Zawartość dodana przez HelixSv
-
małe nowe z klimą ?
> Gdyż? Gdyż ponieważ jest bardzo hałaśliwe i mało komfortowe. Ponad to półka w bagażniku finezyjnie utrudnia dotęp do tegowóż, a krawędź wspomnianej do miłych w dotyku nie należy... Deska rozdzielcza brzydka jak noc, regulacja nawiewów i temperatury niepraktyczna.
-
małe nowe z klimą ?
> Hmm... może C1/p107/Aygo ? > z tym że chyba cytryna będzie najtańsza. mialem p107 od nowosci, nie polecam
-
ADAC ciąg dalszy afery
> Auta się nie psują a opony do wywalenia (bo każdy ma na aucie te najlepsze-testowe ) > Tutaj do poczytania > Quote: > Pracownicy ADAC zeznawali anonimowo, że na polecenie zwierzchników przestali naprawiać auta, a > zaczęli często niepotrzebnie wymieniać części > Quote: > Firmy bardzo chętnie wykorzystywały nieoficjalne "wskazówki". Przygotowywały ogumienie, które > często całkowicie różniło się od odpowiedników dostępnych na rynku cywilnym to jest kleska
-
Ford Ka 2000 nie pali
> Nie, nie chwalę się > Może chcesz kupić Forda Ka z paroma drobnymi usterkami, tanio? pewnie kupię za jakieś 4 miesiące. nowe ka albo mii. żona pracę zmienia i możliwe, że drugie auto bardzo się przyda. ps. pewnie kupiłeś starą yariskę
-
Ford Ka 2000 nie pali
> Problem rozwiązany - nowe auto kupione > Ka pojedzie prawdopodobnie na złom, nie będzie mi go ani trochę szkoda ale chwalisz się? bo sprawdziłem Twoje wąty i nigdzie nie ma... co tam zaköpowałeś???
-
S-max dla rodziny 2+2
> witam! > Noszę się z zamiarem zakupu auta dla rodziny. Aktualnie powożę Nubira 1.6 w sedanie i jakoś zawsze > wszystko udało mi się upchać. W drodze 2 dziecko i mam obawy, że na dalszy wyjazd będzie > ciężko się zapakować. Patrzę na Vany i wpadł mi w oko Ford S-max co sądzicie i jakie > alternatywny dla niego? smaxa miałem i polecam. co do alternatyw, to przy 2+1+1 przydają się bardzo 3 osobne siedzenia z tyłu i takiego auta należy szukać.
-
Ford Ka 2000 nie pali
> Obiecalem jej Fiata 500C jak zrobi prawko > Ka służył nam do nauki jazdy, jak wiesz w Szwecji każdy doświadczony, niekarany kierowca może > uczyć. tak, tak oczywiście wiem a ile lat musi mieć uczeń?
-
Ford Ka 2000 nie pali
> Nieee, rocznik qp żonie nowe ka. raptem 80000.- 14 letnie auto...
-
Volvo V70 2.4 Diesel. Oponie za i przeciw
> Z tyłu ma dużo miejsca dla pasażerów? > Auto duże ale pytanie o rozplanowanie wnętrza. bardzo duzo
-
Dlaczego sprzedajecie swój samochód?
> Macie całkowicie sprawny samochód i chcecie go sprzedać? Jestem ciekaw motywacji i uzasadnień > dlaczego? Znudził się, denerwuje, bo nie daje żadnych powodów do sprzedaży a chcielibyście coś > innego, a może jeszcze coś innego? Albo kiedy czujecie, że czas na zmianę? - nuda - chec sprobowania czegos nowego - pojawiajace sie usterki - potrzeba czegos wiekszego albo bezpieczniejszego zycie jest tylko jedno, nie wybrazam sobie jezdzic jednym autem 5 lat
-
Volvo V70 2.4 Diesel. Oponie za i przeciw
> a czy jest jakis nowy silnik 2.0 D pieciocylindrowy? Był, ale już nie ma. 2.0D 5 cyl 163KM zostal wlasnie zastapiony przez 2.0D 4 cyl 181KM. ten pierwszy siedzi w moim volvo i sprawuje sie swietnie
-
Hybrydowy Gofer
hybrydy z pluginem są żałośnie drogie. golf pewnie nie będzie inny.
- dillbert (ang)
-
100 tyś do wydania, co kupić.
> Volvo S60, 163 konny Diesel z 400Nm zupełnie wystarczy i ładnie mruczy (5cylindrów). fajne auto z dobrym silnikiem ale bagażnik stanowczo za mały
-
Rav 4 znowu dała radę - żale się
> Tyle że w sumie nie wiem co kolega chciał przekazać przez swój post poza tym że w RAV4 po 60 tys. > km spaliło się sprzęgło? Chyba właśnie tylko tyle, taka historia nieszczęśliwego egzemplarza. Bardziej bym się przeczepił do stwierdzenia, że niezawodność Toyoty to "marketingowy bełkot".
-
Rav 4 znowu dała radę - żale się
> Przede wszystkim chodzi o statystykę, nie ma samochodow niezawodnych, sa tylko psujące sie > statystycznie mniej lub bardziej. Tak samo z ludźmi - statystycznie człowiek żyje 88 lat. Czy > to oznacza ze ja dożyje tego wieku? > Kupując samochód warto patrzeć na statystyki - szanse ze trafimy cos co sie psuje sa mniejsze. Ale > nei zerowe! Równie dobrze mozna kupić Dacia w której przez 5 lat nie zepsuje sie nic jak i > Toyote w której w ciagu 5 lat padnie silnik i skrzynia. Ale szanse na oba te zdarzenia sa > małe. Dlatego wnioskowanie o niezawodnosci pojazdów danej marki na podstawie własnych > doświadczeń jest śmieszne (choc z drugiej strony fajnie miec samochód ktory sie nie psuje). oczywista oczywistość ale dobrze przeczytać głos rozsądku.
-
Volvo V40
> A może coś w ten deseń Volvo V60 ?? > Nie ukrywam, że koło czerwca będę sam chciał takie volvo postawić u siebie w garażu fajne volvo, ale to nie jest "max opcja" ani "full" ani "najbogatsze wyposażenie". nie ma aktywnego tempomatu ani elekrycznie sterowanych siedzeń, najpewniej nie ma też BLISa. opis trefny - sprzedawca nie jest wiarygodny.
-
Spacerkiem po dealerach samochodowych
> Przecież o tym piszę. > Większy zasięg jest lepszy bo jest większy. Quod erat demonstrandum. Ale ja zgadzam się z Tobą zupełnie. Odradzam tylko tego rodzaju dyskusje, bo do niczego one nie prowadzą. - Lubie diesla, bo ma dobry zasięg. - Ale po co Ci zasięg? - Bo nie muszę często tankować. - No ale i tak musisz sikać - Ale mogę się wysikać w lesie - Ale wąż Cię może ugryźć - Ale moich stacji nie ma dużo - A to złe stacje wybrałeś - Też nie marnuję czasu ja tankowanie - Hahaha, a ile ten czas jest wart?... Hahaha...
-
Spacerkiem po dealerach samochodowych
> Dają wygodne faktury (elektroniczne) i nie wmuszają hotdogów. > Co mi nie przeszkadza bo mam duży zasięg. > Ale przecież to nie znaczy że mam zakaz tankowania gdzie indziej. Tyle że nie lubię tego robić. > Paliwo mi się nigdy w trasie nie skończyło. Choć bywało że przejechałem stację na autostradzie > a następnej ani widu ani słychu. I tu znów diesel górą, bo benzynowy silnik przysporzyłby mi o > wiele więcej nerwów w sytuacji gdy trzeba z pustym bakiem przejechać jeszcze kilkadziesiąt km. Ale o czy Ty dyskutujesz? Pasuje Ci bardziej diesel, bo ma lepszy zasięg i tyle. Nie wygląda na to, żebyś dał się przekonać, że diesel jest dla Ciebie gorszy, bo wybrałeś kiepską markę stacji benzynowych albo, że sikając można zostawiać auto, żeby się samo tankowało...
-
Spacerkiem po dealerach samochodowych
mam takie same zdanie. nowe beemki sa bardzo ładne, zarówno piątka, jak i trójka. i to szczególnie z perspektywy kierowcy. duża zmiana na plus w stosunku do poprzednich modeli. może kiedyś sobie sprawie.
-
Wesołych Świąt i Dosiego 2014
Ode mnie życzenia Wspaniałych Świąt, ale zarazem umiaru w świętowaniu (żebyście się nie napruli jak meserszmity).
-
Ciekawy artykuł o różnicach w bezpieczeństwie
> Fizyki nie oszukasz, podobnie z dachem Za twardy oznacza większe przeciążenia przy koziolkowaniu. no tak, fizyki nie oszukasz ważne, że s60 śpiewająco przechodzi testy euro i usa.
-
Ciekawy artykuł o różnicach w bezpieczeństwie
zgoda, co do wszystkiego poza tym, że mocniejszy przód nie oznacza automatycznie większego bezpeiczeństwa, przód ma absorbować energię, a nie bezpośrednio przekazywać przeciążenia na styk klatka piersiowa - pas bezpieczeństa... fizyki nie oszukasz ( )
-
Czołowe zderzenie z małym offsetem = śmierć
> Chińczycy dają radę widocznie się nie wtrącają
-
Czołowe zderzenie z małym offsetem = śmierć
> Wyniki testów dostępne są na stronie. Zapraszam do dyskusji. od razu dyskusji... s60 jest wybitny właśnie dlatego, że volvo nie są robione tak, aby dostać pieć gwiazdek, tylko, aby były bezpieczne (a to spora różnica).