Skocz do zawartości

Micra K12 problem


mikomir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z Micrą K12 benzyna 2004 r.- nie odpala po nocy w okresie zimowym. Każdego ranka poniżej 4-5 stopni kręci normalnie i nie odpala. Po 3-4 rozruchach jak podłączę równolegle dodatkowy aku to odpali (na nowym aku nie odpali uprzedzając pytania). Jak już odpali to cały dzień jeździ bez problemu, odpala na dotyk. Na forach można znaleźć - rozciągnięty łańcuch (niby poprzedni właściciel 30 kkm temu wymienił), czujnik walka rozrządu, czujnik temperatury, czy zamarzające wtryskiwacze oraz tematy gdzie wszystkie te rzeczy wymieniono i Micra dalej rano zima nie odpala. Czy ktoś z kolegów przerabiał taki temat z Micrą? Podzieli się wiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to czego oczekujesz?

Trzeba posprawdzać co wymieniłeś.

Zacząłbym od pomiaru kompresji, potem świece/cewka, równolegle zobaczyć jaką temperaturę zewnętrzną widzi sterownik silnika ( czy podaje odpowiednią dawkę paliwa).

O zamarzających wtyryskiwaczach BENZYNOWYCH i to przy minus 4, NIGDY nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mikomir napisał(a):

Witam,

Mam problem z Micrą K12 benzyna 2004 r.- nie odpala po nocy w okresie zimowym. Każdego ranka poniżej 4-5 stopni kręci normalnie i nie odpala. Po 3-4 rozruchach jak podłączę równolegle dodatkowy aku to odpali (na nowym aku nie odpali uprzedzając pytania). Jak już odpali to cały dzień jeździ bez problemu, odpala na dotyk. Na forach można znaleźć - rozciągnięty łańcuch (niby poprzedni właściciel 30 kkm temu wymienił), czujnik walka rozrządu, czujnik temperatury, czy zamarzające wtryskiwacze oraz tematy gdzie wszystkie te rzeczy wymieniono i Micra dalej rano zima nie odpala. Czy ktoś z kolegów przerabiał taki temat z Micrą? Podzieli się wiedzą?

Poprzedni wymienił.ale czy jedno mechanik wymienił ? Czy na dotyk obmacal? Sprawdził bym.kompresje. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, technix napisał(a):

No ale to czego oczekujesz? ...

 

Oczekuję podpowiedzi w co konkretnie "trafić", od kogoś kto dokładnie z tym problemem się spotkał, jest dość charakterystyczny.

Poczytaj zagraniczne fora na temat tego auta to zrozumiesz o czym mówię odnośnie zamarzających wtryskiwaczy.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mikomir napisał(a):

 

Oczekuję podpowiedzi w co konkretnie "trafić", od kogoś kto dokładnie z tym problemem się spotkał, jest dość charakterystyczny.

Poczytaj zagraniczne fora na temat tego auta to zrozumiesz o czym mówię odnośnie zamarzających wtryskiwaczy.

 

Masz podpowiedzi natomiast widzę że twoje wymagania są znacznie wyższe. 

Może na tych zagranicznych forach szukaj pomocy skoro tutaj czujesz się nie zrozumiany 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2024 o 18:31, mikomir napisał(a):

 

Oczekuję podpowiedzi w co konkretnie "trafić", od kogoś kto dokładnie z tym problemem się spotkał, jest dość charakterystyczny.

Poczytaj zagraniczne fora na temat tego auta to zrozumiesz o czym mówię odnośnie zamarzających wtryskiwaczy.

 

Aha, to czekaj.

BTW, do kiedy masz opłacone OC?

Śledzisz ceny stali, na rynku wtórnym już 🤣?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć od najprostszych rzeczy-czyli czy jest iskra wtedy kiedy nie chce odpalić?

Jeśli jest to zobaczyć czy odpali na samostarcie.

Jeśli oczekujesz konkretnych i dokładnych wskazówek to jednak na jakimś forum tematycznym, bo tu chyba mało kto ma micrę k12 i to jeszcze psującą się:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2024 o 22:20, mikomir napisał(a):

Witam,

Mam problem z Micrą K12 benzyna 2004 r.- nie odpala po nocy w okresie zimowym. Każdego ranka poniżej 4-5 stopni kręci normalnie i nie odpala. Po 3-4 rozruchach jak podłączę równolegle dodatkowy aku to odpali (na nowym aku nie odpali uprzedzając pytania). Jak już odpali to cały dzień jeździ bez problemu, odpala na dotyk. Na forach można znaleźć - rozciągnięty łańcuch (niby poprzedni właściciel 30 kkm temu wymienił), czujnik walka rozrządu, czujnik temperatury, czy zamarzające wtryskiwacze oraz tematy gdzie wszystkie te rzeczy wymieniono i Micra dalej rano zima nie odpala. Czy ktoś z kolegów przerabiał taki temat z Micrą? Podzieli się wiedzą?

Generalnie to może być wszystko. Tutaj potrzeba dobrego diagnosty z komputerem który przetrzepie każdy sygnał w sterowniku. Najciekawsze tutaj jest ten drugi akumulator który rozwiązuje problem. Zaczął bym więc od układu zapłonowego - cewki, kable. Później czujniki, przepustnica, dolot, pompa paliwa. A na końcu mechanika - łańcuch i kompresja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2024 o 13:31, Jaruga napisał(a):

..... Najciekawsze tutaj jest ten drugi akumulator który rozwiązuje problem. ..... 

 

Ten drugi akumulator powoduje wyraźne zwiększenie prędkości rozrusznika i auto odpala (po uprzednim kręceniu podstawowym).  Masy sprawdzone  i poprawione, auto na tę przypadłość było w warsztacie elektrycznym. Generalnie skłaniam się ku rozciągniętemu łańcuchowi. Aby auto odpaliło muszą być zsynchronizowane impulsy z czujnika wałka rozrządu i walu korbowego. Doczytałem, ze można odłączyć czujnik wału korbowego i auto odpali przy rozciągniętym łańcuchu, po niedzieli będę próbował tę teorię wprowadzić w życie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem taki przypadek, że auto nie odpalało, błędów nie było, ale jak podpiąłem skaner obdII i przejrzałem odczyty czujników to okazało się, że czujnik temperatury płynu podawał 133 st. C. Po jego odpięciu auto odpaliło. Może przejrzyj te odczyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
44 minuty temu, OPAL napisał(a):

Ja kiedyś miałem taki przypadek, że auto nie odpalało, błędów nie było, ale jak podpiąłem skaner obdII i przejrzałem odczyty czujników to okazało się, że czujnik temperatury płynu podawał 133 st. C. Po jego odpięciu auto odpaliło. Może przejrzyj te odczyty?

Podpinałem pod OBD, czujni temperatury jest OK, pracuje poprawnie, niestety to nie to (piszę niestety bo byłaby to tania usterka 😀).

Edytowane przez mikomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.