Skocz do zawartości

Chwalę się i witam


goden

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki dzięki. W czwartek jadę zamówić moto. Tylko waham się pomiędzy mt 07 tracer a mt 09 tracer. Z opisów wynika że mt 09 to diabeł wcielony a mt 07 na trasach autostradowych może być trochę słabe. Jakie są wasze opinie?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba dadzą radę na pierwsze moto. 09 jest wariat, ale na wysokich obrotach, jak jedziesz normalnie to nie przestraszysz się mocy. Problem jest raczej w tym, że 09 jest sporo większy, szerszy, cieższy itd i to moze być kłopot dla świeżego rajdera. 

Ja bym wszedł w 07 Tracer (koniecznie z wysoką szybą), a po 2 latach sprzedaż go i wymienisz na co będziesz chciał.

Mt07 nie jest słabe... bardzo uniwersalne moto, nawet nie w wersji Tracer tylko zwykłej. 

 

A do czego w ogóle szukasz moto? Bo to jest Kluczowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasy do 300km plus zabawy po mieście. Na mt 07 miałem okazję jeździć, do mt 09 się przymierzalem i jak dla mnie pozycja na mt 09 jest idealna. Mam 185cm wzrostu i 100kg wagi.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki. W czwartek jadę zamówić moto. Tylko waham się pomiędzy mt 07 tracer a mt 09 tracer. Z opisów wynika że mt 09 to diabeł wcielony a mt 07 na trasach autostradowych może być trochę słabe. Jakie są wasze opinie?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Witam w klubie. tez zrobilem Pj w tym roku przed wakacjami.

Moj pierwsze moto to Tiger 800 XRX.

Nie jest ani za duzy ani za maly - jest akuratny. Systemy fajnie dzialaja wiec jestem zadowolony.

 

Ale dzis juz wiem ze wybralbym inny motocykl niz taki ADV....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasy do 300km plus zabawy po mieście. Na mt 07 miałem okazję jeździć, do mt 09 się przymierzalem i jak dla mnie pozycja na mt 09 jest idealna. Mam 185cm wzrostu i 100kg wagi.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

No to co się zastanawiasz. Bierz 9 Tracer. Będziesz jeździł na słabszej mapie jak się boisz. Masz kontrolę trakcji, ABS. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie. tez zrobilem Pj w tym roku przed wakacjami.

Moj pierwsze moto to Tiger 800 XRX.

Nie jest ani za duzy ani za maly - jest akuratny. Systemy fajnie dzialaja wiec jestem zadowolony.

Ale dzis juz wiem ze wybralbym inny motocykl niz taki ADV....

Jaki byś wybrał. W moto 44 w Poznaniu maja Tigera xr z oryginalnym kufrem centralnym i podgrzewanymi manetkami (oryginał) w cenie tracer 09. Ale nie ciągnie mnie do offroadu, raczej szybkie przeloty między miastami.

O taki

http://otomoto.pl/oferta/triumph-tiger-800-xr-abs-oferta-specjalna-pakiet-akcesoriow-za-5000-00-pln-gratis-ID6ywaFJ.html

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki byś wybrał. W moto 44 w Poznaniu maja Tigera xr z oryginalnym kufrem centralnym i podgrzewanymi manetkami (oryginał) w cenie tracer 09. Ale nie ciągnie mnie do offroadu, raczej szybkie przeloty między miastami.

O taki

http://otomoto.pl/oferta/triumph-tiger-800-xr-abs-oferta-specjalna-pakiet-akcesoriow-za-5000-00-pln-gratis-ID6ywaFJ.html

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Tiger jest produktem niszowym, zobaczysz jak będziesz potrzebować jakieś akcesoria do niego:-)

Wersji XR bym nie kupił że względu na brak możliwości zmiany map zapłonu jak i brak tempomat który na autostradzie jest zbawienny.

Dziś kupując moto wziąłbym coś bardziej szosowe bo pomimo pierwotnego zainteresowania przez rok nie zjechalem w "pole".

Rozważyl bym np:

BMW, np F800GT lub model wyżej.

KAWASAKI Z1000

Itp

Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasy do 300km plus zabawy po mieście. Na mt 07 miałem okazję jeździć, do mt 09 się przymierzalem i jak dla mnie pozycja na mt 09 jest idealna. Mam 185cm wzrostu i 100kg wagi.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

Nie wiem czy planujesz dalsze trasy z plecaczkiem i kuframi. Jak tak to sprawdź ładowność tracera. Jestem tylko odrobinę większy i między innymi ze względu na ładowność tracer odpadł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger 800 niszowy? Czego Ci brakuje?

Tak ogólnie to wszystkiego.

Może w PL jest inaczej ale jak idę do dealera i chce zamówić cokolwiek to muszę czekać 2 miesiące.

W BMW mają od ręki...

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jeździł bez plecaczka, wiem o słabej ładowności tracera ale dla mnie to akurat nie problem. Kufer centralny chciałbym koniecznie ale z wysoką szybą chyba będzie bez turbulencji.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger jest produktem niszowym, zobaczysz jak będziesz potrzebować jakieś akcesoria do niego:-)

Wersji XR bym nie kupił że względu na brak możliwości zmiany map zapłonu jak i brak tempomat który na autostradzie jest zbawienny.

Dziś kupując moto wziąłbym coś bardziej szosowe bo pomimo pierwotnego zainteresowania przez rok nie zjechalem w "pole".

Rozważyl bym np:

BMW, np F800GT lub model wyżej.

KAWASAKI Z1000

Itp

 

Z1000 czy Z1000SX? Bo do Z1000 to akurat nie ma nic, prawie żadnych sensownych akcesoriów możesz mi wierzyć   :skromny:  I do przejazdów autostradowo / turystycznych Z1000SX będzie o niebo lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to wszystkiego.

Może w PL jest inaczej ale jak idę do dealera i chce zamówić cokolwiek to muszę czekać 2 miesiące.

W BMW mają od ręki...

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

Eee chyba przesadzasz... Givi, Touratech, SW-Motech, Holan - mają taką ofertę do 800tek że głowa mała. Chyba, że upierasz się przy oryginałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z1000 czy Z1000SX? Bo do Z1000 to akurat nie ma nic, prawie żadnych sensownych akcesoriów możesz mi wierzyć :skromny: I do przejazdów autostradowo / turystycznych Z1000SX będzie o niebo lepszym wyborem.

Oczywiście myślałem/ pisałem o Z1000SX, sport tourer!

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee chyba przesadzasz... Givi, Touratech, SW-Motech, Holan - mają taką ofertę do 800tek że głowa mała. Chyba, że upierasz się przy oryginałach.

Wiem że mają. Spróbuj kupić w Czechach :-)

Wszystko musisz ściągać z Niemiec. Mało kto jest Ci w stanie doradzić lokalnie.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem macałem mam ofertę.

Co Wy na to - yamaha mt 09 tracer rocznik 2015 model 2016 bez przebiegu, nowy, z kufrem centralnym, wysoką szybą, tank bagiem za 40900zl.

Dla przykładu rocznik 2016 za 42900zl. Dobrze czy nie?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie małe chwalę się, odebrałem yamaszkę:

fc5cda5e22470156fab665cf0aff4fa2.jpg

Aż żal w tak zasyfialy garaż wstawiać ale cóż zrobić

Gratulacje! Jak to pierwsze moto to ostrożnie bo to zadziorna maszyna...

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasy do 300km plus zabawy po mieście. Na mt 07 miałem okazję jeździć, do mt 09 się przymierzalem i jak dla mnie pozycja na mt 09 jest idealna. Mam 185cm wzrostu i 100kg wagi.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

gratulacje nabytku :)

Edytowane przez jimbo22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :) Tylko aura nie sprzyja nawijaniu pierwszych km...

Co to za szyba? Bo chyba nie jest standardowa? 

Za symboliczną złotówkę dostałem wysoką szybę PUIG, kufer centralny i tankbaga. 

Eeee teraz mi przypomniałeś że nie zapłaciłem im tej złotówki ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za symboliczną złotówkę dostałem wysoką szybę PUIG, kufer centralny i tankbaga. 

Eeee teraz mi przypomniałeś że nie zapłaciłem im tej złotówki ;l

 

wrzuć foto jak jest mocowany kufer centralny 

 

złotówkę wrzuć do skarbonki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.