Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Honda Prelude

Featured Replies

Napisano

IMG_0600.png.ee903fc509a615a60c392358fec0b90c.png

 

Honda wznawia model Prelude. Oczywiście elektryk. Ale ma „dawać przyjemność z jazdy”, co w przypadku elektryków takie proste nie jest. 

Napisano

Wygląda jak Prius coupe

Napisano

WIzualnie ładne auto, czy godne poprzednika dyskutowałbym... technicznie to czego można byłoby się spodziewać w obecnych czasach.

Napisano
21 minut temu, Florydzialski napisał(a):

IMG_0600.png.ee903fc509a615a60c392358fec0b90c.png

 

Honda wznawia model Prelude. Oczywiście elektryk. Ale ma „dawać przyjemność z jazdy”, co w przypadku elektryków takie proste nie jest. 

 

Z uturbionym 2.0 albo jakimś japońskim v6 byłby spoko ;) a tak to kolejny elektryczny odkurzacz w nowym opakowaniu... ;d

Napisano
  • Autor
14 minut temu, kanu napisał(a):

 

Z uturbionym 2.0 albo jakimś japońskim v6 byłby spoko ;) a tak to kolejny elektryczny odkurzacz w nowym opakowaniu... ;d

 

Nie ma odwrotu od elektryków. Ja to widzę inaczej - zamiast produkować jeszcze jeden elektryczny SUV, Honda zdecydowała się na ruch który raczej wielu klientów jej nie przysporzy i zrobiła małe, elektryczne, dwudrzwiowe coupé. Nie SUV się sprzedają kiepsko, dwudrzwiowe nie-SUV się praktycznie nie sprzedają. Dwudrzwiowy, elektryczny coupé będzie produktem super niszowym ale możliwe że o to chodzi Hondzie by zdobyć więcej doświadczenia z elektrykami. Choć jednocześnie wypuszczają na rynek elektryczne SUV (Honda Prologue) i elektryczne luksusowe SUV (Acura ZDX) do tego z całym systemem napędowym kupionym od GM co wydaje się wyjątkowo nierozsądne. Więc nie wiem o co chodzi. Może mają nadzieję że nastąpi zmiana upodobań klientów i ludzie wrócą do samochodów coupé? 

 

 

Napisano
6 godzin temu, ghost2255 napisał(a):

Wygląda jak Prius coupe

Lub CRZ owMDEuanBnIiwidyI6MTAyNH0.png.f1474ce80a65660796394062b467fb46.png

Napisano
20 godzin temu, Florydzialski napisał(a):

Honda wznawia model Prelude. Oczywiście elektryk. Ale ma „dawać przyjemność z jazdy”, co w przypadku elektryków takie proste nie jest. 

ciekawe auto, widać nawiązanie do poprzedników, znając jednak życie cena będzie exclusive... 😕 

Napisano
21 godzin temu, Florydzialski napisał(a):

ale możliwe że o to chodzi Hondzie by zdobyć więcej doświadczenia z elektrykami.

 

Ciągną 4 sroki za ogon w tym temacie.

1. Własne produkcje bez analoga ICE - no tak średnio bym powiedział. Pierwsze EV - Honda e - miejski wózek na zakupy - swietne oceny, wysoka cena i słaby zasięg - sprzedaż niemal homeopatyczna. Szykują kolejne modele w Chinach - 3 premiery w 2024

2. Własne produkcje jako ewolucja ICE - pierwszy tylko w Chinach na bazie HRV 2gen, teraz na bazie 3gen - już dostępny też w EU. 

3. Współpraca z Sony - projekt Afeela. Czyli playstation na kołach.

4. Współpraca z GM na rynku USA&CA

 

Czy to słuszna strategia? Czas pokaże. Generalnie nadal sprzedają ponad 4 mln aut rocznie ale w bateryjki wchodzą późno i jak widać próbują różnych pomysłów 

 

21 godzin temu, Florydzialski napisał(a):

Może mają nadzieję że nastąpi zmiana upodobań klientów i ludzie wrócą do samochodów coupé? 

 

 

to jest ciekawe bo ubili w ofercie Civica coupe, Accorda też.

Concept 3 drzwiowego elektryka do miasta 

2560px-Honda_Urban_EV,_IAA_2017_(1Y7A247

 

jako produkcyjny wygląda tak 😄

Honda_e-01.jpg

 

 

Ale tez pokazuje, ze Prelude jest bliska formy produkcyjnej a nie tylko conceptu na targi.

Natomiast niezaleznie od napędu czy ICE czy EV, coupe bym nie kupił ze względów praktycznych. Jestem zdecydowanym fanem hatchbacków

 

 

Edytowane przez Filipfm

Napisano
W dniu 25.10.2023 o 14:09, Florydzialski napisał(a):

Oczywiście elektryk

 

Wlasnie poszlo dementi. 

 

Electrified <> Electric.

Ma byc hybryda. 

Napisano
  • Autor
10 godzin temu, Filipfm napisał(a):

 

Wlasnie poszlo dementi. 

 

Electrified <> Electric.

Ma byc hybryda. 


To można zapomnieć o “sportowosci”. Będzie jakiś mikroskopijny spalinowiec, mały akumulatorek i dychawiczny elektryk które w momentach grozy będą przez moment działały wspólnie rozpędzając to w niezwykle 6 sekund do setki. 

Napisano
23 godziny temu, Florydzialski napisał(a):

To można zapomnieć o “sportowosci”.

Tylko w USA.

Napisano

Ostatnia ładna to ta z początku lat 90tych. Ostatnia z otwieranymi reflektorami.

Później model trochę stracił charakter.

Nowy model też jest jakiś niewyraźny wg mnie.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.