Skocz do zawartości

czym teraz wyciera się szyby? pytanie o wycieraczki....


Blues_Brother

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, marcindzieg napisał(a):

Próbowałem różne Motgumy i u mnie nie bardzo się sprawdziły. Potem kupiłem Bosche na jakiejś wyprzedaży w Oszołomie i bardzo mi podeszły. Od tego czasu kupuje. Niby drogie ale 100 zł raz na sezon to jakoś przeżyje.

Mam identyczne doświadczenia. Ten motgum u mnie nawet połowy sezonu zimowego nie wytrzymał. A Bosche zaczęły już drugi sezon i nadal dobrze wycierają (choś nie jak nowe)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Jaruga napisał(a):

Mam identyczne doświadczenia. Ten motgum u mnie nawet połowy sezonu zimowego nie wytrzymał. A Bosche zaczęły już drugi sezon i nadal dobrze wycierają (choś nie jak nowe)

 

Tez wywalilem Motgumy bardzo szybko, podobnie bylo Oximo.

Od tego czasu juz nie eksperymentuje i kupuje: Denso, Bosch, ewentualnie Valeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wujek napisał(a):

Mnie ostatnio nowe wycieraczki Boscha porysowały szybę. Nigdy w życiu mi się coś takiego nie zdarzyło. Może wpadł kamień czy coś. 

Raczej wybitny pech. By porysować szybę musiał tam być element twardszy od szyby, czyli na pewno nie pióro wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volf6 napisał(a):

Też mam zamiar kupić, komplet takich 600/400 na allegro kosztuje 70-80 zeta czyli niezbyt dużo:hmm:

Mam nadzieję, ze podróbek nie ma;]

Podróbek Boscha jest w internecie od groma, także uważaj. Jeśli chcesz kupić oryginał to albo od Boscha, albo w którejś z dużych hurtowni motoryzacyjnych - od nieznanych sprzedawców z alledrogo ani nieznanych sklepów internetowych bym już więcej nie kupił. Kiedyś mamie zrobiłem przysługę i kupiłem niby Bosche w internecie - brzydko skrzypiały od nowości, a po niedługim czasie zostawiały dużo smug. Ewidentnie kupiłem podróbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak napiszę bo mnie naszło,w Oktavii mam Bosch dokładnie od  sierpnia 2020r. przebieg tak blisko 60kkm jak nie wiecej jedno ale; kupiłem je będąc u znajomych w Luksemburgu kosztowały chyba coś koło 400zł w przeliczeniu na zł produkcja Germany nie jakieś China.

Namówił mnie znajomy który tam mieszka do dziś nie narzekam auto co prawda garażowane ale co dzień w pracy stoi te 8h na parkingu więc warunki pogodowe przyjmują.

Ale jak mówi kolego u nich droże, ale nie będziesz żałował....coś w tym jest,bo Denso u żony w toyocie po 2gim roku już marze.... kupione u nas auto też garażowe i na godziny pracy stacjonuje na parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Manx napisał(a):

Podróbek Boscha jest w internecie od groma, także uważaj. Jeśli chcesz kupić oryginał to albo od Boscha, albo w którejś z dużych hurtowni motoryzacyjnych - od nieznanych sprzedawców z alledrogo ani nieznanych sklepów internetowych bym już więcej nie kupił. Kiedyś mamie zrobiłem przysługę i kupiłem niby Bosche w internecie - brzydko skrzypiały od nowości, a po niedługim czasie zostawiały dużo smug. Ewidentnie kupiłem podróbę.

chyba nie ma reguły. Ja kupiłem do taczki w inter carsie i po 2-3 miesiącach mażą niesamowicie. Do gwiazdy kupiłem na ale drogo i zaraz 2 sezon super działają Bosche właśnie. Na tył kupiłem Boscha z netu do taczki i średnio od nowości a do merca Valeo z neta i też mam mieszane uczucia. Jak zawsze byłem zadowolony z Boscha, ale chyba teraz zacznę kupować OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2023 o 11:34, Ryb napisał(a):

Ja miałem dobre doświadczenia z Denso. Były te ich hybrydy na pierwszym montażu w Mitsubishi i potem ich używałem dalej już we własnym zakresie. Bardzo dobrze się sprawowały.

:ok:

W Insigni A miałem fabrycznie hybrydowe Denso i były do d..., potem też raz je kupiłem i też były do d...

Tyle, że mam wrażenie że kształt szyby, albo docisk ramion powoduje, że ciężko o dobre wycieraczki do niej.

Testowalem wiele poza Boschem, na którego obraziłem się bardzo dawno temu.

Teraz kupiłem Hella, jak na razie mają 3 miesiące i są OK, zapowiadają się dobrze.

 

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja z goła mam na odwrót. Nie powiem nic złego na oximo aero. Raz do busa kiedyś kupiłem, potem do osobówki i do każdej kolejnej. W Octavii mk 1 wymieniałem tylko 2x przez 8 lat. W Passacie b7 już rok też mam. 

Edytowane przez Guzon87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chcących pomajstrować przy wycieraczkach polecam znany portal ali...

Guma silikonowa, trwała, ale trzeba pomierzyć swoje i to nie tylko długość. Wymiana niezbyt kłopotliwa, efekty powiedziałbym rewelacyjne nie uwzględniając ceny zakupu. Przy uruchomieniu na suchych szybach lub delikatnie zwilżonych może wystąpić skokowy ruch ramienia. U mnie zdarzyło się to kilka razy w ciągu ~3 lat (nie mają warstwy grafitowej). Zbierają bardzo dobrze (pierwszy komplet zamontowany) i nie oszczędzane na zalodzonej szybie. Za tą cenę nie warto przejmować się trwałością, która na mojej szybie jest zaskakująco dobra.

 

Numer do oferty: 4000113257984

 

gumy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego nie dzieje się. Może zbyt mała szerokość gumy . Moje chyba są szersze iż te z oferty. Może w mojej cytrynie blaszki mają więcej punktów mocujących. U mnie działa i dzisiaj przymarznięte do szyby ruszyły i zostały w mocowaniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.