Skocz do zawartości

Fabia od teściowej...


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Jest szansa że teściowa będzie zmieniać auto... ja obecnie jestem z jednym autem ale na lato na 90% powrót do biura i wtedy muszę mieć coś na dojazdy do roboty (10km w jedną stronę). I teraz się zastanawiam czy brać...

 

Teraz trochę o aucie, fabia z 2009 roku, II generacja, wersja goła i wesoła, to auto nie ma nic prócz radia i wspomagania kierownicy. Brak centralnego, szyb elektrycznych z przodu. Silnik jakiś podstawowy 1.2 60KM. Kolor bez dopłaty czerwony.

 

Stan auta. Teściowa jest wiadomo anty motoryzacyjna, a teściu jeszcze bardziej bo prawka nawet nie ma ;) . Auto ma 70kkm przebiegu. Miało drobne stłuczki naprawiane w serwisie. Obecnie z zewnątrz trochę obtarty ale bez wgniotek jakiś. W środku zasyfiony i pobrudzony mimo że były pokrowce. Kilka lat temu padł jej łańcuch rozrządu. Serwis orzekł że poprzedni mechanicy do których jeździła nie zmieniali jej oleju i rzeczywiście wyglądał kiepsko. Na szczęście silnik nie został uszkodzony.

 

I teraz pytanie, ile to może być warte obecnie? Czy dostanie za to z 10 tys? Takie roczniki chodzą w tej cenie ale z klimą i większym przebiegiem.

Pytanie czy brać... jako taczka się sprawdzi ale to bardzo nudne auto 😕 , potem ze sprzedażą znowu będzie problem takiego golasa pchnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2021 o 11:08, bielaPL napisał:

Jest szansa że teściowa będzie zmieniać auto... ja obecnie jestem z jednym autem ale na lato na 90% powrót do biura i wtedy muszę mieć coś na dojazdy do roboty (10km w jedną stronę). I teraz się zastanawiam czy brać...

 

Teraz trochę o aucie, fabia z 2009 roku, II generacja, wersja goła i wesoła, to auto nie ma nic prócz radia i wspomagania kierownicy. Brak centralnego, szyb elektrycznych z przodu. Silnik jakiś podstawowy 1.2 60KM. Kolor bez dopłaty czerwony.

 

Stan auta. Teściowa jest wiadomo anty motoryzacyjna, a teściu jeszcze bardziej bo prawka nawet nie ma ;) . Auto ma 70kkm przebiegu. Miało drobne stłuczki naprawiane w serwisie. Obecnie z zewnątrz trochę obtarty ale bez wgniotek jakiś. W środku zasyfiony i pobrudzony mimo że były pokrowce. Kilka lat temu padł jej łańcuch rozrządu. Serwis orzekł że poprzedni mechanicy do których jeździła nie zmieniali jej oleju i rzeczywiście wyglądał kiepsko. Na szczęście silnik nie został uszkodzony.

 

I teraz pytanie, ile to może być warte obecnie? Czy dostanie za to z 10 tys? Takie roczniki chodzą w tej cenie ale z klimą i większym przebiegiem.

Pytanie czy brać... jako taczka się sprawdzi ale to bardzo nudne auto 😕 , potem ze sprzedażą znowu będzie problem takiego golasa pchnąć. 

Miałem podobny przypadek, ale to była Corsa, tylko ze w igła stanie ale bez klimy. Dziwna wersja bo miała wszystko, nawet klapa z pilota a bez klimy. Sprzedawała się z 3 miesiące i w końcu poszło 25% taniej niż najtańsze 😭 (kupiona była dla osoby z alergia , która klimy i tak by nie używała). Bez klimy był koszmar ze sprzedażą 🙀

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę jej zaproponować np 8 klocków, a wystawić za 10 i szukać chętnego

 

Jakieś 11 lat temu sprzedała również fabię wersja 1, którą miała od nowości 10 lat i też był golas jak ten, wtedy poszła za 10 tys i to bardzo szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę jej zaproponować np 8 klocków, a wystawić za 10 i szukać chętnego
 
Jakieś 11 lat temu sprzedała również fabię wersja 1, którą miała od nowości 10 lat i też był golas jak ten, wtedy poszła za 10 tys i to bardzo szybko
Możesz jej zaproponować 3, wystawić za 7 i sprzedać w weekend.

Albo nie być wujem i pomoc jej samej sprzedać z całym zyskiem na jej konto
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał:

Czyli mogę jej zaproponować np 8 klocków, a wystawić za 10 i szukać chętnego

Wystaw na próbę, zobaczysz czy ktoś zadzwoni.

Mnie się wydaje że 8k to dużo za fabie zaślepkę bez klimy, ale teraz w warunkach braku wszystkiego i drożyzny może jakiś desperat się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, iwik said:

Wystaw na próbę, zobaczysz czy ktoś zadzwoni.

Mnie się wydaje że 8k to dużo za fabie zaślepkę bez klimy, ale teraz w warunkach braku wszystkiego i drożyzny może jakiś desperat się trafi.

 

Zaden desperat, pewnie pojdzie w moment na jakies dowozy pizzy, etc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, hefi napisał:

Możesz jej zaproponować 3, wystawić za 7 i sprzedać w weekend.

Albo nie być wujem i pomoc jej samej sprzedać z całym zyskiem na jej konto

właśnie wujem nie jestem 😜 nie podoba mi się to auto ale jak zawsze jest cholernie racjonalne i tanie w utrzymaniu, nie chce jej oskubać z kasy dlatego staram się to jakoś wycenić, między 9-11 można kupić z tego okresu, większe przebiegi, za to zawsze z klimą

tu jest totalny golas, nawet nie pamiętacie jakie to upierdliwe nie mieć centralnego zamka ;] albo klapa z tyłu jest otwierana guzikiem umieszczonym na drzwiach, który działa tylko jak jest stacyjna przekręcona na on ;] 

 

Mam jeszcze foty po odebraniu z salonu ;]

image.png.f83c5c8bf79e8d2ec01b8aad77563412.png

 

 

image.png.c1f769b609af28828025e455c5490cba.png

 

 

image.png.0d71748a56e9ccb61af1fce12bff39c6.png

 

dobre do wystawienia na otomoto 😄 

Edytowane przez bielaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2021 o 11:08, bielaPL napisał:

Jest szansa że teściowa będzie zmieniać auto... ja obecnie jestem z jednym autem ale na lato na 90% powrót do biura i wtedy muszę mieć coś na dojazdy do roboty (10km w jedną stronę). I teraz się zastanawiam czy brać...

 

Teraz trochę o aucie, fabia z 2009 roku, II generacja, wersja goła i wesoła, to auto nie ma nic prócz radia i wspomagania kierownicy. Brak centralnego, szyb elektrycznych z przodu. Silnik jakiś podstawowy 1.2 60KM. Kolor bez dopłaty czerwony.

 

Stan auta. Teściowa jest wiadomo anty motoryzacyjna, a teściu jeszcze bardziej bo prawka nawet nie ma ;) . Auto ma 70kkm przebiegu. Miało drobne stłuczki naprawiane w serwisie. Obecnie z zewnątrz trochę obtarty ale bez wgniotek jakiś. W środku zasyfiony i pobrudzony mimo że były pokrowce. Kilka lat temu padł jej łańcuch rozrządu. Serwis orzekł że poprzedni mechanicy do których jeździła nie zmieniali jej oleju i rzeczywiście wyglądał kiepsko. Na szczęście silnik nie został uszkodzony.

 

I teraz pytanie, ile to może być warte obecnie? Czy dostanie za to z 10 tys? Takie roczniki chodzą w tej cenie ale z klimą i większym przebiegiem.

 

To jest auto jeszcze w tej kategorii, gdzie klima jest istotna, bo samochód z tych w miarę młodych, a jednocześnie jest tego trochę na rynku. Do tego jak jeszcze poobijany, to też działa in minus. Gdyby to było auto za 2-3 tysiące, to tu już inny klient i ważne że się toczy, a jak nawet może przejść przegląd to już super. Można spróbować wystawić, a nuż się trafi amator.

 

W dniu 25.10.2021 o 11:08, bielaPL napisał:

Jest szansa że teściowa będzie zmieniać auto... ja obecnie jestem z jednym autem ale na lato na 90% powrót do biura i wtedy muszę mieć coś na dojazdy do roboty (10km w jedną stronę). I teraz się zastanawiam czy brać...

....

Pytanie czy brać... jako taczka się sprawdzi ale to bardzo nudne auto 😕 , potem ze sprzedażą znowu będzie problem takiego golasa pchnąć. 

 

A jak masz opchnąć za bezcen, to lepiej sobie zostawić jako drugie auto. Przynajmniej wiesz co masz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

właśnie wujem nie jestem 😜 nie podoba mi się to auto ale jak zawsze jest cholernie racjonalne i tanie w utrzymaniu, nie chce jej oskubać z kasy dlatego staram się to jakoś wycenić, między 9-11 można kupić z tego okresu, większe przebiegi, za to zawsze z klimą

tu jest totalny golas, nawet nie pamiętacie jakie to upierdliwe nie mieć centralnego zamka ;] albo klapa z tyłu jest otwierana guzikiem umieszczonym na drzwiach, który działa tylko jak jest stacyjna przekręcona na on ;] 

 

Mam jeszcze foty po odebraniu z salonu ;]

image.png.f83c5c8bf79e8d2ec01b8aad77563412.png

 

 

image.png.c1f769b609af28828025e455c5490cba.png

 

 

image.png.0d71748a56e9ccb61af1fce12bff39c6.png

 

dobre do wystawienia na otomoto 😄 

Jesssssu miałem ten model fabii, ale w dieslu i wszystko w prądzie, radio ori, czujniki cofania itd. Tu jest tak sarmacko, że można puścić 🤮

A chociaż kołpaki miała bo dywaniki tez budżetowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Bierz i nie jęcz, idealna fura do obijania w zimę.

Latem przetrzymasz w szopie jak inni kabriolety zimą. ;]

Ale mu źle życzysz. Przyjemniej już mi się jeździło E36 niż „Fabioza 2” a w tym przypadku jeszcze wersja zaślepka i 3 garowa (ja przynajmniej miałem traktor 1.6 105km co się już zacnie odpychał). 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Camel napisał:

Ale mu źle życzysz. Przyjemniej już mi się jeździło E36 niż „Fabioza 2” a w tym przypadku jeszcze wersja zaślepka i 3 garowa (ja przynajmniej miałem traktor 1.6 105km co się już zacnie odpychał). 😎

To fakt, od Fabki 2 o niebo wolałbym 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka - a propo bezproblemowości takich aut, we wrześniu była na badaniu technicznym było ok wszystko, dziś coś jej waliło w zawieszeniu, pojechała do warsztatu a tam 3 sprężyny popękane... 😮 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2021 o 14:45, bielaPL napisał:

ciekawostka - a propo bezproblemowości takich aut, we wrześniu była na badaniu technicznym było ok wszystko, dziś coś jej waliło w zawieszeniu, pojechała do warsztatu a tam 3 sprężyny popękane... 😮 

 

Diagności już tak mają, latem na 2 stacjach badałem mojego mana bo mocno zamiatał tyłem, ledwo dało się utrzymać w koleinach. Wynik na SKP - wszystko sprawne, jeździj pan wolniej i inne durne komentarze. Po rozebraniu okazało się że tulejki są tak wywalone że same wypadły.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, swienty napisał:

@bielaPL jeśli nie przeszkadza Ci jazda bez klimy to brać. W innym przypadku omijać z daleka, auto bez klimatyzacji bardzo ciężko sprzedać.

najbardziej to mi przeszkadza teraz cena używek ;] np za jeepa grand cherokee 18 letniego 25-30 tys średnio... a na dzień dobry trzeba 10 włożyć jak się ma szczęście...

czasem nawet myślę, żeby kupić coś najtańszego nowego z klimą, znajdzie się za 45tys coś i po 10 latach można sprzedać za 15 spokojnie albo i 20...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.