Skocz do zawartości

Dylemat oponiarski


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Artur_W_wa napisał(a):

Co znaczy świeże, bo niektóre modele na rynku są od ~10 lub więcej lat :hmm:

Pokaż mi na drodze w Polsce Transita nowego ze znaczkiem MAN.

no to to właśnie jest to świeże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, technix napisał(a):

Pokaż mi na drodze w Polsce Transita nowego ze znaczkiem MAN.

no to to właśnie jest to świeże 

Dobra bo się pogubiłem, który Transit ma znaczek MAN :nie_wiem:

Bo Transit zczyna się od

Courier,

potem nowy Courier Van ( Caddy),

Connect,

Custom,

nowy Custom,

i Transit.

Te dwa z dopiskiem nowy są przebranymi Vw, a pozostałe mają NAŚCIE lat :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur_W_wa napisał(a):

Dobra bo się pogubiłem, który Transit ma znaczek MAN :nie_wiem:

Bo Transit zczyna się od

Courier,

potem nowy Courier Van ( Caddy),

Connect,

Custom,

nowy Custom,

i Transit.

Te dwa z dopiskiem nowy są przebranymi Vw, a pozostałe mają NAŚCIE lat :bzik:

Ten transit co wygląda jak crafter 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, futrzak napisał(a):

 

Opowieście, że nie ma różnic to jedna wielka bzdura - podobnie jak te opowieści o kopiach. Biezniki są z wyglądu podobne i to wszystko, a różnice są spore. Z pewnością mamy tutaj jeszcze jednego takiego użytkownika, który opowiada, że nie ma znaczenia czy Imperial czy GY, byle jak najcichsze - nie ma różnic, a on wszystko i zawsze przewidzi ;]

 

Co do samych opon bieżnikowanych - jeździłem dawno temu na takich w Niemczech (np. Ceat), były w sprzedaży np. w sieci Norauto, w Polsce też. Nic specjanielnie złego o nich nie mogę powiedzieć, a testów to ja nie widzę ;]

różnica 10 m w hamowaniu miedzy debica a nalewką czy 64 km vs 71 km w aquaplaning to wiecej jak przepaść bo w testach debica a opony premium to max 2-3 metry hamowania i koło 3 km w aquaplaning.

https://www.wyborkierowcow.pl/niebezpieczne-nalewki-opony-bieznikowane/

 

 

Nastepny test 

Nalewka hamuje 18m dalej od taniej i słabej debicy !!!!! I ponad 23 m od opony matkowej 

 

https://www.wyborkierowcow.pl/nalewka-kontra-opony-letnie-ile-warte-jest-ogumienie-bieznikowane/

Edytowane przez vanice77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vanice77 napisał(a):

różnica 10 m w hamowaniu miedzy debica a nalewką czy 64 km vs 71 km w aquaplaning to wiecej jak przepaść bo w testach debica a opony premium to max 2-3 metry hamowania i koło 3 km w aquaplaning.

https://www.wyborkierowcow.pl/niebezpieczne-nalewki-opony-bieznikowane/

 

Nastepny test 

Nalewka hamuje 18m dalej od taniej i słabej debicy !!!!! I ponad 23 m od opony matkowej 

 

https://www.wyborkierowcow.pl/nalewka-kontra-opony-letnie-ile-warte-jest-ogumienie-bieznikowane/

 

Tak, tak, to są testy :hehe: Zerowe zaufanie do takich materiałów i podobnych portali, szczególnie, ze wszystko jest w jednym ;l

Znajdź cos w stylu Tyre Reviews - wtedy może będzie o czym dyskutować. 

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, futrzak napisał(a):

 

Tak, tak, to są testy :hehe: Zerowe zaufanie do takich materiałów i podobnych portali, szczególnie, ze wszystko jest w jednym ;l

Znajdź cos w stylu Tyre Reviews - wtedy może będzie o czym dyskutować. 

a testów to ja nie widzę 

 

Napisałeś że chcesz testy a jak daje to że testy sa nie wiarygodne, jak dam opinie ludzi to że też nie, wszystko negujesz i zmieniasz zdanie 

Nie ma co udowadniać, ty wiesz że nalewki są ok i nikt i nic nie zmieni twojej postawy.😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, vanice77 napisał(a):

a testów to ja nie widzę 

 

Napisałeś że chcesz testy a jak daje to że testy sa nie wiarygodne, jak dam opinie ludzi to że też nie, wszystko negujesz i zmieniasz zdanie 

Nie ma co udowadniać, ty wiesz że nalewki są ok i nikt i nic nie zmieni twojej postawy.😅

Futrzak i nalewki, chyba raczysz żartować?

Gnębi Cię, bo wie że nie ma testów nalewek i tyle.

Jesteś przeciw nalewkom, ale gdybyś był za nimi to spotkałby Cię ten sam los przedstawienia testów, których nie jesteś w stanie przedstawić, bo ich nie ma.

Rozumiesz już o co tu chodzi?

 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba też zależy od wielu.

Sam pamietam jak kupiłem nawelki jak miałem 22 lata a teraz z czasem już inaczej podchodzę i analizuje co robie i kupuje a kiedyś tego nie robiłem a bynajmniej nie tak jak teraz.

 

 

Edytowane przez vanice77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vanice77 napisał(a):

a testów to ja nie widzę 

 

A są? 

 

1 godzinę temu, vanice77 napisał(a):

Napisałeś że chcesz testy a jak daje to że testy sa nie wiarygodne, jak dam opinie ludzi to że też nie, wszystko negujesz i zmieniasz zdanie 

Nie ma co udowadniać, ty wiesz że nalewki są ok i nikt i nic nie zmieni twojej postawy.😅

 

Drogi kolego, jak chcesz coś udowadniać podpierając się testami, to trzeba wskazać względnie miarodajne źródło, któremu mozna zaufać w stopniu zadowalającym. Na obecną chwilę widzę tylko pokrzykiwania jakie są złe i powoływanie się na "jakiś test", który jest absolutnie niewiarygodny, choćby ze względu na miejsce jego cytowania - samego testu nie ma itd. Tabelki można sobie popisać dowolnie. 

 

W przeciwieństwie do Ciebie, ja sobie zadałem trud i odszukałem pewne testy:

1.  Test na podstawie którego powstały te opowieści: https://www.tyrereviews.com/Article/2020-Retreaded-Summer-Tyre-Test.htm

2. Test, który pokazuje, że rzeczywistość jest inna i takie opony wcale nie są złe: https://www.tyrereviews.com/Article/2023-ADAC-Summer-Tyre-Test.htm

 

Sugeruję dbanie o szczegóły ;]

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie bede się spierał ale dla mnie sa tragiczne, dokładnie to co wcześniej podawałem, różnica między nalewką a Dębica jest 3x większą jak miedzy debica a oponami premium.

Każdy kupuję co chce.

 

 

Screenshot_2024-05-24-22-37-48-490_com.opera.browser.jpg

IMG_20240524_223725.jpg

Edytowane przez vanice77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał(a):

Futrzak i nalewki, chyba raczysz żartować?

Gnębi Cię, bo wie że nie ma testów nalewek i tyle.

Jesteś przeciw nalewkom, ale gdybyś był za nimi to spotkałby Cię ten sam los przedstawienia testów, których nie jesteś w stanie przedstawić, bo ich nie ma.

Rozumiesz już o co tu chodzi?

 

Tak, ale nie - pomyliłeś się w 70%. Testy bywają i nawet ten konkretny znalazłem, jak również kolejny, który pokazuje zgoła inną rzeczywistość. "Gnębię", ponieważ autor pokrzykiwania nie potrafił w żaden sposób uzasadnić swoich opowieści, choś osobiście dałem nawet zanętę gdzie poszukać ;] Pomijam fakt, że miałem okazję na takich oponach jeździć, obserwować ich eksploatację i jakoś świat nie umarł :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, vanice77 napisał(a):

Ja juz nie bede się spierał ale dla mnie sa tragiczne, dokładnie to co wcześniej podawałem, roznics między nalewka a debica jest 3x większą jak miedzy debica a oponami premium. 

 

Próbujesz teraz przeklejać fragmety tego, co wrzuciłem? Słabo. To test jakiegoś tam modelu, wyszedł fatalnie - jak popatrzysz na tym drugim, do którego wkleiłem link, to okazuje się, sytuacja wygląda inaczej. Też opony bieżnikowane i tej samej firmy, która tego sporo wypuszcza. Wiele opon różnych producentów zalicza takie wpadki. 

 

19 minut temu, vanice77 napisał(a):

Każdy kupuję co chce.

 

Tak, ale raczej bez dorabiania ideologii do obszarów zupełnie nieznanych. Markowe niebieżnikowane też zaliczają spore wtopy i to naprawdę duże, które nigdy się nie powinny trafić produktom w tym segmencie. 

Edytowane przez futrzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, futrzak napisał(a):

 

Tak, ale nie - pomyliłeś się w 70%. Testy bywają i nawet ten konkretny znalazłem, jak również kolejny, który pokazuje zgoła inną rzeczywistość. "Gnębię", ponieważ autor pokrzykiwania nie potrafił w żaden sposób uzasadnić swoich opowieści, choś osobiście dałem nawet zanętę gdzie poszukać ;] Pomijam fakt, że miałem okazję na takich oponach jeździć, obserwować ich eksploatację i jakoś świat nie umarł :hehe: 

Linka do testu oczywiście nie odpaliłem, ale jest w nim nalewka Targum czy inna ta o której tak pochlebnie wypowiada się @technix?

Wątpię.

Więc sam wiesz, rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ZUBERTO napisał(a):

Linka do testu oczywiście nie odpaliłem, ale jest w nim nalewka Targum czy inna ta o której tak pochlebnie wypowiada się @technix?

Wątpię.

Więc sam wiesz, rozumiesz.

 

Testów Targuma nie widziałem, bo ich pewnie nie ma. Podrzuciłem testy opon bieżnikowanych jednego z większych niemieckich producentów, ponieważ na jeden jakiś zupełnie z sufitu powoływał się Vanice, o czym nie miał pojęcia, ponieważ znalazł jakieś opisy dantejskich scen w motoryzacyjnych śmieciu, o zerowej wiarygodności. Wrzuciłem drugi, który wygladą zdecydowaie poważniej i tam juz dramatu nie ma - nie przekonał mnie do ich stosowania, ale jak ktos chce być eko i/lub sporo zaoszczędzić na oponach to może byc nawet ciekawy wybór. 

 

PS - technixowych opowieści nie traktuję poważnie, mogę poczytać, wziąć udział w tej zabawie, ale nic ponadto ;] Bajek to ja sporo słyszałem. Oczywiście jak ktoś mi zasponsoruje jakiś komplet Targumów to moge ję przetestować w takiej codziennej eksploatacji (trochę miasta, trochę krajówek i sporo A/S) i przedstrawić subiektywne wnioski - cudów bym się jednak nie spodziewał ;]

  • Lubię to 2
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, futrzak napisał(a):

 - jak popatrzysz na tym drugim, do którego wkleiłem link, to okazuje się, sytuacja wygląda inaczej. Też opony bieżnikowane i tej samej firmy, która tego sporo wypuszcza. Wiele opon różnych producentów zalicza takie wpadki. 

 

Tez jest tragicznie. Tyle że minimalnie mniej tragicznie...

 

Czyli gramy w ruletkę? Jak wygram, to mam model który jest tragiczny tylko trochę. Jak przegram, to jest tragiczny bardzo.

 

Ciekawe też, jaka jest powtarzalność i reakcja na zmiany temperatury, skoro każda opona jest nalewana na innym korpusie.

 

Dziękuję bardzo 😄

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, grogi napisał(a):

Tez jest tragicznie. Tyle że minimalnie mniej tragicznie... 

 

Nie, jest w parametrach pewnego segmentu. 36 miejsce na 50 to nie jest taki zły wynik. 

 

19 minut temu, grogi napisał(a):

Czyli gramy w ruletkę? Jak wygram, to mam model który jest tragiczny tylko trochę. Jak przegram, to jest tragiczny bardzo. 

 

Cóż, tak pożegnałem np. Pirellli. Bez żalu ;]

 

19 minut temu, grogi napisał(a):

Ciekawe też, jaka jest powtarzalność i reakcja na zmiany temperatury, skoro każda opona jest nalewana na innym korpusie. 

 

Podejrzewam, że i tak krytyczna będzie warstwa bieżnika i metoda jego "utworzenia", a nie korpus, który jest wcześniej selekcjonowany do takich zastosowań. Gdyby było inaczej, to pewnie by ich na drogi nie dopuszczono. 

 

19 minut temu, grogi napisał(a):

Dziękuję bardzo 😄

 

Proszę :hehe:

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, futrzak napisał(a):

Oczywiście jak ktoś mi zasponsoruje jakiś komplet Targumów to moge ję przetestować w takiej codziennej eksploatacji (trochę miasta, trochę krajówek i sporo A/S) i przedstrawić subiektywne wnioski - cudów bym się jednak nie spodziewał ;]

No widzisz, a ja uznałem kiedyś że jak to takie tanie, no w sumie to prawie darmo, to sobie zobaczę co to za badziewie.

A tu szok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupiłem kolejny gruz.
Gratis dostałem 2 kpl. (Zimowe, założone obecnie na stalówkach), letnie w bagażniku.
No i to mi właśnie beret ryje.
Otóż od lat jeżdżę na całorocznych, a od ostatnich 5 lat, całorocznych BIEŻNIKOWANYCH .
Do autka chcę dokupić aluski jakieś, najlepiej ori 16 cali ( kompromis pomiędzy komfortem, a wyglądem).
Jak już pisałem dostałem letnie opony, 5-letnie, ale zmacałem, guma mięciutka, zero nawet najdrobniejszych mikropęknięć a i bieżnika sporo, naprawdę sporo.
I tak dumam czy założyć te letnie i znów bawić się w dwa kpl. ,
Wówczas do posiadanych już stalówek dokupił bym bieżnikowane zimowe
Nie no. Już jedziesz do końca. Zimówki wpierw upalasz aż się skończą. Potem na stal letnie na sezon dojechać. Jak będzie sroga zima to kupisz całoroczne i założysz. Jak będzie słaba zima to się ma tych letnich przeturlasz i następny sezon zaliczysz. Jak dobrze pójdzie to nawet nic w opony nie włożysz tylko sprzedasz na letnich.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, grogi napisał(a):

Pirelli to nawet dla F1 zrobić dobrych opon zrobić nie umie .. 😄

 

Wielkie kontrakty, wielkie pieniądze :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał(a):

Nie no. Już jedziesz do końca. Zimówki wpierw upalasz aż się skończą. Potem na stal letnie na sezon dojechać. Jak będzie sroga zima to kupisz całoroczne i założysz. Jak będzie słaba zima to się ma tych letnich przeturlasz i następny sezon zaliczysz. Jak dobrze pójdzie to nawet nic w opony nie włożysz tylko sprzedasz na letnich.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Dobry plan, dobry 🤔

Tyle tylko że ja go chcę trzymać, nie sprzedawać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Drogi kolego, jak chcesz coś udowadniać podpierając się testami, to trzeba wskazać względnie miarodajne źródło, któremu mozna zaufać w stopniu zadowalającym. Na obecną chwilę widzę tylko pokrzykiwania jakie są złe i powoływanie się na "jakiś test", który jest absolutnie niewiarygodny, choćby ze względu na miejsce jego cytowania - samego testu nie ma itd. Tabelki można sobie popisać dowolnie. 
 
W przeciwieństwie do Ciebie, ja sobie zadałem trud i odszukałem pewne testy:
1.  Test na podstawie którego powstały te opowieści: https://www.tyrereviews.com/Article/2020-Retreaded-Summer-Tyre-Test.htm
2. Test, który pokazuje, że rzeczywistość jest inna i takie opony wcale nie są złe: https://www.tyrereviews.com/Article/2023-ADAC-Summer-Tyre-Test.htm
 
Sugeruję dbanie o szczegóły ;]
 
 
A te testy to jakiej nalewki? Z gumy o charakterze zimowym, czy bardziej letnim ?

Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, grogi napisał(a):

 

No tak - ekologia (taka prawdziwa) i polityka gospodarcza przegrała z Chinami i ich "podbojem" kolejnych obszarów. Zasypią Europę tanim chłamem, a poszczególne państwa jeszcze im w tym pomogą. Niemcy są ofiarami własnej polityki w tej materii. 

 

Edytowane przez futrzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.