Skocz do zawartości

Nasze auta.... nasze opinie


Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się dopiszę.

W 2004 roku zakupiłem Bravę 1,2 SX wyprodukowaną w roku 2000. Miała 40 tys na liczniku i bity przód.

282892679-Brava.JPG

Obecnie auto ma 140 000 na liczniku.

Historia napraw:

1. Zaraz po zakupie zmiełem klocki chyba 160zł (mam je do dziś!)

2. Pół roku później złamałem klamkę wewnętrzną w drzwiach a za miesiąc szwagier drugą (2x100) (teraz już wiem na co można sobie pozwolić otwierając na siłe drzwi od środka. :-)

3. Przy 60-70kkm kkm zmieniłem wydech (chyba niecałe 200), i hamulce (bębny, szczęki) z tyłu (wraz z łożyskami - jedno poleciało).

4. Przy 90 kkm zminiłem sprzęgło i kpl amorków (razem 1000) oraz akumulator (na Daewoo - polecam, ceny nie pamiętam)

5. Przy 114 kkm tuleje wahaczy tył + lampy z przodu na soczewki (poprzedni właścicel po stłuczce zmienił na nieoryginalne Depo i na skutek temperatur haczyki zaczepu żarówek się stopiły) Razem ponad 600zł

5. Przy 120 kkm pasek rozrządu, rolka napinacza + pompa wody (ok. 400), świece i termostat (kwot nie pamiętam).

Tak, tak wiem - jestem hardcorem zlosnik.gif

6. Przy 130 kkm wszytskie sprężyny (choć jeśli chodzi o tył to niepotrzebnie).

7. Potem szlag trafił całkowicie trzecie światło stop (100zł)

8. Przy 140 kkm znów łożysko piasty z tyłu.

Nie pisałem o takich duperelach jak filtry (powietrza, kabinowy, wymiany oleju itp) czy napełnianie klimy.

Nie odgrzybiałem jej i nie zmieniałem jakiegośtam filtra - zrobię to na wiosnę (tzn tez filtr).

Teraz czeka mnie jeszcze:

- wymiana tulei wahaczy - przód

- naprawa hamulców tylnych (cylinderki, szczęki, toczenie bębnów lub wymiana) i przednich (klocki i toczenie tarcz lub wymiana)

- prawy błotnik letko pryszczy (skutek pewnie niedbałej naprawy przez poprzedniego właściciela)

- klamki zewnętrzne już prawie całkiem obalzły :-)

- klima coś świszczy przy obrotach 2500-3500 ale działa i w bardzo polecanym serwisie stwierdzono, że nie ma co się jej czepiać.

Strasznie dużo mam odprysków po kamieniach z przodu auta i pokrywie silnika (jeżdżę terak około 30 kkm rocznie). Podejrzewam, że jest to skutek słabego lakierowania po zdarzeniu drogowym przez poprzedniego właściciela.

Spalanie?

Mam tegoroczne doświadczenia z jazd po trasie z raczej załadowanym samochodem:

1. Lublin-Poznań i z powrotem w trzy dorosłe osoby + po jednej torbie (po autostradzie dałem radę jechać 160 km/h)

2. Lublin - Mazury, po Mazurach i z powrotem w 2 dorosłe i 2 dzieci z full załadowanym bagażnikiem.

W obydwu przypadkach na trasie starałem się utzrymywać prędkość góra 110-120 km/h i klima była cały czas włączona.

- wyszło 6,3l /100km.

Uważam, że jak na 5 lat i przejechanie 100 000 km dość mało inwestycji. Jestem zadowolony - choć jak bym miał kasę przesiadłbym się na Stilo 3D 1,8 B+G :-)

Kalkulowałem sobie tak. W ten czas, gdy kupowałem auto, żeby kupić tzw. lepszą markę musiałbym dołożyć minimum 5 tys. Do dziś tyle nie włożyłem w ten samochód tyle a auta tej klasy, wpodobnej cenie z roczników ok.2000 wyposażonych w klimę, ABS i elektrykę też trudno było znaleźć.

Że o ilości miejcsa w środku nie wspomnę...

post-114395-14352504507347_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tez cos napisze o swoim ;p

FIAT BRAVO 1999r. Autko posiadam rok. pare rzeczy ktore wymienilem .

-tlumik

-rozrzad

-amortyzatory KAYABA

-klocki FERODO

-plyny...

-sprezyny -35

-soczewki DJ AUTO

- hid 6000

-bra- uszylem sobie;p

-podlokietnik z Mareii obilem sobie skajem

- skora z wersji gt

- alufelgi BROCK 9J 16 215/40

image25a.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam wszystkich

Jako ze to moj 1 post to witam wszystkich wink.gif

Ja od roku posiadam Fiata Brava 1.4S 12V 96r. poza podstawowym wkladem pieniazkow (filtry, olej, plyn i pasek rozrzadu.. bo nigdy nie wiadomo co poprzedni wlasciciel zrobi badz wymienil) wiecej jeszcze nie mialem. Przebieg to 130tys.

Jak szanowni przedmowcy pisali, rakieta to to nie jest ale zadowolenie z jazdy mozna tez odczuc na stacji benzynowej wink.gif 6,5 litra i wiecj nie wezmie

Pozdrawiam i Wesolych Swiat

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Witam

To może opowiem o swojej Bravie.

Zakup auta spadł na mnie nagle - w czerwcu 2008r rozbiłem poprzednie (Safrane 3.0) - i na gwałt potrzebowałem niedrogiego auta. Zastanawiałem się nad Polonezem, ale mina żony słyszącej taką propozycję skłoniła mnie do poszukania czegoś innego.

Padło na Fiata Marea Weekend, jednak w trakcie jej szukania (a czasu było mało) i po obejrzeniu kilku odpicowanych wraków wreszcie ujrzałem Bravę, która sprawiała dobre wrażenie.

Brava w papierach ma 1998r, ale EPER mówi, że z fabryki wyjechała w listopadzie 1997r.

Auto w 2006r. przyjechało z Włoch (z Włochem, który je tu sprezentował pewnej damie) po czym jeszcze raz, na krótko zmieniło właściciela, a ten po kilku miesiącach (w których założył instalację LPG) stwierdził, że jednak woli Volvo. Podejrzewam, że załamał się wraz z załamaniem fotela (a facet ważył swoje), który jak napiszę dalej, musiałem wymieniać.

Brava EL 1.6 103KM, LPG II gen. kolor Black Ink czyli ni to czarny ni niebieski.

Wersja wyposażenia: golas z centralnym zamkiem, elektrycznymi szybami z przodu, wspomaganiem kierownicy i alufelgami całe 14".

Brak ABS, airbaga, klimy, dzielonej kanapy i zagłówków z tyłu. Za to regulacja wysokości świateł jest i owiewki przy bocznych szybach.

W dniu zakupu auto na liczniku miało 124.000km

Po ponad 2 latach od zakupu ma już 168.000km i zadziwiony jestem, że autko wcale* się nie psuje, a do tego wszystko** w nim jest sprawne, każdy włącznik, żarówka itp. Nie kaprysi, nie rdzewieje, nie trzeszczy w środku ani nie stuka w zawieszeniu. Gdybym nie wiedział, że to Fiat to pomyślałbym, że to rodowity "Niemiec nówka nie śmigany dziadek do kościoła jeździł, tylko lać i jechać". Do tego, kiedy (jak zazwyczaj) jadę nim bez pasażerów, to nawet przyzwoicie się zbiera. Co dziwne, pomimo intensywnego użytkowania zaskakująco dobrze trzyma się zawieszenie. Z wahaczami nigdy nic nie robiłem a nie ma najmniejszych oznak zużycia. Auto codziennie parkuje w tym samym miejscu parkingowym na kostce brukowej, miejsce to wyróżnia się spośród sąsiednich tym, że nie ma najmniejszej plamki po oleju lub innym płynie. Sprawdzałem - olej w skrzyni jest. Inne płyny w normie. Ki czort?

*) Ponieważ ideały nie istnieją, to jednak co nieco trzeba było koło niego zrobić. Zauważę tu jednak, że naprawy były niedrogie i w większości wykonywane samodzielnie. Nigdy tez auto nie zawiodło w drodze, wszelkie defekty naprawiane w zarodku. Wymienię niżej wszystko co było w nim przez te z górą 2 lata robione (nie licząc wymian płynów i filtrów, wyważania kół itp). Kolejność wg przypominania sobie:

Naprawy zlecone mechanikom:

1) Wymiana wydechu

2) Wymiana 4 amortyzatorów

3) Wymiana klocków hamulcowych

4) Wymiana rozrządu wraz z rolkami (ASO)

5) Wymiana łącznika stablizatora lub końcówki drążka (nie pamiętam)

Naprawy wykonane samodzielnie

6) Wymiana poduszek zawieszenia silnika

7) Wymiana końcówki drążka kierowniczego

8) Wymiana przełącznika zespolonego

9) Naprawa podświetlenia przycisków sterowania szyby

10) Wymiana reflektora ze względu na uszkodzenie kamieniem

11) Wymiana 1 żarówki H1 i 2 żarówek oświetlenia tablicy

12) Wymiana akumulatora

13) Naprawa wycieraczki tylnej (ktoś wcześniej dokonywał naprawy ale źle poskładał i nie działała)

14) Naprawa środkowej lampki STOP (diody LED zamiast zarówek)

15) Wymiana siedzenia kierowcy (w tym przekładanie tapicerki siedzenia)

16) Wymiana uszkodzonego ogranicznika drzwi

17) Wymiana niesprawnego włącznika świateł cofania

18) Wymiana zaworka zwrotnego spryskiwacza szyby tylnej

19) Wymiana gum zawieszenia tłumików

Tunink i usprawnienia, wykonanie własne:

20) Dołożenie przekaźnika świateł mijania

21) Dostosowanie zamków drzwi do kluczyka ze stacyjki (nie wiedzieć czemu były inne)

22) Montaż dodatkowego gniazda zapalniczki i montaż radia CB w miejsce popielniczki

23) Wywiercenie i montaż anteny CB w otworze w dachu

24) Wymiana radia z fabrycznego na niefabryczne + ramka

25) Wymiana kierownicy na multifunkcyjną z Marei + adapter do radia niefabrycznego

26) Doprowadzenie przewodów i montaż głośników tylnych oraz na podszybiu

27) Montaż siłowników maski silnika, zamiast podpórki

28) Montaż zdalnego sterowania centralnym zamkiem

29) Montaż zegarka/termometru Wew/Zew.

30) Dołożenie ramki i filtru kabinowego

**) Obecnie czeka mnie:

- wymiana klamek z prawej strony (wyglądają jakby je kury podziobały albo jakby uległy spaleniu)

- wymiana lub uszczelnienie nagrzewnicy, po otwarciu ciepłoty czuć smrodek a szyby nabierają większej chęci do zaparowania

Dodam jeszcze, że auto spala mi 10l gazu w cyklu mieszanym (dojazd do Warszawy + korki w niej samej) i 8-8,5 w trasie.

Uważam to za zadowalające, w porównaniu do safranki która paliła 15-16 litrów gazu bez względu czy trasa czy miasto.

Po przesiadce z większego V6 przez jakiś czas czułem ze jest ciasno, że niekomfortowe zawieszenie, że słabsze osiągi, że czuć drgania silnika i że trudno się nim rusza. W zasadzie to już przywykłem ale 2 ostatnie rzeczy trochę mnie czasem irytują. Coś za coś, do Safranki dokładałem 5 razy tyle co do tej Bravy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam,

Zostałem posiadaczem auta Fiat Marea 1.9 TD ELX 1997, od znanego użytkownika Slayer_gg. Cuz tu opowiadać nowego na temat auta które zainteresowani pewnie dobrze znają.

Narazie autko sprawuje sie znakomicie i jestem bardzo zadowolony. W niedalekiej przyszłości postaram się zamieścić jakieś foto. drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To mój pierwszy klekot zakupiony w 2005 po lekkiej przygodzie prawego błotnika z nieznanym mi francuskim osobnikiem płci brzydkiej .. klepane przez polskiego blacharza , malowane przez polskiego lakiernika i składane przez polskiego mechanika a owoc tych prac zupełnie niepolski - przez te 5 lat nic nic odpadło, nei złuszyczło się, nei było zlewek ani odbarwień na lakierze smile.gif

Z większych rzeczy to wymieniłem sprzegło (trzeba było) i dwumasowe koło (nie trzeba było, gdyż przyczyna szarpnięć było zawieszenie silnika i skrzyni) , wahacz z lewej , amory z tyłu , rozrząd i pasek wieloklinowy z rolką i napinaczem.

Niby dużo, a jednak niewiele gdyż kupiłem z chyba autentycznym przebiegiem 115000 , a sam go nie katowałem. Zawsze nas dowiózł tam gdzie chciałem (Słowenia, Bałtyk , i wiele wiele innych miejsc).

Gdyby nie rosnący przyrost naturalny w mojej rodzinie to nigdy bym go nie oddał, a tak w sobote zakupiła go ładna, młoda pani i mam nadzieję że o niego zadba - niby Fiat ale dużo był wart crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Już jakiś czas temu miałem coś skrobnąć na temat swojego Bravolota ale powstrzymałem się żeby wypluć tego skromnego eseja w rok po zakupie smile.gif

A więc tak: autko kupione 15 listopada zeszłego roku z przebiegiem 19500 (czy prawdziwy? tego nie wiem). Na wyposażeniu półautomatyczna klima, el szybki + lustra + podgrzewane, halogeny, wsp i te inne pierdółki. Stan techniczny przy kupnie: dobry smile.gif nie narzekałem na nic - sprzedający uczciwie oświadczył, że sprzęgło jest do wymiany i tak też zrobiłem po 2 tygodniach. Przy robieniu sprzęgła oczywiście zrobiłem pełny rozrząd + pompa + paski + oleje + filtry wszystkie smile.gif części nie z dolnej półki tylko raczej markowe ok.gif

Stan wizualny przy kupnie: ano wgniotki po gradobiciu o czym powiadomił mnie sprzedający telefonicznie oraz wymieniana przednia szyba (też po gradzie). Auto przyjechało z Włoch w 2008r dlatego też ma kilka rys i małych wgnieceń "parkingowych" ale nie robie z tym bo nie jest to uciążliwe smile.gif

W ciągu tego roku auto zrobiło ze mną ok 22 tkm, byłem nim najdalej na Węgrzech (ok 1500km zrobione w tydzień) - bez najmniejszych problemów.

Z ważniejszych napraw (ale nigdy się nie rozkraczył) to:

- termostat (miesiąc po kupnie)

- łożysko koła przedniego,

- koło pasowe + pasek osprzętu

- naprawa wycieraczki tylnej (sam robiłem IThankYou.gif )

Olej + wszystkie filtry wymieniam na bieżąco co ok 10tkm, filtry FILTRONa, olej Castrol 10W40 ok.gif

Dokupiłem do auta 2 komplety nowych opon: zimowe zaraz po kupnie a letnie teraz w wakacje (łącznie 1200zł z zakładaniem itp...).

Co do spalania: wychodzi na poziomie ok 5,5-6,5 litra na setkę a więc OK, silniczek pracuje elegancko, minimalnie od początku zapocony dół. Teraz mam do roboty przegub oraz wahacze + drążki + końcówki drążków + łączniki stabilizatorów smile.gif

Ogólnie z auta jestem bardzo zadowolony, chociaż wpakowałem już w niego ok 4000zł na te "pierdoły" to żal by mi było sprzedawać - wygodnie się jeździ, silnik żwawy i wystarczający a przy tym oszczędny, jak na 99r to dobrze wyposażony smile.gif. Przydałoby się trochę go wyciszyć bo czasami plastiki skrzypią, na wiosnę jakieś może nowe hample zapodam, soczewki i jak narazie git malyna ok.gif

284399323-019.JPG

zdjęcie sprzed chyba pół roku - teraz mam białe kierunki boczne no i niestety stalówki z zimówkami passed_out.gif

post-42822-14352510488084_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Może żeby tak odświeżyć temat ja coś napiszę o swoim autku smile.gif

Fiat Brava 1.9 JTD '98

Podam tylko co wymieniłem w przeciągu 3 lat, bo nie zapisywałem stanu licznika 270751858-jezyk.gif (oczywiście pominę wymianę płynów i filtrów)

1. Napinacz paska osprzętu

2. Lewy przegub

3. Lewa końcówka drążka kierowniczego

4. Świece żarowe (wszystkie 4)

5. Lampy przednie na soczewki

6. Prawy przegub

7. Wysprzęglacz (nie znam dokładnej nazwy)

8. Alternator

9. Wszystkie amortyzatory + przednie wahacze

10. Napinacz paska osprzętu

Chyba tylko tyle

285015520-Brava.JPG

post-151192-14352512857654_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

JA TEZ MAM MAREA 1,6 16V 1996 ROCZNIK 245 TYS PRZEJECHANE

JA JUZ W SWOIM AUCIE WYMIENILEM

ROZRZAD KTOS JEZDZIL CALY CZAS NA ORYGINALEM SZUMIAL JAK NIEWIEM TEZ RORZAD, PROBLEM TYLKO TAKI ZE COS Z OBROTOMIERZEM SIE DZIEJE CZASM CHODZI PRAWIDLOWO A CZEM POKAZUJE W CALY SWIAT 3 TY NA NP 5 POTEM 6 TYSIENCY , NOI DYMI CO WIAZE SIE Z TYM ZE BIERZE CHYBA OLEJ:(( A TAKTO AUTO CHODZI LADNIE I MALO PALI, A CO JESZCZE DODAM JEST TROCHE GLOSNY NIEWIEM CZY MAREA TAK CHODZI ALE NO POROWNIU Z INNYMI AUTAMI CHODZI GLOSNO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja nie będę gorszy i nadmienię coś o swoim smile.gif:

Jak w temacie - Brava S 1.4 12V '97

Przez 3 miesiące, które ją posiadam, zdążyłem już wymienić:

- wahacze /przód

- amortyzator/prawy przód

- zostałem zmuszony do zakupu na szybko jakich kolwieg felg,ponieważ poprzednia właścicielka chyba tylko po krawężnikach jeździła/dwie pęknięte

- płyny/wiadomo sprawa

- zakup tylnej półki/znów poprzednia właścicielka narozrabiała - złamała ją( nie pytajcie jak to uczyniła,bo ja sam nie wiem)

- przednie lampy/narazie na nowsze/z czasem planuje DJ Auto

A przede mną wymiana:

- najprawdopodobniej :uszczelniacza walka sprzęgłowego

- wycięcie i wspawanie odcinka rury wydechowej przy samej siatce (zrobiła się dziurka,która się powiększa...przy 5tyś zaczynam mieć "prawie" sportinga biglaugh.gif

- przewody hamulcowe/obecnych chyba od '97 nikt nie wymieniał

Mam nadzieję,że na jakiś czas to będzie wszystko.... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Marea 1.9JTD 110KM by Przemax

---------------------------------------------------

Auto to MW JTD 110, rocznik 2001 kupione w X 2006 ze stanem (prawdziwym) 60 tys, obecnie ma 202 tys. czyli ja utluklem przeszlo 140 kkm. Eksploatacja to 3/4 trasa, predkosc przelotowa 120, dosc szybko ale bez szalenstw i palenia gumy. Sredni przebieg roczny to ok 30 tys, miesieczny 2.5 tys. km.

Na potrzeby przyszlych wydatkow sprawdzilem co i kiedy wymienialem w moim bolidzie. Co ciekawsze wnioski ponizej.

- rozrzad wymieniany srednio po 60, 125 i 200 kkm

- sprzeglo wymieniane po 105 kkm, obecne (202 kkm) zdaje sie powoli sie konczy

- amorki przod powoli do wymiany czyli przejechaly co najmniej 140 kkm a moze 200 jesli poprzedni wlasciciel nie wymienial

- amorki tyl padly 2 razy w powodu wycieku, raz po 60, drugi po 200 tys

- stare tarcze przejechaly 100 (160?) kkm, te obecne po 40 juz troche zuzyte

- klocki wymienilem z tarczami przy stanie 160 kkm co oznacza ze klocki przejechaly... 100 (a moze 160?) kkm Brzmi nieprawdopodobnie, ale fakt

- szczeki padaja regularnie po 65 kkm

- pasek klinowy z rolkami itd wymieniony po 80 i 200 kkm

- wahacze TRW przezyly 40 kkm (dziura)

- wahacze noname maja juz 60 kkm i nie pekaja

- acu ma 4.5 roku i powoli siada

- opony letnie ok 70 kkm, pojezdza jeszcze 1 sezon

- opony zimowe ok 50 kkm, pojezdza jeszcze 2 sezony

Utrata wartosci 2500/rok czyli ok. 200 zl/mies, usredniony koszt 1 km bez utraty to 40 gr, usredniony koszt paliwa na 1 km to 24 gr.

Srednie spalanie 5,6-5,8 l/100 km. Przy przebiegu 2.5 kkm/mies kazdy miesiac kosztuje mnie statystycznie prawie 1000 zl:(. W koszta oprocz paliwa, czesci i robozizny ida rowniez opony, OC, AC itd. Tyle dobrego ze na firme wiec podatek odzyskam.

Dawno temu pisalem cos podobnego o MW 1.6 ale nie moge znalesc wiec linka nie dam.

--------------------

Przemax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

To i ja coś "naszrajbuje" żeby nie było że każdy uzał że BBM to padaka i trzeba sprzedać palacz.gif . Bravka znalazła pierwszego właściciela 28.08.97 a wyprodukowana została 10.96 więc troche sobie poczekała na kierownika zlosnik.gif Wersja troche nietuzinkowa bo automat wink.gif Takiej wersji szukałem grubo ponad rok aż znalazłem ją całkowicie przypadkowo przejeżdzając przez niemieckie miasteczko. Stan może nie był idealny bo we wnętrzu troche brudno ale za to blacha bez grama rdzy. Krótka rozmowa z właścicielem i samochód został kupiony w styczniu 2010 wink.gif Co do wyposażenia to można powiedzieć że golas SX 2pp i 2el szyby i szyberdach z dodatkowych opcji. Przez te 2 lata troche się dołożyło el. lusterka, klima i inne pierdoły. W samochód jest włożone troche kasy ale teraz odwdzięcza się bezproblemową jazdą. Po ostatniej próbie sprzedaży bo chciałem na coś nowszego uznałem że szkoda sprzedawać pewnego samochodu. ok.gif Póki mulher.gif jej nie bierze to bravka będzie u mnie jeździła. A tu kilka fotek poglądowych wink.gif

Kilka dni po zakupie: ikonka_photo2.gif

KLIK 1

KLIK 2

po przeszło 2 latach i zdumiewających 10kkm zlosnik.gif... ikonka_photo2.gif

KLIK 1

KLIK 2

KLIK 3

Coś zdjecia sie nie chciały wklejac to dałem w URL wink.gif

Pozdrawiam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

280 tys. na dziś

od początku jeden pad na trasie (chociaż dojechałem zlosnik.gif tylko, że dłużej) bo pękł wężyk i się fiacik zagotował

wydech fabryczny wymienić już musiałem ale sprzęgło nadal oryginalne smile.gif

za jakieś 6 lat odezwę się znowu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Multipla 1,9 JTD '99

Po zakupie 2 lata temu wymienione przednie zawieszenie (troszke stukało) i wszystko co w nowo zakupionym aucie wymienić sie powinno (paski, olej, filtry itp.)

Nie mam uwag, jeszcze mnei nie zawiodła

spalanie max. z kompletem 6 osób z bagażami i thulą zapakowaną na full na dachu 7l (większość trasy i troszkę mieszanej)

Poza tym jeżdżę raczej solo i szybko więc 6l w j.mieszanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.