Skocz do zawartości

Wiekowy napęd Came plus sterowanie telefonem


supiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam kilkunastoletni, cały czas dobrze działający napęd bramy garażowej Came, niestety jaki model, to nawet z tabliczki nie za bardzo jestem w stanie odczytać.  Wymyśliłem sobie, że dołożę do tego możliwość otwierania apką.  Patent prosty, wpina się w miejsce dzwonkowego,  przełącznika ściennego. U mnie tego nigdy nie było, poszperałem po sieci i podobno odpowiadają za to złącza 2 i 7. U mnie niestety coś już jest tam zmostkowane - foto.  Ktoś siedzi w napędach i może podpowiedzieć jak się podłączyć do tego bałaganu? Nie znam tej tematyki, nie chcę niczego wysadzić dłubiąc nie mając o tym pojęcia 😉

came2.PNG.40f599a1fb3249a5fd0dfcbfd3b2eeed.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na Came V900E, podłączasz się pod zaciski 2 i 7.

2 to masa, to co jest zmostkowane musi zostać, 7 to wejście przycisku w sekwencji: otwórz, stop, zamknij.

Pamiętaj że sterownik który będziesz podpinał musi dawać "czyste zwarcie" nie możesz tam podać żadnego napięcia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na Came V900E, podłączasz się pod zaciski 2 i 7.
2 to masa, to co jest zmostkowane musi zostać, 7 to wejście przycisku w sekwencji: otwórz, stop, zamknij.
Pamiętaj że sterownik który będziesz podpinał musi dawać "czyste zwarcie" nie możesz tam podać żadnego napięcia.
Jak sprawdzić czystość?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fili_P napisał(a):

Jak sprawdzić czystość?

Po prostu sterownik na wyjściu musi mieć wyprowadzone styki przekaźnika które się zwierają po zadziałaniu sterownika.

Są na rynku jakieś Sonofy i tym podobne wynalazki które na wyjściu podają fazę, czyli 230V, taki sterownik momentalnie uwali bramę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czystość?
Np coś takiego
https://allegro.pl/oferta/modul-oxt-z-sensorem-do-bramy-garazu-wifi-tuya-12787323653?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=04478cf2-2525-4ccd-a5a4-330674827213#

Albo takiego
https://allegro.pl/oferta/tuya-2ch-dc-5-32v-wifi-rf-beznapieciowy-w-obudowie-10083225862?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=04478cf2-2525-4ccd-a5a4-330674827213#

Albo takiego
https://allegro.pl/oferta/sterownik-bramy-lite-wifi-czujnik-sonoff-ewelink-10064260858?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=04478cf2-2525-4ccd-a5a4-330674827213#

Możesz szukać jeszcze pod zigbe w zależności czy używasz już jakiegoś smarta czy nie.
Ważne że ma być beznapięciowy, tzn zwierać przekaźnik na wyjściu. Te najtańsze sonoffy, tuye i inne działają na zasadzie "przekazania" fazy zasilania na wyjście.
Można też samodzielnie przerobić zwykłego sonoffa na beznapięciowy, jest dużo filmów na YT jak to zrobić.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2023 o 16:17, alster napisał(a):

Wygląda to na Came V900E, podłączasz się pod zaciski 2 i 7.

2 to masa, to co jest zmostkowane musi zostać, 7 to wejście przycisku w sekwencji: otwórz, stop, zamknij.

Pamiętaj że sterownik który będziesz podpinał musi dawać "czyste zwarcie" nie możesz tam podać żadnego napięcia.

Dziki wielkie za rzeczowe wyjaśnienie 🙂 Wszystko jasne 🙂

Edit:  Zrobiłem krótki test zwarcia zacisków 2 i 7, brama startuje. Poszukam jakiegoś modułu, najchętniej coś kompatybilnego z Aqarą, bo mam kilka urządzeń pod ich bramką, więc byłby fajny komplet. 

Edytowane przez supiotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Fili_P napisał(a):
W dniu 8.12.2023 o 16:17, alster napisał(a):
Wygląda to na Came V900E, podłączasz się pod zaciski 2 i 7.
2 to masa, to co jest zmostkowane musi zostać, 7 to wejście przycisku w sekwencji: otwórz, stop, zamknij.
Pamiętaj że sterownik który będziesz podpinał musi dawać "czyste zwarcie" nie możesz tam podać żadnego napięcia.

Jak sprawdzić czystość?

Musisz kupić odbiornik z przekaźnikiem, albo dokupić dodatkowy przekaźnik do odbiornika podającego fazę.

Albo przerobić wewnętrznie taki odbiornik, aby dawał zwarcie, zamiast fazy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu sterownik na wyjściu musi mieć wyprowadzone styki przekaźnika które się zwierają po zadziałaniu sterownika.
Są na rynku jakieś Sonofy i tym podobne wynalazki które na wyjściu podają fazę, czyli 230V, taki sterownik momentalnie uwali bramę.
O!!!! Dobrze że mówisz bo przyszedł i na wiosnę miałem montować
Czyli co multimetr w dłoń i patrzymy czy jak robię pstryk przez wifi to oodan230v?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O!!!! Dobrze że mówisz bo przyszedł i na wiosnę miałem montować
Czyli co multimetr w dłoń i patrzymy czy jak robię pstryk przez wifi to oodan230v?
Pokaż co kupiłeś, w danych powinno być napisane czy ma "przeniesienie" fazy na wyjście czy ma przekaźnik izolowany od wejscia

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamel sbw albo poszukaj sonoff do bramy (środowisko supla z dopiskiem do bram garażowych).

Podłączasz to pod zaciski od sterowania przyciskiem dzwonkiem.

Można dodać też kontraktrony i wtedy w aplikacji widzisz również stan bramy (zamknięta czy otwarta).

 

 

Screenshot_2023-12-11-21-03-39-460_org.supla.android.png

Edytowane przez Hubetr
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.