Skocz do zawartości

Jaki olej do Cupry?


leszcz

Rekomendowane odpowiedzi

 

A nie można lać normalnie tego LL (przynajmniej sprawdzony i wiadomo że dobry), tylko po prostu wymieniać częściej?

default_hmm.gif

 

Można tylko w ASO BMW też kiedyś lali LL Castrola i IMO wcale nie był dobry

 

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A może robię coś źle? Albo po prostu jestem ciekawy? Tu nikt nie odpowie na niewygodne pytanie, co najwyżej nawymyśla pytającemu.
 

Jakbyś pisał na forum cuckold albo kulinarnym to ok. To jest forum motoryzacyjne dlatego nie rozumiem dlaczego proponujes droga wymianę oleju w ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryb napisał:

 

Ja tylko chciałem żeby ktoś wyjaśnił mi sens takich kombinacji. Zrobić dobrze auto można też wymieniając dywaniki. To jest bardziej widoczne i wpływa na komfort - ale po co dodatkowo wymieniać olej?

 

 

Ludzie mają sumienie i odpowiedzialność - dbają o następnych właścicieli ;] Z tego samego powodu każdy szanujący się właściciel zakłada pokrowce na fotele, a przed sprzedażą zdejmuje, żeby kolejny właściciel miał świezutką nowiutką tapicerkę :ok:

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co z nim było nie tak? Silnik się zepsuł? 

Poprostu widzialem kilka takich samych silników ze zdjetą pokrywą głowicy, zalewanych i castrolem i innymi olejami,w tych po castrolu wyglądało to naprawdę słabo

 

pozdr

 

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, wujekcybul napisał:


Jakbyś pisał na forum cuckold albo kulinarnym to ok. To jest forum motoryzacyjne dlatego nie rozumiem dlaczego proponujes droga wymianę oleju w ASO.

 

A czemu ty proponujesz jezdzic i nie wymieniac wcale, a pozniej auto na handel? :facepalm:

Naprawde niewiele jest tu osob, ktore na MK wypisuje wieksze bzdury niz ty :hehe:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Maciej__ napisał:

 

A czemu ty proponujesz jezdzic i nie wymieniac wcale, a pozniej auto na handel? :facepalm:

Naprawde niewiele jest tu osob, ktore na MK wypisuje wieksze bzdury niz ty :hehe:

 

Jezeli uwazasz, ze w wiekowym aucie w czasach drogiej robocizny robic wszystko na tip top to nie mam slow.

 

Jezeli wlany jest olej long life w przy malych przebiegach I zalozeniu uzytkowania przez 2-3 lata nie widze potrzeby zmiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytać te tabelki? Im mniejsza liczba tym lepiej, czy na odwrót?

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, leszcz napisał:

Jak czytać te tabelki? Im mniejsza liczba tym lepiej, czy na odwrót?

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka
 

im mniej tym lepiej

facet robi testów olejów na gorąco i na zimno

 

i np ten sam kijaszek zamoczony w oleju VW ściera się przez 5 min o 0,05 a w Castrolu o 0,16

czyli ten z VW lepiej chroni stal

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leszcz napisał:

Jak czytać te tabelki? Im mniejsza liczba tym lepiej, czy na odwrót?

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka
 

Nie patrz na to, bo to jest totalna bzdura. Testy Piotrusia są mocno niemiarodajne. Do swojego silnika możesz lać olej z oficjalną aprobatą VW 508, VW 504. 508 jest tylko w lepkości 0w20, 504 w lepkości 0w30, 5w30. Obie normy chronią układ katalityczny z GPF, 508 jest bardziej nastawiona na minimalne spalanie i ekologię, 504 przy dobrym oleju można już ładować w komin ostro. Z normy 508 masz dobrego Eurola LV, ma świetną pompowalność przy niskich temp, wysoki punkt zapłonu i jest oparty na PAO. Z normy 504 dobry jest Eurol  FS 0w30 z nowoczesnym pakietem dodatków, bazowo oparty na HC, ale z dużą zawartością PAO, jak chcesz coś bardziej znanego, to nowy Mobil 1 0w30 ESP X1, oparty na mieszaninie HC+PAO+estry, w składzie ma trochę molibdenu, co dodatkowo podnosi smarność.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wladmar napisał:

 

Ludzie mają sumienie i odpowiedzialność - dbają o następnych właścicieli ;] Z tego samego powodu każdy szanujący się właściciel zakłada pokrowce na fotele, a przed sprzedażą zdejmuje, żeby kolejny właściciel miał świezutką nowiutką tapicerkę :ok:

 

A może chce po prostu sprzedać drożej i robi sobie dobrze? Bo sprzeda za 10 kzł więcej a pokrowce kosztowały go 200 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcindzieg napisał:

To porównaj ceny kilkuletnich aut ze zniszczonym wnętrzem i takich z praktyczne nowym.

 

No pokaż mi takie przykłady :cfaniak: Takie normalnie zużyte wnętrze (nie praca na budowie) vs. wnętrze po pokrowcach z różnicą 10 kzł w cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wladmar napisał:

 

No pokaż mi takie przykłady :cfaniak: Takie normalnie zużyte wnętrze (nie praca na budowie) vs. wnętrze po pokrowcach z różnicą 10 kzł w cenie. 

A poszukaj sobie sam. Detailing wnętrza to się robi dla sztuki? A handlarze to idioci bo przecież to nie ma znaczenia? Kiedy ostatni raz sprzedawałeś auto?

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

A poszukaj sobie sam. Kiedy ostatni raz sprzedawałeś auto?

 

No nie, nie, nie, to Ty napisałeś, że różnica w cenie między autem z pokrowcami a bez to 10 kzł. Pokaż więc przykłady. Ostatnio auto (swoje) sprzedawałem 2 lata temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wladmar napisał:

 

No nie, nie, nie, to Ty napisałeś, że różnica w cenie między autem z pokrowcami a bez to 10 kzł. Pokaż więc przykłady. Ostatnio auto (swoje) sprzedawałem 2 lata temu. 

 

Nie chce mi się. Bo mnie to generalnie wali czy ktoś w to wierzy czy nie. Wyedytowałem wyżej - handlarze to banda idiotów, którzy robią kosztowny detailing pomniejszając swój zysk. Przecież na AK twierdzą że to nie ma żadnego znaczenia. A pokrowce to się generalnie ściąga przed sprzedażą. Więc jak już się zdecydujesz szukać to szukaj takich z idealnym wnętrzem. Pewnych rzeczy się nie da ukryć przez nawet bardzo kosztowny detailing.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Cinos napisał:

im mniej tym lepiej

facet robi testów olejów na gorąco i na zimno

 

i np ten sam kijaszek zamoczony w oleju VW ściera się przez 5 min o 0,05 a w Castrolu o 0,16

czyli ten z VW lepiej chroni stal

 

 

 

A to bardzo ciekawe bo ponoć jest to dokładnie ten sam olej produkowany przez Castrol 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, leszcz napisał:

Dostałem info od znajomego z ASO VW - 504 00 5w30, może komuś też się przyda emoji106.png


pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka
 

Przeciez takie info masz w ksiazce, to zadna wiedza tajemna nie jest  :)

 

W ASO zaleja Ci kazdy olej jaki im przywieziesz, pod arunkiem, ze bedzie spelnial zalecane normy producenta.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez takie info masz w ksiazce, to zadna wiedza tajemna nie jest 

 

W ASO zaleja Ci kazdy olej jaki im przywieziesz, pod arunkiem, ze bedzie spelnial zalecane normy producenta.

Widziałeś instrukcje czy poprostu się wymadrzasz? Już chyba czwarty raz pisze że z instrukcji nic nie wynika.

 

pozdr.

 

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcindzieg napisał:

Swoją drogą tani i dobry olej. Pod warunkiem że nie podrabiany.

 

Ja leje tego Shella do wszystkich moich aut od 10? 15 lat? Tego Shella zreszta leja w ASO Mitsubishi, BMW, Suzuki, Nissana... A czy podrabiany czy nie, to juz ich sprawa i ich odpowiedzialnosc. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wladmar napisał:

 

Ja leje tego Shella do wszystkich moich aut od 10? 15 lat? Tego Shella zreszta leja w ASO Mitsubishi, BMW, Suzuki, Nissana... A czy podrabiany czy nie, to juz ich sprawa i ich odpowiedzialnosc. 

Ja też go leje do moich Subaru.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wladmar napisał:

 

Czyli zwykly Shell Helix Ultra 5w30 bez wydziwiania?

Jak przywiezie do ASO Shell Helix Ultra 5w30, to zrobią tak :nono: bo nie spełnia normy 504. Oczywiście muszla robi dobre oleje i wiele z nich jest opartych na bazie GTL, ale w tym przypadku mamy auto na gwarancji i trzeba się trzymać wytycznych producenta. Jeśli ma być Shell 5w30 i VW504, to nie Ultra, tylko HX8, a to już zwykła baza HC bez GTL, jeśli chcemy lepszego Shella na bazie GTL spełniającego 504, to mamy Helix Ultra ECT 0w30. Ja bym wybrał między tym ostatnim, albo Mobil 1 0w30 ESP X1 do normalnej jazdy i z krótkimi odcinkami. Jeśli ma być częściej upalane, albo częste trasy, to Mobil 1 5w30 ESP.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przywiezie do ASO Shell Helix Ultra 5w30, to zrobią tak :nono: bo nie spełnia normy 504. Oczywiście muszla robi dobre oleje i wiele z nich jest opartych na bazie GTL, ale w tym przypadku mamy auto na gwarancji i trzeba się trzymać wytycznych producenta. Jeśli ma być Shell 5w30 i VW504, to nie Ultra, tylko HX8, a to już zwykła baza HC bez GTL, jeśli chcemy lepszego Shella na bazie GTL spełniającego 504, to mamy Helix Ultra ECT 0w30. Ja bym wybrał między tym ostatnim, albo Mobil 1 0w30 ESP X1 do normalnej jazdy i z krótkimi odcinkami. Jeśli ma być częściej upalane, albo częste trasy, to Mobil 1 5w30 ESP.
No ok, kupiłem tego mobila 5W30

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.