chalek napisał(a):

No właśnie x2.

Ale nie jeden wykonawcą na świecie jest. 😁

 

To może alu albo jakaś systemowa albo z drogimy płaskimi profilami albo z lamelami albo żaluzjami - to może być, bo ja przyjąłem wariant panelowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę wreszcie fachowiec zamontował nową bramę dwuskrzydłową. Robił jak stal była droga. 2x2,6m. Słupki były stare.

Profil 4mm 60x40 panel 3D + wzmocnienia do siłowników za zaś. Bez automatyki.

5400 brutto z fakturą. 

Cena była po starej znajomości.

Stal nie jest głównym kosztem. Cenę robi robocizna + marża wg widzimisię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tre-Bor napisał(a):

Na wiosnę wreszcie fachowiec zamontował nową bramę dwuskrzydłową. Robił jak stal była droga. 2x2,6m. Słupki były stare.

Profil 4mm 60x40 panel 3D + wzmocnienia do siłowników za zaś. Bez automatyki.

5400 brutto z fakturą. 

Cena była po starej znajomości.

Stal nie jest głównym kosztem. Cenę robi robocizna + marża wg widzimisię.

No jednak jak nie robi to Pan Zdzisio, to trzeba mieć jakiś stół wypoziomowany, spawarkę z osprzętem, piły itp - wtedy i produkt wychodzi prosty i dobrej jakości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tre-Bor napisał(a):

Na wiosnę wreszcie fachowiec zamontował nową bramę dwuskrzydłową. Robił jak stal była droga. 2x2,6m. Słupki były stare.

Profil 4mm 60x40 panel 3D + wzmocnienia do siłowników za zaś. Bez automatyki.

5400 brutto z fakturą. 

Cena była po starej znajomości.

Stal nie jest głównym kosztem. Cenę robi robocizna + marża wg widzimisię.

Dokładnie. Ostatnio mamie robiłem taką dużą furkę na działkę dokładnie jak połowa Twojej bramy ;] Tylko z aluminium i panel 3d, koszt materiałów 450zł ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2023 o 08:34, Olleo napisał(a):

Pozostaje mi potwierdzić, z tym że tę spawaną z wcześniej ocynkowanych elementów robiła mi firma, która twierdziła, że cynkuje po spawaniu. Kazałem im to wszystko zabierać w pizdu i zamówiłem w innym miejscu, w tej samej cenie, cynkowaną zgodnie ze sztuką. Do tej pory nic się z ogrodzeniem (prócz podkładek w zawiasach furtki) nie dzieje. Drugi wykonawca to Palisada z Radwanic.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
 

 

Z tym cynkowaniem jak powinno być prawidłowo? Nie po spawaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Z tym cynkowaniem jak powinno być prawidłowo? Nie po spawaniu?
No po, a to pierwsze ogrodzenie robili odwrotnie - gotowe profile ocynkowane pocięli, pospawali i pomalowali.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
3 godziny temu, cumel napisał(a):

A teraz popatrzcie ;] legendarny napęd na F ;] No nie wytrzymał wiatru 8] 

W sumie nie ja montowałem ale poprawiam bo to u dobrego kolegi ;] 

A mówiłem nie patrzeć na wagę skrzydła bo jest 40kg tylko kupić pancerne siłowniki bo wiatr zrobi swoje przy tym wzorze bramy....

 

IMG20231031124827.jpg.f67d9da0976455d6db30e135011b4e38.jpgIMG20231031124821.jpg.7ac67a51003d3e316a588a7fb52a0a28.jpg

 

to są oryginalne blachy ? Moje mają z 4mm jak nie więcej grubości (trzeba było je zespawać razem).

Montowane do bramy - jak ? Ja mam nawiercone otwory i do tego nitonakrętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Camel napisał(a):

 

to są oryginalne blachy ? Moje mają z 4mm jak nie więcej grubości (trzeba było je zespawać razem).

Montowane do bramy - jak ? Ja mam nawiercone otwory i do tego nitonakrętki.

Tak szczerze to dokładnie nie wiem, zakładał to jakiś profesjonalny monter ;]  Ale blachy były 3mm i jak widać nie wytrzymały, chińska stal jak plastelina;] Wymieniłem na 5mm porządnej stali ;] Mocowanie do bramy też zrobił na nitonakrętki M8, dobrze że zrobiłem tam wzmocnienie blachy stalowe pogięte a aluminium na bramie nie ruszone  :]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest postep.

 

Brama przyjechała.

Dzisiaj ze "somsiadem" osadzilililymy słupy. 

 

Brama 5,46 pomiędzy słupami.

Wysokość 1,7m.

Rama stalowa, wypelnienie aluminium wzór cięty cnc.

Wyglada dobrze.

Zobaczymy za miesiąc jak na słupach zawiśnie 🤣.

 

No i przyjechała z okolic nowego targu. Na slask.

U nas jakieś odjechane ceny były.

Ta kosztowała  z fakturą! 10k równe.

Zakup totalnie w ciemno. 

@cumel coś o napędach bennica słyszałeś? Bo mam w bramie garażowej i działa ok.

Takie coś np. https://allegro.pl/oferta/kompletny-zestaw-beninca-bill-40-24-4024-szybki-7789005140

Edytowane przez Chalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
8 godzin temu, luccass napisał(a):

Faktycznie ładna ;) Ale wiatr będzie w nią nieźle napierał... :)

bym mamę zatrudnił i by ją pomalowała, że czacha by dymiła. Co do wiatru to u mnie koło jeziora pośrodku słupek bym musiał dać 😎 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Camel napisał(a):

bym mamę zatrudnił i by ją pomalowała, że czacha by dymiła. Co do wiatru to u mnie koło jeziora pośrodku słupek bym musiał dać 😎 

W sensie, że w kolorki ? 😁 

Specjalnie nie sprawdzałem ale przez te liczne wycięcia to podczas wiatru jakoś strasznie na ludzia nie napiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chalek napisał(a):

W sensie, że w kolorki ? 😁 

Specjalnie nie sprawdzałem ale przez te liczne wycięcia to podczas wiatru jakoś strasznie na ludzia nie napiera.

Tak kolorki, ma talent do tego. Co do wiatru - dyma u mnie ? Że drzwi wyrywa z ręki :( 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.