Jump to content

kordirko

użytkownik
 • Posts

  448
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kordirko

 1. Hejka, poszukuje chętnych do wypełnienia ankiety do magisterskiej, ankieta ma 3 proste pytania: 1. Jaki jest twój model samochodu ? 2. w którą stronę masz strzałkę przy wskaźniku paliwa (prawo/lewo/brak) ? 3. po której stronie masz ikonkę "pistoletu" (prawo/lewo/brak) ?
 2. Zachęcony tym wątkiem zakupiłem ten uchwyt, i u mnie niestety odpadło od deski rozdzielczej przy gałce z biegami Natomiast potem do szyby się przyssało i nie da się tego oderwać - przyssawka jest posmarowana jakimś klejem. Jestem zadowolony z tego uchwytu - ten magnes to super wygodna sprawa.
 3. fakt chyba nie ma sensu. Najpóźniej za rok dokończą budowę A1, i prawdopodobnie uruchomią wtedy płatności e-toll dla samochodów osobowych na wszystkich autostradach zarządzanych przez GDDiK, to się środki wykorzysta. przez rok miejmy nadzieję że te 20zł inflacja nie zje zbyt mocno.
 4. mam takie pytanie - czy da się jakoś "odzyskać" wpłacone tam 20 zł ? Oglądam na ich stronie, ale jest tylko guzik "Doładuj" nie ma guzika "Zwróć kasę". Miałem wracać z wakacji przez A4, więc założyłem tam konto i wpłaciłem im 20zł, jednak nastąpiła zmiana planów i trasy ... i 20 zł leży tam niewykorzystane, może dopiero za rok pojadę w stronę Wrocławia a może i wcale ?
 5. Już takie ceny LPG w historii bywały, 2,80 jakieś 8 lat temu. Potem w 2016 spadały do 1,80. Teraz też mogą spaść. Odkąd jeżdżę na LPG (już prawie 20 lat), to ceny skakały raz w górę raz w dół, ale ceny litra LPG w relacji do benzyny wynosiła zawsze mniej niż 50%.
 6. Zgadza się w 200%, tylko że w przypadku elektryków zanieczyszczenie, zamiast w moim mieście, w większości pojawią się w elektrowni Turów (i pofruną sobie do Czech i Niemiec), a reszta dymów w elektrowni Bełchatów gdzieś w łódzkiem. Obie lokalizacje są duużo ponad 100km ode mnie. I ten argument mnie przekonuje, jestem "ZA" autem elektrycznym.
 7. To do wróżki pytanie Na chwilę obecną można sobie poczytać wzór umowy: https://storage.otomotoklik.pl/static/umowa-sprzedazy-pojazdu.pdf oraz ogólne warunki ubezpieczenia - a w szczególności wyłączenia https://storage.otomotoklik.pl/static/owu.pdf o którym to ubezpieczeniu mowa w par. 5 umowy. W tychże wyłączeniach chyba w każdym punkcie powołują się na "typowe zużycie eksploatacyjne", więc w razie jakiejś awarii bardzo prawdopodobna będzie odmowy wypłaty "z uwagi na zużycie eksploatacyjne" i trzeba się będzie pewno sądzić - wygrana jest mocno niepewna. Czyli pół żartem-pół serio "gwarancja do stu dni, a studnia za bramą"
 8. poczytałem recenzje w google play, pojawiły się tam kilka razy głosy że aplikacja "sama" ustawiła w opcjach typ pojazdu "pojazd z przyczepą powyżej 3,5 t" i pobrała wyższą opłatę. Ja dziękuję, poczekam rok/dwa aż inni to za własne pieniądze wytestują
 9. na białym najlepiej są widoczne czarne naklejki, więc jak ktoś sobie chce na auto przykleić naklejkę ze strażakiem, motocyklistą albo z hasłem "nie krzywdź" nad ikoną psa, to musi kupić białe.
 10. może pompa paliwa ? Nie ma jej na liście "naprawianych podzespołów".
 11. aktualizacja: SkyCash przetestowałem kilkakrotnie na A1, i działa bez zarzutu, bramka się sama podnosi, ściąga płatność przez kartę z konta. Wynika z tego że tylko pierwszy raz przy rejestracji karty każe zatwierdzić transakcję w aplikacji banku. Fajnie - w jednej aplikacji mam teraz płatności za autostrady, parkingi, autobusy i pociągi.
 12. Jak wiemy, po zmianie przepisów obecnie kierowca nie ma obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego. Kupiłem nowe auto, dostałem dowód rejestracyjny tymczasowy ważny 30 dni. Do 30 dni mam odebrać w urzędzie "stały" dowód rejestracyjny. Pytanie - co się stanie jeśli go nie odbiorę do 30 dni i będę jeździć bez odebranego dowodu. Czy policja się "przyczepi" przy kontroli ? Teoretycznie "stały" dowód będę potrzebować dopiero przy kolejnym badaniu technicznym, więc mógłbym go odebrać za 3 lata z Urzędu.
 13. zapewne będzie cena prądu 7,50, robocizna (ładowanie+wymiana+koszt wynajmu baterii) 192,49, razem 199,99, zasięg do 400km.
 14. kordirko

  Dacia i LPG...

  Od 2 tygodni jeżdżę Dacia Sandero Stepway z tym silnikiem, na razie tylko 1800km, ledwo co dotarty, pali 7-8 litrów na 100km. Instalacja Landi Renzo, butla 50 litrów, wchodzi tam niecałe 40 litrów gazu, zasięg na jednym tankowaniu gazu ponad 500km.
 15. nic nie zdziałasz, trzeba im zapłacić - patrz artykuł 28 i 28a ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20031241152/U/D20031152Lj.pdf nie zapłacisz to sprawa trafi do sądu i dojdą ci koszty sądowe i koszty ich adwokata, nie warto. A na przyszłość pamiętać o wypowiedzeniu umowy OC w terminie.
 16. dodałbym do listy koło zapasowe pełnowymiarowe lub lub dojazdowe zamiast zestawu naprawczego do kół.
 17. Pytanie do użytkowników usługi: SkyCash Autostrady Czy płatności w SkyCash za autostradę poprzez kartę płatniczą wymagają zatwierdzania transakcji w aplikacji banku ? Czy też sam sobie obciąży konto z karty bez dodatkowych działań z mojej strony ? Podczas rejestracji w tej usłudze kazał dodać kartę płatniczą, i przy weryfikacji karty na kwotę 1,30 kazał mi zalogować się w telefonie i zatwierdzić tę transakcję w aplikacji w telefonie (mam kartę Visa w mBanku) Boję się trochę, że jak będę na autostradzie podjeżdżał pod bramkę to szlaban się nie podniesie, bo będzie trzeba zatwierdzić płatność w telefonie, wystąpi jakiś timeout w transmisji albo brak zasięgu albo pin pomylę albo wjadę komuś w tyłek próbując klikać w telefonie i będzie kłopot. Jeśli trzeba będzie zatwierdzać w telefonie, to wolę postać w korku po bilet.
 18. proszę wejść tutaj, wpisać VIN auta - powinna pojawić się wyszukiwarka części z rysunkami i numerami części dla tego konkretnego modelu https://partsouq.com/ Stosuję w moim chevrolet - sprawdza się w 100%, wygląda to tak:
 19. cytat z ustawy - słowo klucz "na [nowego] posiadacza .... przechodzą prawa ... poprzedniego posiadacza" :
 20. Po sobie zauważyłem że częstotliwość wizyt na myjni jest odwrotnie proporcjonalna do wieku auta. Tuż po zakupie jeździłem raz na tydzień, już po roku liczba wizyt na myjni dramatycznie spadła.
 21. Zdecydowanie warto za cały rok - tydzień temu kupowałem ubezpieczenie i za rok (w pakiecie z AC/OC) za samo assistance zapłaciłem ok. 170-180 zł, a tu https://bezpieczny.pl/assistance za 30 dni chcą 104 albo 136 zł (zależnie od wariantu)
 22. szukajka go-ogle na hasło "assistance krótkoterminowe" mi znalazła to: https://bezpieczny.pl/assistance z Generali
 23. W umowie można wpisać punkt że załącznikiem do umowy jest treść ogłoszenia z opisem wad, i sprzedający oświadcza że się zapoznał z tymże załącznikiem - wydrukować ogłoszenie, załączyć do umowy, strony podpisują ten załącznik.
 24. Gratulacje - czyli jest powód do świętowania Z samochodem człowiek się cieszy 2 razy - jak kupi i jak sprzeda .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.