Skocz do zawartości

Nowa Insignia - test


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, jimbo22 napisał:

No popatrz - poprzednia insignia tez sie sprzedawała znakomicie a to g...niane auto wg wielu względów. I czego to dowodzi?

 

Dla mnie prosta kalkulacja - ile auta dostajesz za kasę... (pomijam ze talisman to masakra jesli chodzi o choroby wieku dzieciecego i obsluge posprzedażną)... ale u opla jeszcze wszystko przed nimi :)

tutaj masz marne 170 KM w manualu za 154 tys... w aucie którym opel chce aspirować do "premium"... narazie tylko cena premium im wychodzi... a Ty mi ze statystykami sprzedaży :)

Na cene nie ma co patrzec to auto flotowe dla calej EU. Malo kto bez 1os DG kupi nowa insignie z salonu. To samo z innymi markami. Osobiscie nie znam osoby, ktora na UOP kupila auto klasy D. Albo maja sluzbowe albo jezdza kompaktami. Oczywiscie mowa o nowkach a nie wypierdzianych lalkach. Wracajac do tematu jakby Talisman byl taki super to by ludzie w kolejkach po niego stali a widac po sprzedazy, ze nie do konca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujekcybul napisał:

Na cene nie ma co patrzec to auto flotowe dla calej EU. Malo kto bez 1os DG kupi nowa insignie z salonu. To samo z innymi markami. Osobiscie nie znam osoby, ktora na UOP kupila auto klasy D. Albo maja sluzbowe albo jezdza kompaktami. Oczywiscie mowa o nowkach a nie wypierdzianych lalkach. Wracajac do tematu jakby Talisman byl taki super to by ludzie w kolejkach po niego stali a widac po sprzedazy, ze nie do konca. 

ale od kiedy chodzi o "super"? sie uczepiłeś.  Octavia jest super w jakimkolwiek względzie? Fabia?

 

dla mnie Opel to marka "prestiżowo" na poziomie Renault. czyli taki ogon stawki wśród producentów.  i z satysfakcją obserwuję jak wiją się i próbują robić z niej premium (takie hobby)... kto wie - moze nowa insignia będzie trendsetterem w segmencie i coś wniecie... ale do tej pory - od czasu skasowania Vectry - opel jest żenujący ze swoim zapóźnieniem (nadwaga produktów, polityka wobec Chevroleta, wieczne strajki, wiecznie pokrzywdzona Astra bo Golfa nie moze dogonic, Insignia ze swoim wydumanym zawiasem i mikro bagażnikiem, no i lifting z taczpadem i trenerem reprezentacji niemiec - marketing mają boski) i ambicjami... ot poprostu. i to nie jest coś co możesz zwalczac podając statystyki sprzedaży :) (btw. ile masz opli w top 10?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotr1982 napisał:

A moje prozaiczne pytanie, jak już Kolega pokazał otwartą klapę silnika

Jak z wymianą żarówki?

o kurcze, nie wiem :)

 

w trzech ostatnich autach nie wymieniałem żadnej żarówki. Nie sądzę, żeby przy tych Ledowych lampach przepaliło się coś, co można samemu wymienić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bergerac napisał:

o kurcze, nie wiem :)

 

w trzech ostatnich autach nie wymieniałem żadnej żarówki. Nie sądzę, żeby przy tych Ledowych lampach przepaliło się coś, co można samemu wymienić ;) 

 

Teraz wymienia się jeszcze pojedyncze lampy. Za 10 lat wymianie podlegać będzie cały pas przedni, za 20 cały pojazd... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, grogi napisał:

 

Teraz wymienia się jeszcze pojedyncze lampy. Za 10 lat wymianie podlegać będzie cały pas przedni, za 20 cały pojazd... 

można na to narzekać, ale jednak z punktu widzenia kierowcy jest wygodne. Nie musisz się przejmować takimi drobiazgami jak żarówki ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bergerac napisał:

można na to narzekać, ale jednak z punktu widzenia kierowcy jest wygodne. Nie musisz się przejmować takimi drobiazgami jak żarówki ;) 

 

 

Pod tym wzgledem to xenony sa wg mnie idealnym rozwiazaniem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, grogi napisał:

 

Teraz wymienia się jeszcze pojedyncze lampy. Za 10 lat wymianie podlegać będzie cały pas przedni, za 20 cały pojazd... 

 

Niedlugo jak się przepali żarówka, led czy co tam jednorazowego, to będzie szkoda całkowita zamiast wymiany bo koszty przewyższa wartość auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2017 o 08:29, piotr1982 napisał:

fajny test - tym razem jest co pooglądać i poczytać.

 

A moje prozaiczne pytanie, jak już Kolega pokazał otwartą klapę silnika

Jak z wymianą żarówki?

 

bo np kupuje sobie takie cacko, jadę w trasie i przepala mi się żarówka - samemu da radę czy serwis trzeba wołać??? widać że pod maską tradycyjnie ciasno

 

ps. wiem że większość autokącikowiczów sprzedaje wówczas auto albo spycha ze skarpy fingując nieszczęśliwy wypadek i kupuje nówkę sztukę auto, ale ja biedny człowiek i wole naprawiać

 

Tam są ledy.   :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Rado_ napisał:

A jak kupi bezledy?;]

 

To sam sobie winien. Insigni nie kupuje się ze zwykłymi światłami, bo zwykłe nikogo nie oślepiają. A wiadomo przecież, że Insignie kupuje się głównie po to żeby oślepiać innych kierowców.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.