Skocz do zawartości

Transalpina - Rumunia


esjot

Rekomendowane odpowiedzi

Czy rumuńska transalpina jest przejezdna dla zwykłej osobowki?

Czy ktos z szanownego grona koncikowego przebrnął przez całą trasę i moze potwierdzić, ze na całej długości jest asfalt?

Mam juz zaliczną trasę transforgaradzką więc pora na kolejne wyzwanie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy rumuńska transalpina jest przejezdna dla zwykłej osobowki?

> Czy ktos z szanownego grona koncikowego przebrnął przez całą trasę i moze potwierdzić, ze na całejw

> długości jest asfalt?

> Mam juz zaliczną trasę transforgaradzką więc pora na kolejne wyzwanie

3 lata temu jak bylem asfakt byl na calej dlugosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ja wiem czy tak niedawno? w 2010

> Potem było Loch Ness, Archaia Olympia, Nordkapp i Lloret de Mar. A w tym będzie Passo dello Stelvio

2 tygodnie temu Stelvio bylo nie do przjechania .. probowalismy, ale na wiekszej wysokosci przepedzil nas obfity snieg i temp. ponizej zera.. na letnich oponach balismy sie po prostu o swoje zycie sick.gif ulepilismy wiec balwana i spowrotem..

na trasie nie spotkalismy zadnego auta.. ale to dalo nam do myslenia dopiero pozniej jak juz wracalismy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy rumuńska transalpina jest przejezdna dla zwykłej osobowki?

> Czy ktos z szanownego grona koncikowego przebrnął przez całą trasę i moze potwierdzić, ze na całej

> długości jest asfalt?

> Mam juz zaliczną trasę transforgaradzką więc pora na kolejne wyzwanie

Tak, możesz jechać spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 tygodnie temu Stelvio bylo nie do przjechania .. probowalismy, ale na wiekszej wysokosci

> przepedzil nas obfity snieg i temp. ponizej zera.. na letnich oponach balismy sie po prostu o

> swoje zycie ulepilismy wiec balwana i spowrotem..

> na trasie nie spotkalismy zadnego auta.. ale to dalo nam do myslenia dopiero pozniej jak juz

> wracalismy

Jadę gdzieś za dwa tygodnie, wiec jestem pełen nadziei, że lato wykona swoją robotę i stopi śnieg. Jednak pozostanie jakaś niepewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy rumuńska transalpina jest przejezdna dla zwykłej osobowki?

> Czy ktos z szanownego grona koncikowego przebrnął przez całą trasę i moze potwierdzić, ze na całej

> długości jest asfalt?

> Mam juz zaliczną trasę transforgaradzką więc pora na kolejne wyzwanie

Transfogarską a nie jakieś wynalazki sciana.gif

Transalpina cała w asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Transfogarską a nie jakieś wynalazki

Ups, mam cały czas problem jak się to nazywa icon_eek.gif

> Transalpina cała w asfalcie.

Tak dla ścisłości zapytam, transalpina to cała droga DN 67C Sebes - Novaci?

link do mapy

> tak, a transalpinę w zeszłym roku Svensonem 740

I dla takich widoków chcę tam pojechać food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedziesz?

Najpierw byliśmy na NIE, bo w Passo dello Stelvio byliśmy rok temu wracając.

Ale potem uznaliśmy, że mimo to pojedziemy smile.gif

A teraz to wszystko stoi pod znakiem zapytania, bo mój Tato dostał 2 tygodnie temu na urlopie udaru i nie jestem w stanie teraz powiedzieć w jakim będzie stanie za te 2 miesiące.

A po 2 nie wiem czy ogarnę auto, bo cierpię na straszny brak czasu. A muszę zrobić układ chłodzenia, hamulce, uszczelkę pod głowicą i tysiąc innych pierdół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw byliśmy na NIE, bo w Passo dello Stelvio byliśmy rok temu wracając.

> Ale potem uznaliśmy, że mimo to pojedziemy

> A teraz to wszystko stoi pod znakiem zapytania, bo mój Tato dostał 2 tygodnie temu na urlopie udaru

> i nie jestem w stanie teraz powiedzieć w jakim będzie stanie za te 2 miesiące.

> A po 2 nie wiem czy ogarnę auto, bo cierpię na straszny brak czasu. A muszę zrobić układ

> chłodzenia, hamulce, uszczelkę pod głowicą i tysiąc innych pierdół.

To jakbyś jechał to daj znać. Na razie coś nie mogę znaleść sponsorów do wpisowego. Jak nic z tego nie będzie to niewykluczone że spakuje 200 i podepne sie pod kolumne jako niezależny jeździec zlosnik.gif

Byłem tam 4 lata temu i dlatego chciałbym jechać jeszcze raz spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy rumuńska transalpina jest przejezdna dla zwykłej osobowki?

> Czy ktos z szanownego grona koncikowego przebrnął przez całą trasę i moze potwierdzić, ze na całej

> długości jest asfalt?

Translpina nie jest cała w asfalcie, są odcinki ze go brakuje miejscami.

Przejechałem ją tydzień temu samochodem trochę obniżonym niż seria i nie było problemu.

W tym roku (w zeszłym byłem na moto) położyli miejscami nowy asfalt i się lepiej jedzie.

Transfogarską też już jest otwarta. Otworzyli ją wcześniej (normalnie miał być to 1 lipca), ale pod naciskiem sporej grupy osób, usuneli śnieg z trasy przy tunelu i otworzyli bramy. ok.gif

Transalpinę nalepiej ponowywać z północy na południe, a Transfogarsą odwrotnie. Wtedy się stopniowo wspinasz i podziwiasz widoki grinser006.gif

> Mam juz zaliczną trasę transforgaradzką więc pora na kolejne wyzwanie

Dzieli je ok. 140km, więc będąc tam można jeszcze raz się przejechać zlosnik.gif

Są takie odcinki ze 2 czy 3 gdzie nie ma asfaltu przez 500-1000m

i co jakiś czas na początku przy strumieniach są braki w asfalcie. Tego jest sporo ale są małe po 3-5 m.

288472262-IMG_20140826_190049.jpg

post-74538-1435253135333_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój film wideo z przejazdu tamtędy. Oglądać w HD z piwem na dużym ekranie

Fajnie zmontowany filmik. Udalo Ci się w kilku minutach oddać klimat Rumuni. Gratulacje claps.gif

Ja juz nie mogę się doczekać jak tam będę. Oby tylko była pogoda.

Z kiedy jest filmik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz rację. Do tego trzeba mieć gotówkę bo często coś nie działa i kartą nie zapłacisz

Miałem przy sobie tylko kartę MasterCard i nie było problemu nigdzie. Chociaż widziałem, że visy w jednym miejscu nie akceptowali. ok.gif

Filmik całej trasy z zeszłego roku (nie mój) wrzucają tam fimiki w miarę często to można zobaczyć jak wygląda trasa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem przy sobie tylko kartę MasterCard i nie było problemu nigdzie. Chociaż widziałem, że visy w

> jednym miejscu nie akceptowali.

To nie był problem z akceptacją, tylko coś przestały terminale działać. A że było to na jakimś odludziu, a mnie kończyło się paliwo, musiałem zapłacić w Euro po jakimś chorym przeliczniku yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie był problem z akceptacją, tylko coś przestały terminale działać. A że było to na jakimś

> odludziu, a mnie kończyło się paliwo, musiałem zapłacić w Euro po jakimś chorym przeliczniku

Kiedyś w Rumunii nie miałem Lei i chciałem zapłacić w restauracji w Euro.

Na początku wszystko pięknie, przyzwoity kurs.

Ale na koniec, gdy przyszło do płacenia, kurs był już dużo niższy. no.gif

Na szczęście w pobliżu był kantor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.