Skocz do zawartości

Akumulator EXIDE dolewanie wody destylowanej


jarosz19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam w aucie aku ori VW 1K0 915 105 firmy EXIDE i mam pytanie czy jest możliwość dolewania do niego wody destylowanej? W niektórych celach jest dość niski poziom ale nie widzę w nim żadnych korków? A nie chcę go bez celu wyciągać z auta. Tutaj zdjęcie aku

b8a10260d719d53bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korki mogą być pod naklejką.

Może być też klapka na całość.

Może być zaklejony i wtedy trzeba umiejętnie wyrwać.

Może też nic nie być i wtedy niektórzy magicy wiercą dziury ale to już loteria jeśli się nie wie dokładnie, w którym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dopiero pod klapką, albo sama klapka jest z korkami.

Kiedyś klapkę zdjąłem z akumulatora, ale nie udało mi się potem tego uszczelnić i musiałem wymienić bo elektrolit się wylewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile lat ma ta bateria? Skrzynka ma zgrzane wieczko z labiryntowym systemem odpowietrzenia, skoro elektrolitu jest za mało a akumulator nie był przeładowany to pewnie i tak zaraz wyzionie ducha ze starości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W górnej części bocznych ścianek akumulatora są otwory odpowietrzające (jeden lub dwa) . Możesz tą drogą spróbować wstrzyknąć strzykawką wody destylowanej. Ubytek elektrolitu zazwyczaj największy jest w skrajnych celach więc może choć trochę uda się go uzupełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W niektórych celach jest dość niski poziom ale nie widzę w nim żadnych korków? A nie chcę go bez celu wyciągać z auta. Tutaj zdjęcie aku

 

jak poziom jest na tyle niski, że odsłoniło wierzch płyt i długo tak jeździłeś to zabawa nie jest warta zachodu. Przerabiałem dokładnie to samo niedawno.

Aku działał normalnie, jako że miał korki to zerknąłem i kilka cel miało niski poziom, w dwóch było widać szczyt płyt, dolałem doładowałem. Aku działał dwa dni, zwarcie na dwóch celach = zgon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.