Skocz do zawartości

pekniety zbiorniczek wyrownawczy


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jest sobie pionowe pekniecie, jakies 5cm.

Dam rade zrobic jakas prowizorke? Jakas tasma termiczna czy cus?

Wlewac zadnego uszczelniacza nie chce- a/ szkoda ukladu, b/ nie pomoze na takie pekniecie

Any idea? Czy mam dlugi weekend bez samochodu? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> jest sobie pionowe pekniecie, jakies 5cm.

> Dam rade zrobic jakas prowizorke? Jakas tasma termiczna czy cus?

> Wlewac zadnego uszczelniacza nie chce- a/ szkoda ukladu, b/ nie pomoze na takie pekniecie

> Any idea? Czy mam dlugi weekend bez samochodu?

A jaki duży jest wyciek? Czy wożenie ze sobą płynu w celu uzupełniania nie załatwi problemu doraźnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Any idea? Czy mam dlugi weekend bez samochodu?

Jak bym poszukał w okolicy zakładu http://www.google.pl/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=spawanie+plastiku

może bym pojechał też do jakiego marketu budowlanego tam są czasami jakieś cuda nie widy może coś do łączenia elementów plastikowych mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> jest sobie pionowe pekniecie, jakies 5cm.

> Dam rade zrobic jakas prowizorke? Ja%kas tasma termiczna czy cus?

> Wlewac zadnego uszczelniacza nie chce- a/ szkoda ukladu, b/ nie pomoze na takie pekniecie

> Any idea? Czy mam dlugi weekend bez samochodu?

Klej + łatka + opaska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szkoda ryzykować - jak Ci strzeli porządnie w czasie jazdy to możesz się rozkraczyć na środku ruchliwego skrzyżowania albo spowodować wypadek. Lepiej zmienić na nowy ni kombinować.

Ale jak musisz kombinować to użyłbym porządnej duct tape i zużył całą rolkę na porządne owinięcie tego zbiorniczka. MythBusters zrobili z tego samolot i latał. Ja kiedyś owinąłem tym cieknącą rurę z wodą w domu i wytrzymywała pełne ciśnienie bez żadnych przecieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem szkoda ryzykować - jak Ci strzeli porządnie w czasie jazdy to możesz się rozkraczyć na

> środku ruchliwego skrzyżowania albo spowodować wypadek. Lepiej zmienić na nowy ni kombinować.

> Ale jak musisz kombinować to użyłbym porządnej duct tape i zużył całą rolkę na porządne owinięcie

> tego zbiorniczka. MythBusters zrobili z tego samolot i latał. Ja kiedyś owinąłem tym cieknącą

> rurę z wodą w domu i wytrzymywała pełne ciśnienie bez żadnych przecieków.

na srodku skrzyzowania raczej bym sie nie rozkraczyl, ale sprobowalem, puscilo i dojechalem do mechanika zlosnik.gif

gdybym mogl to bym owinal i byloby dobrze, ale on jest od razu przy chlodnicy, nie ma jak owinac zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na srodku skrzyzowania raczej bym sie nie rozkraczyl, ale sprobowalem, puscilo i dojechalem do

> mechanika

> gdybym mogl to bym owinal i byloby dobrze, ale on jest od razu przy chlodnicy, nie ma jak owinac

A nie da się tego wymontować, owinąć i spowrotem zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie da się tego wymontować, owinąć i spowrotem zamontować?

tzw rzezbienie w g.... zlosnik.gif az tak samochod niepoczebny, pogoda jest, piwko mozna pic bez obawy, ze bedzie trzeba gdzies jechac... trzeba znalezc zawsze jakies plusy cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tzw rzezbienie w g.... az tak samochod niepoczebny, pogoda jest, piwko mozna pic bez obawy, ze

> bedzie trzeba gdzies jechac... trzeba znalezc zawsze jakies plusy

Ja bym nawiercił po jednej i drugiej stronie otworki, związał drucikiem jak sznurówkami w bucie, a na to klej epoksydowy z zewnątrz i od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> jest sobie pionowe pekniecie, jakies 5cm.

> Dam rade zrobic jakas prowizorke? Jakas tasma termiczna czy cus?

> Wlewac zadnego uszczelniacza nie chce- a/ szkoda ukladu, b/ nie pomoze na takie pekniecie

> Any idea? Czy mam dlugi weekend bez samochodu?

Jak nie chcesz mieć w przyszłości problemów to wymień zbiornik (naturalnie z nowym origiem) do kupienia w ASO ~250 zł, lecz uprzedzam że w 80 % przypadków będzie ciekło na łączeniu zbiorniczka z chłodnicą*

Opcja druga to nowa chłodnica Behra coś w granicach ~ 700 zł + oryginalny korek ~ 70 zł (w ASO).

U mnie w zeszłym roku wystąpiła nieszczelność na łączeniu zbiorniczka z chłodnicą, niestety wymiana oringu i zbiorniczka na nic się zdały - dalej ciekło, układ się zapowietrzał i auto się grzało. Dopiero wymiana całości (chłodnica + zbiorniczek) dała pozytywny efekt.

* zbiorniczek jest tylko wciskany w otwór chłodnicy. no.gifangryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.