Skocz do zawartości

Bateria z elektryka jako magazyn


zzzz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.02.2024 o 16:05, HanYs napisał(a):

Istnieje niezerowa szansa, że dół po Twoim domu będzie w wiadomościach. ;]

Może pomyśl o jakiś czujniku stężenia.

Mój był, ale tylko w lokalnych, powiatowych 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, deszczowyRoman napisał(a):

Do kilku h

W stolicy potrafiłem nie mieć padu przez kilkanaście godzin. Jakieś 2 lata temu nie było 25h, pod koniec zimy 8-). Wszystko przez zaniedbania, bo linia jest napowietrzna przy lesie i im przewody zrywa.

Dla porównania na wiosce u szwagra pod Hajnówka, max kilka godzin i to bardzo sporadycznie ;).

U mnie radzi sobie mały inwerter + aku 100Ah + EV. Do podstawowych zastosowań wystarcza nawet na ponad dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, volf6 napisał(a):

Nie przesadzaj. Nie mieszkam wprawdzie w puszczy ale lasów wkoło sporo i linia SN przez parę kilometrów sobie przez niego idzie. Problemów większych brak, czasami są krótkotrwałe wyłączenia  (kilka razy w roku-jakby się ktoś bawił włącznikiem w podstacji 110/15kV:phi:).

 

Ja mam 100m do pierwszego transformatora.

Raz na 2-3 tygodnie mam wyłączenie na minutę-pięć (ostatnio rzadziej). Najczęściej w ciągu dnia, ale zdarza się i w środku nocy.

Jak się ktoś jest bardzo zależny od zasilania, to jest to problem. Więc albo UPSy wszędzie, gdzie trzeba, albo mała bateria do falownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2024 o 15:47, Lucyfer napisał(a):

 

Dobrze, że wzrok masz i zdrowie. Znajomemu tylko oczu nie popaliło, bo zdążył zamknąć i miał okulary optyczne, ale cała twarz do naprawy była. Bo odpiął krokodylka od klemy bez wyłączenia napięcia w prostowniku.

Ale to raczej w pomieszczeniu się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak w garażu laduję akumulator i zaczyna gazować, to włacza się czujnik gazu w kotlowni w domu - a nie ma miedzy nimi zadnych drzwi - gaz idzie tylko kanałami od rurek CO.
 
 

Trochę inaczej będzie gazował mały rozruchowy pchany 5-10A a inaczej trakcyjny z 20-40A (bo pewnie więcej nie ma sensu z paneli)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2024 o 16:05, HanYs napisał(a):

Istnieje niezerowa szansa, że dół po Twoim domu będzie w wiadomościach. ;]

Może pomyśl o jakiś czujniku stężenia.

 

Jeśli to będzie w naszych wiadomościach, tzn. że wysadził swój dom. Jeśli w twoich wiadomościach - wysadził Jelenią Górę.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2024 o 12:45, kiziuk napisał(a):

 

Ja mam 100m do pierwszego transformatora.

Raz na 2-3 tygodnie mam wyłączenie na minutę-pięć (ostatnio rzadziej). Najczęściej w ciągu dnia, ale zdarza się i w środku nocy.

Jak się ktoś jest bardzo zależny od zasilania, to jest to problem. Więc albo UPSy wszędzie, gdzie trzeba, albo mała bateria do falownika.

No tu sam magazyn nic nie da. Jak po stronie sieci nie ma zasilania to z baterii nie ruszy.
Coś w tym jest bo jeżeli po stronie sieci grzebią to byś chłopakom puścił zasilanie na łapy.

 

Tu rozwiązaniem jest falownik hybrydowy z baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bengamin napisał(a):

No tu sam magazyn nic nie da. Jak po stronie sieci nie ma zasilania to z baterii nie ruszy.

 

Oczywiście że ruszy. Mówimy o prawilnym rozwiązaniu

Cytat

falownik hybrydowy z baterią

i do tego z odpowiednim okablowaniem critical load, a nie jakieś wydumki podłączane z boku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.