Skocz do zawartości

Czym wyczyścić smar z felgi


Iwin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podpowiedzcie czym skutecznie wyczyścić stary zaschnięty smar z przeguby na wewnętrznej stronie felgi? Kupiłem komplet felg na kato i jedna jest mocno uwalona w smarze od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Iwin napisał:

Witam, podpowiedzcie czym skutecznie wyczyścić stary zaschnięty smar z przeguby na wewnętrznej stronie felgi? Kupiłem komplet felg na kato i jedna jest mocno uwalona w smarze od środka.

To nie jest sam smar ale też pył z okładzin hamulcowych. Najlepiej użyj płynu do mycia felg, on rozpuszcza takie rzeczy a i ze smarem sobie poradzi. Nie używaj płynów do mycia silnika bo nie są rekomendowane ani do aluminium, ani do lakierów. Jeśli masz możliwość usunąć to coś najpierw mechanicznie bez porysowania felg to bardzo to pomoże przy późniejszym myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Igorek napisał:

Nie używaj płynów do mycia silnika bo nie są rekomendowane ani do aluminium, ani do lakierów.

Przecież wiele elementów silnika a nawet i całe silniki są z aluminium wiec nie wiem o jakim rekomendowaniu piszesz8] Niektóre elementy bywają też lakierowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, volf6 napisał:

Przecież wiele elementów silnika a nawet i całe silniki są z aluminium wiec nie wiem o jakim rekomendowaniu piszesz8] Niektóre elementy bywają też lakierowane...

Proszę, specjalnie dla Ciebie poszedłem do garażu. K2 to nie jest ale raczej będzie podobnie

 

IMG_20190211_144419.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Igorek napisał:

czy zatem wg producenta K2 Akra nadaje się do mycia felg?

Ja nim myje praktycznie wszystko, nawet usmarowane dłonie:ok:

 

Cytuj

Właściwości :

  • bezpieczny dla lakieru, uszczelek, plastików, chromu
  • usuwa ciężkie zabrudzenia
  • biodegradowalny - nie zawiera rozpuszczalników i szkodliwych substancji ropopochodnych
  • posiada specjalny pakiet inhibitorów korozji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2019 o 00:20, Iwin napisał:

Witam, podpowiedzcie czym skutecznie wyczyścić stary zaschnięty smar z przeguby na wewnętrznej stronie felgi? Kupiłem komplet felg na kato i jedna jest mocno uwalona w smarze od środka.

Jest taki nowatorski srodek , dostepny  w szerokim zakresie , to H2O, do tego warto uzyc detergentu i zrobic roztwor nienasycony. Warto ow srodek H2O podgrzac do temp 60-70 a moze i 80 stC, wykazac sie cierpliwoscia i pomyslowoscia  w zdobyciu narzedzia do nakladania owego roztworu. Idac dalej mozna olac  robienie roztworu i kupic K2 AKRA do silnikow, psikac i kerszerowac, psikac i wycierac az do efektu łał:)

 Przerabialem, dziala:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2019 o 00:20, Iwin napisał:

Witam, podpowiedzcie czym skutecznie wyczyścić stary zaschnięty smar z przeguby na wewnętrznej stronie felgi? Kupiłem komplet felg na kato i jedna jest mocno uwalona w smarze od środka.

Po prostu nalej benzyny do słoika, weź jakiś pędzel i umyj.

Potem ciepła woda z płynem do mycia naczyń, umyć i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, volf6 napisał:

Ja nim myje praktycznie wszystko, nawet usmarowane dłonie:ok:

 

 

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie.

Na stronie producenta widzę, że mają inne środki do czyszczenia felg- Felix, Roton i w ich przypadku jest informacja o zastosowaniu do felg. Obawiam się, że takiej informacji dla Akry nie znajdziesz. A używanie preparatu myjącego silnik do czyszczenia felg jest tak samo fachowe jak mycie nim również usmarowanych dłoni. Czy wiedziałeś- że Akra działa drażniąco na skórę? Widnieje to w ostrzeżeniach na opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Igorek napisał:

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie.

Na stronie producenta widzę, że mają inne środki do czyszczenia felg- Felix, Roton i w ich przypadku jest informacja o zastosowaniu do felg. Obawiam się, że takiej informacji dla Akry nie znajdziesz. A używanie preparatu myjącego silnik do czyszczenia felg jest tak samo fachowe jak mycie nim również usmarowanych dłoni. Czy wiedziałeś- że Akra działa drażniąco na skórę? Widnieje to w ostrzeżeniach na opakowaniu.

Bo są ale tu chodzi nie o typowe czyszczenie felg z brudu klocków a o usunięcie smaru i moim zdaniem równie dobrze akra usunie smar z aluminiowego silnika jak i z aluminiowej felgi. Ostrzeżenia co do szkodliwego działania na aluminium nie ma i ja też nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów.

Co do drażniącego działania-pewnie racja ale smar czy olej tez działa drażniąco a jakoś usunąć go trzeba a nie wszystko da sie zrobić w rękawiczkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, volf6 napisał:

Bo są ale tu chodzi nie o typowe czyszczenie felg z brudu klocków a o usunięcie smaru i moim zdaniem równie dobrze akra usunie smar z aluminiowego silnika jak i z aluminiowej felgi. Ostrzeżenia co do szkodliwego działania na aluminium nie ma i ja też nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów.

Co do drażniącego działania-pewnie racja ale smar czy olej tez działa drażniąco a jakoś usunąć go trzeba a nie wszystko da sie zrobić w rękawiczkach...

A na lakier? jakby nie bylo wewnetrzna czesc felgi rowniez jest lakierowana, mniej ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fanlan napisał:

A na lakier? jakby nie bylo wewnetrzna czesc felgi rowniez jest lakierowana

 

Dnia 11.02.2019 o 23:07, volf6 napisał:

bezpieczny dla lakieru, uszczelek, plastików, chromu

Tylko ja nikogo nie zmuszam, nie jestem tez przedstawicielem ani ambasadorem marki:hehe:, po prostu w miarę dobry środek za rozsądną kasę, do tego łatwo dostępny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2019 o 14:14, volf6 napisał:

Bo są ale tu chodzi nie o typowe czyszczenie felg z brudu klocków a o usunięcie smaru i moim zdaniem równie dobrze akra usunie smar z aluminiowego silnika jak i z aluminiowej felgi. Ostrzeżenia co do szkodliwego działania na aluminium nie ma i ja też nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów.

Co do drażniącego działania-pewnie racja ale smar czy olej tez działa drażniąco a jakoś usunąć go trzeba a nie wszystko da sie zrobić w rękawiczkach...

Do smaru oczywiście się nada. I jeśli autor wątku chce doczyścić felgę wyłącznie ze smaru to jak najbardziej ale jeśli felgi są uwalone pyłem z klocków to będzie gorzej. Co do ostrzeżenia dla aluminium to nie wyważa się otwartych drzwi- skoro są środki do felg to nie ma sensu kombinować z chemią do mycia silnika.

A tak przy okazji, jak lubisz eksperymentować a nie masz pasty do mycia rąk to spróbuj margaryny. Po skończonej robocie weź łyżeczkę z pudełka, rozcieraj w rękach, możesz też pomagać sobie szczoteczką. Potem zostaje Ci tylko odtłuścić ręce mydłem. Na pewno zdrowiej niż mycie ostrą chemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.