Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. > A siatki do bagaznika nie ma? Uchwytow nie widze. widocznie tej opcji wypożyczalnia sobie wykupiła - 660 kr uchwyty chyba gdzieś są...
  2. > To ogrzewanie pali ropę z baku, czy ma jaiś oddzielny zbiornik na naftę? > A może to elektryka podłączona do zwykłego gniazdka garażowego? musi na naftę z baku, bo kabla się nie podłacza, a buczy, grzeje i trochę śmierdzi...
  3. > czy D2 oznacza dwucylindrową jednostkę napędową z kosiarki no potwór to to nie jest. ale wyobraź sobie ten silniki w załadowanym v70 albo s80
  4. > To źle? Ja nie ma USB tylko ten debilny AUX, na nic mi to potrzebne. Ano źle. Ja używam AUX do słuchania radia internetowago z telefonu.
  5. takie coś popełniłem - link na Motokącik
  6. Moje Volvo S60 zostało pokonane przez przyparkingowy rów i wyniku czego straciło zewnętrzny próg, dolną osłonę silnika, że o pogniecionym i porysowanym zderzaku nie wsponę. Po trzech tygodniach czekania (na szczęście S60 nadawał się do jazdy) wczoraj oddałem je w końcu do mechanika i dostałem z wypożyczalni auto zastępcze. Nowe srebrne Volvo V40 D2. Ładna sztuka, nie? Naprawdę, mam słabość do nowych Volvo, V40, S60, V60, XC60 są piękne i tyle! Ta marka na wielu rynkach uznawana jest za premium, wymianianą jednym tchem za Audi, BMW i Mercedesem. W Szwecji tak nie jest. Tu Volvo to zwykły porządny, bezpieczny a ostatnio ładny (pisałem już, że mi się podoba?) samochód. Pamiętam, jak kupowałem tu pierwsze auto, mój kumpel spytał się "To jakie Volvo kupujesz?". Kupiłem wtedy S-Maxa. Ale nie o tym. Zaglądamy do środka. Wnętrze zachęca do wejścia. Widoczne dwie żółte naklejki. Ta powyżej krzyczy: "DIESEL", ta niżej, żeby nie palić i nie przewozić psów. Wypożyczalnia ma swoje fanaberie. Jakość, spasowanie elementów, a przede wszystkim design spełniają moje oczekiwania z nawiązką. Wszystkie pokretla i przyciski doskonale pracuja. W przeciwienstwie np do nowej Toyoty Auris w ktorej siedzialem w zeszly weekend. Tam przycisk podgrzewania siedzen wydawal taki dzwiek jak programator starej pralki Polar. Jedyne, co podoba mi się tak samo jak nowe Volvo to nowe BMW3 i 5. Rzut oka od strony kierowcy, proszę państwa o zwrócenie uwagi na przestrzeń na nogi, tu fotel odsuniety jest na maxa. Mam 180 cm, a w tej konfiguracji nie mogłem nawet dotknąć gazu. To chyba dla kogoś o wzroście 210 cm, nie przesadzam. Oczywiście w tym momencie z tyłu nikt nie usiądzie, fotki nie mam ale w takiej konfiguracji kolana będą tam miały z tam z 5 cm przestrzeni. Konsola. Wszystko przemyślane, ciężko się przyczepić. Kilka słów o wyposażeniu: zwykły tempomat (bez radaru), światła led dzienne, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, kamera parkowania, klima dwustrefowa, podgrzewane siedzenia z przodu i z tyłu, 4 szyby elektryczne, dobrze brzmiące radio z blutooth (niestety nie dogaduje się z moim samsungiem), ogrzewanie parkingowe, czujnik deszczu. Siedzenia. Świetne, przyjemne trzymanie boczne, manualna regulacja. Siedznia z tyłu. Już uświnione. 6 letnia Julka nie próżnuje... Podłokietnik i cup-holdery. Sprytne. Bagażnik, poprawnie. Zoom na konsole. ...i kierownicę. Czapki z głów. Kiepskie zdjęcia schowka pomiedzy przednimi siedzeniami. Dodatkowe gniazdo 12V, USB, ale brak AUXa! Schowek, chyba chłodzony. Gałka zmiany biegów. Wiecie, że swieci? Trochę przebajerowiona i za mało okrągła. Trzeba się przyzwyczaić. Czujki w akcji. Kamera cofania przy wyprostowanych kołach. ... i przy skręconych. Fajny bajer. Można wybrać jeden z trzech wyglądów zegarów. Oto "ECO". Wskaźnik ECO guide pokazje, jak ekonomicznie jeździmy, a nasze starania nagradzane są fikuśną ikonką "e" (tu jej nie widać). Teraz "Elegance". Miejsce "Eco guide" zajeła temperatura silnika/oleju/chłodziwa (niepotrzebne skreślić). Kiepska fota. To "Performance". POOOOWER!!! Jak mawia J. Clarkson. Obrotomierz na środku, po prawej wskaźnik mocy. Zestaw prowokuje do szybkiej jazdy. Dobra kończymy, ustawiam ogrzewanie parkingowe na 7:15. O 7:30 wsiądę do do ciepłego auta. Dziś rano było 3 stopnie. Jak sie prowadzi? Dobrze. Ile pali? Mało. Mam nadzieję, że wyczepałem temat. Reasumując. Fajny kompakt. Będę nim jeździł do poniedziałku, potem odbieram moje s60. Kurcze... Czuję, że mini test jest nie kompletny. No to jedziemy: Sąsiad - zawiść - gula - religia - EU chłam - kasa (no offence, mate!) To chyba tyle. Pozdrawiam. ps. Testów z wyciąganiem ręki i zaśmiecaniem miejsca pasażera niestety zabrakło
  7. > U siebie mam z kierownicy co 1 km - genialne - w trasie steruję tym zamiast pedałem gazu w s-maxie miałem chyba "co 1", może "co 2". do "co 5" można się przyzwyczaić. "co 10" - nie wyobrażam sobie...
  8. 0. szkoda, że skupiasz się na polskich kompleksach, zawiści i zazdrości. zniżasz się do poziomu kącikowych prymitywów, a to może tylko jakieś 5% ogółu autokacikowiczów. popraw się, bo zapuścisz korzenie. 1. nie zrozumiałem, o co chodzi z tym kluczykiem. dla mnie najlepsze rozwiązanie, to kluczyk w kieszeni. na drugim miejscu, jak trzeba włożyć kluczyk, żeby uruchomić, a potem można wyjąć i samochód nie gaśnie (przydaje się, jak kluczyki zaczynają dzwonić). 2. półelektryka siedzenień bez pamięci to kiepski pomysł, już lepiej manual. 3. dzwignia tempomatu. zgadzam się - kompletna klapa, to musi być na kierownicy. 4. skok tempomatu 10 km/h. też zgoda - porażka. u mnie jest 5 km/h i jest ok 5. wysokość klamek. w życiu bym o tym nie pomyślał. kucać nigdy nie musiałem, wysoko sięgałem tylko, jak jeździłem na trucku. 6. schowek na okulary. czy ty czasem nie wkładałeś ich w zły sposób? próbowałeś szkłami do dołu? 7. jak się wezmę, to wystrugam podoby test. od dziś przez tydzień mam "rental car", swój też może opiszę... 8. ale ten passat jest nijaki pozdrowienia
  9. > Padła prawie decyzja zakupu na nissana qashqai+2 ale może znajdziecie mi jakąś konkurencje dla tego > auta wartą jeszcze zobaczenia. > Wymagania w aucie które muszą być na 100%: > -automatyczna skrzynia biegów > -sensor deszczu i świateł > -reflektory xenonowe > -napęd 4x4 > -skóra(mile widziana) > -navi(mile widziana) > -dodatkowe dwa fotele(też mile widziane może nieraz się przydadzą) > Cena po rabatach możliwych do uzyskania do 110tys bo za tyle mam max wypas nissana. > Znajdzie się coś kaszkaj jest nijaki. wiem, kwestia gustu. moze popatrz tu moze łapie sie sportage albo ix35, kuga...
  10. HelixSv odpowiedział Lewy20bis na temat - Motokącik
    > tak się zastanawiam, czy ja mam coś z błędnikiem, czy jeden ze skrętów w str Warszawy ma > nachylenie w przeciwną str niż fizyka to przewiduje. Jak dobrze pamiętam rozwidlenie Łódz, > Poznań i Białystok Gdański. A może to tak powinno być na forum polskich wiezowcow temat byl walkowany niemilosiernie. nawet ktos przejechał sie z poziomica w samochodzie
  11. > Moim zdaniem > Po pierwsze to niewiedza. Coś innego, nowego, dziwnego jest głupie i złe. > Po drugie pieniądze , żeby to jechało potrzebny jest większy silnik co się wiąże z większymi > kosztami utrzymania. > Po trzecie kompletnie inne drogi na których trzeba wyprzedzać z dużym ryzykiem i jeśli ktoś nie ma > doświadczenia z AT będzie się czuł niekomfortowo. > HanYs Zgadzam się. Można jeszcze dorzucić wyższy koszt zakupu auta z AT.
  12. > Są nawet kluby ludzi z MT. No ale to zabawa. > Każda komercyjna ciężarówka to MT, każdy motocykl to też MT (oprócz skuterów) , wiesz ile tego jest > w USA ? > HanYs W EU sporo ciezarowek i dużo autobusów ma AT.
  13. > A ja nadal trochę marzę o zakupie samochodu z manualem Np. nowa Corvette czy nowe 911. a mi ostatnio przestawil sie swiatopoglad. zawsze myslalem, ze prawdziwy amerykanin nie dotknie lewarka manuala. Ale mam tu dwoch zajomych z usa. jeden kupil sobie VW Tiguana diesel manual, drugi v70 benzyna manual. ...a ja pomykam pierwszym w zyciu automatem i razem z nie wrocimy do manuala.
  14. > Polacy od zawsze kupowali podróbki. > Kiedyś spodnie "Lives", dziś chińskie tablety za 300 pln lub mniej zamiast iPad'a czy inne Skody > zamiast VW. > Cóż taki Naród... Twoja wypowiedź jest niegrzeczna albo/i zwyczajnie głupia. Skoda nie jest podróbką.
  15. > I jeszcze za ciebie tankuja... Lubie Dubai i AD przyjemnie napiwek zostawić chyba będę leciał w lutym na tygodniowa ucieczkę z mroźnej szwecji. Wynajmę sobie coś dużego i paliwożernego.
  16. > Wiem, wiem. Dlatego, wyslalbym im z Victoria - - 3km/h ponad limit i [...], kamer pewnie wiecej > niz w calej PL, zadna nie oznakowana ... i właśnie tak powinno być. żeby nie te grzechotniki i itp to bym chyba poszukal ofert pracy w AU.
  17. po takim poście połowa autokacikowiczow pewnie pakuje sie do wyjazdu. w UK tez mialem szkode calkowita, chyba po tygodniu dostalem czek. samochod zostal u mnie, uszkodzenie było tak małe, ze nawet przeszedł obowiazkowe badanie techniczne. przy okazji naprwilem auto w PL i po kilku miesiacach sprzedalem. bylem do przodu z 1700 GBP (wszystko uczciwie i legalnie).
  18. > - nie. > Byly problemy, ze gaslo na swiatlach .. Tzn jedziesz, czerwone. Stajesz nagle obroty - bang i ... > cisza. Skrzynie a P i stop/start przycisk i dalej zyje. Zarowno BMW jak i facet ktory > specjalizuje sie tylko w BMW i jest chyba najbardziej znanym mechanikiem od BMW w Sydney nie > mogli znalesc co nie tak[...] Wg nich blad nie rejestruje sie, bo jest na granicy rejestracji > komputera... > Vacuum Pump byla wymieniana, bo ciekla - $1,200 na gwarancji... Opon po przebiciu nie da sie > naprawic - $400 za sztuke... Lakierowanie ok $5k po gwarancji, zrobione przez BMW - po clear > coat zlazil... > Generalnie byla to kupa malych denerwujacych, rzeczy, ktora wywalala nasz dzien do gory nogami i > kosztowala nas wiecej niz to wszystko jest warte, ale nigdy nie bylo, zeby auto stanelo i nie > moglo pojechac dalej.... chociaz cos mi sie przypomina, ze akumulator padl jakies 1/2roku od > wyjazdu z salonu... przyjechal, dostalismy nowy, wyslali rachunek do BMW i dostali $$$ z > powrotem... > to ja sie ciesze ze jezdze nastoletnim "zlomem" i na takie premjum ... Ozi, to wszystko, co piszesz, to się w głowie nie mieści. Wynika z tego, że BMW kieruje do AU jakies kiepskie odrzuty, ktorych nie przyjetoby na rynku EU. BMW1 nie ma w EU super opinii ( dla przykładu 2013 JD satisfaction ranking ), ale w AU to jakieś dno i metr mułu, coś jak w PL Renault Laguna albo Fiat Stilo z 10 lat temu. A te ceny paliwa...ehh U mnie 2.40 aud za litr. Na wakacjach w Dubaju płaciłem 0.50 aud za litr. Tankowanie - sama przyjemność.
  19. > Nie było nic brzydszego????? miło poczytać kogoś z krainy stylowych samochodów
  20. > wiem ze gust jest jak dupa ale tu poszczegolne elementy nie pasuja do siebie. Mi osobiscie sie nie > podoba i zle bym sie czul w tym aucie. Twoje prawo Dla mnie np. nowa trójka i piątka mają aktualnie najlepsze deski. W przeciwieństwie to starej piątki.
  21. auto ok, szybkie, praktyczne, oszczędne (jak dobrze wyczytałem, to hybryda) i pewnie niezawodne. szkoda, ze toyota nie zatrudnia nikogo od designu... zdecydownie wolę to:
  22. > Jeździć będzie w kółko - ale jakie to ma osiągi... niezłe - 136KM
  23. OZI, ja Cie bardzo proszę. Volkswagen, już od dawna ma ogólnie znany akceptowany skrót. To jest: VW Vee Dud jest jakimś nonsensownym rozwinięciem VW.
  24. > Taki o to dylemacik: > Alfa rok 2012, silnik 170KM skrzynia TCT + pakiet Premium (Reflektory bi-ksenonowe z funkcją AFS ze > spryskiwaczem + system głośnomówiący Blue & Me z polskim oprogramowaniem, czujnik > parkowania tylny, przyciski sterowania radiem i telefonem w kole kierownicy) , alufelgi 16", > kolor czerwony. Stoi w Katowicach do wzięcia za 82kpln. > Golf 7 VW GOLF HIGHLINE 1,4 TSI 140KM, rok 2013, skrzynia manualna , Reflektory bi-ksenonowe, > Komputer pokładowy "Premium" , System radiowy "Composition Media", szyba tylna i tylne boczne > przyciemnione, kolor czarny. 83kpln. Do odbioru w polowie lipca. > Jezdziłem wczoraj alfą, dzisiaj golfem. > Z jednej strony wygoda automatu i pazur alfy, z drugiej zaś... ? No wlasnie co przekonajcie mnie > do golfa pomyśl o aurisie hybrydowym.
  25. Wyjedź o 14:00 i dojedź o 03:00. Dziecko wytrzyma do 18:00-19:00 a Ty dowieziesz rodzinę późno w nocy a nie rano.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.