Skocz do zawartości

Sposób na porysowane felgi


pejus1982

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pejus1982 napisał:

Mam możliwość kupna prawie nowych aluminiowych felg w atrakcyjnej cenie. Problem że maja bardzo dużo takich mikrorysek coś jakby po myciu zapiaszczoną gąbką. Jest jakiś domowy sposób na pozbycie się tych zarysowań? 

Najpierw zdejmij opony, potem kup sobie czteropak, usiądź w ogródku, weź pastę polerską, szmatkę i starannie, miejsce koło miejsca po prostu porządnie wypastuj. Zetrzesz nie tylko ryski ale usuniesz brud po hamulcach, resztki gumy, resztki taśmy po ciężarkach wyważających i trochę małych kropel smoły, smaru, itp.

Potem zakładasz opony i na nowo wyważasz.

 

Po ostatnim zakupie samochodu dla żony już mi się nie chciało. Za dużo byłoby czyszczenia, a poza tym już w niektórych miejscach aluminium zaczęło się utleniać i farba odpadać. Zawiozłem do malowania proszkowego.

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, r1sender napisał:

@fred77 nie trzeba zdejmować opon ich obecność to mniejsza szansa na szorowanie felgą po podłożu, dodatkowa masa opony powoduje, że jest stabilniejsza podczas polerowania.

Patrzę bardziej pod kątem wygody przy czyszczeniu. Zawsze sobie można rozłożyć szmatę pod felgę, poza tym jest okazja wymienić wentyle i pozbyć się starych resztek taśmy klejącej. No i jest okazja na nowo wyważyć koła.

Gdy ja to robiłem w samochodzie żony to na felgach od środka było dużo starego brudu, były nawet stare ciężarki, których nikt nie odklejał i z nimi koła były wyważane. Na jednym z kół podczas wyważania ktoś nakleił ciężarków na ćwierć obwodu.

Gdy to wyczyściłem to potem po zoptymalizowaniu mój wulkanizator nakleił pojedyncze ciężarki. Nawet resztki taśmy i kilka nalepów smoły robi różnicę.

Fakt, że czyszczenie zajęło kilka godzin, ale według mnie było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fred77 ale jakiej taśmy klejącej? Najpierw felgę opryskujesz preparatem, pędzelkujesz,. Złazi cały syf, spłukujesz, odklejasz ciężarki. Benzyną ekstrakcyjną obmywasz ranty na styku z oponą, bo rzadko który gumiarz po montażu opony przetrze z resztek pasty uszczelniającej, doczyszczasz ewentualne pozostałości, jeszcze raz spłukujesz i możesz polerować. To nie jest malowanie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fred77 napisał:

Patrzę bardziej pod kątem wygody przy czyszczeniu. Zawsze sobie można rozłożyć szmatę pod felgę, poza tym jest okazja wymienić wentyle i pozbyć się starych resztek taśmy klejącej. No i jest okazja na nowo wyważyć koła.

Gdy ja to robiłem w samochodzie żony to na felgach od środka było dużo starego brudu, były nawet stare ciężarki, których nikt nie odklejał i z nimi koła były wyważane. Na jednym z kół podczas wyważania ktoś nakleił ciężarków na ćwierć obwodu.

Gdy to wyczyściłem to potem po zoptymalizowaniu mój wulkanizator nakleił pojedyncze ciężarki. Nawet resztki taśmy i kilka nalepów smoły robi różnicę.

Fakt, że czyszczenie zajęło kilka godzin, ale według mnie było warto.

 

czasem mam wrażenie, że Twoja doba ma ze 30h :) i pisze to z absolutną zazdrością :) bo sam chciałby, znajdowac czas na takie dłubaniny :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, r1sender napisał:

@fred77 ale jakiej taśmy klejącej?

Tej dwustronnej po ciężarkach. Nie zawsze ktoś ją dobrze odklei.

1 minutę temu, r1sender napisał:

Najpierw felgę opryskujesz preparatem, pędzelkujesz,. Złazi cały syf, spłukujesz, odklejasz ciężarki. Benzyną ekstrakcyjną obmywasz ranty na styku z oponą, bo rzadko który gumiarz po montażu opony przetrze z resztek pasty uszczelniającej, doczyszczasz ewentualne pozostałości, jeszcze raz spłukujesz i możesz polerować. To nie jest malowanie.  

Czasami żaden preparat nie pomoże. Szczególnie gdy wzór felgi zawiera pełno zakamarków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.