Skocz do zawartości

jaki wosk/ nabłyszczacz do lakieru?


dzikipzs

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki możecie mi drodzy Panowie i Panie polecić wosk lub nabłyszczacz do lakieru ????

Po za pastą tempo której używam zgodnie z zaleceniem producenta

"stosować nie częściej niż raz na pół roku"

Acha chciałbym odradzić wosk w sprayu STATOIL.Podobno łatwo się nakłada,to fakt.Ale zostawia koszmarne smugi ,a tego chciałbym uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki możecie mi drodzy Panowie i Panie polecić wosk lub nabłyszczacz

> do lakieru ????

> Po za pastą tempo której używam zgodnie z zaleceniem producenta

> "stosować nie częściej niż raz na pół roku"

> Acha chciałbym odradzić wosk w sprayu STATOIL.Podobno łatwo się

> nakłada,to fakt.Ale zostawia koszmarne smugi ,a tego chciałbym

> uniknąć.

Tempo to pasta ścierna a nie do nadawania połysku biglaugh.gif

Ja stosuje specyfik T-Cut ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pasta woskowa Shell (w puszce) Ciezka w obrobce ale dlugotrwaly,

> zajefajny efekt patrz tutaj

Ładnie to fakt,tylko obawiam się żę znów zostaną smugi sam nie wiem od czego.Może Automaxem ale to też ścierna pasta wiec raczej odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pasta woskowa Shell (w puszce) Ciezka w obrobce ale dlugotrwaly,

> zajefajny efekt patrz tutaj

Rety mam ten wynalazek - jak dla mnie koszmar sick.gif (chętnie oddam komyś za darmo) myślałam że mi ręce odpadną - to jest chyba dla wprawionych osobników. Smugi i tak zostały bo bardzo szybko wysycha.

Mam fajny preparat do lakieru, który nie tylko poleruje i nabłyszcza ale i konserwuje lakier. Wystarczy stosować 2 razy w roku. Będę w domu to napiszę nazwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ładnie to fakt,tylko obawiam się żę znów zostaną smugi sam nie wiem

> od czego.Może Automaxem ale to też ścierna pasta wiec raczej

> odpada

Hmmm... ja nigdy nie miałem problemów ze smugami stosując wiele preparatów na przykład:

Ten

albo ten

i w żadnym przypadku nie miałem problemów ze smugami. Wszystko było kwestią dostatecznie dokładnego polerowania. Więc może problem w technice nakładania? Niestety zawsze to trochę pracy kosztuje (ale jaki efekt smile.gif )

Pozdrawiam

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wosk z CarPlan-a, używam już jakiś czas w wersji do lakieru metalic, bardzo ładnie "nasyca" kolor, świetnie się nakłada i bardzo łatwo poleruje, nie pozostawiając smug. Bez problemu schodzi nawet z plastiku, uszczelek itp.

KLIK INFO

Tak wygląda

277499161-Triplewax_L.jpg

post-21485-14352474012332_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki możecie mi drodzy Panowie i Panie polecić wosk lub nabłyszczacz

> do lakieru ????

> Po za pastą tempo której używam zgodnie z zaleceniem producenta

> "stosować nie częściej niż raz na pół roku"

> Acha chciałbym odradzić wosk w sprayu STATOIL.Podobno łatwo się

> nakłada,to fakt.Ale zostawia koszmarne smugi ,a tego chciałbym

> uniknąć.

ostatnio specyfiku AutoLand'u

a smugi to kwestia niedostatecznego polerowania zlosnik.gif

więc nie zwalaj winy na chemie tylko na siebie 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taki wosk w butelce nazywał się Hydrowosk czy Superwosk.

Był dość mocno płynny i bardzo łatwo się nakłdał. Nie trzeba było czekac do wyschnięcia bo wył jak woda z drobinkami wosku.

Niestety nie mog już nigdzie znaleść tego wosku.

Moze ktoś z was się z nim spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś miałem taki wosk w butelce nazywał się Hydrowosk czy

> Superwosk.

> Był dość mocno płynny i bardzo łatwo się nakłdał. Nie trzeba było

> czekac do wyschnięcia bo wył jak woda z drobinkami wosku.

> Niestety nie mog już nigdzie znaleść tego wosku.

> Moze ktoś z was się z nim spotkał?

W mojej wsi w Brico polki sie od tego uginaja zlosnik.gif Sam tez go czasem uzywam. Jest to produkt bodajze firmy K2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki możecie mi drodzy Panowie i Panie polecić wosk lub nabłyszczacz

> do lakieru ????

> Po za pastą tempo której używam zgodnie z zaleceniem producenta

> "stosować nie częściej niż raz na pół roku"

> Acha chciałbym odradzić wosk w sprayu STATOIL.Podobno łatwo się

> nakłada,to fakt.Ale zostawia koszmarne smugi ,a tego chciałbym

> uniknąć.

Witam.

TEMPO, Plastmal (Flastmal) są to pasty typowo ścierne lub lekko ścierne, dobre do usuwania drobnych otarć i wszlkiego rodzaju głebszych zabrudzeń ok.gif.

Natomiast do konserwacji i nabłyszczania lakieru osobiście polecam każdy twardy wosk, czyli pasta w puszcze z gąbeczką, taka pasta używana raz w miesiącu góra raz na dwa miechyjest w stanie zabezpieczyć i nadać połysk, a ponieważ jest to tylko wosk dlatego tez w reakcji ze środkami myjącymi, warunkami atmosferycznymi poprostu spływa, dlatego wszelkiego rodzaju reklamy "wosków na rok" nie mają wogóle zastosowania i sensu (niech potwierdzeniem tego będzie wypis w podanym przeze mnie linku, firma która jest znana i ceniona na rynku jako producent past polerskich).

Jeżeli chcecie mieć fajny efekt, a przy okazji sie nie narobić to polecam Farecla , pasta jest dość droga ale łatwa w nałożeniu i polerowaniu, a i efekt jest mocno zadowalający.

Oczywiście nie musze podkreślać, ze aby się mniej narobić należy dokladnie osuszyć samochód.

Pozdrawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponad 20 lat temu dostepna była jedynie pasta woskowa pt: "S-1". Czy

> ktoś z was ją używał?. Tą to dopiero trzeba było sie napocić by

> wypolerować.

Zapewne był to specyfik z rodzaju "WOSKóW TWARDYCH". Tego typu woski niestety wymagaja mozolnej pracy ale zostawiają najtrwalszą powłoke ochronną. Poleciłem cosik podobnego koledze co by sobie pandzie nasmarował ... troszkę mnie przeklinał bo mu łapki odpadały zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecam wosk Formula1 Carnauba

ok.gifok.gifok.gif

dodam tylko ze dostepny w postaci mleczka (latwiejszy w nakladaniu ale efekt krotkotrwaly) oraz pasty (wiecej pracy przy nakladaniu ale efekt dlugoterminowy), jest poprostu super waytogo.gif jedyby minus to ze zostawia biale slady na czarnych matowych elementach karoserii oslabiony.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kiedyś CarJacka WOSK DO KAROSERII za 9,90 ponieważ innych nie było i powiem że jestem mile zaskoczony, nie jest to pasta woskowa, łapy się kleją po tym i śmierdzą woskiem ale efekt cudowny, trochę się trzeba narobić z nakładaniem i rozłożeniem na lakierze i polerowaniem ale gra warta świeczki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dodam tylko ze dostepny w postaci mleczka (latwiejszy w nakladaniu

> ale efekt krotkotrwaly) oraz pasty (wiecej pracy przy nakladaniu

> ale efekt dlugoterminowy), jest poprostu super jedyby minus to

> ze zostawia biale slady na czarnych matowych elementach

> karoserii

> pozdr.

Panowie, bo plastików ani uszczelek się nie pastuje, a jeżeli ktoś ma problemy z dokłądnością to spokojnie można brzeg klapy albo dookoła klamki zostawić kawaleczek niezapastowany, a przy scieraniu ręcznikiem i tak wetrzeć dokładnie pastę przy samej klamce.

Jeżeli chcecie sobie odnowić plastiki polecam TEMPO, nie zostawia białych śladów, a wyciąga piękną i głeboką czerń z lusterek klamek, listew, o większych powierzchniach nie piszę, bo zderzaki mam w kolorze nadwozia, więc nie próbowałem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 20.GIF

W poprzednim samochodzie stosowałem wosk Shell'a w metalowej puszce- trzeba się przy nim troszkę napracować, ale efekt jest super i na długo waytogo.gif . Teraz używam pasty wskowej z carnauba (czy jakoś tak) Formula1- troszkę mniej się trzeba napracować, ale i krócej są efekty widoczne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dla podbicia tematu zapodam takie 2 linki

> linka 1

> linka 2

nie łątwiej kupić Orwaxa za 8 PLNów i pastować auto elementami, maska polerowanie drzwi polerowanie itd itd. Zamiast babrać się w jakieś nanoblebleble confused.gif.

A jak chcecie super efekt i dobrą wydajność to parę postów wyzej podałem linkę do Farecli, naprawdę sprawdzona i godna polecenia firma, mają pasty na rózne okazje, polerka, dopieszczanie, wyciaganie połysku, ręczne mechaniczne, gąbki, szmateczki co tylko sobie życzycie i w 100% pewne i sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.