Skocz do zawartości

Astra K 1,4 125/150KM


grze1234

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, maro_t napisał:

 

nie wiem, może ja, może nie ja. Na pewno coś w tym stylu mogłem pisać. W sumie z jednej strony jest to racja, bo wystarcza. Z drugiej strony jest kilka innych spraw. Np. to że boję się latać samolotami, a żona nie lubi jeździć samochodem na wakacje też dlatego że jest mało wygodny, ciasny, dosyć głośny i woli samolotem. Jak będzie większy, wygodniejszy i będzie mogła zabrać wszystko co wymyśli, to może przestanie mnie męczyć o te samoloty... Niedawno też widziałem wypadek gdzie ciężarówka najechała na tył niedużego auta i od tego czasu myślę o tym za każdym razem gdy dzieciak wsiada do swifta z tyłu na fotelik, a ten samochód kończy się zaraz za jego plecami. :( No i trzecia sprawa: podatki. Mam jednoosobową DG. Skończyłem spłacać poprzedni leasing, jak siadłem i to policzyłem uwzględniając różne aspekty (że musiałem przejść na liniowy, nie mogę się rozliczać z żoną itd) to mi wychodzi, że podatków płacimy dużo więcej i realnie z zakupu takiego auta się dużo zwraca. A wolę już finansować dealerów, sprzedawców, producenta, ludzi którzy zarabiają na swoje pieniądze niż bandytów od dobrych zmian. Nie mam problemu z tym, żeby wziąć na klatę fakt, że zmieniam zdanie. :ok:

 

Nie zrozum mnie źle - nie kwestionuję zmiany podejścia, tylko zwyczajnie rozbawił mnie dość krótki czas w jakim to nastąpiło ;) Ostatnio coraz więcej takich przemian na AK. Po prostu kupno nowego auta zaczyna się opłacać.

Generalnie to całkowicie Cię rozumiem - jesienią zeszłego roku chciałem kupić nowe auto, ale doszedłem do wniosku że nie napinając się ekonomicznie to stać mnie jedynie na klasę B, a to mnie zwyczajnie nie satysfakcjonuje z podobnych powodów co Ciebie. Żeby nie żałować wywalonej kasy to auto musi sprawiać chociaż elementarną radochę z jazdy (być wyraźnie lepsze od starego) i wystarczyć funkcjonalnie dla rodziny na kilka lat. Poza tym nie oszukujmy się - im więcej blachy tym większe bezpieczeństwo bierne.

Dlatego odłożyłem zakup o rok i jesienią będę szukać kompakta i na 90% będzie to astra 1.4T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaruga napisał:

 

Nie zrozum mnie źle - nie kwestionuję zmiany podejścia, tylko zwyczajnie rozbawił mnie dość krótki czas w jakim to nastąpiło ;) Ostatnio coraz więcej takich przemian na AK. Po prostu kupno nowego auta zaczyna się opłacać.

 

Opłacać finansowo (dla kogoś bez DG) to może nie, ale powiedzmy, że zaczyna się coraz bardziej odczuwać w kieszeni utrzymanie wiekowego auta. Koszty mechnika wzrosły w ostatnich latach lekko 2-krotnie. Pamiętam jak standardową obsługę techniczną 308ki ogarniałem za 300-400zł z materiałami 3 lata temu. Teraz cieszę się jak wyjdzie poniżej 1000zł.

Do tego jak coś ekstra wyjdzie to każdy wjazd na podnośnik i prosta robota (typu klocki, czy jakiś element zawieszenia to lekko 200zł). A mówimy o aucie w zasadzie bezproblemowym jak do tej pory... jak masz coś co wymaga wizyty co miesiąc, dwa to się składa ładna kupka grosza rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, iwik napisał:

 

Opłacać finansowo (dla kogoś bez DG) to może nie, ale powiedzmy, że zaczyna się coraz bardziej odczuwać w kieszeni utrzymanie wiekowego auta. Koszty mechnika wzrosły w ostatnich latach lekko 2-krotnie. Pamiętam jak standardową obsługę techniczną 308ki ogarniałem za 300-400zł z materiałami 3 lata temu. Teraz cieszę się jak wyjdzie poniżej 1000zł.

Do tego jak coś ekstra wyjdzie to każdy wjazd na podnośnik i prosta robota (typu klocki, czy jakiś element zawieszenia to lekko 200zł). A mówimy o aucie w zasadzie bezproblemowym jak do tej pory... jak masz coś co wymaga wizyty co miesiąc, dwa to się składa ładna kupka grosza rocznie.

 

No właśnie o to mi z grubsza chodzi.

Ale przede wszystkim chodzi o czas, którego przeciętny użytkownik AK w przeciętnym wieku 35-45 lat zwyczajnie nie ma na przebieranie w perełkach od Ahmeda, umawiania się z mechanikami itp. ... To też można łatwo przeliczyć na pieniądze.

No i używki w absurdalnych cenach. Tutaj przez ostatnie 3 lata też się wiele zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.06.2018 o 13:37, maro_t napisał:

 

Bo sumie tak jest. Dla mnie zakup kombi to kompromis z małżonką. Dla mnie silnik, dla niej bagażnik. I tak jestem pewny, że go nie wykorzysta ani razu, ale niech będzie. Jakoś się przyzwyczaję. Jeżeli zaliczyłem jazdy wakacyjne z małym dzieckiem, wózkiem, pieluchami czy budowę domu zwykłym hatchbakiem, to tym bardziej teraz nie potrzebuję więcej, ale niech będzie, jakoś się przyzwyczaję.

 

a co się stało z RIO ?

 

Wracając do Astry to dostałem zastępcze 125KM HB. Pierwszy opel który mi się podoba (miałem 1gen, jeździłem 2 i 3gen)

silnik jest w sam raz (tyle że jeżdżę sam) jak trzeba to pociągnie na 3biegu przy wyprzedzaniu tira (turbo benzyna jest genialnym silnikiem)

a do tego spala całkiem przyzwoicie, zrobiłem 4kkm po A (do 160km/h), trochę miasta, trochę krajówek (dużo odcinków z klimą) i średnia 6.7L

nie udało mi się przekroczyć 7.5L cisnąc na A ani jeżdżąc np po wawie ze średnią 20km/h

trochę dziwnie się prowadzi na zakrętach, ale może to kwestia zimówek ;) 

mam wrażenie jakby tył uciekał, w/s do suv typu kaszkaj powinno być lepiej, a jest gorzej w zakrętach

ogólnie bardzo przyzwoite auto

 

z ciekawostek, to w weekend chciałem pożyczyć prądu i w tym aucie nie ma akumulatora ... pod maską

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, maro_t napisał:

No i załatwione. Samochód zamówiony. Rozpoczynam oczekiwanie ;]

 

Chwal się specyfikacją :jem:

Swoją drogą to podziwiam cierpliwość ludzi którzy wytrzymują czekanie na auto ;)

Szlag by mnie trafił chyba przez pół roku, albo zdążyło by mi się opatrzeć na ulicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Koonrad napisał:

a co się stało z RIO ?

 

Rio jeździ dobrze. ;] I zostaje u nas. Jak odbiorę opla to sprzedam swifta

 

11 godzin temu, Koonrad napisał:

z ciekawostek, to w weekend chciałem pożyczyć prądu i w tym aucie nie ma akumulatora ... pod maską

 

jest w bagażniku. Jak w BMW ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jaruga napisał:

Chwal się specyfikacją

 

Kombi, wersja Dynamic, silnik 1.6 200KM, kolor biały. Z dodatków: pakiet czarny dach, czarne felgi, pakiet zimowy, pakiet wygłuszenie, przyciemniane szyby, koło dojazdowe. I tyle. Z tym czarnym dachem wyszło przypadkiem. Okazało się, że na taką specyfikację dostałem lepszą cenę niż bez tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maro_t napisał:

 

Kombi, wersja Dynamic, silnik 1.6 200KM, kolor biały. Z dodatków: pakiet czarny dach, czarne felgi, pakiet zimowy, pakiet wygłuszenie, przyciemniane szyby, koło dojazdowe. I tyle. Z tym czarnym dachem wyszło przypadkiem. Okazało się, że na taką specyfikację dostałem lepszą cenę niż bez tego.

 

Na bogato : :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01/06/2018 o 10:14, Maciej__ napisał:

Kolega z biura tez dostal podobne info i finalnie wzial 1,4T 150KM z placu.... IMHO czekanie pol roku na popularny model to gruba przesada ;]

Wystarczy nie kupować u dupowatych dealerów ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Cena finalna z 8 z przodu?

 

tak. Cennikowo wyszło drogo, ale rabat całkiem dobry. Ale trzeba było się trochę potargować i zebrać oferty od kilku dealerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maro_t napisał:

tak. Cennikowo wyszło drogo, ale rabat całkiem dobry. Ale trzeba było się trochę potargować i zebrać oferty od kilku dealerów

No to gratulacje jeszcze raz. Ja niestety skończyłem z 9-tką z przodu. Bierzesz dodatkową gwarancję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, format napisał:

No to gratulacje jeszcze raz. Ja niestety skończyłem z 9-tką z przodu. Bierzesz dodatkową gwarancję?

 

jasne. Ale to podobno można przedłużyć w dowolnym momencie przez pierwsze 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

To musieli wydluzyc, bo rok temu bylu chyba 8 miesiecy i 10kkm...

Ja kupowalem.

 

być może. Mnie mówili że w dowolnym czasie, ale dopytam o to jeszcze przy odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maro_t napisał:

 

tak. Cennikowo wyszło drogo, ale rabat całkiem dobry. Ale trzeba było się trochę potargować i zebrać oferty od kilku dealerów

Nie tak źle jak za taki motor i wyposażenie, bliski z rodziny zamówił ostatnio Megane IV HB w pakiecie GT Line silnik 1.2Tce 130KM i wyszlo go coś ~78kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, steyr napisał:

Nie tak źle jak za taki motor i wyposażenie, bliski z rodziny zamówił ostatnio Megane IV HB w pakiecie GT Line silnik 1.2Tce 130KM i wyszlo go coś ~78kpln.

 

imho drogo jak za auto z takim silniczkiem, ale kwestia może co on tam ma na wyposażeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maro_t napisał:

imho drogo jak za auto z takim silniczkiem, ale kwestia może co on tam ma na wyposażeniu

Wiesz, w porównaniu z Astrą to tylko Dacia Logan nie jest droga. Opel to marka dla biednych, coś pomiędzy Skodą, a właśnie Dacią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, format napisał:

Wiesz, w porównaniu z Astrą to tylko Dacia Logan nie jest droga. Opel to marka dla biednych, coś pomiędzy Skodą, a właśnie Dacią.

 

patrząc na to za ile go kupiłem, a ile za podobne auta chce konkurencja, to coś w tym jest ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maro_t napisał:

patrząc na to za ile go kupiłem, a ile za podobne auta chce konkurencja, to coś w tym jest ;]

Spokojnie, po roku użytkowania ponaciskaj sobie na deskę rozdzielczą ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, steyr napisał:

Pakiet Gt Line robi cenę, z zewnątrz sportowy wóz z standardowym silnikiem;]

Ja tam wolę zupełnie odwrotny setup ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, format napisał:

Spokojnie, po roku użytkowania ponaciskaj sobie na deskę rozdzielczą ;] 

 

Czyli wyglada na to, ze w K wiele nie poprawili w tej kwestii ;] U mnie tez sluchac jak sie dotyka...

Na szczescie w trakcie jazdy jest calkiem OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Czyli wyglada na to, ze w K wiele nie poprawili w tej kwestii ;] U mnie tez sluchac jak sie dotyka...
Na szczescie w trakcie jazdy jest calkiem OK
No nie ma co oczekiwać cudów. Nawet wnętrze Elite trzeszczy, to w końcu tanie auto.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, format napisał:

Ja tam wolę zupełnie odwrotny setup ;] 

 

dokładnie. Coraz mniej jest na rynku takich normalnych aut, gdzie możesz sobie wybrać mocny silnik, ale nie dostajesz od razu felg z cienkim paskiem gumy, fabrycznie pokrzywionych zderzaków i straszących dyfuzorów. Tylko normalny samochód z przyzwoitym silnikiem.

A jak apropos: są jakieś różnice między wersją 200KM a słabszymi poza drążkiem Watta w zawieszeniu? Większe hamulce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Czyli wyglada na to, ze w K wiele nie poprawili w tej kwestii ;] U mnie tez sluchac jak sie dotyka...

Na szczescie w trakcie jazdy jest calkiem OK :)

 

Ja się przyzwyczaiłem do kijanki, przy niej wnętrze Astry to klasa premium, więc gorzej na pewno nie będzie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎06‎-‎07 o 09:11, maro_t napisał:

 

ma sprawić chociaż trochę frajdy z użytkownia :)

fajne auto będzie :ok: nie myślałeś, żeby np. zamiast mocnego silnika automat zamówić 1.4 AT, albo najlepiej 1.6T z automatem. Wiem że ta skrzynia nie jest rewelacyjna ale z drugiej strony jest niewielka dopłata do niej.

 

ps. czujnik parkowania zamówiłeś? dynamic go nie ma w podstawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6T z automatem.

Automat zabija fun z jazdy tym silnikiem, niestety GM jest jeszcze w epoce hydrokinetyków.

Zapewne francuska już Astra L będzie miała coś sensownego, pytanie czy w ogóle wypuszczą ją z mocnym silnikiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, format napisał:

Automat zabija fun z jazdy tym silnikiem, niestety GM jest jeszcze w epoce hydrokinetyków.

Zapewne francuska już Astra L będzie miała coś sensownego, pytanie czy w ogóle wypuszczą ją z mocnym silnikiem, bo AL 1.6t dość mocno kanibalizowałaby Megane GT.

wiem wiem, ale z drugiej strony chcą za to 5kpln a nie jak vw 9k. Automat to inna rodzaj "fun'u" z jazdy, co kto lubi :ok:

 

nie miałeś na myśli 308 gt? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TomekD000 napisał:

fajne auto będzie :ok: nie myślałeś, żeby np. zamiast mocnego silnika automat zamówić 1.4 AT, albo najlepiej 1.6T z automatem. Wiem że ta skrzynia nie jest rewelacyjna ale z drugiej strony jest niewielka dopłata do niej.

 

ps. czujnik parkowania zamówiłeś? dynamic go nie ma w podstawie

 

nie chcę automatu. A co do czujników to nie zamawiałem. Mam nadzieję, że dam radę bez, bo nie lubię tego pikania. A jak nie dam rady to dołożę, z tym nie będzie problemu. A w końcu to kombi. Kończy się tam gdzie tylna szyba, więc nie powinno być dramatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, maro_t napisał:

 

nie chcę automatu. A co do czujników to nie zamawiałem. Mam nadzieję, że dam radę bez, bo nie lubię tego pikania. A jak nie dam rady to dołożę, z tym nie będzie problemu. A w końcu to kombi. Kończy się tam gdzie tylna szyba, więc nie powinno być dramatu.

Ciężko może być ci powiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maro_t napisał:

będzie ciężko to zamontuję

Jak chcesz, ja wolę mieć takie akcesoria z pierwszego montażu jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał:

 

To fakt, ja u siebie dokladalem w ASO za 650PLN, ale co fabryka to fabryka :ok:

Szczęśliwie GM wkładał jeszcze wyposażenie opcjonalne identyczne z fabryką, jak będzie to robić PSA tego nie wiadomo.

Toyota na przykład włożyła mojemu ojcu czujniki przednie z nie wiadomo czego, włączane są takim oto przełącznikiem. I to nawet nie było dokładane jako osobne zamówienie, samochód został sprzedany jako fabrycznie wyposażony w przednie czujniki.

 

WUX0Obs.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maro_t napisał:

 

nie chcę automatu. A co do czujników to nie zamawiałem. Mam nadzieję, że dam radę bez, bo nie lubię tego pikania. A jak nie dam rady to dołożę, z tym nie będzie problemu. A w końcu to kombi. Kończy się tam gdzie tylna szyba, więc nie powinno być dramatu.

jak wolisz, jak dla mnie czujnik parkowania to wyposażenie pierwszej potrzeby w aucie, przedni fakt może irytować i mało kiedy jest potrzebny, ale tył to konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekD000 napisał:

jak wolisz, jak dla mnie czujnik parkowania to wyposażenie pierwszej potrzeby w aucie, przedni fakt może irytować i mało kiedy jest potrzebny, ale tył to konieczność.

 

dlatego się nie upieram. Jak mi będzie brakowało to dołożę. Musiałem sobie już w końcu gdzieś powiedzieć "dość" przy konfiguratorze, bo takich pozycji, które by się przydały jest jeszcze trochę, a już i tak mocno nagiąłem budżet. W aucie którym jeździłem testowo od razu wyłączyłem to pikanie, ale to był hatchback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, maro_t napisał:

 

dlatego się nie upieram. Jak mi będzie brakowało to dołożę. Musiałem sobie już w końcu gdzieś powiedzieć "dość" przy konfiguratorze, bo takich pozycji, które by się przydały jest jeszcze trochę, a już i tak mocno nagiąłem budżet. W aucie którym jeździłem testowo od razu wyłączyłem to pikanie, ale to był hatchback.

Czujniki dokładane samodzielnie to ok. 110 zł [za tyle chyba Stig'a kupowałem] + 1 popołudnie w garażu.

Działają całkiem przyzwoicie.

Ale dołożenie czujników w ASO z zachowaniem gwarancji to chyba coś około 1300 zł... :(

GM chyba montuje Amervox. he,he to już nie GM :)

 

Edit - są takie rzeczy, bez których nie chcesz już następnego samochodu m.in.: czujniki tył, klimatyzacja automatyczna, elektryczny ręczy, może reflektory adaptacyjne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lessero napisał:

Ale dołożenie czujników w ASO z zachowaniem gwarancji to chyba coś około 1300 zł... :(

GM chyba montuje Amervox. he,he to już nie GM :)

 

W Dixi zakaldaja za polowe tej kwoty :)

http://dixi-car.pl/promocje-serwis-czesci.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lessero napisał:

GM chyba montuje Amervox. he,he to już nie GM :)

Nie wiem co montują, z pierwszego montażu masz czujniki zintegrowane z autem, obraz pojawia się na wyświetlaczu centralnym i między zegarami. W przypadku customowych rozwiązań zazwyczaj dostajesz zwykły brzęczyk, czasem brzęczyk połączony z jakimś panelem z ledami które paskudnie wyglądają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, format napisał:

Nie wiem co montują, z pierwszego montażu masz czujniki zintegrowane z autem, obraz pojawia się na wyświetlaczu centralnym i między zegarami. W przypadku customowych rozwiązań zazwyczaj dostajesz zwykły brzęczyk, czasem brzęczyk połączony z jakimś panelem z ledami które paskudnie wyglądają. 

 

I tak wlasnie jest w GM z tego linka co wrzucilem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, format napisał:

Nie wiem co montują, z pierwszego montażu masz czujniki zintegrowane z autem, obraz pojawia się na wyświetlaczu centralnym i między zegarami. W przypadku customowych rozwiązań zazwyczaj dostajesz zwykły brzęczyk, czasem brzęczyk połączony z jakimś panelem z ledami które paskudnie wyglądają. 

 

Zgadza się, fabryczne idzie przez CAN, tak jak fabryczny alarm.

Dokładane to kabelkologia.

 

Ja mam panel LED komponujący się z podsufitką - akceptowalne rozwiązanie dla mnie, nie burzące estetyki.

 

stig-37-800x600_top.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lessero napisał:

Ja mam panel LED komponujący się z podsufitką - akceptowalne rozwiązanie dla mnie, nie burzące estetyki.

O gustach się nie dyskutuje, dla mnie to ohydztwo ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 20.04.2018 o 10:07, rwIcIk napisał:

IMO najlepiej podjechać do salonu i pogadać. Co mają, co będą mieli i za ile.

Z tego co pamiętam, to w Oplu najlepiej się gadało ze sprzedawcami :ok:

 

A propos: temat klimatyzacji w Astrze J (chodzi podczas nawiewu na szybę) nie był znany kierownikowi serwisu. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.