Skocz do zawartości

Ford hybryda lpg


Danielpoz.

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Danielpoz. napisał(a):

Chcą zamienić superba 2015r od nowości w ich rękach na coś młodszego😱

 

2 lata mlodszy Ford z przebiegiem prawie 200kkm to wg mnie dosc karkolomna koncepcja w takim wypadku ;]

Poszukaj na necie, ale ta hybryda 2,0 nie ma dobrej opini i nie przyjela sie dobrze na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

2 lata mlodszy Ford z przebiegiem prawie 200kkm to wg mnie dosc karkolomna koncepcja w takim wypadku ;]

 

Dla mnie to też jakiś absurd. Skodę mieli jako służbową od nowości a później odkupili. Ford z Francji i do tego jakiś wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Danielpoz. napisał(a):

Dla mnie to też jakiś absurd. Skodę mieli jako służbową od nowości a później odkupili. Ford z Francji i do tego jakiś wynalazek.

 

W takiej sytuacji to chyba najlepiej sie wycofac i nie doradzac, zeby pozniej nie bylo pretensji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał(a):

 

W takiej sytuacji to chyba najlepiej sie wycofac i nie doradzac, zeby pozniej nie bylo pretensji...

Ja tu zapytałem z ciekawości.😆

Na pewno daleki jestem od doradzania przy tego typu wynalazkach z dziwną historią.

 

Fajne wyposażenie👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Danielpoz. napisał(a):

Czy to ta ukraińska skrzynia łącznie z silnikiem elektrycznym?

A to nie jest zespol napedowy Toyoty przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Danielpoz. napisał(a):

To by było idealnie👍

Jednak chyba tylko konstruowali swoj naped we wspolpracy z Toyota.

Za Autocentrum:

"Z biegiem czasu przywykniemy też do partnerstwa, jakie ogłosiły wczoraj firmy Toyota i Ford.

Jedni z największych koncernów motoryzacyjnych świata zdecydowali się połączyć siły w walce ze zużyciem paliwa oraz emisją szkodliwych substancji. Dokładnie rzecz biorąc, firmy z Japonii i USA opracują wspólnie hybrydowy układ napędowy dla SUV-ów i pikapów, który pozwoli radykalnie poprawić ekologiczne parametry tych aut i dostosować się do surowych norm emisji spalin.

Z komunikatu prasowego przygotowanego wspólnie przez Toyotę i Forda możemy wyczytać, że nowy program partnerski umożliwi „przygotowanie technologii hybrydowych szybciej i taniej niż wtedy, gdyby obie firmy robiły to osobno”. Z punktu widzenia klientów to bardzo dobra wiadomość – nie dość, że ekologiczne terenówki i półciężarówki pojawią się w sprzedaży szybciej, to jeszcze będą oferowane w przystępniejszych cenach.

Warto dodać, że japońsko-amerykańska współpraca obejmie nie tylko opracowanie nowego systemu hybrydowego – w planach jest również wspólne projektowanie pokładowych układów telematycznych, włącznie z tymi wykorzystującymi Internet."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Danielpoz. napisał(a):

Ja tu zapytałem z ciekawości.😆

Na pewno daleki jestem od doradzania przy tego typu wynalazkach z dziwną historią.

 

Fajne wyposażenie👍

 

BTW. Bagaznik w tej wersji ma pojemnosc jak w klasie B ;)

Kiedys sie zdziwilem, bo podjechal na Okeciu jako taxi i wrzucalem walizki ;]

 

image.png.1a138ba018516819fdca882a77bc9439.png

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys Vignale to bylo cos. Teraz Ford to sie szybciej zwinie z EU niz myslimy :phi: Bagaznik ograniczony bateria bo zrobili hybryde na sile. Mondeo jest fajne ale hybryda sie nie przyjela bralbym normalny silnik we Francji pewnie byl rozbity albo cos :phi: Ja bym bral Insignie albo nowsza Skode.

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/opel-insignia-opel-insigna-grand-sport-elite-2019-1-6-200km-biala-perla-salon-ID6Gay6Z.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/opel-insignia-salon-polska-1-wlasciciel-bezwypadkowy-aso-opel-2023r-ID6GcgUL.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wlad napisał(a):

A to nie jest zespol napedowy Toyoty przypadkiem?

Chyba ma coś wspólnego, ale to nie to co 1:1.

Mam ziomka co dotąd tylko Fordy całe życie ujeżdżał.

Mówił, że chciał to coś kupić, ale po rozeznaniu w temacie wymiękł.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Danielpoz. napisał(a):

Ja tu zapytałem z ciekawości.😆

Na pewno daleki jestem od doradzania przy tego typu wynalazkach z dziwną historią.

 

Fajne wyposażenie👍

 

Miałem kiedyś dokładnie takie auto na zastępczaka przez 2 miesiące. Auto miało nalatane trochę ponad 100 kkm i było widać już zmęczenie.

 

Z zewnatrz i wewnątrz wygląd bajka (brązowy metallic i pikowane skóry nappa łącznie z deską rozdzielczą) ale po dotknięciu czar pryskał.

 

Miało być super cicho dzięki jakiemuś systemowi puszczania dźwięku w przeciwfazie do hałasu ale efekt był taki jaki mam w Bmw 5 bez tego systemu.

 

Akumulator wystarczał chyba na max 2km jazdy i to z prędkością max 20kmh, ledwo mogłem wyjechać z osiedla na samym elektryku.

 

Na koniec-spalanie na poziomie 2.0 diesla.

 

Imo będą rozczarowani po Superbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Piotrus napisał(a):

Akumulator wystarczał chyba na max 2km jazdy i to z prędkością max 20kmh, ledwo mogłem wyjechać z osiedla na samym elektryku.

 

Na koniec-spalanie na poziomie 2.0 diesla.

To jest hybryda zamknięta, a nie Plug-In, więc nie musi przejeżdżać dużo na samym prądzie. Działa dokładnie tak samo jak hybrydy Toyoty. Pali mało jak na gabaryt w mieście, na pewno mniej od diesla.

 

Sam układ hybrydowy nie jest jakoś szczególnie awaryjny, ale części mniej, niż do hybrydowych Toyot. Auto wygodne, jedzie przyjemnie i gładko. Osiągi nie powalają, ale daje radę jako dupowóz.

 

Potrafi korodować od spodu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ghost2255 napisał(a):

Pali mało jak na gabaryt w mieście, na pewno mniej od diesla.

 

Wg Spritmonitor.de Mondeo hybryda pali pali maksymalnke 0.5 l mniej od diesla z adblue, przy czym diesel w Mondeo nie należy do mistrzów oszczędności w porównaniu np z Passatem z podobnego okresu produkcji

 

Screenshot_20240217_130347_SamsungInternet.jpg.8761a0bd5c73764b1d9236c067a1de54.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotrus napisał(a):

Wg Spritmonitor.de Mondeo hybryda pali pali maksymalnke 0.5 l mniej od diesla z adblue, przy czym diesel w Mondeo nie należy do mistrzów oszczędności w porównaniu np z Passatem z podobnego okresu produkcji

 

16 godzin temu, ghost2255 napisał(a):

Pali mało jak na gabaryt w mieście, na pewno mniej od diesla.

 Na trasie na pewno przegra z dieslem. W mieście spali mniej. Srednio może być rzeczywiście niewielka różnica.

Edytowane przez ghost2255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ghost2255 napisał(a):

 

 

 

Legionowo i Warszawa to miasta czy nie ? Mi to Vignale paliło średnio 7.5 a Bmw GT które jest takim samym gabarytem max 8.0 na tej samej trasie i porównywalnym stylu jazdy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.