Skocz do zawartości

Wyciszenie pompy?


Kiwal

Rekomendowane odpowiedzi

Problem - dzwiek działającej pompy roznosi sie po chałupie.

 

Pompa - filtr basenowy - zamontowany jest w piwnicy pomieszczenia gospodarczego, które jest przy salonie. Tam jest założona filtracja.

W samym pomieszczeniu, dzwiek nie jest jakoś wybitnie uporczywy ani glosny. Ot standardowo.

 

W salonie natomiast słychać ciche buczenie....

 

Jak wyciszyć takie cos?

Jakie sugestie?

 

Filtr jest w pomieszczeniu B.1.10 Nie da sie go przenieść..

 

Zrzut ekranu 2019-11-11 o 20.00.02.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cinek napisał:

Czy pompa ma kilka biegów do wyboru jak cyrkulacyjna?

Jeśli tak - ustaw niższy.

Niezbyt - to takie ustrojstwo

Banka to filtr. Dzwiek/wibracje wydaje jedynie pompa.

20191111_200711.jpg

20191111_200726.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2019 o 20:18, Tomo napisał:

Proponuję postawić pompę na grubej gumowej podkładce - powinno pomóc.

Dodatkowo trzeba zrobić elastyczne rury do pompy, bo rurą też się drgania przenoszą.

 

Miałem analogiczny problem z filtrem zewnętrznym przy akwarium, gdzie drgania pompy przenosiły się na szafkę i musiałem pompę położyć na gąbce i zmienić rury na silikonowe.

Edytowane przez maras77
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wykonuje takie instalacje i nie wpadł dotąd że taki zespół pompowy wytwarza drgania wskutek pracy elementów ruchomych w silnik i w pompie? Pod zespół pompowy pd tzw. stopę zamontować wibroizolatory a na ssaniu i tłoczeniu kompensatory gumowe lub przewody elastyczne w zależności od parametrów pracy układu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maras77 napisał:

Dodatkowo trzeba zrobić elastyczne rury do pompy, bo rurą też się drgania przenoszą.

 

Miałem analogiczny problem z filtrem zewnętrznym przy akwarium, gdzie drgania pompy przenosiły się na szafkę i musiałem pompę położyć na gąbce i zmienić rury na silikonowe.

 

O panie ! Ja to jeszcze z podstawówki pamiętam - gdzie tzw. brzęczyk stawiało się na gąbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lucash napisał:

Pompa stoi bezpośrednio na podłodzie i wibracje przenoszą się po konstrukcji Poszukaj jakiejś wibroizolacji ale musisz sprawdzić ile mm masz miejsca pod pompą. 

I tu będzie miał problem bo wszytko na "Szywno " podpięte

Ale tak jak przedmówca napisał kawałek gumy na kafelki  grube wężyki zbrojone jak do podpięcia kokotków  do nabycia w hipermarketach budowlanych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, steyr napisał:

Ktoś wykonuje takie instalacje i nie wpadł dotąd że taki zespół pompowy wytwarza drgania wskutek pracy elementów ruchomych w silnik i w pompie? Pod zespół pompowy pd tzw. stopę zamontować wibroizolatory a na ssaniu i tłoczeniu kompensatory gumowe lub przewody elastyczne w zależności od parametrów pracy układu.

a kojarzysz gdzie takie rpzewody elastyczne dostać można? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lucash napisał:

a kojarzysz gdzie takie przewody elastyczne dostać można? 

 

zależy jakie i o jakich parametrach

kolega zrobił amortyzację pompy na silikonowych przewodach z tuningu samochodów

izolację od podłoża na jakichś wibroizolatorach dobranych na zasadzie największe gabaryty i najmiększa guma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2019 o 12:29, steyr napisał:

Ktoś wykonuje takie instalacje i nie wpadł dotąd że taki zespół pompowy wytwarza drgania wskutek pracy elementów ruchomych w silnik i w pompie? Pod zespół pompowy pd tzw. stopę zamontować wibroizolatory a na ssaniu i tłoczeniu kompensatory gumowe lub przewody elastyczne w zależności od parametrów pracy układu.

Dasz jakie przykładowe materiały? Bo nawet nie wiem o czym mówimy i co mam szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2019 o 09:39, Kiwal napisał:

Dasz jakie przykładowe materiały? Bo nawet nie wiem o czym mówimy i co mam szukać.

 

Wibroizolatory wpisujesz hasło w google i masz do wyboru do koloru:

 

https://www.google.pl/search?ei=QePTXdqMHfDJrgTy6auoCA&q=wibroizolatory&oq=wibroizolatory&gs_l=psy-ab.3..0l10.4211.5487..5749...0.2..1.107.963.11j1......0....1..gws-wiz.......0i71j0i22i30.OUZIzHQ5a3E&ved=0ahUKEwiasZezpvblAhXwpIsKHfL0CoUQ4dUDCAo&uact=5

 

Natomiast na tłoczeniu i na ssaniu najlepiej będzie Ci zastosować kompensator gumowy. Takie kompensatory występują do ciśnienia PN16 [ w zależności od wielkości]. Możesz też poszukać z wyjściem/wejściem bezpośrednio pod pompę np. typ SAE i itp.

 

http://www.saga.info.pl/kompensatory/

 

Niżej masz na przyłącza SAE takie kompensatory są rzadziej spotykane, są tylko do 1,5Bar nadciśnienia:

 

https://www.asahydraulik.com/index.php?&akt=72&sub1=5&sub2=23&sub3=38&sub4=72

 

Kwestia doboru kompensatora i jaką masz instalacje, no i jakie masz możliwości techniczne. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.