Skocz do zawartości

Fotelik 9-18 kg


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas, że syn się przestał mieścić w nosidle. Tzn. jeszcze się mieścił, ale wygodnie mu nie było. Małżonka kupiła już jakąś fajną spacerówkę, teraz ja wkraczam do akcji i muszę wybrać fotelik. Aktualnie władowałem młodego w Ferrari, które kiedyś kupiłem jak szwagierka z córką do nas w odwiedziny przyleciała, ale ten fotelik nie budzi mojego zaufania plus ma niewygodną regulację pasów. 

 

082956-3507460014655.png

 

Będzie jako awaryjny do drugiego auta, ale jako codzienny fotelik plus coś na długie wyjazdy chcę coś solidniejszego. Fotelik ma być do jazdy przodem, nie chcę fotelika do jazdy tyłem. Co polecicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mlodemu kupilem do swojego auta Casualplay Qretractor na isofix. Plus za spora regulacje, dodstkowo pasy bezwladnosciowe. Jedyny minus to poszewki ktore sie troche pozsciagaly nitki od rzepow w kurtce.  Ogolnie jestem zadowolony. 

casualplay-q-retraktor-fix.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

Przyszedł czas, że syn się przestał mieścić w nosidle. Tzn. jeszcze się mieścił, ale wygodnie mu nie było. Małżonka kupiła już jakąś fajną spacerówkę, teraz ja wkraczam do akcji i muszę wybrać fotelik. Aktualnie władowałem młodego w Ferrari, które kiedyś kupiłem jak szwagierka z córką do nas w odwiedziny przyleciała, ale ten fotelik nie budzi mojego zaufania plus ma niewygodną regulację pasów. 

 

082956-3507460014655.png

 

Będzie jako awaryjny do drugiego auta, ale jako codzienny fotelik plus coś na długie wyjazdy chcę coś solidniejszego. Fotelik ma być do jazdy przodem, nie chcę fotelika do jazdy tyłem. Co polecicie ?

Ja polecę Recaro zero.1 bardzo wygodny przy wkładaniu dziecka i ma dobre wyniki w testach. Niestety jest drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SebeKK napisał:

Ja mlodemu kupilem do swojego auta Casualplay Qretractor na isofix. Plus za spora regulacje, dodstkowo pasy bezwladnosciowe. Jedyny minus to poszewki ktore sie troche pozsciagaly nitki od rzepow w kurtce.  Ogolnie jestem zadowolony. 

 

wygląda interesująco, poczytam o nim :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lupus napisał:

Ja polecę Recaro zero.1 bardzo wygodny przy wkładaniu dziecka i ma dobre wyniki w testach. Niestety jest drogi.

fajny, ale jest dużo opinii w necie, że główka dziecku opada :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Muzyk napisał:

Axkid minikid 2.0 , świetny fotel.

 

 

 

Nie doczytałem, czemu nie chcesz RWFa?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

ten mi się niezbyt podoba. Nie chcę RWF, bo młody nie lubi jeździć w nosidle, mam nadzieję, że jak będzie siedział normalnie, to szybciej zaakceptuje podróżowanie autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inna pozycja, w RWFie wszystko widzi. nasz super zaakceptował minikida i od stycznia jeździmy w RWFie

ten mi się niezbyt podoba. Nie chcę RWF, bo młody nie lubi jeździć w nosidle, mam nadzieję, że jak będzie siedział normalnie, to szybciej zaakceptuje podróżowanie autem.


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do Osiem Gwiazdek w Szczecinie, myślę że najlepiej Ci doradzą. Pamiętaj że fotelik musisz dobrać do dziecka jak i do samochodu.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem trochę i wpadł mi w oko ten - Britax Romer Trifix. Miałem kiedyś chyba dwa foteliki tej marki i bardzo dobrze je wspominam. Ma ktoś jakieś doświadczenia ? Podoba mi się, że ma top tether do montażu, na pewno to poprawia stabilizację.

 

1_TRIFIX_i-SIZE_MoonlightBlue_02_2017_72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

fajny, ale jest dużo opinii w necie, że główka dziecku opada :hmm: 

Jak śpi to opada. Jak w każdym takim.;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DamianB napisał:

Przecież to kwestia zwalonego montażu, a nie fotelika?

 

 

Efekt nie montażu, a niefortunnej kombinacji fotelika i kąta pochylenia siedziska kanapy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, angrius napisał:

mam britax romer z odchylanym oparciem i Glowa nie opada gdy zasnie

W Recaro też jest możliwość opuszczania całości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISOFIX trzyma tylko w jednej
Plaszczyźnie, między fotelik a kanapę można podkładać coś, niektórzy producenci mają w swojej ofercie takie podstawki

co możesz zwalić w montażu na isofix ?


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał:

poczytałem trochę i wpadł mi w oko ten - Britax Romer Trifix. Miałem kiedyś chyba dwa foteliki tej marki i bardzo dobrze je wspominam. Ma ktoś jakieś doświadczenia ? Podoba mi się, że ma top tether do montażu, na pewno to poprawia stabilizację.

 

1_TRIFIX_i-SIZE_MoonlightBlue_02_2017_72

 

Jedyne co mi się nie podoba to to że montaż tylko na Isofix- akurat ja czasem potrzebuje zamontować do auta które go nie posiada (np z przodu). Co do firmy to klasa sama w sobie, mam Kinga 1 i właśnie przeżywa drugie dziecko a wygląda i działa jak prawie nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jedyne co mi się nie podoba to to że montaż tylko na Isofix- akurat ja czasem potrzebuje zamontować do auta które go nie posiada (np z przodu). Co do firmy to klasa sama w sobie, mam Kinga 1 i właśnie przeżywa drugie dziecko a wygląda i działa jak prawie nowy.

No to sie chyba zdecyduje. Brak montazu na pasy nie jest dla mnie problemem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem trochę i wpadł mi w oko ten - Britax Romer Trifix. Miałem kiedyś chyba dwa foteliki tej marki i bardzo dobrze je wspominam. Ma ktoś jakieś doświadczenia ? Podoba mi się, że ma top tether do montażu, na pewno to poprawia stabilizację.
 
1_TRIFIX_i-SIZE_MoonlightBlue_02_2017_72dpi_2000x2000.png?sw=1000%26sh=1000%26sm=fit&key=c3956fff5b392e3db947ab40c40d5c1888e3a8b29b3dbeceb77acec656e4215f
Używam od roku, mała nie narzeka. Tak jak piszesz ściągnięty top tether stabilizuje fotelik dość mocno. Główka małej nie opada jak śpi. Ogólnie nasz drugi Britax i kolejny chyba też bedzie tej firmy.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mały jeździ w Casualplay.

Pasy bezwładnościowe bardzo wygodne i dziecka nie uciskają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od roku, mała nie narzeka. Tak jak piszesz ściągnięty top tether stabilizuje fotelik dość mocno. Główka małej nie opada jak śpi. Ogólnie nasz drugi Britax i kolejny chyba też bedzie tej firmy.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


To zdecydowalem sie, biore tego Trifixa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To zdecydowalem sie, biore tego Trifixa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dam Ci dobra radę, przymierz do auta żeby potem płaczu nie było

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bergerac napisał:

poczytałem trochę i wpadł mi w oko ten - Britax Romer Trifix. Miałem kiedyś chyba dwa foteliki tej marki i bardzo dobrze je wspominam. Ma ktoś jakieś doświadczenia ? Podoba mi się, że ma top tether do montażu, na pewno to poprawia stabilizację.

 

1_TRIFIX_i-SIZE_MoonlightBlue_02_2017_72

Ja mam romer versafix, ma on 3 warianty mocowania, samo isofix, isofix plus top tether, zwykle pasy, albo na wszytko na raz.

Z tego co czytalem to romery jako nieliczne wwariancie mocowania na sam isofix nie przewracaja sie do przodu.

Ja natomiast mam go zamontowany zwyklymi pasami na przednim fotelu na ktorym isofix jest tylko do dokupienia w ASO i trzeba rozbebeszyc pol fotela zeby zainstalowac beleczke.

Teraz musze kupic 15-36. Mysle o ROMER KIDFIX II XP SICT. Ma ktos taki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Muzyk napisał:

Dam Ci dobra radę, przymierz do auta żeby potem płaczu nie było

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

jakby był problem to odeślę, ale nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby był problem to odeślę, ale nie sądzę.
Podziwiam taka nonszalancje rodziców, serio. Masz na miejscu B fajny sklep, podjedź pogadaj. Ceny z grubsza wszędzie będą mocno podobne.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muzyk napisał:

Podziwiam taka nonszalancje rodziców, serio. Masz na miejscu B fajny sklep, podjedź pogadaj. Ceny z grubsza wszędzie będą mocno podobne.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

gdzie mam niby fajny sklep ? już odwiedziłem sklepy, jest kaszana, brak wyboru. Jaka nonszalancja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mam niby fajny sklep ? już odwiedziłem sklepy, jest kaszana, brak wyboru. Jaka nonszalancja ?
8gwiazdek, nie wiem gdzie urzedujesz, ztcp to Poznań albo Szczecin, w obu tych miastach masz ich sklepy. Weź dziecko, docelowe auto i jedź przymierzyć, u nich to nic nie kosztuje a można trochę cennej wiedzy zaczerpnąć.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muzyk napisał:

8gwiazdek, nie wiem gdzie urzedujesz, ztcp to Poznań albo Szczecin, w obu tych miastach masz ich sklepy. Weź dziecko, docelowe auto i jedź przymierzyć, u nich to nic nie kosztuje a można trochę cennej wiedzy zaczerpnąć.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

W Toruniu. Są dwa sklepy, byłem w obydwu. Nie ma nic co by mnie interesowało, z wiedzą słabo, bo chcieli mi na siłę sprzedać to co mieli na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2018 o 10:47, grogi napisał:

 

Zrewidować przekonania.

Racja. Zatrważające jest to , ze wiekszosc rodzicow nie zdaje sobie sprawy, ze glowa 2 latka nadal zachowuje arbuz zamocowany na wykałaczkach.

Wazne zeby fotelik sie podobal i pasowal do wnetrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Toruniu. Są dwa sklepy, byłem w obydwu. Nie ma nic co by mnie interesowało, z wiedzą słabo, bo chcieli mi na siłę sprzedać to co mieli na stanie.
Przejedz się do Bydgoszczy, bobowózki są mocno polecane jako sklep w Twoim regionie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedz się do Bydgoszczy, bobowózki są mocno polecane jako sklep w Twoim regionie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Dzieki, juz zamowilem. W poniedzialek bedzie. Obejrze i zdecyduje czu kupic tez do mojego auta, czy u siebie ogarne Ferrari, a na dlugie wyjazdy bede przekladal.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:


Dzieki, juz zamowilem. W poniedzialek bedzie. Obejrze i zdecyduje czu kupic tez do mojego auta, czy u siebie ogarne Ferrari, a na dlugie wyjazdy bede przekladal.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ferrari, brzmi godnie, szkoda ze to typowy antymadnat i w zyciu bym dziecka w to nie wasdzil... ale juz zmykam, widze ze jednak nie uda mi sie trafic do Twojego rozsadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Muzyk napisał:

...ale juz zmykam, widze ze jednak nie uda mi sie trafic do Twojego rozsadku.

Szkoda, ze tym przypadku zona nie zajęła sie zakupem fotelika. Mamuski to jednak sa bardziej uswiadomione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dymny napisał:

Szkoda, ze tym przypadku zona nie zajęła sie zakupem fotelika. Mamuski to jednak sa bardziej uswiadomione.

u nas mamuśka to co najwyżej kolor może wybrać ;) tak było z minikidem którego mamy w kolorze Jeansu jak również z babyjoggerem który wpadł jej w oko tylko w jednym kolorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, korzystając z ożywionej dyskusji, to mam pytanie. Czy te foteliki do jazdy tyłem dobrze chronią w przypadku najechania na tył? Klasyczny fotelik stosowany do jazdy przodem naraża na przeciążenia glowy podczas zderzenia przodem ale dziecko powinno przeżyć. W przypadku najechania na tył dziecko jest doskonale zabezpieczone. Fotelik do jazdy tyłem na pewno jest bezpieczniejszy jeśli chodzi o zderzenia przednie ale co gdy uderzenie nastąpi z tyłu? Czy na pewno jest bezpieczny? Przeciążenia główki dziecka tu też nastąpią (jeśli nie większe) a dochodzi dodatkowo kwestia dużo gorszej stabilizacji fotelika na szarpnięcie w tył. Pierwszy lepszy artykuł wychwalający te foteliki jaki odnalazłem w sieci nic nie wspomina o takim problemie a według mnie problem istnieje. Jakbyśmy mieli wypadki wyłącznie przodem to rzeczywiście rwf lepsze ale weźmy porównanie przez zwykły karambol: dzieciaka najpierw szarpie do przodu, a samochód w tym czasie wyhamowuje prędkość przednimi strefami zgniotu, potem następuje uderzenie w tył, gdzie dziecko wbija się plecami w fotelik. W przypadku rwf przy uderzeniu przodem dziecko jest lepiej chronione aby za chwilę razem z fotelikiem wbić się w tylną kanapę samochodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Muzyk napisał:

Rzeczywiście zagadnienie zostało omówione, daleko temu jednak do wyjaśnienia. Po kolei:

- STATYSTYKA. Jeśli opieranie się na tym , że większość dotychczasowych zdarzeń z tyłu to jedynie kolizje i dzięki temu bagatelizuje się ten problem to jest to żart. Argument tak samo mocny jak ten, że pewnego rodzaje choroby już nie występują, więc nie ma potrzeby szczepić dzieci. Uderzenia w tył wg mnie są dlatego jedynie kolizjami, gdyż klasyczne foteliki doskonale chronią przed takim rodzajem zderzenia. 

- PENETRACJA. Argument z odsunięciem dziecka kilkadziesiąt centymetrów jest bzdurny bo co z tego, skoro ten fotelik może za chwilę znaleźć się nawet w bagażniku a dzieciak twarzą spotka się z samochodem sprawcy.

- PRZECIĄŻENIA. Jak mam do wyboru to wolę narazić dziecko na przeciążenia do przodu przy jednoczesnym korzystaniu ze stref zgniotu niż zadbać o najlepsze zabezpieczenie w wypadku przodem ale kosztem tragicznej ochrony przy najechaniu na tył. Chciałem jeszcze tylko zauważyć, że jako rodzice jednak jeździmy ostrożniej i minimalizujemy zderzenia czołowe a na te następujące z czyjejś winy od tyłu wpływu zbytnio nie mamy.

W sieci nie znalazłem żadnego filmu pokazującego zachowanie fotelika do jazdy tyłem przy uderzeniu z tyłu. Obawiam się, że taki filmik wyjaśniłby bardzo wiele. Ktoś widział i może się podzielić linkiem?

Temat zacząłem tylko dlatego, że sceptycznie podchodzę do nowości a pamiętam jakie zachwyty były na Cybexami z rewolucyjnym systemem przedniej belki zamiast pasów. Ochy i achy do czasu opublikowania filmu z dachowania gdzie dzieciak latał jak kulka w maszynie losującej. Oczywiście możemy mówić, że prawdopodobieństwo dachowania jest małe ale czy wszystkich to uspokoi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DamianB napisał:


 

 


Wyjaśnij gorszą stabilizację, bo nie rozumiem.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

 

Jak jest mocowany fotelik rwf do kanapy i co go zabezpiecza przed przemieszczaniem się/obrotem podczas najechania na tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2018 o 09:51, bergerac napisał:

poczytałem trochę i wpadł mi w oko ten - Britax Romer Trifix. Miałem kiedyś chyba dwa foteliki tej marki i bardzo dobrze je wspominam. Ma ktoś jakieś doświadczenia ? Podoba mi się, że ma top tether do montażu, na pewno to poprawia stabilizację.

 

1_TRIFIX_i-SIZE_MoonlightBlue_02_2017_72

 

mam romla, ale nie trifix a wersję na pasy - king 2 ls. bylem tak zadowolony ze kupipem drugi taki sam do drugiego auta. przede wszystkim jest wygodny - idz do sklepu z fotelikami i zobacz jak niewygodne potrafia być nawet mega drogie foteliki... ten ma 4 gwiazdki w testach i siedzi córa na nim jak należy :ok:

specjalnie wziąłem na pasy, bo lubię dziecko wozić z przodu - a mało które auto ma isofix z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ferrari, brzmi godnie, szkoda ze to typowy antymadnat i w zyciu bym dziecka w to nie wasdzil... ale juz zmykam, widze ze jednak nie uda mi sie trafic do Twojego rozsadku.

Mam duzo cierpliwosci, bo doceniam Twoj merytoryczny wklad w to forum, natomiast przeczytaj prosze ze zrozumieniem od pozatku. Sam napisalem, ze nie mam zaufania do tego fotela. Nie wiem tez co to antymadnat, ale ok.

Z czym niby nie tragiles do mojego rozsadku ? Uwazasz, ze jedynym rozsadnym wyborem to fotelik skierowany tylem do kierunku jazdy ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.